blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Anasayfa BlogEtkinlikler ve Konferanslar

Joe Lubin’in Devcon5’ten Konuşması: Merkezi Olmayan Bir Web’e Nasıl Geçiyoruz?

ConsenSys tarafından günümüzün Web’inin tehlikeleri, blok zinciri için 3 kilometre taşı ve Ethereum geliştiricileri için bir çağrıEkim 11, 2019Yayınlandı 11 Ekim 2019

Joe Lubin'in Devcon'dan Tam Konuşması 5 Merkezi Olmayan Bir Dünya Çapında Ağa Nasıl Geçiyoruz


Ethereum’da Bir Milyon Dev:

Web3 Mimarisi ve Oraya Nasıl Ulaşırız

Joseph Lubin –– Devcon V, Osaka, Japonya –– 10 Ekim 2019

0 Jlc9oIDEAWyVP6BH Joseph Lubin– @ Devcon V, Osaka, Japonya

Herkese selam. Bugün, merkezi olmayan World Wide Web’in geniş mimarisi olacağını düşündüğüm şey ve oraya nasıl ulaşacağımız hakkında konuşmak istiyorum. Önemli olanı açığa çıkarmak için: kritik unsur sizsiniz.

Bugünün Web2 dünyası, silolarla çevrili duvarlı bahçelerden oluşuyor. Artık çok fazla açık web yok. Google’ın kullanıcı arabirimi, diğer herkesin içeriğine hizmet eder ve bunlardan para kazanır. Facebook, Twitter ve bir sürü başka bahçe hepimizi duvarlarının arkasına sıkıştırdı.

O şekilde başlamadı. İnternet, belli bir ademi merkeziyetçilik tarzı vaadiyle başladı. Ağın bir kısmının hasar görmesi diğer kısımları kullanılamaz hale getirmeyecek şekilde sağlam ağ mimarileri oluşturmakla ilgiliydi. Paket anahtarlamalı ağlarda, devre anahtarlamalı ağların aksine, mesajlar hasarın etrafına dinamik olarak daha kolay yönlendirilebilir..

Toplumsal açıdan bilinçli teknoloji uzmanları kısa süre sonra bu ademi merkeziyet özelliğini siyasi kontrol bağlamında çerçevelediler. İlk ünlü bir cypherpunk olan John Gilmore, “The Net, sansürü hasar olarak yorumluyor ve etrafındaki yollar” dedi.

İnternet, belli bir ademi merkeziyetçilik tarzı vaadiyle başladı.

Bu ilk cypherpunklar, bugün burada hepimizin vaftiz babalarıydı..

Bugünün Web 2.0’ında, kişisel bilgilerimizi ve gücümüzü var olmak İnternette. Çoğu siber vatandaş için Gmail’den, Google aramasından, Google dokümanlarından, Twitter’dan, Amazon’un hizmetlerinden, Apple’ın ekosisteminden ve çeşitli Facebook mülklerinden mahrum kalmak zayıflatıcı olacaktır..

Web bozuk veya eksiktir çünkü kimlik veya para için yerel yapıları yoktur.

Para için yerel bir yapı olmadan web, temel iş modeli olarak reklama yöneldi.

Güvenli ve özel kimlik için yerel bir yapı olmadan, bir reklam teknolojisi kanserinin büyüdüğünü ve hastayı öldürdüğünü anlayamadan web sömürücü hale geldi..

Kişisel bilgilerimizden ve dikkatimizi paraya çevirmek için uygulanan derin öğrenme teknikleriyle ve bizi sosyal medyada durmadan tıklamaya ve kaydırmaya bağımlı hale getirerek, bizi tamamen güçlendirmesi gereken teknoloji birçok kişi için de zararlı hale geldi ve bizi hedef alan bir kitle manipülasyon silahı haline geldi. toplumlar ve ulus devletler.

Web’in komuta ve kontrol mimarisinde bazı çirkin sorunlar belirledikten sonra, çoğumuz bu konferansta ve başka yerlerde umut verici bazı çözümler bulduk. Bu çözümler henüz olgun değil, ancak hepimizin iyimser olabileceğimizi düşündüğüm bir web ve toplumsal geleceğe giden yolu gösteriyorlar..

