İnceleme Yılı 2020

2020, eşi benzeri olmayan bir yıldı. Yine de büyük kilometre taşlarına ulaşmamızı engellemedi. İşte 2020’de ConsenSys’i tanımlayan bazı ürün lansmanları, önemli noktalar, başarılar ve bakış açıları. Shakespeare, Kral Lear’ı karantinaya yazdı. Koronavirüs salgınının başlarında, bu, dünya durma noktasına gelirken kişinin hissedebileceği halsizlik için bir darbe oldu. Tarihsel olarak tam olarak doğru olmasa da, oyun evlerinin kapanması Shakespeare’i o sırada yeni bir teknoloji olan matbaa ile izleyicilerine ulaşmaya zorladı. Bu yıl yakın tarihin en zorlu dönemlerinden biri olarak hatırlanabilir – kişisel izolasyon ve kayıpların yanı sıra sosyal, politik ve çevresel kargaşayla işaretlenmiş bir yıl. Ancak aynı zamanda internetin ve dijital paranın gerekli hale geldiği, aynı zamanda merkezi olmayan finansın benimsenmesini hızlandıran ve Web 3.0 üzerine kurulu bir gelecek için talep olduğu bir yıl olarak da hatırlanmalıdır. Normal yaşamın aniden bozulması, ofisleri oturma odalarıyla değiştirmemiz anlamına geliyordu; konferans boyunluklarını profesyonel mikrofonlar ve halka ışıkları ile değiştirdi. Çevrimiçi web semineri ve uzaktan hackathon sanatını ilerlettik. Hızlandırılmış bir oranda gönderilen ürünler ve özellikler. Mobil tarayıcılar, merkezi olmayan depolama, merkezi olmayan borsalar, sanat pazarları, tahmin pazarları ve likidite protokolleri daha tutarlı bir Web3 oluşturmak için giderek daha fazla bir araya geldi. Ethereum 2.0’ın ilk aşaması başladı. Merkez bankaları dijital para birimleri üzerindeki çalışmaları hızlandırdı ve ciddi kurumsal para dijital varlıklara taşındı. 2020’de daha fazla insan, değerin internette nasıl hareket ettiğini ve hareket ettiği raylardan kimin faydalandığını sormaya başladı. ConsenSys de dönüştü. 2020’de devam etmemizi sağlayan şeylerden bazıları bunlar.

Biz Kimiz

Biz Kimiz

6 ürün, 1 görev.

ConsenSys, dünya çapındaki geliştiricilerin, işletmelerin ve kişilerin yeni nesil uygulamalar oluşturmasına, modern finansal altyapıyı başlatmasına ve merkezi olmayan web’e erişmesine olanak tanır..

CodefiDiligenceInfuraMetaMaskYetersayıYer mantarı

Yeni Bir Yazılım Şirketi

Ethereum ekosistemindeki pek çok kişi ConsenSys’e aşina olsa da, evrimimizi 2020’de tek bir entegre yazılım şirketi olan ConsenSys Software Inc.’e tamamladık. MetaMask, Infura, Codefi, Quorum, Yer mantarı, ve Gayret. Ağustos 2020’de, Quorum’u satın almamıza ve gelişimimizde bir sonraki bölüme geçmemize yardımcı olacak önemli bir yatırımla sonuçlanan JPMorgan ile bir ortaklığı duyurduk.. ConsenSys Mesh AG, yatırım portföyümüzü oluşturuyor ve çeşitli ConsenSys destekli şirketleri büyütürken ve ekosistemi ilerleten ve benimsemeyi teşvik eden ürünler ve platformlar geliştirirken kuluçkaya yatırmaya ve desteklemeye devam ediyor..

