Dijital varlıklarla gayrimenkul yatırım yönetimini hızlandırın

yeniden hızlanmak

Sorun

Varlık yönetimi firmaları, yatırımcı işe alım ve abonelik yönetimi maliyetlerini karşılamak için nispeten yüksek minimum yatırım tutarları gerektirir. Bu, daha küçük yatırımcıların katılımını engeller ve hızlı sermaye birikimini engeller..

Çözüm

Codefi, varlık yöneticilerinin dijital varlık yaşam döngüsü yönetimini, portföy yönetişimini ve yatırımcı ilişkilerini düzene koymasını sağlar. Özelleştirilebilir varlık ihracı, mevzuata uygunluk, hızlandırılmış ilk katılım ve doğrudan varlık dağıtımını kolaylaştırıyoruz. Bu, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayarak firmaların minimum abonelik miktarlarını azaltmalarına olanak tanır. Hızlı özelleştirilebilir ihraç, yatırımcı taleplerinin daha kesin bir şekilde karşılanmasını sağlayarak karşı taraf riskini azaltır ve likidite potansiyelini artırır..

Mata Capital’in minimum yatırımcı aboneliği tutarlarını 1 € ‘ya düşürmek için Codefi ile ortaklığı hakkında bilgi edinin →


Mülk geliştirme için alternatif finansman seçeneklerine erişimin kilidini açın

yeniden kilidini

Sorun

Gayrimenkul geliştirme firmaları, yeni projeler için finansman artırma konusunda zorluklarla karşılaşmaktadır. Tek kredi kaynakları ile çalışmak yüksek faiz oranlarına neden olurken, kitle finansmanı ve kredi sendikasyonunun yönetilmesi zordur.

Çözüm

Codefi, finansman değer zincirindeki birden çok katılımcı arasında doğrudan etkileşimi kolaylaştırarak alternatif finansman modellerine erişimi basitleştirir. Güvenli izinli veri ve belge paylaşımı ile finansman ve kredi sendikasyon sürecinde şeffaflığa izin veriyoruz. Bu, geliştiriciler için yatırımcı yönetimini kolaylaştırır ve yatırımcılar için yatırım şeffaflığı ve sürekli ROI takibi sağlar..

Kredi ve ipotek menkul kıymetleştirmede devrim yaratın

yeniden revo

Sorun

Standartlaştırılmamış kağıt tabanlı süreçlerle kredi ve ipotek onayları zaman alıcı ve güvensiz kalır. Kararlar genellikle güncel olmayan bilgilere dayanılarak alınır ve nakit mutabakatları genellikle yatırımcı nakit akışlarını etkileyen uzlaştırma gecikmelerine neden olur..

Çözüm

Codefi, bankacılık kurumlarına doğrulanmış bilgilerin tek bir sürümünü, güvenli veri paylaşımı, değişmez işlem izleme ve gerçek zamanlı ödeme mutabakatı sunar. Bir krediyi, varlık servis kararlarını desteklemek için sahiplik hakları ve kredi ödeme geçmişi gibi ilgili verileri içerecek şekilde programlanmış bir dijital güvenliğe dönüştürüyoruz. Yararlanıcı sahiplerine ödemeleri toplamak ve dağıtmak için akıllı sözleşmelerden yararlanıyoruz ve düzenleyicilere gerçek zamanlı raporlama sunuyoruz. Bu, kredinin veya ipoteğin yaşam döngüsü yönetimini çok daha verimli hale getirir. Ek olarak, varlık performansının doğru kanıtı ikincil piyasalarda güven yaratır.

Akıllı mülk yönetimini etkinleştirin

yeniden etkinleştir

Sorun

Büyük ölçekli mülk yönetimi firmaları, küresel portföylerinin verimsiz denetimine katlanıyor.

Çözüm

Blockchain, güvenli veri paylaşımını kolaylaştırır, kira tahsilatlarını ve mülk sahiplerine yapılan ödemeleri kolaylaştırır ve ayrıca portföy genelinde birinci sınıf durum tespiti sağlar. Bu, operasyonel verimliliği artırır, genel maliyetleri azaltır ve daha iyi karar vermeyi bilgilendirmek için önemli ölçüde daha zengin veriler üretir..

Tapu kayıtlarını daha güvenli, verimli ve şeffaf hale getirin

yeniden arazi

Sorun

Arazi tapuları, kayıp, dolandırıcılık ve kötü yönetime açık olan kağıt belgelere dayanmaya devam ediyor. Ek olarak, mülk devirleri ve izinleri çok sayıda uzun ve maliyetli yasal prosedürler gerektirir ve bazen araziyi verimsiz kullanımda kilitler..

Çözüm

Codefi, eski sistemlerin karmaşıklığını ortadan kaldırarak, belge kimlik doğrulaması ve işlem şeffaflığı ile eksiksiz, güvenli ve değişmez bir dijital kayıt defteri sunar. Güvenilir bir varlık unvanı ve dokümantasyon süreçleri yatırımcı güvenini artırır, piyasa işlemlerini kolaylaştırmaya yardımcı olur, finansmana erişimin kilidini açar ve ekonomik ve sosyal topluluk gelişimini ilerletir.

