blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Geliştirme

Geliştirici Etkinliği için En İyi 20 Blockchain Projesi – Ekim, 2019

Ekim ayında blok zinciri ekosistemindeki hangi projelerin en fazla gelişimsel ilerlemeyi sağladığını öğrenin: ConsenSysKasım 11, 2019Yayınlandı 11 Kasım 2019

İsimsiz 3

Bir projenin veya uygulamanın durumu hakkında sahip olduğu aktivite miktarına göre çok şey anlatabilirsiniz. GitHub. Çok fazla eylemi olan projelerin BUIDLing ve nakliye işlemlerinin ortasında olma olasılığı daha yüksektir, oysa yalnızca yalnız tumbleweed’lerle doldurulan bir Github, ilerlemeyen veya daha fazlasını gerektirmeyecek kadar mükemmel olan bir projenin işaretidir. iş – ve bu nadir görülen bir şey.

Dapps Durumu Ethereum, EOS, Steem ve xDai dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamaları destekleyen en önemli platformları temsil eden taahhütler, itmeler, sorunlar ve açık kaynaklı projelerden gelen talepler ve Dapps dahil olmak üzere Github’dan veri toplamak için harika bir iş çıkarıyor. Sonuç, blok zinciri alanındaki geliştirici faaliyetlerinin kuş bakışı görünümüdür.

olmasına rağmen Bu bilgi hiçbir şekilde blockchain ekosisteminin kesin veya eksiksiz bir resmi değildir Sayısız nedenden ötürü, Github verileri, açık kaynaklı projelerle ilgili olarak blok zinciri alanındaki geliştirici faaliyetleriyle ilgili bazı ilginç eğilimleri göstermektedir. En sevdiğiniz projeyi aşağıda listelenmiş olarak görmüyor musunuz? Faaliyetlerini herkese açık hale getirmeleri ve State of the Dapps’ta yayınlamaları için onları teşvik edin.

Ekim ayı, Github’daki etkinlik sıralamasında önemli değişiklikler gösterdi ve listeye yeni gelenler, düzenli listeye göre gelişmeleri geride bıraktı. Ethereum tabanlı projeler listeye hala yukarıdan aşağıya hakim olsa da, blockchain endüstrisinin geliştiricilerinin tümü Devcon’da meşgul olmalı gibi görünüyor, çünkü rakamlar bu yaz bir sürekli büyüme döneminden sonra tahtada düştü.. 

Aşağıda, Ekim 2019 itibarıyla son 30 günde geliştirici faaliyetlerine göre State of the Dapps ile ilgili en iyi 20 proje yer almaktadır…

1. Durum

0 g0wusYuqfeS2ypV3

Bu listenin henüz Mobile Ethereum OS’nin bulunduğu bir baskısı yok. Durum 1 numaradaki sıralamada üst sıralara çıkmadı. Durum uzun süredir blockchain alanında lider oldu ve son 30 gün içinde 5675 etkinliğiyle Github’daki son faaliyet, büyük Durum ekibinin iOS’u geliştirirken rakiplerinden daha iyi performans göstermeye devam ettiğini gösteriyor. Durum uygulamasının Android ve masaüstü sürümü. Rakam, geçen aydan bu yana çok hafif bir düşüş gösterirken, diğer tüm projeler listesinde önemli bir liderliği koruyor.

ed.


2. Storj

0 qtaG6RbZPX8Hatky

Merkezi olmayan bulut depolama ağı Storj V3 ağı için Pioneer 1 Beta’nın piyasaya sürülmesinden sonra, Pioneer 2 Beta’ya ve bu yılın sonlarında üretim lansmanına doğru hızla çalışıyor. Ek olarak, ekip, Açık Kaynak Ortak Projesi ve Tardigrade bulut depolama platformu gibi bir dizi ek girişimde bulundu. Storj ekibi bu ay 4966 taahhütle ikinci sırayı koruyor – bir önceki aya göre% 20’lik bir artış ve bu ay rakamlarını gerçekten artıran birkaç projeden biri. Tüm blok zincirindeki en üretken ekiplerden birinin dikkat çekici başka bir figürü..

3. Augur

isimsiz 9

Spor, politika ve hatta bu ay halka açık bir figürün ölümü üzerine bir kripto bahsi yatırmadıysanız – blok zinciri bile yapıyor musunuz? Augur’un merkezi olmayan oracle ve tahmin pazarı protokolü platformu, şu anda Ethereum Mainnet’te yaşayan en dikkat çekici projelerden biridir ve ekip geçen ay Augur Github’da 4035 büyük etkinlik düzenledi. Bu, Augur’u 3. sıraya iki sıra çıkarmak için yeterli. V2 lansmanı yaklaşırken, Augur Blog ayrıca daha ayrıntılı bir döküm için geliştirmeyle ilgili haftalık güncellemeler sağlar.