İşte bu yüzden 4.000 kişi, Ethereum’un mevcut yeteneklerini kutlamak ve genişletmek için Japonya’nın mutfağına uçtunuz..

Umut verici çözümler, merkezi olmayan protokol teknolojisini içerir. Bu çözümler yakında yaygın ve sistematik bir şekilde sıfır bilgi tekniğini kullanacaktır, bu nedenle yalnızca belirli bir durumda açıklanması gerekenler paylaşılacaktır – bir bara girmek için yasal yaşta olduğunuzu kanıtlıyor olun (ev adresinizi de açıklamaya gerek kalmadan) ) veya şirketinizin adını ifşa etmeden belirli bir miktarda tahıl sevk edebileceğinizi göstermek.

Bu çözümler, tokenize edilmiş, teşvik edilmiş işbirliği mekanizmalarını içerir. Müşterilere biraz düşmanca bir ilişki içinde hizmet veren bir şirketler dünyası yerine, yakında hayatımızı ticaret ve eğlence ağları üzerinde yürüteceğiz. Bu ağlar, farklı rollerde birçok aktörü bir araya getirecek ve her platformda ortaya çıkan kolektif işbirlikçi davranış, platform üzerinde çalışan, ortaklaşa sahip olan ve yöneten tüm insanlara hizmet edecek şekilde tokenleştirilmiş mekanizma tasarımıyla etkinliği motive edecek. Platform değeri takdir ettiği için, platformda farklı roller oynayan tüm sahipler de fayda sağlar..

Bu çözümler, Merkeziyetsiz Kimlik Vakfı tarafından belirtildiği ve şu şekilde gerçekleştirildiği gibi, ID’lerimizin köklerini DID’ler – Merkezi Olmayan Kimlikler – aracılığıyla kontrol ettiğimiz kendi özerk kimliklerimizi oluşturmamızı görecek. uPortSivil kimlik, ve diğer ürünler. W3C tarafından belirtildiği gibi Doğrulanabilir İddialar, DID’lerimizden, yaşları gibi özellikler, hizmet faturalarını ödemeleri gibi eylemler, eğitimde olduğu gibi başarılar ve performans gibi diğer kişileri temsil eden DID’lere kriptografik kanıtlar sunmamızı sağlayacaktır. kredi puanları veya geliştirici yeterliliği ile.

Belki de en önemlisi, Web3, önceki İnternet platformlarından daha kullanıcı odaklı olacak ve kullanıcıyı nihayet kullanıcı deneyiminin merkezine koyacaktır. İnsanlar, kimliklerinin çalınmaması için kimliklerinin kökeninin kontrolünde olmalı ve kendi kişisel bilgilerinin de sömürülmemesi için kontrolünde olmalıdır. Bir mültecinin ülkesinden sınır dışı edildiği ve yeni evine herhangi bir fiziksel eşyayı götüremediği aşırı durumlarda bile, merkezi olmayan kimliklerine kolayca erişebilmeli ve kalıcı taşınabilir kişisel geçmişlerini ve itibarlarını geri alabilmelidirler. o DID ile bağlantılı doğrulanabilir iddiaların formu.

Web3, önceki İnternet platformlarından daha kullanıcı odaklı olacak ve kullanıcıyı nihayet kullanıcı deneyiminin merkezine yerleştirecek.

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joe Lubin Joe Lubin Co, Ethereum'un kurucusu ve ConsenSys'in kurucusu Joe Lubin, Devcon 5’te

Web3 paradigması altında, tüm kullanıcılar yakında çalışacağımız ve yaşayacağımız birçok işbirliği ağında gerçek bir ajansa sahip olacak, sosyal, politik ve ekonomik. Bu, toplumun yeni dokusu olacak ve bu doku, yönetişime çok daha geniş katılımı ve daha geniş servet dağılımını destekleyecektir..

