blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Açıklaması

Ethereum 2.0’daki ETH’ma Ne Olur??

Ethereum 2.0 2020’de piyasaya çıkıyor. Ve hayır, yıllar içinde satın aldığınız ETH ile hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Yazan Everett MuzzyMayıs 20, 2020Yayınlandı 20 Mayıs 2020

eth2 kahramanı hakkındaki düşüncem

2020’de Ethereum 2.0 ağının ilk aşaması hayata geçirilecek. Aşama 0 olarak adlandırılan 2.0 ağının bu ilk evrimi, işaret zincirini başlatacak ve Proof of Stake fikir birliği mekanizmasını etkinleştirecek.

consensys pleksus simgesi yuvarlak Ethereum 2.0 nedir?

Tüm blok zinciri ekosistemi ve özellikle Ethereum, sert çatallar, airdrop’lar, ICO’lar, sarılmış tokenler ve token geçişlerinin canlı bir geçmişi ile ilk yıllarında önemli ölçüde gelişti. Makul bir şekilde, bu teknolojinin kısa geçmişi bile, kriptolarının güvenli olduğundan ve nerede olması gerektiğinden emin olmak için ne yapmaları gerektiğini bilmek isteyen eter sahipleri için kafa karıştırıcı olabilir..

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesine yönelik bir bakış açısıyla, bu nedenle, çoğu ETH sahibi için doğal sorular şu: Mevcut Ethereum blok zincirinde yıllar içinde satın aldığım etere ne olacak? Bir hard fork hakkında endişelenmem gerekiyor mu yoksa token geçişini yönetmem gerekecek mi? Etherimin Coinbase gibi bir borsada mı yoksa Ledger gibi bir donanım cüzdanında olması fark eder mi??

Çoğu ETH sahibi için –– yani. HODLers, dapp kullanıcıları, tüccarlar – cevaplar: Hayır, hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Hayır, hard fork veya geçiş olmayacak. Hayır, eterinizin borsada olup olmaması önemli değil.

Stake etmekle ilgilenen ETH sahipleri için, Ethereum 2.0 sunumunun bu ilk aşamasında ETH’nizde daha aktif olma fırsatı var..

Ethereum 2.0 üzerinde ETH

Ethereum 2.0 aşamalar halinde hayata geçecek: Aşama 0, Aşama 1 (Aşama 1.5 dahil), Aşama 2 ve ötesi. Aşama 0 2020’de başlayacak ve Proof of Stake mekanizmasını başlatacak. Aşama 0 sırasında, stake etmekle ilgilenen ETH sahipleri bunu yapabilecektir (daha fazla ayrıntı aşağıda). Bununla birlikte, stake etmekle ilgilenmeyen ETH sahipleri için, Ethereum 2.0’ın yaklaşan lansmanı, blockchain dapp’leri, borsaları veya hizmetleriyle etkileşimlerini önemli ölçüde etkilemeyecek..

consensys pleksus simgesi yuvarlak Proof of Stake nedir?


ETH sahiplerinin yalnızca Aşama 1.5’e (Aşama 1’in bir parçası olan) dikkat etmeye başlaması gerekir; bu, Aşama 0’dan en az bir yıl sonra gelmesi muhtemeldir. Aşama 1 sırasında, Ethereum blok zinciri, birlikte çalışan 64 parça zincirine bölünecektir. bir başka. Bu, gelecekteki Ethereum ana ağının ölçeklenebilirliğini ve verimini önemli ölçüde artıracaktır (parçalama hakkında daha fazla bilgi için Ethereum 2.0 SSS veya Proof of Stake nedir? Blog gönderilerine bakın). 

Aşama 1.5, Aşama 1’in bir parçasıdır, ancak özel olarak adlandırılmıştır çünkü Ethereum 1.0’ın Ethereum 2.0 ile birleştiği anı işaret eder. Özellikle, Ethereum 1.0 zinciri, Ethereum 2.0’ı oluşturan 64 parçadan biri olacak. Bu, tüm veri geçmişinin korunacağı anlamına gelir.

ETH sahipleri için bu, ETH’yi 1.0’dan 2.0 zincirine “aktarmak” için özel bir eyleme gerek olmadığı anlamına gelir. Ethereum 1.0, 2.0 zincirinin bir parçası haline gelecektir (“basitçe”, son kullanıcının çabasına atıfta bulunur – bu geçişteki olağanüstü protokol geliştirme çalışmasına değil), yani ETH sahipleri ETH’lerini kullanmaya (veya HODLing’e) devam edebilecekleri anlamına gelir. tıpkı eskisi gibi, ancak alıştıklarından daha güvenli ve ölçeklenebilir bir zincir üzerinde.

Ethereum 2.0’da ETH Sahipleri ve Stake Etme

Daha önce belirtildiği gibi, yalnızca ETH’lerini dapps üzerinde tutmak, ticaret yapmak veya kullanmakla ilgilenen ETH sahiplerinin Ethereum 2.0’a hazırlanmak için aktif olarak herhangi bir şey yapması gerekmez. Bununla birlikte, yeni Ethereum 2.0 ağında pay almak isteyen ETH sahipleri için, Aşama 1.5’i beklemek yerine Aşama 0’dan başlamak için bir katılım fırsatı var..

Stake etme, doğrulayıcıların yeni blokları önermek ve varoluşunu onaylamak için Ethereum 2.0 blok zincirine ETH’yi taahhüt ettiği süreçtir. Ethereum 2.0’da tam doğrulayıcı olmak için, ETH sahiplerinin fonları resmi mevduat sözleşmesi Ethereum Vakfı tarafından geliştirilen.

Pay almak isteyen ETH sahiplerinin Aşama 0 sırasında hisseye sahip olmaları gerekmez: ağa istedikleri zaman doğrulayıcı olarak katılabilirler. Ancak –– Ethereum 2.0 zincirinde ETH’lerini görmek için Aşama 1.5’e kadar beklemek zorunda olan diğer ETH sahiplerinin aksine– doğrulayıcılar fonlarını başlangıçtan başlayarak blok zincirine aktarabilirler. Teşvik, potansiyeldir daha yüksek blok ödülleri.

ETH’li kişilerin Ethereum 2.0 ağında yer almaya başlaması ve ödül kazanması için birçok fırsat var. Tam doğrulayıcı olmak için, depozito sözleşmesine 32 ETH yatırmalı, para yatırma anahtarları oluşturmalı ve ardından kendi müşterilerini çalıştırmalıdırlar. Gibi müşteriler PegaSys Teku işletmeler için bu fırsatı sunuyoruz. Kendi müşterilerini çalıştırmak istemezlerse, teknik gereksinimi aşağıdaki gibi bir stake etme hizmetine 32 ETH yatırarak kaldırabilirler. Codefi Etkinleştir, bu daha sonra doğrulayıcı düğümünü yönetecektir. Son olarak, ETH sahiplerinin 32 ETH’si yoksa, bir stake havuzuna katılabilir ve 32 ETH’ye ulaşmak için fonlarını diğer insanlarla birleştirebilirler..

Ethereum 2.0 Staking Raporunu Okuyun

Ethereum 2.0’ın geleceği hakkında içgörüler için en son ekosistem raporumuzu indirin. İndir

Mally Anderson, Ben Edgington ve James Beck sayesinde.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me