blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

Paketlenmiş Tokenler DeFi’ye Nasıl Daha Fazla Likidite Getiriyor?

5.5 milyar dolardan fazla Bitcoin şu anda Ethereum DeFi uygulamalarında kullanılıyor. Bu yazıda, sarılmış tokenleri tartışıyoruz, size Bitcoin’in Ethereum’da nasıl kullanılabileceğini ve gelir getiren bir varlık haline gelebileceğini öğretiyoruz ve sarılmış tokenlerin Ethereum’un DeFi ekosistemine daha fazla likidite getirme yollarını tartışıyoruz. tarafından James Beck · Ocak 29, 2021 · Yayınlandı · Ocak 29, 2021

Ethereum üzerinde Bitcoin görseli Raporu İndir

Bu, ConsenSys Codefi’nin 2020 4. Çeyrek Ethereum DeFi Raporundan bir dizi makalenin parçasıdır. Varlıklar ve ödemeler için belirteç standartları, NFT pazarları, sosyal ve topluluk belirteçleri, DAO’lar, flaş krediler, sarılmış Bitcoin ve Filecoin, borç verme projeleri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam raporu indirin.

Ethereum, diğer blok zinciri protokollerinden dijital varlıkları giderek daha fazla çekiyor. Yeni tasarım modelleriyle, DeFi uygulamalarıyla etkileşime girebilmeleri için Bitcoin veya Filecoin gibi dijital varlıkları Ethereum’a koymak artık mümkün. 2020’nin 4. çeyreği, Ethereum’da tokenize edilen üstel değer girişlerini gördü ve DeFi ekosisteminin ağ etkileri büyümeye devam ederken, ek protokollerin tokenlerinin paketlenmiş versiyonlarını 2021’de Ethereum’da başlatacağını tahmin ediyoruz..

Bu yazıda, sarılmış tokenleri tartışıyoruz, size Bitcoin’in Ethereum’da nasıl kullanılabileceğini ve gelir getiren bir varlık haline gelebileceğini öğretiyoruz ve sarılmış tokenlerin Ethereum’un DeFi ekosistemine daha fazla likidite getirme yollarını tartışıyoruz..  

Sarılmış jetonlar nelerdir? 

Ethereum’daki token’ların sarılması, mevcut bir kripto varlığını bir ERC-20 tokenine dönüştürme sürecini açıklar. ERC-20 jetonları, jeton tasarımı için en yaygın kullanılan standart olmaya devam ediyor ve akıllı sözleşmelerin kurallarının merkezi olmayan değişimler veya borç verme protokolleri gibi uygulamalarla uyumlu kalmasını sağlıyor.. 

ERC-20 belirteç standardı, eter gönderme ve depolama öznitelikleri oluşturulduktan sonra geldiğinden, sarılmış belirteçlerin tanıtımı aslında ETH’nin kendisiyle başladı. Sarılmış ETH (veya WETH), ETH’yi bir ERC-20 belirtecinin tüm işlevselliğini ve aktarılabilirliğini sağlayan bir ERC-20’ye dönüştürür. Bir jetonu sarmak için, tipik olarak bir kullanıcı orijinal jetonu akıllı bir sözleşmede “kilitler” ve daha sonra eşdeğer miktarda sarılmış jetonu daraltır. Bu, bir DeFi robotu tarafından verilen geleneksel yapılandırılmış bir nota benzer. Orijinal jetonlarınızın kilidini açmak için, sarılmış jetonlarınızı akıllı sözleşmeye geri aktarmanız yeterlidir. Eşit değerde bir ERC-20 jetonu için aslında yalnızca bir jeton takas ettiğinizden “Paketleme” yanlış bir adlandırma gibi görünüyor. Ancak bu basit eylemin, 2020’nin 4. çeyreğinin sonunda 5,5 milyon ETH’nin WETH’ye dönüşmesiyle kanıtlanan güçlü sonuçları vardır..

Ethereum’da WETH temini. Kaynak: CoinMetrics

ConsenSys Codefi Q3 DeFi raporunda ele alındığı gibi, 2020’nin ortasındaki en büyük trendlerden biri, merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) yükselişiydi. DEX’lerdeki toplam ticaret hacmi dördüncü çeyrekte 60 milyar doları aştı ve bu faaliyetin ana itici güçlerinden biri, WETH’in ETH’yi diğer ERC-20 tokenleri ile değiştirmeyi kolaylaştırmasıdır..