Web3 dünyasını gerçekleştirme yolunda – zaman zaman ıstırap verici bir şekilde yavaş görünse de – hızla ilerliyoruz. İçeriye bakanlara yavaş geliyor çünkü potansiyeli duyuyorlar ve hemen gerçekleşmesini bekliyorlar. Sanki web ve internet, cep telefonları ve arabaların tümü, orijinal mucitleri tarafından tam olarak şekillendirilmiş altyapıya sahip olgun ürünler olarak doğmuştu. Sanki küresel elektrik şebekesi Edison tarafından döndürülmüş ve 787’ler ve F35’ler uçaklarda, uluslararası havaalanında Kitty Hawk’ta test edilmek için kanatlarda bekliyorlardı..

İyi biçimlendirilmiş bir Web3 dünyasının farkına varmak, üç ana boyutta iyileştirmeler gerçekleştirmemizi gerektirecek: Gizlilik ve gizlilik, Ölçeklenebilirlik ve Kullanılabilirlik.

Gizlilik ve gizlilik sıfır bilgi teknikleri, durum kanalı mekanizmaları ve 2. katman özel zincir mimarilerinin çeşitli keşifleriyle hızlı hareket ediyor.

Gördük ve görmeye devam edeceğiz. Ölçeklenebilirlik. Bu aynı zamanda ek güvenlik için Ethereum katman 1’e inşa edilen, başlatılan ve bağlanan çeşitli katman 2 çözümleriyle çok hızlı ilerliyor. Skale Networks heyecan verici bir örnektir. Yine burada, etkileşimli hesaplama oyunları ve sıfır bilgi teknikleri, devlet kanalı mekanizmaları ve katman 2 genel ve özel zincir mimarileri kullanılarak zincir dışı hesaplamanın birçok kullanımı.

Bu yıl Ethereum katman 2’ye saniyede on binlerce ademi merkeziyetçi işlemin (DTPS) eklendiğini görüyoruz ve çok yakında milyonları göreceğiz. Ve muhtemelen 2020’nin sonundan önce, Ethereum faz 0’ın Q1’de teslim edileceği ve faz 1 ve 2’nin muhtemelen yıl sonundan önce birlikte geleceği için tüm bunların bin kat arttığını göreceğiz.

Kullanılabilirlik aynı zamanda pek çok gelişme görüyor. 9600 veya 14.4 baud modem üzerinden çevirmeli ağ üzerinden İnternet’e erişmenin ne kadar acı verici olduğunu çok az kişi hatırlıyor. O zamanlar uygulamalar ve web sayfaları basitti, ancak bir sayfanın yüklenmesi için 30 saniye beklemek alışılmadık bir durum değildi. Ve çoğu zaman hala bağlı olup olmadığınızdan veya sadece yüklüyor olduğunuzdan emin olamıyordunuz. Sabah iş istasyonunuza gelir, e-posta istemcinizi indirmeye başlarsınız ve okuyup yanıt vermeden önce POP veya IMAP sunucusuyla senkronize olması için zaman vermek üzere kahve içmeye başlarsınız. Bu 1993-94 idi. Web3 teknolojisinin bazı erken uygulamalarında benzer sorunlar görüyoruz.

Web3 için, birçok proje, bir kullanıcının bir dapp’a anında katılımını sağlayan “aşamalı işe alma tekniğini” ve ardından dapp’deki ilgi ve para yatırımı arttıkça dapp’tan kullanıcıya aşamalı bir sorumluluk devriyi keşfediyor..

Yeni cüzdan mimarileri, öncülüğünü yaptığı çoklu imzalı araçları alıyor Gnosis Cüzdan ve Kasa, ve sosyal iyileşmenin eklenmesi (öncülüğünü yapan uPort) ve erken benimseyenlerin bu yeni teknolojinin keskin kenarlarından etkilenmemesini sağlamak için amaçlanan kullanıcı eylemlerinin sosyal olarak kabul edilmesi (veya reddedilmesi).

Ve ENS gibi sistemler o kadar kısa sürede ilgi kazanıyor ki artık uzun onaltılık adres dizilerine çok fazla bakmak zorunda kalmayacağız.IP adreslerinin dört sekizlisine nadiren nokta ondalık gösterimde baktığımız gibi.

İyi biçimlendirilmiş bir Web3 dünyasının farkına varmak, üç ana boyutta iyileştirmeler gerçekleştirmemizi gerektirecek: Gizlilik ve gizlilik, Ölçeklenebilirlik ve Kullanılabilirlik.

