blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Açıklaması

Finansal Piyasalarda Yolsuzluğun Önlenmesi: Monica Singer’ın Hikayesi

Monica, Afrika’da blockchain teknolojisinin benimsenmesini desteklemek için önde gelen bir Merkezi Menkul Kıymetler Deposu olan Strate’in CEO’sundan ConsenSys’e katılma yolculuğunu paylaşıyor. Yazan Lesa MonéOcak 7, 2020Yayınlandı 7 Ocak 2020

Monica Şarkıcı ConsenSys GmbH

Monica Singer, Güney Afrika finans piyasalarında dijitalleşme çabalarına öncülük etti. Strate, lisanslı bir Merkezi Saklama Kuruluşu (CSD).

Onun yönetimi altında, Strate geçti rekor sayıda direktif süreçleri modernize etmek, şeffaflık, verimlilik sağlamak ve yolsuzluğu ortadan kaldırmak için mevzuat. Sonuç olarak, Dünya Ekonomik Forumu Güney Afrika’yı en hızlı büyüyen ilk üç Merkezi Saklama Kuruluşu olarak kabul etti Güney Afrika, menkul kıymet borsalarının düzenlenmesinde de 1. sırada yer aldı..

Monica blockchain’i keşfettiğinde, doğal olarak, teknolojiyi yerel finans piyasalarına uygulamak için ateşli bir arzusu vardı. Yine de yönetim kurulu kayıtsızdı, kaydedilen ilerlemeden memnundu ve yeni bir araç uygulama arzusu yoktu.. 

Monica’nın yapacağı tek şey vardı.

O gemiden atladı.

Monica, gıda zincirinin tepesindeki rahat konumundan ayrıldı ve Afrika’da blockchain teknolojisinin benimsenmesini desteklemek için ConsenSys’in düz hiyerarşisine katıldı..

Bu onun hikayesi.

Monica Şarkıcı GIF ConsenSys GmbH

Finansal piyasalardaki yolsuzluğu ortadan kaldırma yolculuğu Monica’yı Uruguay’dan Güney Afrika’ya, Washington DC’ye götürüyor. 


Güney Afrika’daki aşkı takip etmek için 21 yaşında Uruguay’dan ayrıldım. Vardığımda, korkunç Apartheid yasaları nedeniyle beyaz ve siyah arasındaki eşitsizliği fark ettim; yolsuzluk ve eşitsizlik bu topluma zarar vermişti. Güney Afrika’ya hiçbir şeyim olmadan geldim ve çok zor koşullar altında elimden gelenin en iyisini yapmak zorunda kaldım. Denetçi olarak çok çalıştım ve Yeminli Mali Müşavir olmak için geceleri okudum.. 

Denetçi olarak zorunlu pratik iş deneyimini bitirdikten sonra Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü Teknik Direktörü olarak işe başladım. Bu pozisyon bana meslek için denetim ve muhasebe standartlarını araştırma şansı verdi. Çok ödüllendiriciydi. Finansal piyasalarda yolsuzluğu önlemek için yeni mevzuat ve standartlar çıkardık ve yönetişim oluşturduk. 

İşte o zaman Dünya Bankası benden danışman olmamı istedi. Ailemi topladım ve onları Washington, DC’ye uçurdum. Görevimin bir kısmı, para dünya çapındaki sosyal etki projelerine verildiğinde Banka’da neler olduğunu araştırmaktı. Sosyal etki projeleri için ayrılan fonların% 40’ından daha azının aslında doğru yere gittiğini çabucak anladım. Birçok hükümetin yolsuzluk yaptığını ve ödemelerin izlendiğinden ve güvende tutulduğundan emin olmak için herhangi bir denetim bulunmadığını öğrendim.. 

Paranın kötüye kullanılmasını nasıl önleyebileceğimizi anlamaya hemen takıntılı hale geldim..

Dünya Bankası tarafından verilen kredilere şeffaflık getirme girişimlerinde, yardım alan ülkeler için bir mali hesap verebilirlik kontrol listesi geliştirdik. Alıcı ülke, ödemeler gerçekleşmeden önce tüm mali hesap verebilirlik değerlendirmelerini tamamlamalıdır. Bu süreç, Dünya Bankası’na, alıcı ülkenin fonları amaçlanan varış noktalarına yönlendirmek için gerekli kontrollere sahip olacağını kanıtladı. Şimdi, blockchain teknolojisinin bu ödemelerin gerçek zamanlı olarak izlenebilmesi için ideal bir yol olacağını anlıyorum..

Finans piyasalarını değiştirmek için Güney Afrika’ya geri döndüm. katıldım Strate bir proje yöneticisi olarak ve iki yıl sonra CEO oldum. 1996 yılında tamamen kağıt temelliydik. Johannesburg Borsası’nda tüm işlemler için çekle kapatılan kağıt hisse senetleri vardı. Süreç, ödeme gecikmeleri, dolandırıcılık ve daha yüksek likidite için kaybedilen fırsatlarla doluydu. Yatırımcıların sisteme olan güvenini kaybetmesiyle borsa neredeyse durma noktasına geldi.