4. Kozmos

isimsiz 4

Bir Mainnet yinelemesini başlattıktan sonra, Tendermint tabanlı blok zinciri birlikte çalışabilirlik platformu Evren Son 30 gündeki 3860 işlemle etkileyici son performansını koruyor ve Yaz başında% 22’lik düşüşün ardından bir ritme oturuyor. Cosmos’un Cosmos Merkezi’ni yinelemesi, Lunie, yerel kripto cüzdan uygulaması.

5. Aragon

isimsiz 5

Aragon proje, bu yaz geliştirici listelerinde büyük bir yükselişin ardından # 5’e düşüyor. Ethereum’un temel dayanağı, iyi yönetilen bir operasyon olduğu için uzun zamandır güvenilirliğe sahiptir ve merkezi olmayan organizasyonlar oluşturma platformu güçlü bir teklif sunar – bunun üzerine Ethereum Mainnet’te kendi blok zinciri etkin organizasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Aragon ekibi, geçtiğimiz 30 gün içinde Github’a 3216 etkinlik gerçekleştirerek bunu bir önceki aya göre yaklaşık% 16 düşüşle 5. sıraya yükseltti..

6. Menşe Protokolü

isimsiz 6

Menşe Protokolü, Merkezi olmayan pazar yerleri oluşturmak için Ethereum ve IPFS kullanan. Origin Beta ve mobil uygulama, Ethereum Mainnet’te zaten yayında ve bunları 1800’lerden bir keman, Ethereum holografik sanatı ve her yerde lüks tatil kiralamaları gibi nadir, heyecan verici ve bazen tuhaf şeyler satın almak için kullanabilirsiniz. dünya. Son 30 günde 2994 taahhütle ve geçen ayın performansına göre% 40 büyük bir düşüşe rağmen, Origin platformu büyümeye devam ediyor. 

7. 0x

0 5szqsybtxILEz6t8

0x Geçen aya göre% 26 düşüşle de olsa, 2906 taahhütle son dönemdeki gelişim hızındaki büyük sıçramanın ardından çekişi sürdürüyor. 30’dan fazla proje ile 0x 700k + toplam işlem ayarına sahip her türlü merkezi olmayan pazar yeri oluşturmak için altyapı, işaretler, blok zincirindeki en yetenekli ekiplerden birinin ileriye doğru önemli adımlar attığını gösteriyor..

8. Yüksek Doğruluk

yüksek sadakat og

Yüksek Doğruluk, yeni ufuklar açan sanal dünya Second Life’ın kurucuları tarafından başlatılan sanal gerçeklik platformu, halihazırda sanal etkinlikleri barındırıyor ve şimdi EOS entegrasyonu için çalışıyor. High Fidelity Github geçen ay 2906 etkinliğe ev sahipliği yaptı ve bu, geçen ayın raporlarına göre% 20’lik kayda değer bir artışı temsil ediyor..

9. Raiden Ağı

1 1bkWS563IRGAYGTz VC XQ

Sağlam çalışma devam ediyor Raiden Ağı, anında, düşük ücretli ve ölçeklenebilir ödemelere olanak tanıyan, iyi bilinen zincir dışı ölçeklendirme çözümü Alpha sürümü kararlı ve şu anda Mainnet’teki Ethereum projelerine entegrasyon için mevcut ve daha cesur geliştiriciler için sürüm adayları ve daha deneysel sürümler de mevcut. Geçen ayki 2822 taahhütle (bir önceki aya göre% 25 düşüş) Raiden Ağı, İlk 20’deki yerini koruyor.. 

10. Gnosis

gnosis

Ethereum odaklı YAPI santrali Gnosis Blockchain topluluğu için halihazırda çok yönlü tahmin pazarını, DutchX akıllı sözleşmelerini, Gnosis Safe’i ve Gnosis Olympia Alpha’yı piyasaya sürerken çok şey yaptı – bunların hepsi başkalarının kendi pazarlarını başlatabilecekleri ve geleceği yeniden dağıtabilecekleri araçları oluşturmaya yardımcı olmak için. Gnosis ekibi, bir önceki aya göre% 37 düşüşle bu ay Github’da 2946 etkinlik artırdı, ancak yine de sağlam bir orta masa finişi için yeterli. 

11. Trust Wallet

0 5MfJ8FrljeTfzGNR

Kripto alanında birçok önde gelen kuruluş tarafından kullanılan Android ve işletim sistemi cihazları için güvenli bir çok jetonlu cüzdan, Trust Wallet aynı zamanda kripto para borsası Binance için ortak cüzdandır. Trust Wallet, bu yılın başlarında ilk 20’de bile değil, geliştirici aktivite çizelgelerini yükseltti ve son 30 günde 2250 işlemle o zamandan bu yana birkaç yavaşlama işareti gösterdi – bir önceki aya göre% 32’lik önemli bir düşüş.

