blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

Ethereum Ağının Durumu – 2018

Ethereum blok zincirinin bugünün, geçmişinin ve geleceğe yönelik yol haritasının anlık görüntüsünü sağlamak için ağ genelinde istatistikler. By ConsenSys Haziran 1, 2018Yayınlandı 1 Haziran 2018

Ethereum kahramanına dayanan ConsenSys 400 blockchain projesi


Blockchain teknolojisi – ve özellikle Ethereum – 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana uluslararası ilgi ve çekiş kazandı. Özellikle, tüm kripto varlık ekosistemindeki hızlı fiyat artışları nedeniyle 2017’nin sonları ve 2018’in başlarında büyük bir ilgi artışı gördü. İki yılda “Ethereum” kelimesi 110 milyondan fazla Google aramasına dahil edildi. #Ethereum hashtag’i günde ortalama 20.000 kez tweetlenir..

Fakat dikkatteki bu kademeli ve akut artış, bir bütün olarak Ethereum ağı için ne anlama geliyor? Çok tartışılan Ether fiyatının perdesini geri çekersek, Ethereum ağında neler oluyor? Hadi bir bakalım.

Şekillere Bakmak: Blockchain Etkinliği

Ağ, başlangıcından bu yana yaklaşık 240 milyon işlem gerçekleştirdi. 4 Ocak’ta zirvede olan ağ, 24 saatte 1,3 milyon işlem gerçekleştirdi.

Ethereum İşlem Tablosu

Ağ çok büyük ve dağınık. Bugüne kadar, Ethereum blok zincirinde 35 milyon benzersiz adres bulunmaktadır. 4 Ocak 2018’de Ethereum’daki aktif (yani işlem gören) adres sayısı ilk kez 1 milyonu aştı. 4 Ocak 2018’de 350.000’den fazla yeni adres oluşturuldu – bugüne kadar 24 saatlik bir süre içinde oluşturulan en çok adres. Ethernodes, Ethereum blok zincirini altı kıtada çalıştıran 17.000 düğümün biraz altında olduğunu bildiriyor ve bu da onu var olan en merkezi olmayan blok zinciri platformu yapıyor.

Global olarak Ethereum düğümleri Ethereum Benzersiz Adres Büyüme Tablosu

Ethereum blok zinciri şüphesiz var olan en aktif akıllı sözleşme platformudur. Piyasa değerine göre ilk 100 jetonun% 94’ü Ethereum’un üzerine inşa edilmiştir. İlk 800 jetonun% 87’si Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Bu tokenlerin çoğu, 2017’de token satışları yoluyla elde edilen 5.5 milyar $ ‘ın çoğunu ve bu yılın sadece ilk çeyreğinde toplanan 6.5 milyar $’ ın çoğunu mümkün kılan “ERC-20 tokenları”.

Blockchain’in Ardında: Ethereum Topluluğu

Ethereum geliştirici topluluğunun 250.000 ile dünyanın en büyüğü olduğu tahmin ediliyor. Ekim 2017’de, Yer mantarı– Ethereum için bir geliştirme çerçevesi – 200.000 indirmeyi aştı. Bir yıldan kısa bir süre içinde, indirme sayısı şu anda yaklaşık 550.000’e ulaştı. Dünyanın dört bir yanından açık kaynak geliştiricileri çeken Github, Ethereum ile ilgili 14.000 depo ve 220.000 işlem listeliyor. MetaMask– kullanıcıların tüm Ethereum düğümünü çalıştırmadan dApp’leri çalıştırmasına izin veren bir tarayıcı uzantısı – 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Merkezi olmayan Ethereum geliştiricileri ağının ötesinde, Ethereum topluluğunu desteklemek ve genişletmek için organize konsorsiyumlar ortaya çıktı. Ethereum Kurumsal İttifak (EEA), blok zinciri teknolojisinin kurumsal kuruluşlarla entegrasyonunu taahhüt eden 30 kurucu üye ile Mart 2017’de kuruldu. Şimdi, bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, AÇA 500’den fazla üyeye ulaştı. Yeni başlayanlar, şirketler, vakıflar ve kuruluşlar, Ethereum ekosisteminin sürekli gelişimine katkıda bulunmak ve bundan yararlanmak için bir araya geldi..

