blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Anasayfa BlogEtkinlikler ve Konferanslar

Joe Lubin: Davos 2020’de CBDC’ler ve Tedarik Zinciri Tanımlı Blok Zinciri

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri, stablecoinler ve Dünya Ekonomik Forumu’nun 2020 baskısından tüm blok zinciri olayları hakkında en son haberler. by ConsenSysŞubat 1, 2020Yayınlanan Şubat 1, 2020

ConsenSys Joe CBDC'ler ve Tedarik Zinciri Tanımlı Blok Zinciri Davos 2020 Hero'da

Bu yıl İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu toplantısını başlatmak için Klaus Schwab şunları söyledi: “İnsanlar kendilerine ihanet ettiğine inandıkları ekonomik ‘elitlere’ isyan ediyorlar ve küresel ısınmayı 1,5 ° C ile sınırlı tutma çabalarımız tehlikeli bir şekilde yetersiz kalıyor. ” Bunlar, Dünya Ekonomik Forumu’nun kurucusu ve icra başkanı tarafından duyulacak çarpıcı sözlerdi.. 

2020, Davos toplantısının 50. yıldönümünü işaret ediyor ve bu yıl net bir ton değişikliği gibi hissettirdi. Kendini tebrik etmekten ziyade, olayın daha ılımlı atmosferi, herkesin Dünya’yı ve kaynaklarımızı daha iyi ve daha sürdürülebilir bir şekilde yönetmenin aciliyetini ne kadar hissettiğini, politikaları ve ekonomileri daha kapsayıcı hale getirirken, artan öfke ve güvensizlik hissini ortaya çıkardı. dünyanın birçok yerinde. Başka bir deyişle: faaliyetlerimizi yürütmek ve gezegenimizi idare etmek için güveni onarma ve yeniden inşa etme ve daha iyi sistemler inşa etme ihtiyacı, işlemler boyunca göze çarpan bir temaydı.. 

Muhtemelen şaşırtıcı olmayan bir şekilde, blok zinciri bu yılki zirvede her zamankinden daha merkezi bir konumdaydı ve tek başına olmaktan ziyade temel temalarda bütünleştirici bir konu olarak. Uygun bir şekilde, hafta boyunca blok zinciri ile ilgili önemli duyuruların sayısı ortaya çıktı. En önemlisi, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo, dijital bir ABD dolarının çerçevesini ve potansiyelini araştıran bir organizasyonu duyurdu. Mevcut USD kullanıcılarının “dijital bir dünyada analog bir para birimi tarafından yetersiz hizmet aldığını” belirtti. 

İOS 2'den görüntü

Genel olarak sabit paralar ve özellikle merkez bankası dijital para birimleri, hafta boyunca bir dayanak noktası oluşturdu. Birçok ulus devlet, bu teknolojilerin potansiyel faydalarının farkına varmıştır: daha esnek politika oluşturma, sınır ötesi maliyet tasarrufu, yolsuzluk ve kara para aklamayla mücadele – ve güçlü bir Geride Kalma Korkusu. Bu olguyu öngören ConsenSys, merkez bankalarının kullanabileceği sorunları ve seçenekleri ortaya koyan CBDC odaklı bir teknik inceleme başlattı. CBDC’ler, küresel ekonominin verimliliğinde, bazı büyük, küresel ölçekli sorunları çözmemizi sağlayabilecek ekonomik büyümeyi teşvik etmek için yeterli halihazırda boşa harcanan değeri ortaya çıkarması gereken bir kuantum sıçramasını mümkün kılacaktır. Haftanın ilerleyen saatlerinde, altı merkez bankası açıklandı CBDC’leri araştırıyorlar; WEF kendi CBDC araç seti ve bir Küresel Konsorsiyum Dijital Para Birimi Yönetişimi için. 