12. OmiseGO

Omisego

Tayland merkezli OmiseGO lansmanından bu yana Ethereum Ağı’nda ölçeklendirme ve birlikte çalışabilirliğe odaklanıyor. MVP’ler ve ölçeklendirme çözümü Plasma’nın test ağları ile OmiseGO’nun çeşitli ve önemli geliştirici çalışmaları bu ay Github’da 2198 etkinlikle sonuçlandı.

13. Metamask

metamask

Herkesin en sevdiği blockchain tarayıcı uzantısı, Ethereum ekosisteminin temel taşlarından biridir ve buna uygun olarak her zaman bu listenin başında yer alır. Şimdi milyonlarca indirme ve hızla genişleyen bir ürün paketiyle övünüyor, Metamask‘Nin kıvrak ekibi Metamask ürününü geliştirmek ve ürününün mobil sürümünü piyasaya sürmek için her zaman sıkı çalışıyor ve geçen ay Github’da 2017 etkinliklerini kaydetti.

14. Sivil

1 BRFUCEWEtoMBVcQVhtiu9Q 1

Gazetecilik ve medyanın blok zinciri ile yeniden işlenmesi, Sivil Ethereum’u haber odalarını finanse etmek ve haberlerinin doğruluğunu sağlamak için kullanıyor. Sektörde uzun süredir lider olan Civil, bu ay 1984 etkinlikleriyle İlk 20 geliştirme çizelgesine giriyor. Bu, bir önceki aya göre% 104’lük muazzam bir artış anlamına geliyor.

15. IoTex

iotex

Güvenilir Şeylerin İnterneti için bir blockchain platformu, IoTex Bu ay 1927 Github etkinliğini artıran IoTex Oylama Portalındaki geliştirmeyle İlk 20’deki konumunu koruyor. Bu, istikrarlı bir yörüngeyi ve bu yılın başlarında Mainnet sürümünü piyasaya sürdükten sonra müthiş bir rakamı temsil ediyor..

16. OpenZeppelin

1 IGourfMFRc77Qm5eqFl0AQ

Merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için standartların yanı sıra “Ethereum ve diğer blok zincirleri için savaşta test edilmiş akıllı sözleşmeler kitaplıkları” sunan akıllı bir sözleşme santrali, OpenZeppelin Ekim ayında Github’da 1591 etkinlikle bu ay İlk 20 listesinde yer alıyor. Bu, bir önceki aya göre% 61’lik büyük bir artış.

17. Santiment

santiment

Kripto para veri panosu Santiment Gelişim hızını sabit tutarak geçen ay İlk 20’ye dönüşünü takip ediyor. 50’den fazla ölçüm ve sayımın izlendiği 1200’den fazla varlıkla, Santiment geliştirici etkinliği geçen ay Github’da, SANbase ve SANgraph gibi ürünlerde% 25’lik bir azalma olsa da 1562 olay izledi.

18. TekillikNET

1 CZ6u1JhVnCN7ZeN6DHWB9w

SingularityNET, Yapay zeka hizmetlerini geniş ölçekte oluşturmanıza, paylaşmanıza ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan bu, bir süredir geliştirilmesindeki bir sonraki aşamaya doğru ilerliyor. Canlı Beta portalı, üretimdeki SingularityNET Studio ve geliştirici portalı etrafında oluşturulmuş aktif bir toplulukla, projenin küresel bir AI pazarı için iddialı planı giderek daha çok gerçek gibi görünüyor. Geçen ay SingularityNET Github’daki 1546 etkinlikle, bu kesinlikle gözlerinizi dört açın..

19. Aion Ağı

1 scwZbXELqq0uejIsoH1KFA

Merkezi olmayan uygulamaları başlatmak için akıllı sözleşme işlevine sahip birlikte çalışabilir bir platform, Aion Ağı teknolojisini kullanan dünya çapında bir geliştiriciler ve topluluk ağına sahiptir ve dokümantasyondan geliştirme araçlarına kadar her şeyi içerir. Platform, Ekim ayında 1511 Github taahhütleri ile 6 aylık aradan sonra bu ay ilk 20’ye geri dönüyor, bir önceki aya göre% 16 artış.

20. Neufund

1 mkIuHOlHeHVpyudyORJQ

Berlin merkezli Neufund Ethereum blok zincirinde ‘Equity Token Offerings’ aracılığıyla güvenlik tokenleri ihraç etmek için bir platformdur ve projenin geliştirme çalışması genellikle ekibinin En İyi 20’yi kırmasını sağlar. Geçen ay Github’da 1440 etkinlik ile – önceki aya göre% 25 düşüş yatırım platformu şu anda kaynak yaratmanın ortasında bir dizi projeyle yayında.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırWeb semineri

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi Ethereum API'nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?Web semineri

Kendi Ethereum API’nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını KullanmaWeb semineri

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını Kullanma

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me