dünya çapında ağ

Dünyadaki ağ

Rakamlarla ConsenSys

1.097.521 milyonMetaMask’ta aylık aktif kullanıcı sayısısayı gradyanı 2ConsenSys Quorum300 üzerinde inşa edilen 200 + proje ConsenSys55 projelerinin blok zinciri ve dijital dönüşüm anlaşmaları ConsenSys Diligence tarafından denetlendisayı gradyanı 1ConsenSys Quorum300 üzerinde inşa edilen 200 + proje ConsenSys55 projelerinin blok zinciri ve dijital dönüşüm anlaşmaları ConsenSys Diligence tarafından denetlendisayı gradyanı 1Codefi ile blockchain uygulamalarını halka açık veya özel zincirlerde dağıtmak için% 80 daha az özel kod gerekir2.392.275.546 Infura tarafından rekor bir günde sunulan eth-call sayısısayı gradyanı 1167,139,884 Codefi Activate’de SKLsayı gradyanı 2167,139,884 Codefi Activate’de SKLsayı gradyanı 2V20.11.1 Teku’nun en son sürümü, Ethereum 2.0 istemcimiz MetaMask9,182’deki takaslar için% 92,77 başarı oranı Trüffle Github yıldızları ConsenSys ürünleriyle projeler üzerinde çalışan merkez bankaları170 TB170 TB aktarıldı, 9,7 TB depolandı ve Infura’nın IPFS hizmeti aracılığıyla barındırılan 160 milyon bloksayı gradyanı 190 farklı ülkeden 3.736 kişi satın aldı ve VS kodu için Diligence’ın Solidity Visual Auditor uzantısının toplam 7,977 kurulumu yapıldı 3.800ConsenSys GoQuorum Github yıldız Akıllı sözleşme kodunda 350 zayıflık ConsenSys Diligence tarafından gözden geçirildi 130.000’den fazla kayıtlı geliştirici Infura’da (yıllık% 87 artış). Truffle’ın 4.168.853 indirmesisayı gradyanı 190 farklı ülkeden 3.736 kişi satın aldı ve VS kodu için Diligence’ın Solidity Visual Auditor uzantısının toplam 7,977 kurulumu yapıldı 3.800ConsenSys GoQuorum Github yıldız Akıllı sözleşme kodunda 350 zayıflık ConsenSys Diligence tarafından gözden geçirildi 130.000’den fazla kayıtlı geliştirici Infura’da (yıllık% 87 artış). Truffle’ın 4.168.853 indirmesisayı gradyanı 1ConsenSys Codefi tarafından tokenize edilen 350.000.000 $ ‘lık gayrimenkul fonu

ConsenSys ürün lansmanlarında ve ortaklıklarda

LANSMANLAR VE ORTAKLIKLAR

Bir yıllık yeni özellikler ve işbirliklerinden önemli noktalar

OcakSacramento Kings Blockchain Pazarını Kullanarak Jersey Dışı MüzayedesiSacramento Kings Blockchain Pazarını Kullanarak Jersey Kapalı MüzayedesiMarchEY ve ConsenSys Temel Protokol Girişiminin Oluşumunu DuyurduEY ve ConsenSys Temel Protokol Girişiminin Oluşumunu DuyurduMarchEY ve ConsenSys Temel Protokol Girişiminin Oluşumunu DuyurduEY ve ConsenSys Temel Protokol Girişiminin Oluşumunu DuyurduJuneConsenSys, Codefi Uyumluluğunu BaşlattıConsenSys, Codefi Uyumluluğunu BaşlattıAugustConsenSys, J.P. Morgan’dan Quorum® Platformunu Satın AldıConsenSys, J P Morgan'dan Quorum Platform'u Satın AldıAugustConsenSys, J.P. Morgan’dan Quorum® Platformunu Satın AldıConsenSys, J P Morgan'dan Quorum Platform'u Satın AldıEylülMetaMask Mobile Artık iOS ve Android’deMetaMask Mobile Artık iOS ve Android'de KullanılabilirOctoberConsenSys, MetaMask için Token Swaplarını TanıttıConsenSys, MetaMask için Token Swaplarını TanıttıOctoberConsenSys, MetaMask için Token Swaplarını TanıttıConsenSys, MetaMask için Token Swaplarını TanıttıEkimProtocol Labs, Filecoin’i Ethereum’a Getirmek İçin ConsenSys ile İşbirliği YaptıProtocol Labs, Filecoin'i Ethereum'a Getirmek İçin ConsenSys ile İşbirliği YapıyorEkimConsenSys, Tayland Bankası tarafından CBDC Projesi için Teknoloji Ortağı SeçildiConsenSys, Tayland Bankası tarafından CBDC Projesi için Teknoloji Ortağı SeçildiEkimConsenSys, Tayland Bankası tarafından CBDC Projesi için Teknoloji Ortağı SeçildiConsenSys, Tayland Bankası tarafından CBDC Projesi için Teknoloji Ortağı SeçildiNovemberConsenSys, Truffle Suite’i Satın AldıConsenSys, Truffle Suite'i Satın Aldı

