blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Geliştirme

Infura ile DevOps’ta Nasıl Zaman Kazanılır ve Ethereum Dapp’ınızı Ölçeklendirirsiniz

Kendi Ethereum düğümünüzü çalıştırmanın artılarını ve eksilerini ve önde gelen dapp ekiplerinin, DeFi’den oyun oynamaya kadar her şey için altyapılarını ölçeklendirmek için Infura’yı kullandığı farklı yolları öğrenin. Tarafından ConsenSysNisan 30, 2020Yayınlandı 30 Nisan 2020

Kendi Düğümünüzü Çalıştırmanın Artıları ve Eksileri


Ethereum blok zincirinin en güçlü önermelerinden biri teorik olarak herkesin bir düğümü çalıştırabileceği, işlemleri doğrulayabileceği ve ağa katkıda bulunabileceği yönündedir. Deneyimli bir Ethereum geliştiricisiyseniz, bir düğümü döndürmek ve çalıştırmak, bu alana girdiğinizde yaptığınız ilk şeylerden biri olabilir.. 

Bununla birlikte, bir Ethereum düğümünü senkronize etmek ve blok zinciri verilerini depolamak, zaman alıcı (günler), maliyetli (500 GB depolama alanı veya daha fazlası) ve titiz (istemcinizi yanlış bir şekilde kapatırsanız, diskiniz SSD değilse) olabilir. , İnternetiniz kesilirse, vb.). Popüler bir dapp oluşturmayı umuyorsanız, nihayetinde altyapınızı yeni kullanıcıları ve daha yüksek işlem hacmini barındıracak şekilde ölçeklendirmeniz gerekecektir. Bu, daha fazla düğüm, daha fazla disk alanı, tam zamanlı altyapı mühendisleri ve sonuçta daha fazla maliyet anlamına gelir. Verileri IPFS’ye sabitlemeniz, tam düğüm arşiv verilerine erişmeniz veya ağ sabit çatallarıyla uyumlu kalmak için düğümlerinizi yükseltmeniz gerekiyorsa, altyapıyı korumak yalnızca daha karmaşık hale gelir.

infura İsteğe Bağlı Web Semineri: Infura’nın Baş Altyapı Mühendisi ile kendi Ethereum düğümünüzü nasıl çalıştıracağınızı öğrenin. İzle şimdi

Altyapınızı Ölçeklendirmenin Üç Yolu 

Kendi Çözümünüzü Kullanın

Bir geliştirme ekibi oluşturmak ve tam zamanlı Site Güvenilirliği Mühendisleri (SRE’ler) istihdam etmek için kaynaklara sahipseniz, kendi altyapınızı daha fazla Ethereum düğümünü şirket içinde çalıştırarak ölçeklendirebilirsiniz..

Altyapı Hizmeti

Web3 geliştirmede yeniyseniz veya altyapıyı kurmak ve kendi senkronize Ethereum düğümlerinizi çalıştırmak için zamanınız ya da kaynaklarınız yoksa, bulut tabanlı düğüm hizmeti sağlayıcılarını aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz: Infura. Infura’nın API uç noktaları ile tek bir kod satırıyla dapp’ınızı Ethereum test ağlarına, ana ağa ve IPFS’ye bağlayabilirsiniz. Senkronizasyon veya karmaşık kurulum gerekmez. Infura’nın abonelik katmanları, hizmetinizi kolayca ölçeklendirmenize olanak tanır ve ekibinizin maliyetli altyapıyı korumak yerine temel ürün geliştirmeye odaklanmasına yardımcı olur.

Hibrit Altyapı

Hibrit altyapı modeli, kendi düğümünüz size iyi hizmet veriyorsa iyi bir çözümdür, ancak düğüm hizmeti sağlayıcılarından yararlanabilmenin esnekliğini ve gönül rahatlığını istiyorsanız. Hibrit bir çözüm, Infura gibi bir sağlayıcıya yük devretme ile kendi kendine barındırılan bulut düğümlerinin bir karışımıdır; bu, kendi tarafınızdaki işlemleri onaylamanıza ve doğrulamanıza izin verirken, aynı zamanda maksimum ağ çalışma süresi sağlamak için altyapınızı çeşitlendirmenize olanak tanır. Aşağıda tartışacağımız gibi, bir dizi popüler dapp ekibi hala Infura ile birlikte kendi kendine barındırılan düğümleri çalıştırır, böylece işlemleri kendileri doğrulayabilir ve kendi düğümlerinin senkronize olup olmadığını iki kez kontrol edebilir.

resim 3

Popüler Dapps Altyapılarını Güçlendirmek İçin Infura’yı Ne Kadar Kullanıyor?