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joe Lubin Joe Lubin, Devcon 5'te Joe Lubin, Devcon5 şirketinde

Web2 mimarisi yalnızca insanlar için kişisel kimlik riskini ve ulus devletler için politik riski temsil etmez: aynı zamanda farklı platform risklerini de temsil eder..

Geçim kaynakları için güvendikleri bir sistemden kendilerini yerlerinden edilmiş bulan sanatçılar ve diğerleri için platform riski vardır. Facebook, Twitter ve YouTube artık anlatıları, tartışmaları ve genel ahlakı şekillendirme konusunda muazzam bir yeteneğe sahip. Ve yeni başlayanlar ve bir platformun kurallarının altlarından değişebileceğini fark eden diğer şirketler için platform riski vardır, bu platform büyüdükçe ve geliştikçe ve kendisini birkaç yıl önce ortak olduğu şirketleri yamyam ederken buluyor. Benimseme S-eğrisinin zirvesine ulaştığında geliri artırma yönündeki aralıksız dürtü, bu tür rekabete aykırı davranışlar ortaya çıkarır..

Google, Amazon, Facebook, LinkedIn, Apple ve Microsoft, bakmakla yükümlü oldukları kişileri yemekle meşgul olan büyük platformlardır. Bir siber vatandaş olarak Google ve Amazon’u seviyorum ve buna ihtiyacım var, ancak Amazon’un e-ticaret faaliyetlerinde ve AWS bulutunda sağladığı haksız avantajlar şaşırtıcı. Google tarafından kullanılabilenler gibi.

Son zamanlarda yeni ve sinsi bir platform riski türü ortaya çıktı. Facebook, LinkedIn ve diğerleri gibi platformların bazı girişimlerin öğle yemeğini yediği gibi, bulutlar da artık açık kaynak projeleri etrafında inşa edilen şirketlerin kârlarını mahvediyor..

 • AWS, temeldeki açık kaynağı desteklemeden ve genellikle açık kaynak projelerini ticarileştiren kar amaçlı şirketlere ekonomik faydaları ortadan kaldırarak ürünleri yeniden yazmak, yeniden kullanmak ve yeniden markalaştırmakla suçlanıyor..
 • Birçoğu, bu tür davranışların açık kaynak lisansı altında kabul edilebilir olduğunu iddia eder. Diğerleri, örtük bir sosyal sözleşme olduğunu ve Amazon gibi şirketlerin açık kaynak topluluğundan değer elde ettiklerinde geri ödeme yapmadıklarını iddia edebilirler..

Bu tür rekabete aykırı davranış, dikey entegrasyonla sağlanır. Web3 dünyasının, katmanlar arasında veya her katmanda sinerjik bileşenler arasında açık arayüz vaatleriyle büyük ölçüde yatay olarak katmanlanacağına inanıyorum..

Alanımızın büyük ölçüde açık kaynaklı projelerden oluştuğu göz önüne alındığında, bu, alanımız için bir sorun olabilir mi??

Bir şeyleri farklı şekilde inşa etmek için – bu teknolojiye özgü – bir fırsatımız olduğunu iddia ediyorum. Blockchain ağlarında çalışan uygulamalar muhtemelen farklı ekonomilere tabi olacaktır: tabii ki kripto ekonomi. En iyi blockchain sistemleri, maliyetlerin ne olduğu konusunda açıktır ve bu maliyetler uygun aktör tarafından ödenmelidir. Bazı durumlarda son kullanıcı olacaktır. Bazılarında, belki de benzin istasyonu ağı veya başka bir meta işlem mekanizması aracılığıyla uygulama yayıncısı olacaktır. Blockchain ağları, ağ etkileri gibi olumlu dışsallıklardan doğal ve büyük ölçüde yararlanırken, olası olumsuz dışsallıkları daha iyi açıklayacak ve onları çadırın içine getirecektir..

Bu ağlardaki tüm katılımcılar, bunu bir kişisel veya kurumsal ajans pozisyonundan yapacak. Birçoğu, bu ağlarda oynadıkları roller için, diğer insanları, kuruluşları ve dapp’leri sağladıkları değer için telafi ettikçe kendilerine tazmin edilecektir..