bir yıllık öğrenme

BİR YIL ÖĞRENME

Web seminerleri, raporlar ve geliştirici kılavuzları aracılığıyla bilgi paylaşımı.

ConsenSys Ürün Tanıtım TuruVideo İndirmeConsenSys Ürün Tanıtım Turu

Kasım 2020’de ConsenSys, Ürün Tanıtım Tanıtımının ikinci edisyonunu gerçekleştirdi..

CBDC ve Stablecoinler Paranın Geleceği için Ne Anlama Geliyor?Paranın Geleceği için CBDC ve Stablecoins Ne Anlama Geliyor?


CBDC ve stablecoinler paranın geleceği için ne anlama geliyor?.

ConsenSys Quorum'a GirişConsenSys Quorum Tanıtımı

Açık kaynaklı kurumsal Ethereum paketi.

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırEthereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi düğümünüzü nasıl döndüreceğinizi, farklı düğüm türleri için kullanım durumlarını, üçüncü taraf sağlayıcıların ne olduğunu ve hibrit altyapıyı ne zaman kullanacağınızı öğrenin..

Staking DurumuWebinar Staking Durumu

Codefi Networks’e giriş ve Proof of Stake’in evrimi.

2020 3. Çeyrek DeFi Raporu2020 3. Çeyrek DeFi Raporu

ConsenSys Codefi tarafından 2020’nin 3. çeyreğinde DeFi protokollerinin ve performansının gözden geçirilmesi ve analizi.

2020'de İşletmeler için Ethereum'u Benimseme YoluWebinarPath Benimseme: 2020’de İşletmeler için Ethereum

Önde gelen şirketler, hükümetler, STK’lar ve girişimler neden kurumsal çözümleri için Ethereum blok zincirini benimsiyor?.

Gayrimenkul Yatırım Piyasasında Açığı KapatmakGayrimenkul Yatırım Piyasasındaki Açığı Kapatmak

Gayrimenkul yatırım ekosistemindeki zorluklara ve ikincil piyasa likiditesine odaklanarak yeni fırsatların nasıl ortaya çıkarılacağına genel bir bakış.

Varlıklar ve Ödemeler için Evrensel JetonWebinarVarlıklar ve Ödemeler için Evrensel Jeton

Hem Merkezi hem de Merkezi Olmayan Finans Kullanım Durumları için Benzersiz Bir Ethereum Standardı.

2020 Q2 DeFi Raporu2020 Q2 DeFi Raporu

ConsenSys Codefi tarafından 2020’nin 2. çeyreğinde DeFi protokollerinin ve performansının gözden geçirilmesi ve analizi.

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb SemineriFinansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

DeFi’deki katlanarak büyümeye katkıda bulunan makro finansal ve teknolojik trendler.

Merkez Bankaları ve Dijital Paranın GeleceğiTeknik RaporMerkez Bankaları ve Dijital Paranın Geleceği

Ethereum blok zincirinde merkez bankası dijital para birimleri için pratik bir öneri.

