blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

Gayrimenkul Blockchain Platformunda Mata Capital ve ConsenSys Ortağı

Bu blockchain platformu, gayrimenkul yatırım işlemleri için yeni değer aktarım çözümü olmayı hedefliyor. Mata Capital böylece gayrimenkul yatırımları için blockchain teknolojisinden yararlanan ilk operatör oldu. 18 Temmuz 2019 tarihinde ConsenSys tarafından yayınlandı

mavi düğümler


Bu blockchain platformu, gayrimenkul yatırım işlemleri için yeni değer aktarım çözümü olmayı hedefliyor. Mata Capital böylece gayrimenkul yatırımları için blockchain teknolojisinden yararlanan ilk operatör oldu..

Paris, Fransa  Mata Başkent, Gayrimenkul yatırım fonlarının yönetiminde bağımsız bir oyuncu olan ve yönetilen yaklaşık 600 milyon avroluk varlığa sahip olan bugün, gayrimenkul yatırım ürünleri için menkul kıymet kayıtlarının işlenmesini optimize etmek için blockchain teknolojisinin benimseneceğini duyurdu. Bu yeni platformun lansmanı, blockchain yazılım ürünlerinin geliştirilmesinde lider olan ConsenSys ile ortaklaşa gerçekleştirildi ve Screeb Notairleri, gayrimenkul sektöründe yenilikçi projeleri destekleyen noterlik bürosu.

Göre 24 Aralık 2018 tarihli Fransız kararnamesi, Finans dünyasındaki oyuncular, finansal menkul kıymetlerin temsili ve iletimi için dağıtılmış bir defter teknolojisi kullanma fırsatına sahiptir. Düzenleyici çerçevenin evrimi ve blok zinciri teknolojisine olan güçlü inancıyla hareket eden Mata Capital, gayrimenkul yatırım işlemlerinin bazılarını kaydetmek ve işlemek için bu yenilikçi teknolojiden yararlanmaya karar verdi..

Somut bir ifadeyle, Mata Capital finansal varlıkları – bu durumda gayrimenkule sahip bir sermaye şirketinin hisseleri – ve ilgili hakları Ethereum blok zincirinde temsil edilen bir “token” * biçiminde kaydedecektir. İhraççı için borç yönetimi maliyetlerini önemli ölçüde azaltmanın yanı sıra, blok zinciri teknolojisi, listelenmemiş varlıkların likiditesini artırır, işlem şeffaflığını artırır ve dolandırıcılık riskini azaltır..

Mata Capital ürün geliştirme müdürü Baptiste Saint-Martin, “Tokenizasyon, özellikle ikincil piyasada yatırımcılarımıza daha iyi likidite sağlamamıza olanak tanıyacak” diyor. Mata Capital inovasyon direği ve dijital işletme müdürü Souleymane-Jean Galadima, “Tüm abonelerimizin bilgilerini güvence altına almak için bir operasyonel platformun yakın zamanda uygulanmasının da gösterdiği gibi, yenilik Mata Capital’in stratejisinin merkezinde yer almaktadır” diye ekliyor..

31 Temmuz’dan itibaren faaliyete geçecek olan Mata Capital tarafından önerilen blockchain platformu, yatırımcılar için birkaç önemli özellik sunuyor:

– Gayrimenkul fonları için fon sahiplerinin kaydını tutar;

– Yatırımcıların platform aracılığıyla tüm AML (“kara para aklamayı önleme”) ve KYC (“müşterinizi tanıma”) eylemlerini gerçekleştirmesine olanak tanır; ve

– Bir fona veya “kulüp anlaşması” işlemine abonelik durumunun gelişimini takip etme imkanı sunar.

Sonunda, yatırımcıların, bir euro sentten başlayarak, özellikle, menkul kıymetlerini tezgâh üzerinden kolayca abone olmalarına ve yeniden satmalarına olanak sağlayabilir. Bu yeni blok zinciri platformu, 26 milyon avroluk yatırım hacmi için Paris’in 15. bölgesinde bulunan bir kulüp anlaşmasında yapılandırılmış bir gayrimenkul projesi için kullanılacak. Baptiste Saint-Martin, “Bu, Avrupa’daki en büyük tokenize operasyon olacak” diyor. Gelecekte amacı, bu beyaz etiket çözümünü finans ve / veya gayrimenkul sektörlerindeki profesyonel ortaklara sunmayı amaçlayan Mata Capital’in tüm uygun operasyonlarını idare etmek olacaktır..