Platform riski, merkezi olmayan yönetişim ve rakip platformları başlatmak için açık kaynak kod tabanlarını çatallama ve hatta tüm seçim bölgelerine hizmet vermeyi bıraktıklarında işletim platformlarını çatallama yeteneği ile azaltılacaktır. Çatalların çok sağlıklı ve güçlü bir ekonomik araç olduğunu hepimiz anlayacağız. Sonunda, daha gelişmiş platformlar, sistemin yönetişiminde bulunanların iyi bir şekilde sorumlu olmaya ve kalmaya teşvik edilmesini sağlamak için tüm eyaleti kopyalayarak (veya çatallamayı kolaylaştıran devletsiz sistemler oluşturarak) kendilerini çatallamayı kolaylaştıracaktır. sistemi. Çatallar, genişletilmiş topluluğun kendisini daha geniş ve daha çeşitli terimlerle tanımlamasını sağlayarak, daha geniş bir çadır içinde “çıkanların” etkin bir şekilde “çıkmasını” sağlar. John Gilmore, çatallanma mekanizmasının büyük bir hayranı olurdu.

Yerel dijital varlıklar veya dijitalleştirilmiş gerçek dünya varlıkları için maksimum ademi merkeziyetçilik, izinsizlik, Ethereum olan temel güven katmanı ve büyük ölçüde platform riskinden yoksun küresel bir yerleşim katmanı olma potansiyeline güçlü bir şekilde odaklandım. Ancak, bazı insanlar tüm blockchain sistemlerinin tamamen izinsiz ve azami ölçüde ademi merkeziyetçi olması gerektiğine inandığında bunun kısa görüşlü olduğunu düşünüyorum..

Değerli varlıklar yayınlarken veya bir temel güven katmanına bağlanırken, bu katmanın en üst düzeyde merkezi olmayan ve tamamen izinsiz olmasını gerektirmesi gerekir. Ancak, küçük bir karşı taraf grubu arasında yasalaştırılan vakaların kullanımına biraz ademi merkeziyetçilik eklemek son derece değerlidir ve bu en iyi özel izinli bir sistemde yapılır.

Örneğin, bankalar ve emtia tüccarlarını birbirine bağlayan bir emtia ticareti finans platformu, bu taraflar arasında ticaret yapmak için büyüklük düzeni veya daha iyi bir platform olmak için 2019’da radikal ademi merkeziyetçiliğe ve izinsizliğe ihtiyaç duymaz..

komgo örnek olay resmi

2020’ye gelindiğinde, bu emtia ticareti finansmanı platformunu yanal olarak bir emtia ticaret platformuna ve bir ödeme platformuna ve bir kurumsal kimlik platformuna ve bir sigorta platformuna vb. Bağlamak mantıklı olabilir. Bu ağlar birbirine bağlanabilir. yanal olarak köprüleri kullanarak veya Liquality Aracısız, güven gerektirmeyen atomik takasları veya ağ sınırlarından geçen mesaj geçişini etkinleştirebilen teknoloji. Liquality halihazırda Ethereum ve Bitcoin’i güvenle birbirine bağlıyor.

Ve 2021’e kadar, ölçeklenebilirlikten ödün vermeden daha fazla güvenlik için tüm bu platformları Ethereum temel güven katmanına sabitlemek mantıklı olabilir ve böylece temel katman, çok çeşitli uygulamalar arasında güvenilir bir mesaj ve işlem veriyolu görevi görebilir..

Bu, merkezi olmayan dünya çapında ağın mimarisinin, bazıları muhtemelen özel ve izinli olan blok zincirlerinden oluşan bir yama gibi görüneceğini ve çeşitli teknikler kullanarak izinsiz ve maksimum düzeyde merkezi olmayan temel güven katmanına bağlı olacağını düşündürmektedir. Ethereum 2.0 şu anda bu temel güven katmanı olmak için tek aday, çünkü tüm boyutlarda titizlikle maksimum ademi merkeziyetçiliğe odaklanan tek blok zinciri projesi..