Büyüyen bir ekosistem yılı

127,985,039Ethereum’da benzersiz adres% 70 Ethereum’un piyasa değeri, 1 trilyon dolarlık toplam akıllı sözleşme platformlarının yaklaşık% 70’ini temsil ediyor Ethereum, bir yılda 1 trilyon doları karşılayan ilk blok zinciridir.11,053 canlı Ethereum ana ağ düğümüEthereum’daki 24 milyar dolarlık stablecoin arzının% 65’iCanlı düğümler Ethereum ile 17 istemci uygulamaları500 milyon dolar, 2020’de Ethereum’un ağ ücretlerinde 500 milyon dolardan fazla ağ ücreti3,007 Ethereum’da merkezi olmayan uygulamalar1.406.000peak günlük işlem 2020Ethereum’daki 14 milyar dolarlık finansal başvurular 14 milyar doları tutuyor28,645 benzersiz Eth2 doğrulayıcıları916.512 ETH916.512 ETH, Eth2 Beacon Zincirinde pay aldıNE ÖĞRENDİKJoseph Lubin

Ocak 2014’teki başlangıcından bu yana, Ethereum ekosistemindeki her yeni yıl, muazzam bir büyüme, atılımlar ve şaşırtıcı bir gelişme hızı vaat ediyor – muazzam değer yaratımından bahsetmeye gerek yok: teknik ve diğer. Geçen yıl 2020’yi başlattığımızda, birbiriyle örtüşen çeşitli üstel büyüme yörüngelerini sürdürerek aynı şeyi daha fazlasını bekliyorduk: katman 2 ölçeklenebilirliği (toplamalar ve durum kanalları), Ethereum 2.0’ın ilk aşamasının başlatılması, kullanılabilirlik ve güvenlik iyileştirildi, daha fazla değer Açık Merkezi Olmayan Finans ve Kurumsal Ethereum’un daha fazla benimsenmesi. Ve bazı yeni trendlerin ortaya çıkmasını ve öne çıkmasını bekliyorduk. Verim tarımı, hızlı krediler, CBDC’ler, Temel Protokol, Ethereum’a çapraz protokol köprüleri ve diğerleri keşif ve geliştirmenin sınırlarını yeni boyutlarda zorlamak için ortaya çıktı.

 

Doğanın bu olağanüstü ilerleme hızına ve endüstrimizdeki hafif yangınlara karşı sabırsız görünmesini çok az bekledik. Pandemi, genel olarak uzaktan çalışmayı, internet tabanlı işbirliği modellerini ve küresel parasal ve finansal sistemleri, küresel tedarik zincirlerini, ticareti ve ticareti yeniden düşünme ihtiyacını şekillendirdi, yerel ve küresel yönetişim sistemlerinden bahsetmeye gerek yok. Sistemlerimize, hayatlarımıza ve ailemizin ve arkadaşlarımızın zorluklarını ve şokunu aşarken, ConsenSys, Ethereum ekosistemi ve daha geniş ademi merkeziyetçi protokol ekosistemi, Web 3 teknolojimiz gibi kırılgan olmadığımızı ve bu teknolojinin Web 2 sistemlerine layık bir evrimsel halefi olduğunu kanıtlayın. Bu teknolojinin, yeni nesil, giderek ademi merkeziyetçi, finansal, ekonomik, sosyal ve politik sistemler için yeni bir güven temeli olarak hizmet edeceğini göstermeye devam ediyoruz..

 

Yeni ve daha iyi sistemlerin gelişimi ve gelişmesi hızlandıkça, Ethereum teknolojisinin, nüfusun çok geniş bir kesiminin yanı sıra birçok küçük kuruluşun, mevcut altyapı altında mümkün olandan çok daha fazla ekonomik ve politik ajansa sahip olmasını sağlamak için sabırsızlanıyoruz. ve 2020 öncesi dönemin sistemleri.

Joseph LubinShailee Adinolfi

Merkezi olmayan ağlar, ticari bir bankaya dokunmadan parayı hareket ettirir ve ödeme süresini günlerden dakikalara veya saniyelere düşürür. Daha da önemlisi, Oxfam ve BM’nin Dünya Gıda Programı tarafından uygulananlar gibi çözümler, bireylerin cep telefonu numarası kadar az olan yerel yönetimlerinden veya bir STK’dan kolayca ve doğrulanabilir şekilde yardım alabileceklerini kanıtlıyor; bazen bu bile gerekli değildir.