Ekibim ve ben SA finans piyasalarını tamamen dijitalleştirdik. Kısa bir süre sonra, Güney Afrika finans piyasası, Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu 2012-2013. Güney Afrika, menkul kıymet borsalarının düzenlemelerinde de 1. sırada yer aldı. 

Kaynak: Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu 2012-2013

Satoshi beni ağlattığında

2015’te bir konferansa katıldım ve Bitcoin ve blockchain hakkında fısıltılar duydum. Merak ediyorum, Bitcoin teknik incelemesini indirdim ve bu hayatımı değiştirdi. Ben ağladım. Hayatım boyunca aradığım formül buydu! 

Başarımıza rağmen, denetçi kontrolleri ve risk yönetimi için uluslararası standartlar açısından ne yaparsak yapalım, yine de dolandırıcılığı tespit edemediklerini hissettim. Hala batan bankalar var ve mevduat sahipleri tüm paralarını kaybediyorlar. Batan ve onlarla ömür boyu prim alan sigorta şirketleri var. Neyi yanlış yapıyoruz? Neyi daha iyi yapabiliriz?

Ardından, Satoshi şunları söyledi: Kayıtları merkezileştirmek ve bilgilerin doğruluğunu ve adil sunumunu sağlamak için tüm sorumluluğu merkezi bir otoriteye ve denetçilere vermek yerine, kayıtları gerçek zamanlı olarak tüm aktörlerin kendilerine ait olacağı sabit bir defterde dağıtın. bilgileri kendi kontrolleri altında. Blockchain, hile yapmayı tam anlamıyla imkansız hale getirdi. 

Yönettiğim şirket tüm kayıtları merkezileştirdi. Katmanlar halinde aracılarımız vardı. Kağıt tabanlı işlemlerden dijitalleşmeye kadar geçerli tek yinelemeydi. Ama şimdi yeni bir yol buldum – cephaneliğime eklemek için yeni bir araç. Satoshi teknik incelemesinden sonra tüm dünyam değişti. Blockchain’i Güney Afrika’nın finans piyasalarına getirmenin bir yolunu bulmalıydım. 

Yönetim kurulum, Strate’de kaydettiğimiz ilerlemeden memnundu ve blok zincirini bir sonraki adım olarak görmedi. Misketlerimi kaybettiğimi sandılar. Kendime karşı dürüst olduğum için, sahip olduğum tek seçenek blok zinciri teknolojisinden istifa etmek ve kendimden bahsetmekti. Strate’i 19 yıl çalıştırdım.

Blockchain kabulünde kuşaksal boşluklar görüyorum. Benim neslim için blockchain teknolojisini kabul etmenin çok zor olduğunun farkındayım. Bu dünyayı korumanın tek yolunun merkez bankalarına, merkezi otoritelere ve diğer gizli yapılara sahip olmak olduğunu düşünmek için kesinlikle beynimiz yıkandı. Mevduat sahiplerini veya yatırımcıları güçlendirmeyi asla düşünmedik. Bize güvenmeleri gerekiyordu ve biz onlarla ilgilenecektik. Kavramsallaştırmanın zor bir değişiklik olduğunu anlıyorum. İnsanlara dünyanın aslında düz değil, yuvarlak olduğu söylendiğinde paradigma değişikliğine benzer olduğunu düşünüyorum..

İlk faksı gönderdiğimi hatırlıyorum. Sonra e-postaya geçtik. Yaşımız için, baby boomers, bu teknoloji başınızı dolaştırmak için çok zor. Genç nesiller için bu çok basit. 

“Onu yaratan aynı bilinç düzeyinden hiçbir sorun çözülemez.”

– Albert Einstein

Vitalik’in akıllı sözleşmeyi ne zaman yarattığını bir düşünün. O 19 yaşındaydı. Beyler, beyinsiz, hadi Bitcoin’i alıp geliştirelim dedi. Daha genç insanlar, bu teknolojiyi uygulamanın anahtarıdır. Ancak bu gerçekliğin parçası olmayan biri böylesine inanılmaz bir fikri tanımlayabilirdi. Bu yüzden Y kuşağıyla çalışmayı seviyorum. Bu gerçeğe aldırmadan tamamen özgürce düşünme konusunda inanılmaz bir yetenekleri var. Genç nesillerin bu teknolojiyi uyguladığını görecek kadar uzun yaşamayı umuyorum..

Monica, bir şey mi içiyorsun?

Pek çok yönetici, inanılmaz derecede bencil bir yaklaşım olan “Tasarımla şeffaflık mümkün değil” veya “uygulanmadan emekli olacağım” diye düşünüyor. Emekli olacaksınız, uygulamayacaksınız ve bu teknolojinin eğitiminden bile yararlanmadan ekibinizden ayrılacaksınız.? 