Ethereum’u Karşılama: Devlet Kabulü

Blockchain teknolojisinin uzun süredir tartışılan bir uygulaması geleneksel hükümetin yeniden yapılandırılması ve hatta çözülmesi olsa da, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, vatandaşlarına fayda sağlamak için blockchain teknolojisini – özellikle Ethereum’u uygulamanın yollarını buldular. Bu yılın başında, hükümeti Brezilya dilekçeleri ve popüler oylamayı Ethereum’a taşıma niyetini açıkladı. Kanada vatandaşların suistimal ve yolsuzluk endişelerini hafifletmek için devlet hibelerinin kullanımına şeffaflık sağlamak için Ethereum’u test ediyor. Uzun süredir bir kripto kalesi olan İsviçre’nin Zug şehri, 2017’de Ethereum’da kayıtlı dijital kimlikler sunmaya başladı. Şili Her vatandaşın görebileceği şeffaf, değişmez veriler yoluyla yolsuzluk ve sömürü ile mücadele etmeyi umarak enerji şebekesinden verileri ve finansmanı izlemek için Ethereum kullanıyor. Dubai 2020 yılına kadar tamamen entegre, blockchain destekli bir şehir olma yolunda. Estonya dağıtılmış ekosistemin poster çocuğu oldu ve ulusal sistemlerinin çoğunu Ethereum blok zincirine taşıyarak bir “dijital cumhuriyet” haline geldi.

Blockchain teknolojisi, mevcut küresel siyasi yapıyı dijital sınırlar ve vatandaşlıklarla yeniden tanımlama fırsatı olarak gösterilse de, mevcut sistemler, hizmetlerini artırmak için değişmez, güvenli defteri kullanmaktan çekinmiyor. Mevcut örneklerde faydası kanıtlandığı için Ethereum blockchain’in hükümetin benimsendiğini görmeye devam edeceğiz..

Ethereum Üzerine İnşa Etmek: Merkezi Olmayan Uygulamalar

Merkezi Olmayan Uygulamalar (dApps), Ethereum blok zincirinin birincil satış noktasıdır. Açık kaynaklı, tam kapsamlı bir dünya bilgisayarı olan Ethereum, herhangi bir geliştirici tarafından kendi akıllı kontrat serisini (yani merkezi olmayan bir uygulama) oluşturmak için kullanılabilir. DApp geliştirmeyi izleyen bir site, başlatılan 1.552 dApp’ı listeliyor, ancak daha fazlası şu anda geliştiriliyor. DApp’ler tahmin pazarlarından oyun oynamaya kadar her şeyi içerir ve ağ geliştirildikçe daha da güçlenmeye devam edecektir..

Odadaki Fil: Ölçeklendirme Çözümleri

Ethereum ağı için ölçeklendirme çözümleri çoktur ve ağdaki birden çok katılımcı tarafından üzerinde çalışılmaktadır. 2018, Ethereum için heyecan verici bir zaman olacak, özellikle de Casper protokolünün kullanıma sunulması yoluyla Proof of Stake’in öngörülen testiyle. Birçok aktif proje, katman 2 çözümleri veya “blok zincirleri arası protokoller” sağlamayı amaçlamaktadır. Bu girişimler, bir blok zincirinde ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyete ulaşmanın “üçlemesini” ele alıyor.. Evren blockchain birlikte çalışabilirliğine ve ölçeklendirmesine izin veren, geliştiriciler için oluşturulmuş izinsiz bir ağdır. Tezgah Ağı Ethereum’un üzerinde bir katman 2 platformu geliştirdi ve başlattı, oyun ve sosyal dApp’lerin ölçeklenmesini sağlarken, Ethereum’un temel güvenliğine ve ademi merkeziyetçiliğine güvenmeye devam ediyor. Ekip başlattı CryptoZombies, Herkesin Ethereum’da akıllı sözleşmeleri kodlamayı öğrenmesini sağlayan canlı bir uygulama (200.000’den fazla öğrenciyle). OmiseGo kullanıcıların plazmayı kullanarak kuruluşlar arasında ve sınırlar arasında yüksek hızlı ödeme işlemleri göndermesine olanak tanır. Vitalik Buterin’e göre Katman 2 ölçeklendirme çözümleri, “performans için ikinci seviyeye bağlı olacak, ancak güvenlik için bağlı olmayacak şekilde oluşturulabilir … Daha sonra, kendilerini iyi performans göstermeleri için itibara ve beklenen gelecek gelire sahip olabilirler. günümüzde ve herhangi bir başarısızlığın olumsuz maliyetleri azaltılır. “

Yola Bakmak

Bu veriler ne anlama geliyor? Ethereum blockchain ekosistemi çeşitlidir, merkezi değildir, güçlüdür ve yenilik ve aktivite ile doludur. 2015’teki lansmanından bu yana, hızla benimsenen ve takdir edilen bu teknoloji, dünyadaki hemen hemen her yerleşik endüstriyi rahatsız eden sorunları çözmeyi vaat ediyor. Dünyanın her yerinde geliştiriciler, düşünürler, yenilikçiler, liderler ve yaratıcılar yeni bir iletişim, işlem ve organizasyon yolu oluşturmak için bir araya geliyorlar. Web 3.0 için buradayız. Merkezi olmayan bir gelecek için buradayız. Ethereum için buradayız.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me