Lüks perakendede sürdürülemez tüketim uygulamalarıyla mücadele

 

Meydan okuma

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar güven konusunda ciddi zorluklarla karşı karşıyadır: Amerikalıların yaklaşık üçte biri yardım gruplarının fonlarını iyi harcayacaklarına güvenmiyor ve Küresel olarak insanların% 60’ından fazlası grupların görevlerini yerine getirebileceklerine inanmıyor.

Şu anda, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları, bağışların nasıl dağıtıldığına ilişkin şeffaflık eksikliğinden muzdariptir. Hayır kurumlarını ve bağış şeffaflıklarının kalitesini takip eden üçüncü taraf web siteleri, bir amaca veya kuruluşa katkıda bulunduklarında insanlara gönül rahatlığı sağlama girişiminde ortaya çıkmıştır.. Şeffaflığı kanıtlanmış kar amacı gütmeyen kuruluşlar, aynı başarı geçmişine sahip olmayan kuruluşlara kıyasla bir sonraki yıl katkılarda ortalama% 53 daha fazla.

Blockchain teknolojisi, sosyal sektör organizasyonel şeffaflığını nasıl artırabilir? Bağışçı kitlelere duyulan güveni artırırken nakit ve ürün bağışları yoluyla alınan değeri izlemek için blockchain teknolojisinden yararlanılabilir mi??  


 

Ethereum Çözümü 

Bağışçıların paralarının tam olarak nereye gittiğini doğrulama arzusunu kabul eden LUXARITY, blok zincirindeki yıllık önceden sevilen lüks pop-up satışlarından bağışları kaydetmek ve takip etmek için ConsenSys Social Impact ile ortaklık kurdu.. 

İki kuruluş birlikte, hayırsever bağışların izlenmesine eşi görülmemiş bir şeffaflık ve hesap verebilirlik getiren blockchain tabanlı bir platform kurdu. Platformda, müşteriler bağışlarının hangi nedenden kaynaklanacağına karar verme fırsatına sahipler – etik tüketim, çevresel nedenler ve geri dönüşüm çabaları üzerine eğitim dahil.

LUXARITY, Asya’nın önde gelen moda perakende ve marka yönetimi grubu Lane Crawford Joyce Group’un (LCJG) sosyal girişim koludur.. 

lüks1

Luxarity, alışveriş deneyimine entegre edilmiş izlenebilirliğe sahip güvenilir bir sosyal girişim haline geldiğinden, şeffaf bağış için bir endüstri standardını teşvik ediyorlar. Luxarity, blockchain teknolojisini entegre ederek döngüsel bir verme ekonomisi yaratan bir ekosistem inşa etme yolunda ilk adımı atıyor..

Cristina Ventura

LUXARITY İcra Direktörü

Nasıl çalışır

Bağış İzleme Süreci

simgeler lüks

 1. Tüketici, ikinci el lüks malları satın almak için LUXARITY pop-up’ına katılır.
 2. Tüketici, ilgilendiği ürünleri seçer ve kasiyer görevlisi, Shopify’ı kullanarak tüketicinin satın alma işlemini gerçekleştirir. Satın alma, kullanıcı kimliği gizli kalacak şekilde blok zincirine kaydedilir..
 3. Web uygulaması, LUXARITY’nin tüm Shopify satışlarını izler ve her işlemde ne kadar harcandığını takip eder. 
 4. Tüketici, LUXARITY’den makbuzu ve satış gelirlerini kendi seçtikleri bir amaca tahsis etmek için pop-up web sitesinde kullanılabilecek benzersiz bir PIN numarasını içeren bir e-posta alır..
 5. Tüketici, açılır web sitesinde PIN numarasını girer.
 6. Tüketici, fonlarını hangi amaçla tahsis etmek istediğini seçer. Seçim blok zincirine kaydedilir.
 7. LUXARITY, amaçlara bağış sermayesi gönderir ve armağanlarının kanıtını alır. Bağış kanıtı blok zincirine kaydedilir.
 8. LÜKS, her tüketiciye tüketicinin ne kadar verdiğine, tüketicinin katkıda bulunduğu hibe yüzdesine ve hibe için toplanan toplam meblağa ilişkin özel bir rapor gönderir..