Bu projeyi gerçekleştirmek için Mata Capital, beyaz etiketli finansal varlıkların tokenlaştırılması için ConsenSys’in uzmanlığına ve anahtar teslimi ürünlerine güveniyordu. ConsenSys’in ürünleri, kuruluşların işlerini dağıtılmış ağlara kolayca bağlamasına, yeni blok zinciri ağlarını dağıtmasına ve yönetmesine, işlemleri okuyup yazmasına veya dijital varlıkları oluşturup yönetmesine olanak tanır..

“Bu ilk adım, gayrimenkul sektöründe köklü bir dönüşümün başlangıcına işaret ediyor. ConsenSys’de Emlak Müdürü olan Matthieu Bouchaud, ConsenSys platformuyla müşterilerimizin deney çağından endüstriyel büyüme çağına geçmesini sağlıyoruz ”diyor..

Screeb, üçüncü taraf güven misyonuyla çözümün uygulanmasında Mata Capital’e eşlik etti. Yenilikçi gayrimenkul çözümleri eşliğinde noterlik mesleğinin gelişimini anlatan bu proje ile Screeb, kurumsal gayrimenkul alanındaki sağlam pratiğinin yanı sıra dijital dönüşümdeki aktörlere tavsiyelerde bulunma yeteneğini teyit ediyor.

Screeb’deki noterlerden Arthur Cazalet ve Damien Mancel, “Mata Capital tarafından desteklenen proje, bir gayrimenkul varlığıyla finansal menkul kıymet işlemlerinin tamamen güvenli ve dijitalleştirilmiş bir şekilde nasıl tasarlanıp işleneceği konusunda büyük bir yeniliktir” diyor. * “Token”, bir blok zincirinde verilen ve değiştirilebilen bir dijital varlıktır

Mata Capital hakkında

Mata Capital, kurumsal yatırımcılar ve özel aile grupları için gayrimenkul fonlarının yönetiminde uzmanlaşmış bağımsız bir yönetim şirketidir. Şirket, tüm gayrimenkul varlık sınıflarında temel + fırsatçı risk profili yatırım stratejileri üzerinde kendisini konumlandırmaktadır. 2015 yılında kurulan Mata Capital, 19 profesyoneli bir araya getiriyor ve 30 Haziran 2019’da 600 milyon Euro’luk ödenmemiş bir tutarı yönetiyor. Mata Capital, Finansal Piyasa Otoritesi tarafından GP-16000024 numarası altında bir Portföy Yönetim Şirketi olarak lisanslanmıştır..

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.matacapital.com/fr/

ConsenSys hakkında

ConsenSys, dünyanın dijital mimarisini daha açık, kapsayıcı ve güvenli bir değer internetine (genellikle Web3 olarak adlandırılan) dönüştürmeye adanmış bir blockchain şirketidir. Daha güvenilir bir internet mimarisiyle ConsenSys, işletmelerin ve hükümetlerin yeni iş modellerini ve değerlerini ortaya çıkarmalarına, paylaşılan bir BT altyapısı aracılığıyla verimlilik elde etmelerine ve özel kullanıcı verilerini korumak için modern kriptografik yöntemleri kullanmalarına yardımcı oluyor. Bir girişim fonu ve başlangıç ​​kuluçka merkezi, Enterprise Ethereum danışmanlık kolu ve bir eğitim Akademisinden oluşan benzersiz küresel işletmemiz sayesinde ConsenSys, merkezi olmayan gelecek için inşa ediyor. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: consensys.net

Screeb Notairleri Hakkında

Paris pazarının tarihi bir oyuncusu olan Screeb, itibarını kurumsal, özel ve profesyonel müşterilere sağlanan mükemmel destek üzerine inşa etmiştir. Büroda emlak, bankacılık ve finansman ile servet ve aile alanlarında titiz ve verimli hareket eden on bir noter ve kırk çalışanı bulunmaktadır. Ancak Screeb’in mükemmelliği, müşterilerini etkileyen değişikliklere uyum sağlama becerisinde yatmaktadır. Her zaman hareket halinde olan ofis, yeni talepleri ve yeni zorlukları karşılayacak şekilde uyarlanmış akıllı çözümler geliştirir. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://screeb.fr/en/

Medya Kişileri:

Mata Capital için:

Amélie Verone: 06 46 60 03 35 – [e-posta korumalı]

Thomas Carlat: 06 16 83 88 17 – [e-posta korumalı]

ConsenSys için:

[e-posta korumalı]

Screeb için:

Houda Santoni: [e-posta korumalı]

Gwénaëlle Henri: [e-posta korumalı]

Varlık Yönetimi Vaka ÇalışmasıReal EstateHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me