blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

Ethereum’da 350 Milyon Avro Değerinde Gayrimenkul Nasıl Jetonize Edildi

Mata Capital’in simgesel hale getirme projesinin perde arkası ve bunun varlık yönetiminin geleceği için anlamı. by ConsenSysMayıs 29, 2020Yayınlanan Mayıs 29, 2020

mata sermaye başarı öyküsü kahraman


“Bu, gayrimenkul varlık yönetimi sektöründe köklü bir dönüşümün başlangıcıdır.”

Codefi Assets’te Ürün Lideri olan Matthieu Bouchaud

İngiltere’deki başlık simgesi prototiplerinden Manhattan’daki parçalı apartman daireleri, Emlak tokenleştirmesi, son yıllarda büyük varlık ve mülk yöneticileri için blockchain teknolojisinin en çok kullanılan örneklerinden biri olarak ortaya çıktı. Geçen yıl, Fransız varlık yöneticisi Mata Başkent 350 milyon € değerinde gayrimenkul varlığının tokenlaştırılmasıyla sektörü başka bir kilometre taşının ötesine taşıdı. Proje, Paris’in kuzeyinde 220 milyon avro değerinde bir lojistik platformu tutan alternatif bir yatırım fonunun tokenleştirilmesini içeriyordu. Varlığa dayalı jeton ihracı, Avrupa’daki en büyük gayrimenkul jetonlaştırma projeleri arasındadır..

Mata Capital, daha verimli müşteri katılımı, işlem işleme ve raporlamanın ötesinde, erişimi artırmayı ve daha geniş bir yerli ve yabancı profesyonel yatırımcı havuzunu çekmeyi hedefliyor. Mata Capital’de Ürün Geliştirme Müdürü olan Baptiste Saint-Martin, projenin uzun vadeli vizyonunun “herkesin birden fazla özel sermaye, gayrimenkul, altyapı veya özel borca ​​yatırım yapmasına olanak tanıyan bir yatırım platformu oluşturmak olduğunu açıklıyor. tüm düzenleyici standartlara saygı gösterirken euro. ” 

Mata Capital, dijital varlıkları yayınlamak ve yönetmek için Ethereum tabanlı bir platform olan Codefi Assets’te çözümü başlatmak için ConsenSys ile ortaklık kurdu. Codefi platformu aynı zamanda uygun hisseleri doğrulanmış yatırımcılara ihraç etmek için uygunluk gereksinimlerini tanımlamak ve KYC’yi doğrulamak için Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanır.. 

İşte platformun nasıl çalıştığına dair perde arkasından bir bakış ve projenin genel anlamda gayrimenkul sektörü için ne anlama geldiğinin bir dökümü..

consensys pleksus simgesi yuvarlak Mata Capital örnek olay incelemesinin tamamını indirin. İndir

Nasıl İnşa Ettiler

Tokenize Gayrimenkul

Ethereum blok zincirinin benzersiz avantajlarından biri, herkesin, dağıtılabilir bir defterde doğrulanabilen, değiştirilebilir, değiştirilemez ve finansal varlıkları temsil eden dijital tokenleri kolayca basıp dağıtabilmesidir. Gayrimenkul gibi tarihsel olarak monolitik varlıklar için, blockchain tokenleri, mülklerin kolayca bölünmesine izin verir, böylece dijital paylaşımlar hem kurumsal hem de perakende yatırımcılara dağıtılabilir..

2015’te Ethereum’un piyasaya sürülmesinden bu yana, topluluk geniş çapta benimsenmiş token standartları geliştirdi – akıllı sözleşmelerin Ethereum ağı genelinde uyumlu ve uyumlu olması için akıllı sözleşmelerin yerine getirmesi gereken teknik gereksinimlerin listeleri. Mata Capital’in çözümü için Codefi Assets platformu, ERC1400 belirteç standardı Ethereum blok zincirindeki gayrimenkul fonlarının paylarını temsil etmek. ERC1400, belirteçlerin bir yönetici tarafından basılmasını, aktarılmasını ve yakılmasının yanı sıra yasal belgelere ve sözleşmelere bağlanmasını sağlar.  

Dağıtımdan önce, Mata Capital’in çözümü için geliştirilen tüm akıllı sözleşmeler, blok zinciri güvenlik uzmanlarından oluşan ekibimiz ConsenSys Diligence tarafından denetlendi..

Sınıf sayfasını paylaşınCodefi Assets platformundaki tokenize edilmiş gayrimenkul paylaşımlarının anlık görüntüsü.