DEX’ler tarafından aylık ticaret hacmi. Kaynak: Dune Analytics

Jeton sarma yöntemi, diğer simge ve protokol türleri arasında da genelleştirilerek, ERC-20 jetonlarının aynı anda her yerde bulunmasını katalize eder.. 

Ethereum’da Bitcoin

ETH’yi bir ERC-20 belirtecine dönüştürebiliyorsanız, neden Bitcoin’i Ethereum’daki akıllı sözleşmeler ve protokollerle etkileşime girebilmesi için bir jetona dönüştürmeyesiniz?? Sarılmış Bitcoin 2020’nin 4. çeyreğinde önemli bir ivme kazandı. Şu anda Ethereum ağında 159.991’den fazla BTC (yaklaşık 5,5 milyar ABD doları) var ve baskın Bitcoin olarak WBTC ve renBTC var. Sonuçta bu, Bitcoin sahiplerinin artık BTC’lerini Ethereum tabanlı cüzdanlarla kullanabileceği anlamına geliyor. MetaMask ve merkezi olmayan finansal uygulamalara erişim. 

Ocak 2019’da başlatılan Wrapped Bitcoin, BitGo, Ren, Dharma, Kyber, Compound, MakerDAO ve Set Protocol’ün ortak bir projesidir. Proje şu anda Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) tarafından kontrol ediliyor. WBTC DAO, WBTC için tüccarların ve saklama görevlilerinin çoklu imzalı bir sözleşme aracılığıyla Ethereum’da eklenmesini ve kaldırılmasını yönetir. WBTC, merkezi olmayan borsalarda, borç alma ve borç verme için teminat olarak veya türev alım satımı için kullanılan WBTC, Bitcoin için Ethereum ekosistemine daha fazla likidite getirdi. Örneğin, Bileşik herkesin ağdaki diğer kullanıcılara WBTC ödünç vererek pasif bir gelir elde etmesini sağlar. WBTC, ticaret hacminin merkezi borsalardan DEX’lere kaydırılmasına da yardımcı oldu.. 

2020’nin 4. çeyreğinde ivme kazanan BTC’yi paketlemenin bir başka yöntemi de, bir kullanıcının BTC’lerini akıllı bir sözleşmeye kilitlediği ve eşit değerde sentetik bir varlık aldığı sentetik Bitcoin kullanımıdır.. Synthetix, bir türev ticaret platformu, sarmalanmış Bitcoin sBTC’si olarak adlandırılan bu tekniğe öncülük etti. Sentetik jeton doğrudan BTC tarafından desteklenmezken, Synthetix her BTC’yi, yönetim ve likidite sağlamak için de kullanılan SNX jetonlarındaki BTC değerinin% 800’ü ile destekler.. 

Ethereum’daki tüm bu BTC, bazı ilginç ticaret ürünleri veriyor. Portföy yönetimi stratejilerini otomatikleştiren bir DeFi şirketi olan TokenSets, ürün Göreceli fiyat momentumuna bağlı olarak ETH / WBTC bileşimini yeniden dengeleyerek her iki varlıktaki kazançları yakalamak için WBTC ve ETH arasında otomatik olarak ticaret yapan. 

2020’nin 4. çeyreğinin sonunda Ethereum’da 141.322 BTC vardı ve bu yaklaşık 4,2 milyar doları temsil ediyor.. 

Ethereum üzerine Bitcoin sarıldı. Kaynak: Dune Analytics

Ethereum’da Filecoin

4. çeyrekte Filecoin’in piyasaya sürülmesi, merkezi olmayan protokol alanında en çok beklenen lansmanlardan biriydi. Üzerinde Filecoin Ağı, FIL, depolama madencileri tarafından sağlanan küresel bir ağdaki veri depolaması için ödeme yapmak için kullanılan yerel para birimidir. (Filecoin, IPFS için tamamlayıcı bir protokoldür; fark, Filecoin’in depolamayı teşvik etmesi ve bu nedenle daha güçlü kalıcılık garantileri sunmasıdır.) 