Shailee AdinolfiTim Coulter

En popüler Ethereum geliştirme çerçevesi olarak, Truffle’ın ConsenSys ürün grubunun bir parçası olması doğal bir uyumdur..

Tim CoulterKen Timsit

Merkez bankaları, bu teknolojilerin zirvesinde kalmazlarsa, ticari veya egemen diğer kuruluşların tam hakimiyete sahip olmasına izin verebileceklerini fark ediyorlar..

Ken TimsitOmna Toshniwal

İnsanların ‘Kripto ticareti yaparak, sanat satarak, içerik yayınlayarak finansal olarak bağımsız olacağımı hiç düşünmemiştim’ dediğini duymak çok güçlü. bu yeni Web3 dünyasına insanlar. Bu Web3 ekosistemi, dünya toplumunu daha eşitlikçi kılma potansiyeline sahip ve bunların bir parçası olmak gerçekten alçakgönüllü..

Omna ToshniwalDan Finlay

2020 hemen hemen her açıdan zor bir yıldı, ancak MetaMask ekibi bunu, birbirlerine ve daha geniş ConsenSys topluluğumuza dönerek ve birlikte çalışmaya odaklanarak atlattı. Bu destek ve işbirliği sayesinde, erişimimizi ve sürdürülebilirliğimizi daha önce hiç yapmadığımız şekillerde genişleten iki başarı olan Mobil ve Swaps’ı başlattık. Önümüzde uzun bir yolumuz olduğunu biliyoruz, ancak bu yeni deneyimle ekibimizin her zamankinden daha güçlü olduğunu düşünüyorum ve 2021’de neler yapabileceğimizi gerçekten dört gözle bekliyorum..

Dan FinlayMonica Şarkıcı

Bankacılık sistemi kurulduğundan beri, bir banka hesabına veya diğer finansal hizmetlere sahip olabileceklerin menfaatleri ilk sırada yer aldı. Bugüne kadar dünyada geride kalmış yaklaşık 1,7 milyar insan var. "bankasız." Kripto para birimleri, stablecoin’ler, tokenleştirme, her tür varlık ve perakende CBDC ile – geliştirdiğimiz tüm ürünler – para ve finansal hizmetleri yeniden hayal edebiliriz. Kimse dışarıda bırakılmamalı.

Monica ŞarkıcıLex Sokolin

Tıpkı Linux’un dünyadaki mobil işletim sistemlerinin çoğuna güç sağlaması gibi, ethereum (ve diğerleri) gibi açık kaynaklı projeler bir gün tüm varlık sınıflarında işlem, pazar ve yerleşim altyapısını güçlendirebilir. Trilyonlarca katma değerli ekonomik faaliyet, kimliği, muhasebeyi, finansal araçları ve bugün binlerce niş yazılım platformunda yakalanan iş akışlarını standartlaştıran ve karşılıklı hale getiren modüler, genişletilebilir raylardan geçebilir. Yapılması gereken iş bu!

Lex SokolinE G Gallano

Merkezi olmayan protokoller kabul edilse bile bir araç olarak bulut ortadan kalkmayacaktır. Daha iyi seçenek ve fırsat, insanların Infura altyapısının parçalarını üzerinde daha doğrudan denetimle çalıştırmalarına izin vermektir. Kendimizi bulut için optimize edilmiş bir Ethereum düğümü olarak görüyoruz, yani bir düğüm koleksiyonundan daha fazlası.

ÖRNEĞİN. GallanoGürcistan Rakusen

Batı altyapısını DeFi ile değiştirerek, kullanıcılar finansal etkileşimleri üzerinde kontrole sahip olurlar, bunun yerine yazılım ve akıllı sözleşme “kanun olarak kod” kurulumlarıyla ilgilenirler. Bu adımlar yalnızca bölgesel ekonomileri iyileştirmekle kalmayabilir, aynı zamanda çok sayıda bankasız kadın ve hizmet alamayan kırsal topluluklar da dahil olmak üzere bu kadar büyük bankasız nüfusun kattığı sosyal sorunları ilerletebilir..

