Forbes “Blockchain’i Keşfeden En İyi 50 Milyar Dolarlık Şirket” Yayınladı

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

Forbes Bültenleri "Blockchain’i Keşfeden İlk 50 Milyar Dolarlık Şirket"

Amazon, Google, Samsung, Facebook: Dünyanın önde gelen şirketlerinin blockchain uygulama yarışı başladı. 17 Nisan 2019 tarihinde ConsenSys tarafından yayınlandı 17 Nisan 2019 tarihinde yayınlandı

Zincir

Forbes kısa süre önce, blok zinciri teknolojisini araştıran veya operasyonlarına entegre eden – minimum gelirleri veya değerleri 1 milyar dolar olan 50 şirketi ve ABD operasyonlarını içeren yeni bir liste yayınladı. yeni Forbes listesi nihayetinde 100 şirketten oluşacak, ancak şimdiye kadar yalnızca ilk 50 serbest bırakıldı. Ethereum ve bir bütün olarak blockchain teknolojisinin gelişimi için çok cesaret verici işaretler sunan araştırmalarından elde edilen bulguları tahmin etmeye başlamak için zaten yeterli bilgiye sahibiz..

Şirketler Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapıyor

International Data Corp’tan bir rapor, blockchain teknolojisine yönelik kurumsal ve hükümet harcamalarının geçen yıla göre% 89 arttığını belirtti ve 2,9 milyar dolara ulaşacak Firma, 2022’ye kadar toplam blok zinciri harcamasının 12,4 milyar dolara ulaşacağını bildirdi. Deloitte tarafından yapılan bir ankette, ankete katılanların% 95’i, şirketlerinin bu yıl blockchain teknolojisine yatırım yapmayı planladığını belirtti. Benzer şekilde PwC, 600 yöneticinin katıldığı başka bir anket % 84’ü, şirketlerinin zaten dağıtılmış defter teknolojisine dahil olduğunu ifade etti.

“Forbes Milyar Dolarlık Blockchain Bebekleri” Sayılarının Arkasında

Şirketlerin çoğunun birden fazla blok zinciri araştırdığı veya kullandığı belirtiliyor. JP Morgan gibi bazı firmalar, ABD dijital jetonları için Ethereum kullandıklarını zaten kamuya açık bir şekilde ilan ettikleri için geliştirme sürecinde muhtemelen daha ilerideler. Diğer kuruluşlar belki çeşitli blok zincirlerini test ediyor ve temel dijital altyapılarına uygulanabilecek kavramların kanıtlarını geliştiriyorlar..

Elli şirketin otuz ikisi, Ethereum veya Enterprise Ethereum’dan türetilmiş blok zincirleri platformları üzerine inşa ediyor. Forbes makalesi yorumları listelemezken, büyük bir geliştirici topluluğu, Kurumsal Ethereum Alliance, ve genel uyumluluk, Enterprise Ethereum’un bildirilen hakimiyetinin bir kısmını yönlendiriyor.

Ethereum, şirketlerin araştırdığı ve mevcut operasyonlarına entegre ettiği en yaygın blok zinciridir. Genel olarak, listelenen elli şirketten yirmi dördü Ethereum blok zincirini kullanıyor.

Kurumsal Kullanım Durumları İçin Hangi Şirketler Ethereum Kullanıyor??

Çeşitli blockchain kullanım örnekleri vardır, bu nedenle blockchain teknolojisini uygulayan şirketlerin listesi geniş ve birçok sektörü kapsamaktadır..


Tedarik Zinciri ve Perakende
Tüketim Malları ve İçecekler
Bankacılık ve Finans Hizmetleri
Enerji
Sağlık ve Sigorta
Fintech
Yazılım ve Bilgi Teknolojisi
Telekomünikasyon
Elektronik Üretimi

Kurumsal Ethereum Türetilmiş Blok Zincirleri

On şirket, Ethereum’dan türetilmiş bir blok zinciri olan Quorum’u geliştiriyor veya keşfediyor ve üç şirket, Hyperledger’in Sawtooth Ethereum blok zincirini araştırıyor. Sawtooth-Ethereum – veya Seth – ayrıca Ethereum Sanal Makinesi ile uyumludur.

Buna karşılık, Hyperledger Fabric’in izin verilen blok zincirini keşfeden on sekiz şirketi var ve bunların yirmi sekizi Fabric, Burrow, Sawtooth ve Indy gibi IBM’in blok zinciri sürümlerini kullanıyor..

Listeyle ilgili diğer önemli hususlar arasında, blockchain platformunun bilinmeyen olarak listelendiği tek şirket olarak Facebook yer alıyor. Ek olarak, Google’ın keşfettiği tek akıllı sözleşme platformu Ethereum olmasına rağmen çeşitli kripto para birimleri ile deneyler yaptığı bildiriliyor..

Giderek daha fazla şirket blok zinciri teknolojisini mevcut altyapı yığınlarına dahil ediyor ve uyguluyor. Şirketler kaçınılmaz olarak blockchain çözümlerine daha fazla zaman ve çaba harcadıkça, iş ve teknolojik ihtiyaçları için hangi platformların en uygun olduğuna karar vermeye başlayacaklar. Mevcut liste, tercih edilen kurumsal blok zinciri ağının herhangi bir göstergesiyse, Ethereum’un çok uzakta olduğu anlaşılıyor..

Enterprise Ethereum hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz??

Sektördeki kullanım senaryolarını ve uygulamalarını keşfedin →

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map