Ethereum 2020: Bir Yol Haritası ve Görünüm

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Geliştirme

Ethereum 2020: Bir Yol Haritası ve Görünüm

Vitalik Buterin’in Ethereum için kişisel yol haritasının açıklamalı bir versiyonu ve Beacon Chain gelişimine nasıl katkıda bulunabileceğiniz. by ConsenSysMart 25, 2020Yayınlanan Mart 25, 2020

Ethereum kahramanı ConsenSys

Ethereum 2020’de neler oluyor? Eğer kaçırdıysanız, Vitalik Buterin bir tweet attı. Ethereum’un kişisel yol haritası. Şemasının ne anlama geldiğini ve bu yıl ne beklendiğini merak ediyor musunuz? Diyagrama bağlantılarla açıklama ekledim ve Ethereum 2020’de olasılıkları önizleyeceğim.

The Merge: Ethereum’u Proof of Stake ve Shards’a Ölçeklendirme

İşte referans bağlantılarıyla birlikte ek açıklamalı bir Ethereum yol haritası. Bağlantı seçimleriyle ilgili sorumluluğu kabul ediyorum. Diyagramdaki tüm krediler yine de Buterin’e gitmelidir.

Eth2roadmap 1Yol haritasındaki her adım için ilgili depoları görmek için resme tıklayın.

Yukarıdan aşağıya doğru giden diyagramın dört ana bölümü vardır:

 • “Eth1.x diğer”
 • “Eth1.x vatansızlık”
 • Başlayan bir “çekirdek” eth2 Aşama 0 ve birleşir eth1 -> eth2 Proof of Work’ü (PoW) kaldıran birleştirme.
 • eth2 Aşama 2 ve sonrası

Orta, yatay eksen zamanı iletir. Bu eksen boyunca, Aşama 0 lansmanından Aşama 1 lansmanına kadar bir “çekirdek” bulunur. “Birleştirme”: eth1 -> eth2 BİRLEŞTİRME.  Birleştirme üç bağımlılığı vardır:

 • eth2 Aşama 1 lansmanı
 • eth1 -> eth2 birleştirme belirtimi ve uygulaması
 • eth1.x vatansızlık

Birleştirme ile, sistem Proof of Work zincirini kullanımdan kaldırır. Kullanıcıların artık iki blok zincirini takip etmek için bir eth1 istemcisi ve bir eth2 istemcisi çalıştırması gerekmeyecek. Ethereum, parçalanmış bir Proof of Stake sistemi olacak. Bir tane olacak Beacon Chain ve parça zincirlerinden oluşan Ethereum.  Eth1 durumu Shard 0’da depolanır. Kullanıcılar işlem yapmaya ve yaptıkları gibi uygulamaları kullanmaya devam eder..

Birleştirme, Ethereum ölçeklenebilirliği için dev bir adımdır. Birleştirmeyi mümkün kılmak ve güvenli ve emniyetli bir şekilde yürütmek için önemli mühendisliğe ihtiyaç vardır. Yukarıdaki bağımlılıklar işin büyük kısmını sınıflandırır.

Birleştirme ve diğer öğelerle tartışılacak çok şey var, ancak burada çekirdek ve “eth1.x other” konularına odaklanacağız çünkü bunlar Ethereum 2020 içeriyor. Çekirdekte, Ethereum 2.0 Phase 0 ile başlıyoruz..


Ethereum 2.0 Aşama 0

2020’de bulunma olasılığı en yüksek olan öğe, Beacon Zinciri.

Aşama 0, çalışan bir Proof of Stake ağından oluşur, ancak henüz parçalama veya bazı doğrulama işlemleri dışındaki işlemleri işleme yeteneği içermez.

aşama0 hazırlık

Beacon Chain’in lansmanı için temel ön koşullar şunlardır:

 • Eth2 depozito sözleşmesini eth1 ana ağında yayınlamak.
 • Yazılımın üretim sürümünü yayınlayan en az iki, ideal olarak üç eth2 müşteri ekibi.
 • Mevduat sözleşmesi yayınlandıktan sonra, en az 16.384 doğrulayıcı (524.288 ETH) ona para yatırıyor.
Beacon Zinciri Neden Ethereum 2020 İçin Muhtemeldir??

Danny Ryan, Diederik Loerakker ve üretim kalitesinde eth2 müşterileri oluşturan dört ekip var. Alfabetik olarak bunlar: Deniz feneriNimbusPrysmTekuTrinity.