4. çeyrekte ConsenSys Codefi tanıtıldı DeFi Köprüsü Filecoin’in FIL’ini bir ERC-20 belirtecine dönüştürmek için Ren Protokolü, bu da BTC’yi tamamlıyor. Ethereum’a girdikten sonra, FIL sahipleri ve madenciler faiz kazanmak için renFIL’lerini DeFi borç verme piyasalarında teminat olarak yatırabilir veya depolama madenciliği işlemleri için gereken daha fazla FIL ödünç alabilir. Borç verme pazarları aracılığıyla FIL’in likit arzını sağlamak, depolama pazarını inşa etmenin ve IPFS’nin ağ kullanımını artırmanın kritik bir unsurudur. Kullanmak Codefi tarafından oluşturulmuş platform, depolama madencileri, ETH tabanlı varlıkları teminat olarak yatırabilir, sarılmış FIL ödünç alabilir ve verileri depolamak veya Filecoin ağıyla etkileşim kurmak için yerel FIL’e dönüştürebilir.

Lansmandan bu yana 48.575 renFIL veya yaklaşık 1.020.075 $ yayınlandı. Binance ve Huobi gibi diğer borsalar, sırasıyla 33.000 BFIL ve 59.999 HFIL yayımlanan kendi paketlenmiş FIL sürümlerini başlattı. Sonuç olarak, Ethereum’da 143.843 sarılmış FIL var veya 3 milyon dolardan fazla. 

Ethereum’da renFIL. Kaynak: Dune Analytics

MetaMask ile sarılmış bir Bitcoin nasıl alınır

Yani son zamanlarda Elon Musk’tan Bitcoin satın almak için etkilenmiş olabilirsiniz. Artık Bitcoin’e sahipsin, ne yapabilirsin? Bitcoin blok zincirinde, HODLing’in yanı sıra veya başka birine göndermenin yanı sıra, çok fazla değil. Ancak, bir ERC-20 paketleyicisindeki BTC olan sarılı Bitcoin satın alırsanız, tam bir merkezi olmayan finans uygulamaları paketine erişebilirsiniz. WBTC’nizi ödünç verme Aave ve wBTC’nizi tedarik eden likidite Uniswap bu eylemleri ETH ile gerçekleştirmek kadar kolaydır.

Öyleyse, nasıl biraz wBTC satın alırsınız? İlk indirme MetaMask, bir tarayıcı uzantısı olarak veya mobil cihazlarda mevcuttur. Artık kendinizi yalnızca sizin erişebileceğiniz bir anahtar kasası, güvenli bir oturum açma, jetonlarınızı görüntülemek için bir cüzdan ve jeton alışverişi yapmanın veya merkezi olmayan web’e erişmenin bir yolunu buldunuz. Çeşitli merkezi olmayan finans uygulamalarını kullanırken paranızı, dijital varlıklarınızı, benzersiz sanatınızı ve kimliğinizi yönetmenin bir yolu olarak düşünün..

Ethereum ağındaki işlemler için ödeme yapmak için öncelikle MetaMask cüzdanınıza biraz ETH eklemeniz gerekir. ETH’yi doğrudan MetaMask üzerinden veya Coinbase gibi bir borsadan satın alabilirsiniz. ETH’yi aldıktan sonra, bu ETH’yi bir wBTC ile değiştirebilirsiniz..

resim 3

Bir wBTC’ye dönüştürmek istediğiniz ETH miktarını seçin. Bir tahmin göreceksiniz, ancak “Teklif al” ı seçtiğinizde MetaMask 7 farklı merkezi olmayan alışverişi kontrol eder ve Otomatik Piyasa Yapıcılar (AMM’ler) size en düşük ücretlerle en iyi ticareti sunmak için.

Ekran Görüntüsü 2021 01 28, 10 42 04 PM resim 4

Fiyattan memnunsanız, “takas” düğmesine tıklayın ve wBTC, MetaMask hesabınıza eklenecektir.. İşte sürecin bir videosu farklı bir belirteç kullanarak. Tabii ki, yukarıdaki örnekteki kullanıcıdan farklı olarak, yeterince sahip olmalısınız gaz işlem için ödeme yapmak için.

Yeni wBTC bakiyeniz, izin verdiğiniz herhangi bir Ethereum finansal uygulamasında kullanılabilir. ETH’yi bir wBTC ile değiştirmek, BTC’nizi borç verme ve likidite sağlama yoluyla çalıştırmanın harika bir yoludur. WBTC ile BTC’nin sizin için çalışmasını sağlayın!

BitcoinDeFiFilecoinMetaMask SwapsQ4 2020 DeFi Raporu Sarılmış JetonlarHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me