blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Ana SayfaBlogHaberler

Infura Neden Ethereum Altyapısının Gizli Silahı?

MetaMask, Aragon, Gnosis ve OpenZeppelin gibi uygulamaların ve protokollerin ölçeklenebilir blok zinciri çözümleri için Infura’yı nasıl kullandığını öğrenin.

infura blog kahramanı


Merkezi olmayan bir gelecek inşa etmek, jetonomik, kriptografi, kurumsal benimseme ve hatta düzenlemeden daha fazlasıdır. Ethereum ve tüm blok zinciri ekosisteminin büyümesi için, ağı çalışır durumda tutan altyapı bileşenlerini oluşturmak topluluğa düşüyor. Ethereum ağı genelinde, giriş engelini azaltan ve Ethereum verilerine erişimi basitleştiren yardımcı programlara ihtiyaç vardır. Bunların en önemlileri arasında Hizmet olarak Altyapı (IaaS) ürünleri bulunmaktadır. Önde gelen yol Infura, geliştiriciler, dapp ekipleri ve kuruluşlar sunan çeşitli sektörlerde Uygulamalarını Ethereum ağına ve diğer merkezi olmayan platformlara bağlamak için bir araç paketi.

Web3 Erişiminin Kolaylaştırılması

HTTPS ve WebSockets üzerinden Ethereum ve IPFS ağlarına anında erişim.Infura API paketi, HTTPS ve WebSockets üzerinden Ethereum ve IPFS ağlarına anında erişim sağlar.

Web3’ün en dikkat çekici projelerinin çoğu – MetaMask, Aragon, Gnosis, OpenZeppelin ve daha fazlası – uygulamalarını Ethereum ağına bağlamak için Infura’nın API’lerini kullanıyor. Bunu yaparken Infura, hem token lansmanları sırasında sıklıkla meydana gelebilen kısa vadeli ani artışları hem de temel, uzun vadeli ölçeklendirme çözümlerini işlemek için gereken temel altyapıyı sağlar. 

Infura Lider Sistem Mühendisi Nicola Cocchiaro, “Misyonumuz Ethereum’a ve sağladığı fırsatlara erişimi kolaylaştırmak” diyor. “Her zaman, Ethereum’un muazzam potansiyelinin ancak yaygın bir şekilde benimsenmesi yoluyla tam olarak gerçekleştirilebileceğine inandık. Bu hedefe ulaşmaya yardımcı olmayı amaçladığımız yollardan biri, hizmet olarak altyapı sağlamaktır. Son iki yılda, bu bizi Ethereum ekosisteminin büyümesine ilk elden tanık olmak için ayrıcalıklı bir konuma getirdi ve büyüme hem onun hem de bizim için patlayıcı oldu. “

Infura’nın yükselişiyle ilgili bazı rakamlar: “Yalnızca 2017’de,” diyor Cocchiaro, “2018’de şimdiye kadar neredeyse 9 milyon daha fazla olmak üzere 7 milyondan fazla eteri hareket ettiren işlemleri yayınladık. Ve bu büyümenin çoğu, 2017. “

Ürün Müdürü Mike Godsey, “Infura, temelde herhangi bir uygulamanın Ethereum üzerinde karmaşık altyapıyı kendi başına çalıştırmaya gerek kalmadan anında geliştirmeye başlaması için gerekli araçları sağlıyor” diyor. “Bu, Kovan, Rinkeby veya Ropsten gibi ağlarda trafik testi yapmayan veya ana ağ üzerinde çalışan tonlarca trafiği olan geliştiriciler için de aynı derecede gereklidir. Infura, Ethereum blok zincirini kullanan tüm geliştiriciler için bir bağlantı sağlıyor. “

Infura API Paketi: Mikro Hizmet Odaklı Mimari

Infura SüitInfura’nın paketi, uygulamanızın ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri, hızı ve güvenilirliği sunar.

Infura altyapısının en bilinen kısmı, HTTPS ve WSS üzerinden istemci uyumlu JSON-RPC aracılığıyla ana ağı ve test ağlarını destekleyen barındırılan Ethereum istemcileri ağıdır. Ve Ethereum düğümleri, Infura yığınının yalnızca bir parçasıdır: “Web3 geliştirme paketimizin temelini oluşturmak için Ethereum API’mizin yanı sıra ilk genel IPFS API’lerinden ve Ağ Geçidinden birini de kurduk. Yakın gelecekte detaylandıracağımız ek merkezi olmayan depolama ürünleri geliştirme sürecindeyiz, “diyor Cocchiaro.

Dapps Ekosistemini Güçlendirmek

Infura’nın modüler ölçeklendirme çözümleri, Ethereum ağı üzerinden büyük miktarlarda trafiği iten veya geçirmesi beklenen herhangi bir proje için temel ağ kapasitesinin kilidini açar. Cocchiaro, “Sürekli büyüyen bir blok zinciriyle, yerel bir düğümü senkronize ve güncel tutmak, geleneksel olarak tipik olarak depolama, bant genişliği ve bellek kullanımının bir kombinasyonuyla ilgili zorluklar ortaya koydu” diyor. “Ek olarak, ICO’lar ve diğer yüksek trafikli dapp’ler, yerel altyapıyla kolayca çözülemeyen, bazen geçici, bazen daha kalıcı olan ölçeklendirme endişelerine sahip.”

Infura’nın ağını kullanan proje yelpazesi geniştir. Örneğin MetaMask, bir milyondan fazla kurulu kullanıcıya hizmet vermek için Infura’nın uzak altyapısına bağlanan sıfır istemci yaklaşımıyla Infura’yı kullanıyor. Gnosis gibi bazı projeler, onlara kendi işlemlerini doğrulama esnekliği verirken aynı zamanda altyapı maliyetini düşüren ve ağ istikrarını artıran karma bir yaklaşım kullanır. CryptoKitties gibi, ölçeğin temel endişe kaynağı olduğu durumlarda Infura, ağın sorunsuz çalışmasını sağlamak için ekosistemdeki geliştiricilerle birlikte çalıştı..

keşfetmek Infura’nın müşteri başarı öyküleri.

Büyüyen Bir Kamu Hizmetleri Platformu

Infura'nın Geliştirici Gösterge TablosuInfura’nın Geliştirici Kontrol Paneli

İleriye bakıldığında, Infura’nın büyüyen hizmet platformu, Infura ağını kullanan geliştiricilere bilgi ve izleme sağlamak için bir geliştirici portalı ve daha gelişmiş ölçeklendirme çözümleri içerecektir. Godsey, “Ethereum’un genişleyen manzarasında aktif olarak yer alıyoruz ve yeni gelişmelerin çoğunu doğrudan altyapı hizmetlerimize dahil etmeyi planlıyoruz” diyor. “Parçalama, Proof of Stake ve gelişmiş durum kanallarının çevrimiçi olmaya başladığını görmek bizi çok heyecanlandırıyor ve bunları çok yakından izlemeye devam edeceğiz.”

Infura ile Bugün Başlayın

Infura’nın birinci sınıf geliştirme paketiyle şimdi Web3 üzerinde geliştirin. En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me