Gibi dijital cüzdan uzantıları MetaMask bağış platformuyla basit etkileşim sağlamak için blok zinciri uygulamalarında kullanıldı. ConsenSys, LUXARITY’nin merkezi olmayan uygulamasını ve web sitesini oluşturdu:

 

LUXARITY Ana Sayfa

lüks ev

lüks bir nedeni desteklemek

 

LÜKS Neden Seçim Sayfası

lüks neden seçimi

 

LÜKS Neden İlerleme Sayfası

lüks ilerleme neden olur

 
Perakende ve yardım ekosistemlerini blockchain teknolojisi ile yeniden keşfetmek

ConsenSys Social Impact ile ortaklığı sayesinde LUXARITY, perakende ve sosyal etki ekosistemlerini dört ana yoldan dönüştürüyor:

 1. LUXARITY, 2018 yılında hayırsever faaliyetlerini blockchain teknolojisi ile pekiştirdi. Hong Kong’daki yıllık “LUXARITY Preloved Pop-Up” satışında, her bağış, blok zinciri tabanlı platformlarında tokenize edildi ve izlendi. Ek olarak, bir QR kodunu tararken, müşterilere arka plan bilgileri sunuldu: her bir öğeye kimin sahip olduğu, nerede giyildiği ve satın almanın olumlu çevresel etkisi. Kod ayrıca, seçilen öğelerin orijinal sahibinden dijitalleştirilmiş bir el yazısı notu ortaya çıkardı.. 
 2. Sosyal fayda, etki yatırımları ve hayırsever bağışlar dünyası uzun zamandır çekici bir hayırseverlik biçimi ve sosyal değişimin itici gücü olmuştur. Koordinasyonun verimsizliği, bağış belirsizliği ve düpedüz yolsuzluk, birçok çabanın ve organizasyonun talihsiz nitelikleridir. Blockchain teknolojisinin değişmezliği, şeffaflığı, aciliyeti ve halka açık erişimi, tüm bu konuları ele almak için benzersiz bir şekilde hazırlanmıştır. LUXARITY’nin blockchain teknolojisini yenilikçi şekilde benimsemesi, şirketlerin ve bireylerin bağış yapma biçiminde bir paradigma değişikliğinin başlangıcını temsil ediyor.

 3. Perakende sektörünün ötesinde, LUXARITY, fiziksel malların blockchain tabanlı bir platformda takibi için bir standart belirler. Blok zinciri tabanlı bir platformda sosyal bir amaç için ikinci el lüks malların başarılı bir şekilde takip edilmesiyle LUXARITY, fiziksel varlıkları belirtmek ve takip etmek isteyen herhangi bir platform için bir model görevi görür..

 4. LUXARITY, blockchain teknolojisini entegre ederek, sürdürülebilir kalkınma Hedefleri 3 (Sağlık ve Refah), 4 (Kaliteli Eğitim) ve 12’ye (Sorumlu Üretim ve Tüketim) ulaşmaya yardımcı olan döngüsel bir bağış ekonomisi yaratan bir ekosistem oluşturmaya yönelik ilk adımı atıyor. RAW değerlerini paylaşan bir topluluk oluşturma misyonuyla.

 

Ethereum’un Rolü

Luxarity, blockchain teknolojisinden (bu durumda Ethereum’un Rinkeby Testnet’i) yararlanarak, destekçileri bilinçli tüketim, şeffaf bağış ve sürdürülebilir ekosistem gelişimine dahil etmek için yeni fırsatlar sunan bir sistem yaratmayı hedefliyor..  

 • Daha fazla şeffaflık

  Blockchain sistemlerinde kaydedilen LUXARITY bağışları (pop-up etkinliklerde satılacak kıyafet bağışları, tüm gelirler eğitim hibelerine gidiyor)% 100 şeffaf olacak & izlenebilir. Bağışçılar, bağışlarından elde edilen hibe fırsatı gelirinin finanse edileceğini belirleyebilecekler. Tüketiciler, paralarını cüzdanlarından hibe yararlanıcılarına / sahiplerine kadar izleyebilecek ve takip edebilecekler.. 

 • Farklı tür varlıkların kabulü

  Dijital, fiziksel ve soyut varlıkların tümü blok zincirine kaydedilebilir. Dış paydaşların yanı sıra tüm tedarik zincirinden gelen katma değer, blok zincirinde yakalanabilir & faydalar eşit olarak dağıtılabilir.

 • Merkeziyetsizleştirme

  Blockchain sistemleri, LUXARITY’nin varlıkları sınırlar arasında daha kolay ve daha ucuz bir şekilde taşımasına izin verir. Varlıklar (önceden sevilen lüks ürünler veya kapsül ürünler) herhangi bir belirli coğrafi konuma bağlı değildir. Bu, LUXARITY’nin Hong Kong’un dışına genişlemesini sağlar.