Infura, Ethereum ekosisteminde dapp geliştirme platformlarından DeFi protokollerine ve yeni nesil oyunlara kadar çok çeşitli uygulamaları destekler. Birkaç önemli ekibin, bu benzeri görülmemiş ağ etkinliği zamanlarında talebi karşılamak için Infura’nın API’lerini nasıl kullandığını burada bulabilirsiniz..  

Dapp Geliştirme
OpenZeppelin

OpenZeppelin ekip, kendi kendine barındırılan bazı düğümleri çalıştırır ve Infura’yı Başlangıç ​​Kitlerine dahil eder, dapp’larını ana ağda konuşlandırmaya hazır olan gelişmekte olan geliştiriciler için ek yükü azaltmalarına ve Web3 ilk katılımını kolaylaştırmalarına yardımcı olur. OpenZeppelin’in Ağ JS aracı dapp oluşturucuların iş akışlarını, halka açık bir Infura düğümüne kolayca geri dönmelerini ve tek bir kod satırı ile Ethereum ağına bağlanmalarını sağlayarak hızlandırır..

MakerDAO

MakerDAO’Nin araç seti, geliştiricilerin etkin bir düğüm çalıştırmamaları ve bunu yapmak istemeleri durumunda Infura’ya geri dönmelerine de olanak tanır. her yerden Ethereum’a bağlanın

“Geliştirme araçları açısından, nerede olursam olayım Ethereum’a bağlanabilirim. Evdeyken bir düğümüm var, ancak seyahat ettiğimde ağ ile yapmak istediğimi her zaman yapabilmek için Infura’ya geri dönüyorum. “

Mariano Conti, Akıllı Sözleşmeler Başkanı, MakerDAO

Microsoft Azure

Microsoft Azure’un VS Code için Blockchain Geliştirme Kiti uzantısı, Infura’yı yerel olarak destekler, böylece Infura hesabınıza bağlanabilir ve doğrudan VS Code arayüzünde yeni projeler oluşturabilirsiniz. İşte bir VS Code’da Infura için faydalı adım adım açıklamalı kılavuz.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi)
Bileşik

DeFi dapp ekipleri için en büyük zorluk, özellikle kullanıcıların ağı doldurmasına neden olan son piyasa şokları nedeniyle trafiğe ayak uydurmaktır.. Bileşik, faiz getiren borç verme havuzu, çok çeşitli DeFi platformlarına bağlanan özellikle popüler bir protokol haline geldi. Başlangıçta, Bileşik ekibi Kubernetes üzerinde kendi Geth ve Parity düğümlerini çalıştırdı, ancak istemciler disk alanını kullandı ve olay günlüklerini çekmek gibi temel görevleri gerçekleştirmek için önemli bir DevOps süresi gerekiyordu. Artık ekip, altyapılarını optimize etmek ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için Infura’nın API paketini çeşitli şekillerde kullanıyor:

  • Bileşik arayüz doğrudan Infura’dan okur. Bileşik sunucularda bir sorun olsa bile, DeFi kullanıcıları, arabirim ve tüm hesap ayrıntıları aracılığıyla Bileşik protokolüne yine de erişebilir.. 
  • Infura, Compound’un tüm olay günlüğü verilerini bir akış işlemcisine aktarır. Bu, verileri tüketmek ve sunmak için kullanılan, Compound’un ucundaki sistemleri basitleştirir. 
  • Bileşik, Infura’ya gidiş gelişleri azaltmak için taleplerini zincir üzerinde birleştiriyor. Bileşik, istekleri bir görünüm sözleşmesi aracılığıyla birleştirerek birden fazla API sorgusu ihtiyacını en aza indirir ve Infura kullanımlarını kolaylaştırır..

Tüm hikayeyi şurada okuyun Compound, Infura’yı nasıl kullanıyor verimli, sağlam DeFi altyapısını çalıştırmak için.

“Infura, kullanıcılarımıza kriptoda en çılgın zamanlarda bile hesap verilerine erişmeleri için yüksek kullanılabilirlik çözümü sunuyor.”

Geoffrey Hayes, CTO, Bileşik

Gnosis

Gnosis aldı altyapılarına hibrit yaklaşım geniş ölçekte bağlantı sağlamak için. Infura, kullanıcıların Gnosis multisig cüzdanı aracılığıyla Ethereum’a bağlanmasına yardımcı olur ve ayrıca Gnosis mobil uygulaması aracılığıyla token bakiyelerini görüntüler. Gnosis ekibi, karmaşık sorgular için Infura ile birlikte kendi düğümlerini çalıştırır ve böylece işlemleri kendi başlarına doğrulama esnekliğine sahip olurlar. Bu şekilde operasyonel maliyetleri düşürebilirler ve ayrıca altyapılarının çeşitlendirildiğinden emin olabilirler..