Çeşitli düzeyler vardır katkıda bulunanlar Ethereum Vakfı ve Artemis, Harmony, Lodestar, Nethermind, Parity gibi diğer ekiplerin yanı sıra Staking-as-a-Service işletmeleri ve “yeni gelenler” gibi diğer ekiplerden. Bazı denetimler de yapıldı.

İşaret Zincirini 2020’de teslim etme misyonu açık ve güçler odaklanmış durumda. İşin çoğu da dağıtılmış bir şekilde yapıldı.

Sosyoekonomik olarak, yıllık yüzde oranı (APR)% 20’nin üzerinde serbest piyasanın 16.384 doğrulayıcıyı (524.288 ETH) bariz veya yaratıcı yollarla organize etmesi ve etkinleştirmesi için cazip bir orandır. (APR, daha fazla doğrulayıcıyla azalacaktır.)

ortalama doğrulayıcı modeliKaynak: 2020-03-24 üzerindeki APR bağlantısı

Ethereum 2020’ye Nasıl Katkıda Bulunulur?

Beacon Chain müşterilerinin üretim sürümleri, daha fazla denetimden sonra beklenir ve çok istemcili bir test ağı bir süre istikrarlı bir şekilde çalışır; Tek istemcili test ağları, yüksek yük altında daha fazla optimizasyon ve test yapılmasına rağmen zaten istikrarlı bir şekilde çalışıyor.

Daha fazla katılımcı her zaman memnuniyetle karşılanır. Katkı alanları arasında, müşterilerin eşler arası ağ kurması, bunların birlikte çalışabilirliği ve istemcilerin ve ağın olağan test, güvenlik, performans ve kararlılık faktörleri yer alır..

Bilgisayar korsanlığı, güvenlik, EVM ve akıllı sözleşmelerdeki uzmanlar için, para yatırma sözleşmesini denetlemek ve Runtime Verification’ın çalışmasını incelemek her şeyden önemlidir. Ana ağdaki bayt kodu henüz dağıtılmamış olsa da, para yatırma sözleşmesinde herhangi bir değişiklik beklenmediğinden şimdiden bir başlangıç ​​yapabilirsiniz..

Ethereum 1.x’in Yardıma İhtiyacı Var

Diyagramın en üst kısmı olan “eth1.x other”, mevcut Ethereum ana ağıyla ilgili öğelerdir..

eth1x

Üç alan, kabaca üç EIP, 2020’de ana ağda konuşlandırılmak için makul bir şansa sahip olmak için özel sahiplere ihtiyaç duyar.

Bir BLS12-381 ön derlemesi, Matter Labs’tan Alex Vlasov tarafından birkaç aydır savunuldu ve EIP 2537 yolda..  EIP 2537, BLS12-381 eğrisi için destek ekler eth2’nin kullandığı ve akıllı sözleşmelerin eth2’nin hafif müşterileri olmasını sağlayacak. Ön derleme ile, eth2 parçalarındaki verileri doğrulayan yeni akıllı sözleşmeler yazılabilir. Eth2 Aşama 1’in lansmanı, eth1 toplamaları için veri kullanılabilirliğini artıran parçalar sunacak. Temel olarak, toplamalar, hesaplamalarının ve depolamalarının büyük bir kısmına zincir dışı, ancak geri dönüş için zincir üzerinde bazı verilere sahip akıllı sözleşmelerdir. Veri kullanılabilirliği nedeniyle tıkanıklık yaşamadıklarında toplamalar daha ölçeklenebilir hale gelir. Alex Vlasov ile, BLS12-381 ön derleme muhtemelen 2020’de görünüyor (ve hatta Beacon Chain’in önünde mevcut olabilir).

EIP-1559 kullanıcılar için heyecan vericidir, çünkü gaz fiyatlarını belirlemeyi göz ardı edebilirken, aynı zamanda ücretleri fazla ödemediklerine veya işlemlerini haksız bir şekilde geciktireceklerine dair güvence alırlar. EIP’den: “Çoğu kullanıcının, yüksek ağ aktivitesi dönemlerinde bile gaz ücretlerini manuel olarak ayarlamasına gerek kalmayacağı beklenmektedir”. Dahası, zarafeti, madenci ödüllerini büyük ölçüde azaltmadan ETH’nin enflasyonunu dengeleyen bazı ücretlerin yakılmasını içerir. ÇYP’nin neredeyse bir yıl önce önerilmesinden bu yana bazı çalışmalar yapıldı. Maalesef şu anda sahip yok.