 

Ulaşılan Hedefler

Kavram kanıtı uygulaması, 2018 LUXARITY pop-up etkinliğinden sonra aşağıdaki sonuçlara ev sahipliği yaptı: 

Tablo 2

Genel olarak, pop-up 586 sipariş aldı ve toplamda 586.532 HKD toplamak için 452 benzersiz müşteriye hizmet verdi. Siparişlerin% 25’i LUXARITY platformu kullanılarak tahsis edildi ve toplam satışların% 33’ü (196.017 HKD) müşteriler tarafından doğrudan HKRITA Research, SCAD HK Education Grant ve Parsons Educational Grant’a tahsis edildi. Üçten fazla siparişi olan müşterilerin, yalnızca bir veya iki sipariş veren tüketicilerin aksine LUXARITY pop-up web sitesine gitme ve sipariş gelirlerini nereye tahsis edeceklerini seçme olasılıkları çok daha yüksekti. Aşağıdaki tablo, açılır pencerenin performansının üst düzey bir istatistiksel özetini sağlar..   

Tablo 3

 

Sonraki adımlar

LUXARITY Preloved Pop-Up 2018, blockchain teknolojisinin bir perakende ortamında sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini kanıtlamayı başardı. Prototip uygulaması, canlı gösterilerde ve pop-up etkinliğinin tamamı boyunca iyi çalıştı. Uygulamanın toplam hata oranı% 1’in altındaydı. Toplanan toplam fonların yalnızca% 33’ü web uygulaması kullanılarak amaçlara tahsis edilmiş olsa da, bu tahsis yüzdesini% 200’ün üzerinde artırmayı amaçlayan yeni kullanıcı deneyimi yineleme fırsatları belirlenmiştir.. 

LUXARITY kavram kanıtı, medya tantanası ve küresel olarak perakende, lüks marka ortamında blockchain teknolojisinin ilk başarılı kullanımı olarak hizmet etti.   

İlerleyen LUXARITY, Lane Crawford Joyce’un perakende mağazalarında yinelemeyi ve pilot çalışmalarına devam etmeyi umarak bağışçı şeffaflığı için blok zincir teknolojisinden yararlanmaya devam etme fırsatı görüyor. Büyük ölçekte, bunun gibi bir platform Lane Crawford Joyce Grubunu gezegendeki en sürdürülebilir ve yenilikçi lüks grup haline getirebilir ve daha geniş yaşam tarzı endüstrisine şeffaflık, teknoloji ve bilinçli yaşamı aşılayabilir. ConsenSys, moda endüstrisini aşağıdaki şekillerde etkileyen bu gibi uygulamaların gelecekteki potansiyelini görüyor:

 • Eşler Arası Döngüsel Ekonomi: LUXARITY ile LCJ, sadakat puanlarıyla tüketiciler arasında ürünlerinin alışverişini teşvik ederek, paylaşılan değerlere dayalı bir topluluk oluştururken çevrenin korunmasına yardımcı olabilir..
 • Bağış Şeffaflığı: LUXARITY, LCJ’yi hayırsever çabalarına tam şeffaflık getirme ve 450 satış noktasını potansiyel ürün bağışı yollarına dönüştürme konusunda güçlendirecek.
 • Marka Dijitalleştirme: LUXARITY, markalar ve müşteriler arasında bağlantılar kurmak için hiper-spesifik pazarlamadan yararlanabilir. Her öğe benzersiz bir deneyim yaratmak için bir fırsattır.

 

 

LUXARITY hakkında

LUXARITY, Asya’nın önde gelen moda perakende ve marka yönetimi grubu Lane Crawford Joyce Group’un (LCJG) sosyal girişim koludur. Hong Kong merkezli LUXARITY, sürdürülemez ve çevresel olmayan tüketim uygulamalarında bir artış görülen son küresel moda trendlerine yanıt olarak sosyal etki yaratmak için kuruldu..

2018’de LUXARITY, tümü blockchain teknolojisinin desteğiyle lüks malları geri dönüştürmek, bağış toplamak ve alıcıları sürdürülebilir tüketim konusunda eğitmek misyonuna girişti. ConsenSys Social Impact ile ortaklaşa LUXARITY, tüketiciler olarak lüks ürünler, moda ürünleri ve sosyal etki bağışlarıyla nasıl etkileşim kurduğumuzu yeniden tanımlamayı amaçladı. Ortaklık, önceden sevilen lüks eşyaların, nakit paranın ve kripto para birimi bağışlarının izlenebileceği halka açık bir blok zinciri oluşturdu.. 

ConsenSys Çözümleri

Bir blockchain danışmanlığı için kaydolun

ConsenSys Solutions, blockchain’i işletmeye getiriyor. Herkese açık ve özel blok zinciri çözümleri oluşturmak, test etmek ve dağıtmak için dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, hükümetler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve yeni başlayanlarla birlikte çalışıyoruz.

Bir blockchain uzmanıyla bağlantı kurunBir blockchain danışmanlığı için kaydolun

Luxarity hakkında daha fazla bilgi edinin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me