“Infura’yı kullanmak, geliştirme aşamasında bize çok zaman kazandırıyor ve altyapı maliyetlerimizi düşürüyor. Hala bazı karmaşık sorgular için kendi düğümlerimizi çalıştırıyoruz, ancak orada bile kendi düğümlerimizin senkronize olup olmadığını kontrol etmek için Infura kullanıyoruz. “

Stefan George, Kurucu Ortak ve CTO, Gnosis

Infura’nın diğer blockchain tabanlı finans uygulamalarına nasıl güç verdiğini öğrenmek ister misiniz? Müşteri başarı öykülerimize göz atın Havuz Birlikte ve Monerium.

resim 1 1

Oyun
SkyWeaver

DeFi uygulamalarından sonra oyunlar arasında en yüksek dereceli Ethereum dapps işlem hacmi açısından. CryptoKitties dalgalanması 2017’de herhangi bir işaret olsaydı, blockchain tabanlı oyunlar Web3’te giderek daha popüler hale gelmeye hazırlanıyor. SkyWeaver, Horizon tarafından geliştirilen Ethereum tabanlı bir ticaret kartı oyunu, oyuncuların aslında ERC-1155 tokenleri olan benzersiz koleksiyon kartlarını takas etmelerine olanak tanıyor, böylece kullanıcılar blok zinciri üzerindeki sahipliği kolayca takip edebilir ve doğrulayabilir. Infura Horizon ile ortak oldu SkyWeaver üretim operasyonlarına geçerken ve ölçeklendirmeye devam ederken altyapıyı yönetmeye yardımcı olmak için bu yılın başlarında. 

keşfetmek Infura’nın müşteri yorumları diğer Ethereum uygulamalarının analiz çözümlerini, organizasyonel platformları ve daha fazlasını ölçeklendirmek için Infura API paketini nasıl kullandığını öğrenmek için.

ÜrünAltyapı 529b48b9

Altyapınızı Basitleştirmeye Hazır mısınız?

“Hatırlayabildiğim kadarıyla Infura’da koşuyorduk. Altyapımızın temellerinden biridir. Düğümlerimiz başarısız olursa veya Etherscan API’si başarısız olursa, Infura’ya güvenebiliriz. “

Jordan Spence, CMO, MyCrypto

Infura gibi bir Ethereum altyapı sağlayıcısını ne zaman düşünmelisiniz: 

  • Ethereum’da yenisiniz. Infura, sadece Ropsten, Rinkeby, Kovan ve Görli gibi test ağlarına konuşlandırıyor olsanız bile hayatınızı kolaylaştırır. Temel hizmetimiz 100.000 istek / güne kadar ücretsizdir.
  • Zaman kısıtlısın. Infura API’leri, Ethereum ve IPFS’ye anında bağlantı sağlar, böylece siz ve ekibiniz düğümleri senkronize etmek, yükseltmek ve sürdürmek yerine çekirdek yazılımınızı oluşturmaya odaklanabilirsiniz.. 
  • Sınırlı kaynaklarınız var. Özellikle altyapınızdan emin olmak için özel mühendislere ihtiyaç duyduğunuzda, düğümleri çalıştırmak ve verileri depolamak pahalı hale gelir. 
  • Ölçeklendirmeniz gerekiyor. Sorunsuz bağlantı, özellikle yüksek işlem hacminin olduğu zamanlarda dapp’lerin kullanıcıların güvenini kazanma şeklidir. Infura’da lider dapps bankası, çünkü istek yanıt sürelerimiz kendi kendine barındırılan altyapıdan 20 kata kadar daha hızlıdır. 
  • Maksimum güvenilirliğe ihtiyacınız var. Yedekleme altyapısı ve yük devretme görev açısından kritik olduğunda, Infura gibi bir üçüncü taraf çözümü mantıklı bir seçimdir. 
  • Uzman desteğine ihtiyacınız var. Infura, uzman altyapı destek ekiplerine 7/24 erişim sağlar.

Infura aracılığıyla Ethereum ve IPFS ağlarıyla nasıl etkileşim kurabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, infura.io/docs ve belgelerimizi inceleyin veya Infura’yı kullanmaya başlama konusunda adım adım eğitim.

Uygulamanızı anında erişim API’lerimizle bağlamaya hazır mısınız? Git infura.io/register ve bugün ücretsiz başlayın.

Infura’nın Ethereum ve IPFS API’leri ile Web3’te şimdi geliştirin.

Ücretsiz Başlayın En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırWeb semineri

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi Ethereum API'nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?Web semineri

Kendi Ethereum API’nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını KullanmaWeb semineri

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını Kullanma

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me