Hesap soyutlama İstedikleri yetkilendirme mantığıyla hesapların oluşturulmasına izin verir. Bu ek esneklik çok geniş kapsamlı olabilir, ancak işte basit bir örnek. Bir multisig akıllı sözleşme cüzdanı, halihazırda sahip olduğu parayla kendi gazını ödeyebilir. Bir cüzdan oluşturulduktan ve finanse edildikten sonra, cüzdanla etkileşim kurmak ve benzin ödemek için ayrı bir ETH hesabına gerek yoktur. Hesap soyutlamanın kökenleri 2015 yılına dayanıyor, ancak bir ay önce yazılan bir teklif, birinin bunu 2020’de gerçekleştirmesi için bir fırsat sunuyor.

İletişim https://gitter.im/ethereum/AllCoreDevs Daha fazlasını öğrenmek ve katkıda bulunmak istiyorsanız.

“Eth1.x vatansızlık” ın da yardıma ihtiyacı var ama kendisi geniş bir konudur. Bu arada, bir kontrol edin “Vatansız Ethereum” için önerilen yol haritası ve 1.x Dosyaları.

Geth ekibine devam eden bir saygı

Geçen hafta Github’da Geth’in 164. sürümüydü. Unutmayalım ki, Geth ekibi piyasaya sürmeye devam ediyor Geth için özellikler, iyileştirmeler ve optimizasyonlar. Onları ve işlerini hafife almak kolaydır. Alfabetik olarak Guillaume Ballet, Zsolt Felföldi, Felix Lange, Gary Rong, Adam Schmideg, Martin Holst Swende, Péter Szilágyi’ye teşekkür edelim!

Felix, Martin ve Péter, ilk ağ “Şangay saldırıları” na (eski takım arkadaşları Nick Johnson ve Jeffrey Wilcke ile birlikte) geri dönerek yıllardır Geth’i iyileştiriyor ve optimize ediyor..

Birkaç ay önce, Péter, ConsenSys’deki geliştirici yuvarlak masa toplantısına konuk oldu.  Eth2, vatansızlık, katkıda bulunanları teşvik etme ve insanları takdir etme (~ 49. dakika) gibi konularda bazı görüşler paylaştı. Bu hatırlatıcı Péter için teşekkür eder ve önemli çalışmanız ve bağlılığınız için size ve ekibin geri kalanına teşekkür ederiz..

Katılmak Go Ethereum için Discord kanalı Onlara teşekkür etmek, tavsiyelerde bulunmak veya Geth’i öğrenmek ve katkıda bulunmak istiyorsanız.

Ethereum 2020 ve Ötesi

Şu anda, Ethereum’da olası olanların kaba bir dizisi:

 1. İşaret Zinciri (eth2 Phase 0) 2020’de
 2. BLS12-381 2020’de ön derleme (belki ilk)
 3. hesap soyutlama ve EIP 1559 için sahipler varsa, bunların 2020’de kullanılabilir olma ihtimali vardır
 4. eth2 Aşama 1
 5. eth1.x vatansızlık
 6. eth1 -> eth2 BİRLEŞTİRME
 7. daha fazla yürütme modelleri, gizlilik ve güvenlik iyileştirmeleri ve gelişmiş kriptografi

İşaret Zinciri, 2020’de bunu gerçekleştirmeye adanmış en çok insana sahip.  “Eth2 iyi görünüyor – Aşama 0 istikrarlı, müşteri ekipleri onu eziyor.”Eth1’de, Geth sürümleri devam edecek ve BLS12-381 ön derlemesi muhtemelen 2020’de görünecek (belki Beacon Chain’in bile ilerisinde). Bununla birlikte, EIP 1559 ve hesap soyutlamasının Ethereum 2020 yapma konusunda gerçekçi bir şansa sahip olması için kısa süre içinde sahiplere ihtiyaç var..

ConsenSys haber bültenine abone olun

En son Ethereum blockchain analizini, öğreticileri, web seminerlerini ve daha fazlasını doğrudan gelen kutunuza alın. Abone ol

Ethereum 2.0 Haber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırWeb semineri

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi Ethereum API'nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?Web semineri

Kendi Ethereum API’nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını KullanmaWeb semineri

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını Kullanma

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map