Merkezi olmayan dünya çapında ağın mimarisi, birbirine bağlı ve izinsiz ve azami ölçüde merkezi olmayan temel güven katmanına bağlı olan blok zincirlerinden oluşan bir yama gibi görünecek – bazıları muhtemelen özel ve izinli -.

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joe Lubin

Blockchain mimarisinin bu interneti, İnternet’in bir ağlar interneti olduğu gerçeğiyle güzel bir şekilde kafiyeli. Ve nihayet gezegenimiz, bin yıl boyunca üzerine inşa ettiğimiz öznel güven altyapısının yerini alacak otomatik, nesnel bir güven temeline sahip olacak..

Ölçeklenebilirlik endişelerini sürekli olarak ele almak için, yeni izinli Ethereum ağlarını dikerken minimum uygulanabilir ademi merkeziyetçilik uygulamalıyız. İleriye dönük olarak, her zaman ölçeklenebilirlikle ilgili endişelerimiz olacak ve her kullanım durumunu aşırı korumaya gerek kalmayacak. Uygun ademi merkeziyetçilik seviyelerine sahip sistemler tasarlamaya alışacağız.

2. katman blok zinciri ağlarını mantıksal yapılar olarak düşünmeye başlamalıyız, çünkü zamanla bunları kaldırıp daha yetenekli fiziksel mimarilere geri döndürmek isteyeceğiz. Bu tür yükseltmeler için tasarım yapmaya başlamalıyız. Sonunda, dünyanın özel izinli sistemlerinin çoğu, kamuya açık izinsiz altyapı üzerinde çalışacak, tıpkı bugün kurumsal ve devlet BT altyapılarının büyük ölçüde bulut üzerinde çalışması gibi, çünkü bu sistemleri çalıştırmak için en iyi alt katman olacaktır.

Bu temel katmanın izinsiz olması ve en üst düzeyde merkezden uzaklaştırılmış olması kritik öneme sahiptir çünkü güven elde ettiğimiz yer burasıdır. Ve tüm ülkelerin işbirliği yapabileceği uluslararası finans ve ticaret sistemleri kurabilmemiz için bu güven katmanı küresel olmalıdır..

Ethereum’u gezegen için temel bir güven katmanı için mevcut en iyi veya tek seçenek yapan nedir??

Yakın tarihli bir “Into the Ether” podcast’inde Matteo Leibowitz, “Dağıtım Dörtlüsü” adını verdiği şeyin ana hatlarını çizdi. Onun argümanı, düzenleyiciler uyandıklarından beri, yaygın bir şekilde benimsenmeyi isteyen herhangi bir 2015 sonrası protokolün aşağıdaki dört sütun açısından başarılı olması gerektiğiydi:

 1. Jeton geniş ve eşit bir şekilde verilmelidir.
 2. Topluluk zamanla bağlı, canlı kalmalı ve büyümeli. Bunu başarmanın bir yolu, topluluk tarafından tutulan jetonların değeri takdir etmesini sağlamaktır. Bir yan not olarak: topluluk aynı zamanda en iyi ve en parlak geliştiricileri ve girişimcileri büyük miktarlarda çekmelidir..
 3. Proje, teslim edilebilmesi, sürdürülebilmesi ve sürekli iyileştirilebilmesi için yeterli sermaye getirmelidir..
 4. Ve son olarak, bu yeni kırışıklık: Proje mevzuata uygun olmalıdır..

Bitcoin ve Ethereum’dan sonra son birkaç yıl içinde ortaya çıkan Ethereum katilleri gibi tüm rakipler arasında hiçbiri quadrilemma’nın dört gerekliliğini karşıladığına dair ikna edici işaretler göstermiyor. Güçlü bir topluluk oluşturmanın ve büyütmenin en iyi yolu, onlara bir jeton satmak ve takdir edeceğine söz vermektir ve bunu yapmak için çalışırlar. Bu, bir menkul kıymetin tanımıdır. Şu anda bir menkul kıymet sattığınız için, jetonunuz geniş ve geniş çapta verilmeyecek ve topluluğunuz güçlü olmayacak. Zaman içinde denenmiş yeni mekanizmalar olacak, ancak şimdiye kadar hiçbir proje büyük ilgi görmedi ve bir VC Coin projesinde dünyanın güven temelini ve küresel yerleşim katmanını inşa etmeyi hayal etmek zor..

