komgo’nun Blockchain Ticaret Finansmanı Platformu – Ocak 2020 Güncellemeleri

blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

komgo’nun Blockchain Ticaret Finansmanı Platformu – Ocak 2020 Güncellemeleri

Komgo’nun olağanüstü zaman çizelgesinden önemli noktalar ve ConsenSys’e göre hızlı sonuçlarOcak 10, 2020Yayınlandı Ocak 10, 2020

komgo kahraman blogu

Küresel emtia ticareti finansmanı platformu komgo, lansmanından bu yana birçok kilometre taşına ulaştı. ConsenSys ile ortaklaşa yapılmıştır ve Kaleido: Blockchain İş Bulutu., komgo kısa süre önce kanalize edildi ağ üyeleri tarafından 700 milyon doların üzerinde finansman geçen yıl, önemli özellikleri kullanıma sundu ve dijital akreditif düzenleme süresini% 99,58 azalttı.

Bu gönderi, platformun olağanüstü zaman çizelgesini ve hızlı sonuçlarını vurgular. 

Emtia ticareti finansmanı pazarı, hala ağırlıklı olarak kağıt ve e-posta tabanlı olan 150 yıllık bir sektördür. Reuters, deniz yoluyla tek bir emtia kargosu için bir ticaret finansmanı anlaşmasının risklerini finanse etmek ve / veya hafifletmek için gereken operasyonun 36 orijinal belge, 240 kopya ve 27’ye kadar tarafın katılımını gerektirebileceğini bildirdi. Aracılarla olgunlaşan kıvrımlı süreçler sürtüşme yaratır ve bir işlemi tamamlamak genellikle haftalar, hatta aylar sürebilir..

2018’de dünyanın en büyük küresel bankalarının, ticaret şirketlerinin ve petrol devlerinin 15 hissedarı, tarafların Ethereum blok zincirinde eşler arası işlem yapmaları için küresel bir ağ olan komgo’yu başlattı. Komgo’nun lansmanından bu yana, olumlu ve değerli sonuçlardan başka bir şey olmadı.

komgo'dan önce ve sonra Geleneksel Küresel Ticaret Ağı vs Blockchain Teknolojili Küresel Ticaret Ağı

Şekil 1, emtia ticareti finansmanının kağıt tabanlı sistemini göstermektedir. Alıcı ve satıcı, teslimatın belirli bir tarihte yapılacağını ve gönderinin fiyatı ve şartlarını kabul eder. Şekil 2, ticaret ve finans endüstrisine bağlı her ürünü kağıttan dijitalleştirmeye geçtiğinizde ne olduğunu göstermektedir. Verileri yazdırmak, göndermek, imzalamak ve sisteme yeniden girmek için harcanan süre kısaltılır. komgo, kaldıraç Kaledio: Blockchain İş Bulutu kullanıcıların kontrolü üçüncü bir tarafa bırakmak zorunda kalmadan işlemlerin durumuna ilişkin ortak bir anlayışla çalışmasına olanak tanıyan ortak bir defter oluşturur. 

***

Uluslararası ticaret, ticaret finansmanı ve tedarik zinciri için blockchain çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz??


İsteğe bağlı web seminerini izleyin. →

***

komgo’nun Önemli Gelişmeleri

20 Aralık 2018 – komgo, kuruluşundan 4 ay sonra üretime başladı

21 Aralık 2018Platformda ilk akreditif verildi. Bu, emtia ticareti finans sektörü için dünyada bir ilk oldu.

14 Haziran 2019 – komgo iki yeni özelliği duyurdu: Alacak İndirimi ve Bekleme Akreditifleri.

16 Ağustos 2019 ING, Komgo’daki ilk emtia işlemini başarıyla tamamladı. Cenevre şubesi, Mercuria Energy Trading SA adına düzenlenen bir Kredi Mektubu ile bir petrol ticareti anlaşması imzaladı..

Eylül 2019TOTSA Total Oil Trading SA komgo’ya katıldı, ilk hissedar grubunun dışından gelen ilk müşteri.

25 Eylül 2019Lloyds Bank, komgo’ya katılan ilk İngiltere bankası oldu.

14 Ekim 2019 – Komgo, platformda 700 milyon dolarlık finansmanı aştı. 

23 Ekim 2019 – Rabobank, ilk emtia ticaretini komgo üzerinden gerçekleştirdi– biyoyakıt satın alınması için platform üzerinden bir Bekleme Akreditifi düzenlenmiştir.

Dijital akreditif düzenleme süresinde% 99,58 azalma – 10 günden 1 saate kadar. 

komgo vaka çalışması örnek olay incelemesini indirmek için burayı tıklayın

2019’da komgo öne çıkan kilometre taşları

En son üç güncelleme özellikle dikkat çekicidir. 

Global finans kurumu ING, ilk emtia işlemini komgo’da gerçekleştirdi. 

Bu işlem, ING’nin ticaret ekosisteminde yenilik yapma ve müşterilerinin deneyimini iyileştirme konusundaki kararlılığının harika bir örneğidir..

“Bu, ING’nin müşterilerimize yenilik getirmesi ve Komgo platformunu bir endüstri standardı haline getirmesi için yeni bir bölüm.” 

Patrick Arnaud, Genel Müdür TCF Oil & ING’de gaz

Hissedar olmayan ilk üyeler komgo’ya katıldı

Komgo’nun piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra, TOTSA Total Oil Trading SA, ilk hissedar grubunun dışından gelen ilk müşteri olarak ortaya çıktı ve Lloyds bankası, akreditifleri kısa bir süre sonra izledi. 

Lloyds’un genel müdürü ve küresel ticaret başkanı Gwynne Master, bankanın komgo’ya katılması için bir katalizör olarak mevcut uluslararası ticaretin hantal ve zaman alıcı özelliklerini özetledi.. 

“Tek bir emtia ticareti süreci 100 günden fazla sürebilir, birçok oyuncuyu, önemli evrak işlerini ve riski içerir. Ticaret, özellikle emtia müşterilerimiz için zahmetli, burada daha hızlı dönüş süreleri ve modernleştirilmiş bir kanal temel gereksinimlerdir.

“Komgo ile ortaklığımız bu zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı oluyor. Süreci önemli ölçüde kolaylaştırarak ve dijitalleştirerek kurumsal müşterilerimizin uluslararası ticaret için harcadıkları süreyi kısaltmak için birlikte çalışıyoruz. ” 

Gwynne Ustası, Lloyds Bank’ın Genel Müdürü ve küresel ticaret başkanı

komgo metrikleri 

2019’un açık ara en büyük başarısı, emtia ticareti finansmanı platformunun öne çıkan ölçümleriydi. komgo, dijital bir akreditif düzenleme süresinde% 99,58’lik bir azalma bildirdi – 10 günden 1 saate düştü. Ek olarak, komgo ağda ve Ekim ortasında 700 milyon ABD Dolarından fazla finansmanı kanalize etti..

Bu başarılar, endüstrinin daha basit ve daha işbirliğine dayalı iş ilişkilerine geçme arzusunu ve blok zincir teknolojisi sayesinde eşler arası işlem yapmanın faydalarını gösteriyor. 2020’de daha heyecan verici güncellemeler bekliyoruz!

***

Komgo hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz??

Komgo örnek olay incelemesini indirin. →

Global TradeKomgoHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map