Merkezi olmayan protokoller, hepimizin nasıl daha iyi ve daha verimli bir şekilde işbirliği yapabileceğimize ve nihayetinde gittikçe artan küresel, bağlantılı, karmaşık insan toplumumuzun ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaya yönelik bir alternatifi kolaylaştırmak için icat edildi ve geliştirildi. Yolu belirleme yolunda az sayıda yıl içinde inanılmaz bir ilerleme kaydettik: küresel bir dijital varlık yerleşim katmanı, üstünde merkezi olmayan kimlik ve doğrulanabilir kimlik bilgileri ile gezegen için yeni bir nesnel güven temeli ve tüm aktörlerin daha büyük ekonomik ve siyasi ajans. Ancak kritik olarak – ki bu bu yıl Davos’ta çok belirgindi – mevcut sistemler ve altyapılar ile geleceğin çığır açan sistemleri arasında köprüler kurma konusunda ilerleme kaydettik. 

Ekran Görüntüsü 2020 02 01, 1 36 24 PM

Davos’ta duyurmaktan özellikle heyecan duyduğum bir örnek, ConsenSys’imizdir. teknoloji ortaklığı Küresel tarımsal nakliye işlemlerini standartlaştırmayı ve dijitalleştirmeyi amaçlayan önde gelen emtia sektörü oyuncularından oluşan bir konsorsiyum olan Covantis girişimi ile. Bu platform, blockchain teknolojisinin endüstriler içinde ve genelinde bilgi silolarının iş birliği ve kaldırılması yoluyla değerin kilidini açma vaadini yerine getirmeye başladığının kanıtıdır. Ayrıca, tarımsal nakliye süreçlerini daha verimli hale getirmenin, tedarik zinciri boyunca kaynakları koruyacağını ve sektörü uzun vadede daha sürdürülebilir hale getireceğini umuyoruz.. 

ConsenSys, hafta boyunca Microsoft ve Bitcoin Suisse ile birlikte Küresel Blockchain İş Konseyi, veya GBBC, özellikle hükümet, finansal hizmetler ve sürdürülebilirlik alanlarında blok zinciri ve merkezi olmayan teknolojiler hakkındaki konuşmaları ilerletmek için bir dizi harika programlama ve diyaloğu desteklemek için. Sandra Ro ve ekibine, 2017’de Davos’ta başlatılan bu çok verimli çabaya liderlik ettikleri için teşekkür ederiz.. 


İOS 3'ten görüntü

Merkezi olmayan protokol teknolojisi konusundaki heyecanımızı paylaşmak umuduyla iki yıl önce ilk olarak Davos’a gittik. Bu yıl, kanayan bir teknoloji etrafında aynı şaşkınlık ve heyecan yoktu. Bunun yerine, neredeyse herkesin kullanımları ve zorlukları hakkında oldukça bilgilendirilmiş bir görüşü vardı. Tartışmaların büyük kısmı, gezegenin kendisini geliştirmek için ihtiyaç duyduğu yeni sistemleri inşa etmek için teknolojinin en iyi nasıl kullanılacağıyla ilgiliydi: tedarik zinciri izleme ve izleme, stabilcoinler, CBDC’ler ve her türden dijital varlıklara evrim.  

Bütün bunlar bana, bir zamanlar fütürist olan şeylere bakış açımızın günümüzün ana akımına başarıyla girdiğini ve insanların blockchain teknolojisinin temel ilkeleri ve değer önerileri konusunda daha rahat olduğunu gösteriyor. Farkındalık oluşturma aşamasının ötesine kararlılıkla geçtik. Blockchain artık bir moda sözcük değil ve büyük hükümetler, merkez bankaları ve finans merkezleri, blockchain iş vakalarına ciddi şekilde yatırım yapıyor ve gelgitin çoktan döndüğünü kabul ediyor. Bir tür ve küresel toplum olarak, bu yeni gerçekliğe tamamen yaslanmanın uçurumunda olduğumuzu bekliyorum, böylece bu gezegenin idaresini düzgün bir şekilde üstlenebilelim..

Teknik belgeyi okuyun, “Merkez Bankaları ve Dijital Paranın Geleceği.”

 

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me