SEC geçtiğimiz günlerde EOS projesine token satışı için bileğe bir tokat attı, ancak bu EOS gibi yapılandırılmış bir projenin bu noktada başarılı bir artış sağlayabileceği anlamına gelmiyor. SEC şimdi düzenlenmiştir ve çok iyi farkındadır. Bugün, EOS satışı gibi yapılandırılmış bir satışı, Times Meydanı’ndaki ilk reklam panosunu açamadan kapatacaktı..

Şu anda yalnızca Ethereum, tüm bu uzun vadeli vizyonların büyümesini destekleyecek ivme ve yol haritasıyla günümüz altyapısının, endüstrilerinin ve bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince olgun, merkezi olmayan ve programlanabilir..

Bu nedenle, web 2.0’ın dikey duvarlı bahçeleri yerine, merkezi olmayan yatay işbirliği katmanlarına sahip olacağız..

Temelde, merkezi olmayan depolama, bant genişliği, ağır hesaplama, kimlik, konum kanıtı ve diğerleri için protokollerle bağlantılı, güvenilir işlemler ve garantili anlaşmalar için Ethereum’a sahip olacağız..

Bunun da ötesinde, yükselen küresel ekonomi için açık ve merkezi olmayan finansal tesisat katmanına sahip olacağız. Bu, sabit fiyat belirteçleri, borç alma ve borç verme ağları, likidite için merkezi olmayan borsalar, tüm biçimlerdeki belirteçli varlıklar, türevler ve sentetikler gibi diğer finansal araçlar, ödeme sistemleri, abonelik sistemleri ve stake etme ve doğrulama sistemlerinden oluşacaktır. Yönetişim sistemleri bile, belirli türden ağlar ve belirteçler için bu finansal tesisat katmanında kısmen yer alacaktır..

Ekran Görüntüsü 2020 01 28 16 08 14 Tokenizasyon web seminerine erişmek için burayı tıklayın

İleriye dönük olarak inşa edeceğimiz blok zincir sistemlerinin çoğu, giderek daha yetenekli ve sofistike bir finansal katman tarafından etkinleştirilecek ve geliştirilecektir. Örneğin, BT endüstrisi daha parçalı ve metalaşıyor. Güvenilir bilgi işlem, yoğun bilgi işlem, depolama ve bant genişliğinin tümü bulut ve sis altyapısı üzerinde dağıtılacaktır. Bu hizmetleri, jetonlarla gerçek zamanlı olarak müzakere edecek, tedarik edecek ve ödeyeceğiz. Sağlayıcılar ve kullanıcılar, fiyatlandırma ve diğer risklerden korunmak için yerel dijital finansal araçlara ihtiyaç duyacaklar..

Temel güven katmanı, finansal katmanı etkinleştirir. Ve bu finansal tesisat katmanının üzerine, ortaya çıkan küresel dijital ekonominin geri kalanı inşa edilecek.

Teknoloji alanında aktif olmak inanılmaz bir zaman ve ineklerin dünyayı önceki teknolojik çağlardan çok daha fazla miras almak üzere olduğu bir zamanda geliştirici olmak harika bir zamandır..

Önümüzdeki birkaç yıl içinde biraz çekişme yaşanacak. Web2 anti-modelleri hızlı ve kolay bir şekilde ölmeyecek ve birçok değerli Web2 yapısı Web3’ten yararlanacak şekilde geliştirilmelidir. Ve tabii ki Web3 koyunlarının giysisinde Web2 kurtları olacak.

İnekler dünyayı miras almak üzere.

Hızlı teknolojik evrim ve toplumsal ilerleme sağlamak için, daha fazla Web3 geliştiricisine ihtiyacımız var. Bu yeni paradigma altında şimdi neyin mümkün olduğunu anlamak için Web2 dünyasının en iyisine ve en parlakına ihtiyacımız var..