Yatırımcı İlk Katılımı: KYC Uyumluluğu ve Beyaz Listeye Ekleme

Codefi platformu, potansiyel yatırımcıların hesap oluşturmasına, bir KYC / AML uyum formunu doldurmasına ve gerekli tüm belgeleri yüklemesine olanak sağlayarak yatırımcıların Mata Capital için işe alım sürecini kolaylaştırır. Uygun yatırımcılar daha sonra beyaz listeye alınır, böylece Ethereum adresleri platformda satın alınan hisseleri alabilirler. Mata Capital şu ​​ana kadar yaklaşık 80 profesyonel yatırımcıyı bünyesine kattı.

Masaüstü BilgisayarCodefi Assets platformundaki KYC süreci.

Hareket işleme 

Ödeme doğrulamasının ardından Mata Capital, özel anahtarlarıyla dijital bir sertifika imzalamak ve gayrimenkul güvenlik belirteçlerinin yatırımcılara aktarılmasına izin vermek için Codefi platformunu kullanır. Yatırımcılar daha sonra Ethereum blok zincirindeki işleme bağlanan satış makbuzunu alırlar..

Fon listesiCodefi Assets platformunda ödeme durumunu izleme. consensys pleksus simgesi yuvarlak Blockchain’e yatırım yapmanın geleceği hakkındaki web seminerimizi izleyin. İzlemek

 Bu Emlak İçin Ne İfade Ediyor?

Mata Capital’in tokenleştirme projesi, gayrimenkul sektörü için hem kısa hem de uzun vadede bazı köklü değişikliklerin olacağının bir işaretidir. Blockchain teknolojisinin bilgi işleme için bariz faydaları vardır, ancak özel avantajı, önemli ölçüde daha uygun fiyatlı yatırım ürünleri yaratma fırsatıdır. Gayrimenkulde blockchain çözümleri yakalandıkça dikkat edilmesi gereken ilk üç trend olarak gördüğümüz şey: 

  • Dijital kaçınılmaz. Bugün gayrimenkul sektöründe, KYC’yi doğrulamak ve yatırımcı sicillerini yönetmek için varlık yönetimi hala kağıt süreçlerle tıkanıyor. Codefi gibi platformlar nihayet bu endüstri iş akışlarını modernize etmek için güvenli, dijital bir katman oluşturur..
  • Şeffaf varlıklar geliyor. 2008 subprime mortgage krizi opak varlıklarla ilgili bir vaka çalışmasıysa, Mata Capital’in blok zinciri tabanlı çözümü varlık şeffaflığı için yeni bir standart oluşturuyor. Daha fazla gayrimenkul blok zinciri uygulaması piyasaya sürüldükçe, yatırımcılar kararlarını ve risk analizlerini bilgilendirmek için varlık bilgilerinin şeffaflığını bekleyecekler.. 
  • Düzgün bir yatırım oyun alanı. Pek çok ülkede, özel sermaye fonlarına erişim genellikle akredite ve kurumsal yatırımcılarla sınırlıdır ve minimum yatırım tutarları 100.000 ila 250.000 ABD Doları arasında değişir. Dahası, varlık yöneticileri, genellikle ücretler şeklinde yatırımcılara aktarılan kurulum maliyetlerine maruz kalırlar. Düşük maliyetli token ihracı ve işlem işleme, varlık yöneticilerinin hem ihraç edenler hem de yatırımcılar için kazan-kazan olan radikal olarak daha uygun fiyatlı yatırım ürünleri sunmasını sağlayacaktır.. 

Sıradaki ne

Mata Capital şimdi tokenize edilmiş hisseler için ikincil bir pazar yaratmaya odaklanıyor. Baptiste Saint-Martin, “müşterilerimiz için uyumlu ve değerli bir çözüm sağladığımızdan emin olmak” için danışmanlarıyla aktif görüşmelerde bulunduklarını ve yasal güncellemeleri izlediklerini açıkladı. Ethereum tabanlı çözümleri, KYC uyumluluğunu sağlarken finansal varlıkların sınır ötesi dağıtımını kolaylaştırma potansiyeline sahiptir.. 

Codefi Assets Ürün Lideri Matthieu Bouchaud, Mata Capital’in girişiminin kurumsal oyuncuların blockchain çözümlerini sorunsuz bir şekilde benimseyebileceğinin ve ayrıca perakende yatırımcılarının Codefi gibi kullanıcı dostu bir gösterge panosu aracılığıyla karmaşık finansal ürünleri nasıl kolayca satın alabileceklerinin güçlü bir kanıtı olduğuna inanıyor. Bouchaud, Codefi’nin hepsi bir arada platformunun artık “deney çağından endüstriyel büyüme çağına geçişi” mümkün kıldığını açıklıyor.

Codefi platformunun bir demosunu talep edin

Codefi’nin varlık ihraç platformunu iş başında görün. Demo talep edin

Varlık YönetimiCase StudyCodefiReal EstateHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me