Gürcistan RakusenCharles d Haussy

Endüstrinin bir deneyim tasarlayacağını ve CBDC’yi mevcut altyapıya zarif bir şekilde entegre edeceğini umuyoruz, böylece insanlar yeni bir öğrenme eğrisinden, yeni uygulamalardan geçmeden ve tüm bunlardan geçmek zorunda kalmadan bundan faydalanacaklar. Muhtemelen insanların beklemeyeceği bir şey, piyasadaki birçok insanın umarım farkına bile varmadan CBDC’leri kullanacağıdır..

Charles d’HaussyBen Edgington

İşleri her zaman olduğu gibi yapmak dünyayı değiştirmeyecek. Ethereum’un tutkusu dünyayı değiştirmektir. Küresel, dağıtılmış, kapsayıcı ve güçlendirici olmalıdır. Geliştirme sürecimiz eşit derecede küresel, dağıtılmış, kapsayıcı ve güçlendirici olmadığı sürece, Conway yasası – sistemler onları tasarlayan kuruluşların yapılarını yansıtır – başarısız olacağımızı söylüyor.

Ben EdgingtonCoogan Brennan

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi SegWit’i bir lastik değişikliği gibi gösteriyor. Bu topluluğun bu kadar önemli bir yeniden çalışma yapmasının iki ana nedeni var. İlk olarak, Ethereum topluluğu bir geliştiriciler topluluğudur. Geliştiriciler bir ürünü piyasaya sürmez ve bir daha asla dokunmaz. Ürettiğimiz fikirleri ve çalışmaları sürekli olarak dağıtıyor, gözlemliyor, tartışıyor ve yineliyoruz. İkinci neden, halka açık blok zincirlerinin tam potansiyellerinden uzak olduğuna inanmamızdır..

Coogan BrennanMatthieu Saint Olive

Çoğu insan bir CBDC’yi ilk kimin yayınlayacağını bulmaya odaklanırken, kimin en iyi olacağına daha yakından bakmalıyız. Bir CBDC, bir koşul karşılanırsa ödeme endüstrisi için gerçek bir oyun değiştirici olma potansiyeline sahiptir: Merkez bankası dijital para birimleri, özel sektörün üstüne inşa etmesi için açık ve paylaşılan bir altyapı olarak inşa edilmelidir. Açık, şeffaf ve erişilebilir olmalıdır çünkü kimse silo sistemlerini kullanmak istemez..

Matthieu Saint-OliveVanessa Grellet

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, iş yapma biçimlerini yeniden hayal etmek için blockchain çözümlerini araştırıyor. Ethereum teknolojisi, varlık yönetiminden sermaye piyasalarına, merkezi olmayan finansa, küresel ticarete ve ödemelere kadar, önde gelen kuruluşların ve kurumların kritik iş sorunlarını çözmesine ve ölçek ekonomilerini ilerletmesine yardımcı oluyor. Bu yıl, ortaklarımızın ConsenSys Quorum ve Codefi yığınının üzerine uygulamalar oluşturmasını veya ConsenSys ile pazara girip ürünlerimizi yeniden satmasını sağlayan ConsenSys Partner Programını başlattık..

Vanessa GrelletSylvain Laurent

2020 blockchain dünyası, ConsenSys’ten gelen birçok karmaşık katkı ile Ethereum 2.0’ın ortaya çıkışını gördü. Eğlenceli bir yolculuktu! Özellikle Infura Transaction ve MetaMask Swaps’ın 2021’de tüm merkezi olmayan alanı büyütmek için nasıl yararlı yapı taşları olarak hareket ettiğini görmekle ilgileniyorum.

Sylvain Laurent

Hepinize güvenli ve sağlıklı bir tatil sezonu dileriz. 2021’e kadar!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map