Kuzeyinde bir yer var 30 milyon dünya çapında yazılım geliştiricileri. Bu sayı, kaba tahminler olarak şunları içerir:

 • 600 bin açık kaynak geliştiricisi
 • 12 milyon Java geliştiricisi
 • 8 milyon Python geliştiricisi
 • 20 milyon Apple / iOS geliştiricisi
 • 3 milyon Microsoft geliştiricisi
 • 15k Linux geliştiricileri

Öyleyse, gelecek yıl hepimize ricam veya daha doğrusu bir meydan okuma: haydi bu geliştiricilerin bir milyonu Ethereum teknolojisi ile inşa etmek.

Joe Lubin 1 Milyon Geliştirici

Truffle indirmelerine ve diğer ölçütlere dayanarak, halihazırda belirli bir kapasitede Ethereum ile düzenli olarak etkileşimde bulunan 500.000 kadar yazılım geliştiricisinin ve tam zamanlı Ethereum geliştirici işlerine sahip olan veya başka şekilde tamamen meşgul olan muhtemelen 200.000 veya daha fazla yazılım geliştiricisinin olduğunu tahmin edebiliriz..

İlk başta, 1 milyon ETH geliştiricisi kulağa aşırı hırslı gelebilir, ancak bence uyumlu bir çabayla oraya bir yıl içinde ulaşabiliriz. Ethereum, sağlam bir geliştirici zihniyetine ve momentuma sahip. Araçları ve kaynakları iyileştirmek için zamanlarına ve çabalarına katkıda bulunan inanılmaz derecede yetenekli bir insan ve ekip yelpazesine sahibiz. Ve dünyadaki en büyüleyici, en yeni yazılım teknolojilerinden bazılarına sahibiz. Hepimiz kariyerlerimizi, günlerimizi, gecelerimizi ve hafta sonlarımızı bu teknolojiyi birlikte inşa etmeye yönlendirmeye karar verdik ve tüm bu yolu sadece birkaç yıl içinde geldik. Ethereum projesinin başlangıcından beri bunların hepsi bana kaçınılmaz göründü, ancak bu kadar hızlı hareket etmesi şaşırtıcı. Ama bizi arayan ve bekleyenler için, hadi bu şeyi daha yüksek bir vitese alalım.

Ethereum Dev Portalını keşfedin Ethereum Dev Portalını keşfedin

Bu hepimiz için meydan okumam: bir milyon Ethereum geliştiricisi. Devcon VI tarafından belki? Belki bu biraz fazla iddialı, ama bir şans vereceğiz.

Önümüzdeki günler ve haftalarda, lütfen henüz Ethereum alanında olmayan geliştirici arkadaşlarınıza ulaşın. Bu hamleyi desteklemek için birkaç proje bir araya getiriyoruz. İnternet sitesi onemilliondevs.com geliştirici arkadaşlarınızı birçok “kutsal bok!” ile tanıştırmanın birçok yolunu barındıracak. Alanı öğrendiğinizde aklınızı başınızdan alan anlar.

Kevin Owocki ve Gitcoin ekibi, bu görüşlerin çoğunu vurgulamak için çok yakında kullanıma sunulacak bir oyun hazırladı..

RAPID ekibinden Billy Luedtke, Kames Cox-Geraghty ve Joe Burnitt, geliştirici arkadaşlarınızın kutsal-bok-an öğrenme maceralarına çıkmalarına yardımcı olmak için bir görev sistemi oluşturdu. Rozetler, tebrikler ve bir puanlama sistemi olacak. 20 geliştirici getirirseniz ve tebrikler ve puanlar toplamaya başlarlarsa, kendinizi takımınızın üyelerini temsil edecekleri için liderlik tablosunda yükselirken bulacaksınız..

Bu arada, liderlik tablosunda ilk on arasında yer almak, sizi ekosistemimizdeki geliştirici ilişkileri – devrel – rolünde süper işe alınabilir hale getirecek. ConsenSys ve diğerleri, bu becerilere sahip insanları son derece değerli buluyor. The onemilliondevs.com site önümüzdeki birkaç gün içinde çok daha eğlenceli mekanizmaları ortaya çıkaracak. Ve zamanla onu büyüteceğiz. Lütfen kontrol edin ve arkadaşlarınızı gönderin.

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Finans Dijital Varlıklarının ve DeFi'nin GeleceğiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me