HM Land Registry’nin Birleşik Krallık’taki emlak mülkiyet haklarını belirtmek için Codefi ile iş ortaklığı hakkında bilgi edinin →

Kentsel planlamada topluluk katılımını artırın

yeniden artış

Sorun

Şehir planlaması konusunda yerel halktan bir güven eksikliği var. Göre Grosvenor Group tarafından yapılan 2019 anketi, Kamuoyunun yalnızca% 2’si mülk geliştiricilerine güveniyor ve yalnızca% 7’si yerel makamlara büyük ölçekli bir kalkınma planlaması konusunda güveniyor.

Çözüm

Blok zinciri tabanlı planlama platformları, eğitim kaynakları, belirteç tabanlı katılım teşvikleri ve paydaşlar arasında bir geri bildirim döngüsü içerebilir. Bu, yerel toplulukları mülk geliştirme değer zincirine entegre edebilir, güvenlerini artırabilir ve sürdürülebilir başarı için hizmetlerinizi iyileştirebilir..

Geliştirme ve inşaatta üretkenliği artırın

yeniden empoze etmek

Sorun

Daha büyük inşaat projelerinin, parçalanmış taşeronluk ve satın alma uygulamaları ve tedarik zinciri şeffaflığının olmaması nedeniyle yönetilmesi giderek daha zor hale geldi.

Çözüm

Blockchain platformları, satın almayı basitleştirir, sözleşme yönetimini otomatikleştirir, ürün kalitesini onaylar ve proje yönetimini kolaylaştırır. Eksiksiz proje yaşam döngüsü yönetimi, inşaat sürecindeki darboğazları en aza indirir, süreç şeffaflığını artırır ve gerçek zamanlı raporlama için denetim izlerini kolaylaştırır.

Gayrimenkulde Blockchain’in Faydaları

Varlık Tokenizasyonu

Varlık Tokenizasyonu

Gayrimenkul varlıkları dijitalleştirildikten sonra, ihraççı gereksinimlerini karşılayacak şekilde programlanabilir ve yatırımcı spesifikasyonlarına uyacak şekilde özelleştirilebilir.. 

Süreç Verimliliği

Süreç Verimliliği

Akıllı sözleşmeler, KYC / AML, uyumluluk, kayıt bakımı, ödeme mutabakatı, işlem izleme ve raporlama dahil gayrimenkul sektörü süreçlerini otomatikleştirebilir.

Azaltılmış Maliyetler

Azaltılmış Maliyetler

Süreç otomasyonu, manuel işlemlere ve üçüncü taraf aracılara olan ihtiyacı azaltarak önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Düşük Riskler

Düşük Riskler

Fraksiyonel mülkiyet, yatırımcı talebine göre uyarlama, küresel dağıtım ve düşük ihraç maliyeti, uygun fiyatlı varlıkların daha büyük yatırımcı havuzları için erişilebilir olmasını sağlar. 

İkincil Pazar Fırsatlarına Erişim

İkincil Pazar Fırsatlarına Erişim

Dijital varlıklar ve ilişkili ağlar arasındaki artan bağlantı ikincil piyasa fırsatlarını genişletir ve likidite potansiyelini iyileştirir.

Veri Erişilebilirliği

Veri Erişilebilirliği

Ağ şeffaflığı ve gerçek zamanlı bilgi, daha iyi bilgilendirilmiş gayrimenkul varlığı ve yatırım kararları ve gelişmiş portföy yönetimi sağlayacaktır..

codefi varlıkları bg

ConsenSys Codefi

Dijital varlık yönetimi için eksiksiz blok zinciri uygulama paketi

Codefi, varlık yöneticilerinin izin verilen blok zinciri ağlarında dijital varlıkların, ilişkili pazarların ve dijital finansal araçların yaşam döngüsünü oluşturmasına, yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanır..

  • Finansal ürünler oluşturun ödenecek hesaplar, faturalar ve tedarikçi hizmet sözleşmeleri dahil, halihazırda menkul kıymetleştirilmemiş olanlar. Yeni finansal ürünler ve hizmetler oluşturmak için tamamen dijitalleştirilmiş varlıklar arasındaki bağlantıyı geliştirin.
  • Yatırımcı ve piyasa taleplerini daha iyi karşılayın Yavaş ödeme yapan finansal ürünleri yeniden yapılandırarak ve varlık ihracını doğrudan yatırımcı spesifikasyonlarına göre özelleştirerek.
  • Likiditenin kilidini açın İkincil piyasa fırsatlarını genişletmek ve ağınıza daha fazla yatırımcı çekmek için hızlı ve güvenli eşler arası varlık transferleri sağlayarak.
  • Küresel pazarlara erişin, yatırımcı tabanınızı genişletin, ve uluslararası dağıtım yetenekleri ile yönetim altında daha çeşitli varlıkları biriktirmek.
  • Optimuma ulaşın operasyonel verimlilik ve maliyetleri azaltın otomatik süreçler ve dağıtılmış ve karşılıklı pazar altyapısı ile.
Codefi’nin dijital varlıklar platformu hakkında daha fazla bilgi edinin →

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me