Bu nedenle, şu anda yapılacak en önemli şey, yeni nesli onlara kodlamayı öğreterek güçlendirmektir. Lagos’taki Eseoghene Mentie ile yakın bir şekilde çalışarak çocukları kodlamayı ve uzaktan çalışmayı öğrenmeye teşvik ediyorum.

Ayrıca, Web3’teki dilimizin çok fazla teknik olduğunu söyleyebilirim. Çok fazla teknik kelimemiz var. Normal konuşun! Konuştuğunuz kişilerin dilini kullanın. Sunumlarımı verirken finans piyasalarının dilini kullanıyorum. Blockchain teknolojisindeki fırsatlara karşı mevcut sistemdeki hataları göstermek için günlük girişleri sunuyorum. İnsanlar onu gördüklerinde neyin mümkün olduğunu görmeye başlayabilirler. Çünkü anladılar. Herhangi bir teknoloji dili kullanmıyorum. Onlara bloklardan, karmalardan, kriptografi türlerinden, birlikte çalışabilirlikten, hiçbir şeyden bahsetmiyorum. Basit tut ve anlayacaklar.

Afrika Merkez Bankaları, Terazi dünyayı mahvetmeden önce kendi paralarını yaratmalı. 

Şu anda, Merkez Bankalarının Afrika’da kendi dijital para birimlerini çıkarma fikrini savunuyorum. Tüm Merkez Bankalarının, insanlar çıkarılan fiat para birimlerini kullanmayı bıraktıklarında para politikası belirleme hakkını kaybetmemek için harekete geçmesi gerektiğine inanıyorum. Dijital para birimine geçmek, Libra’ya veya piyasaya sürülen diğer sabit paralara kontrolü kaybetmelerini önleyebilir..

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC), bankacılarının tasfiyeye gitmesi ve mevduat sahiplerinin fonlarını kaybetmelerine neden olma riskine maruz kalmadan mevduat sahiplerine kendi fonları üzerindeki kontrolünü geri verecektir. Gelişmekte olan ülkelerin çoğu mevduat sigortasını karşılayamaz. Bir banka batarsa, mevduat sahipleri mevduatlarını kaybeder. Bu gelecekte bir daha asla olmamalı.

Bounties Network programını, özellikle Bounty for Basura ile yaptıkları işi seviyorum. Peki ya gerici ikramiyeler yerine proaktif ikramiyelerimiz olsaydı? Ya doğayı korumayı teşvik edersek? Şu anda Amazon ve Endonezya’daki ormanları yakan insanlar, soya veya palmiye yağı yetiştirmek için ağaçları yakmaktan para alıyorlar. İnsanlar aç. Paraya ihtiyaçları var. Motivasyonu anlıyorum. 

Ancak, Amazon’un her sakinine bir lütuf verebilseydim ve “ağaçları koru, onları kesip ürün dikmekten daha fazla para kazanırsın” dersem, yapardım. Ağaçlar, diktiklerinden daha değerlidir, ancak bölge sakinleri bu değerden doğrudan kar sağlamaz. İnsanlara çevrelerini / yaşam alanlarını yok etmek yerine sürdürmeleri için daha fazla para veren bir ödül sistemi oluşturabiliriz. Ormanın korunmasını teşvik edebiliriz. Temizlenecek ödüller yerine yok edilmeyecek ikramiyeler.  

“1 milyon Ethereum geliştiricisi mi istiyorsunuz? Afrika’ya bakın. “

– Monica Şarkıcı

Şu anda, gelişmenin çoğunun Afrika’yı atlayacağından endişe ediyorum. Bu, kaçırılmış çok büyük bir fırsat olurdu., Afrika, dünyadaki en büyük genç insan yoğunluğuna sahip ülke. Wi-Fi ve bir bilgisayara erişim verilirse, bu kişiler ağın bir parçası olmak üzere eğitilebilirler. 1 milyon geliştirici Ethereum’u arıyoruz. Yaşadıkları yer artık bir faktör değil. Bu nedenle 2020 yılında Ethereum Vakfı’nın yardımıyla ETH Lagos’u düzenliyoruz.. 

Finansal piyasalardaki yolsuzluğu ortadan kaldırma yolculuğum tam bir çember çiziyor

İlk işim 1988’den 1995’e kadar Güney Afrika Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü’ndeydi. Şimdi, 31 yıl sonra, Enstitü üyeleri tarafından yönetim kurulunda oturmak için oylandım. Kurumsal yönetişimin en yüksek ilkelerini uygulayacağım konusunda bana güveniyorum.

T.S. Eliot, “Araştırmadan vazgeçmeyeceğiz. Ve tüm keşiflerimizin sonu, başladığımız yere varmak ve yeri ilk kez bilmek olacak. “

Monica Singer ile iletişime geçin LinkedIn ve Twitter.

**

Merkezi Olmayan Finansta CSD’lerin ve Ethereum’un rolü hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz??

“Blockchain Teknolojisiyle Gelişen Sermaye Piyasaları” makalesini okuyun →

 

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me