Perakende Modası ve Lüksünde Blockchain

Perakende Modasında Blockchain’in Faydaları Nelerdir? & Lüks?  

Kurumsal Ethereum, perakendecilere, üreticilere ve son kullanıcılara perakende moda ve lüks tedarik zinciri yönetiminde benzeri görülmemiş bir şeffaflık, izlenebilirlik ve ticarete açıklık sağlar.. 

Şeffaflık

Bu, şirketlerin gerçekliği iyileştirmek ve tüketici güvenini artırmak için doğrulanabilir iddiaları tüketicileriyle paylaşmasına olanak tanır..

İzlenebilirlik

Bu, şirketlerin ürünlerinin tüm menşesini ve bunların temelini oluşturan unsurları kaynaktan satışa kadar takip etmelerini sağlar..

Takas edilebilirlik

Bu, müşterilerin herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde tutulabilen, satın alınabilen, takas edilebilen ve takas edilebilen, takas edilemeyen varlıkları tokenize etmelerini sağlar..

Bu temel yetenekler, sektördeki paydaşlara daha fazla fayda sağlar:

 

Blockchain sürdürülebilir uygulamaları nasıl destekler??

Blockchain, yaşam döngüsü boyunca herhangi bir dijital veya fiziksel ürünü izleme yeteneğine sahiptir. Tedarik zinciri izlemede şeffaflık, üreticilere değer zincirleri hakkında kuş bakışı bir görünüm sunarak, üçüncü şahıs mallarının uygun şekilde devredilmesini ve nihai ürün etiketlemesini garanti etmelerini sağlar. Blockchain, varlıkların ilerlemesini izleyebilir, bilgileri kaydedebilir ve önceki varlık kayıtlarını gösterebilir. Küresel ölçekte herhangi bir emtianın sürdürülebilir ve etik üretim ve tüketimini genişletme potansiyeline sahiptir.. 

Tedarik zinciri yönetiminde blok zinciri hakkında daha fazla bilgi edinin →
Blockchain müşteri deneyimini nasıl yeniden tanımlıyor??

Sürdürülebilirlik, “sahip olunması iyi” durumdan neredeyse mutlak bir zorunluluğa dönüştü. Nielsen bunu bildirdi Küresel tüketicilerin% 66’sı ve Y kuşağının% 73’ü sürdürülebilir mallar için daha fazla ödeme yapmaya isteklidirler. Perakendeciler, fiziksel varlıkları tokenize ederek ve tüketicilerin ürünlerinin nereden temin edildiğini görmelerine izin vererek lüksü ve müşteri deneyimini yeniden tanımlamak için blockchain teknolojisini kullanıyor..


Örneğin, LUXARITY, nazikçe kullanılmış lüks perakende ürünler için yıllık Önceden Sevilmiş Pop-Up satışına ev sahipliği yapıyor. Müşteriler bir öğenin QR kodunu taradıklarında, öğeyle ilgili arka plan bilgileri sunulur: ürünün sahibi, nerede giyildiği ve satın almanın olumlu çevresel etkisi. Kod ayrıca, seçilen öğelerin orijinal sahibinden dijitalleştirilmiş el yazısı bir notu ortaya çıkarır. Diğer avantajların yanı sıra, müşteriler bağışlarını hangi hayır kurumunun alacağına karar verebilir ve bağışlarının blok zincirinde şeffaf bir şekilde nasıl harcandığını izleyebilir..

Perakende ve Sosyal Etki Örnek Olayı

Luxarity: Lüks perakendede sürdürülemez tüketim uygulamalarıyla mücadele

Sürdürülebilir Moda ve Perakende için Blockchain. Lane Crawford Joyce Group ve ConsenSys tarafından lüks malları geri dönüştürmek, bağış toplamak ve alıcıları blok zincir teknolojisi desteğiyle sürdürülebilir tüketim konusunda eğitmek için bir girişim..

Lükslük Lüks perakendede sürdürülemez tüketim uygulamalarıyla mücadele

Blockchain, perakende modasına ve lüksüne nasıl özgünlük getiriyor??

Blockchain teknolojisi, markaların takas edilemeyen varlıkları tokenize etmesini sağlayarak her bir varlığın kolaylıkla tutulmasına, satın alınmasına, takas edilmesine ve takas edilmesine olanak tanır. Müşteriler, doğrulanabilen ve daha sonra başka bir tarafa aktarılabilen lüks bir varlığın sahipliğini oluşturmak ve kanıtlamak için bir markanın web sitesinde oturum açabilir..

Lüks perakende ürünleri, bire bir sahteciliğe karşı koruma özelliği ile etiketlenebilir ve fiziksel dünyayı dijital dünyaya bağlayan dijital ikiz teknolojisi ile izlenebilir.. Treum yolculuğunuzda size rehberlik edecek RFID ve görüntü tanıma makine öğrenimi çözümleri gibi çeşitli çözümler sunar.

Lüks Örnek Olay İncelemesi

AURA: Lüks ürünler için özgünlüğü kanıtlamak

AURA, LVMH Group tarafından, tüketicilere ürün geçmişi ve orijinallik kanıtı sağlamak için ham maddelerden satış noktasına, ikinci el pazarlara kadar lüks malların izlenmesi ve izlenmesi için öncülük edilen bir konsorsiyum blok zinciridir..

AURA Lüks ürünler için özgünlüğü kanıtlıyor

Blockchain, tüketici güvenini nasıl artırır??

En önde gelen 200 moda markası ve perakendecisi arasında ortalama şeffaflık puanı sadece% 21’dir. Markalar, blockchain kullanarak lüks bir ürünün tüm yaşam döngüsünü dijitalleştirebilir, takip edebilir ve izleyebilir. Blockchain ile markalar, tedarik zincirindeki tüm adımların değişmez bir kaydını oluşturabilir, sürdürülebilirlik sertifikaları ve iddiaları gibi belirli veri noktalarını yakalayabilir ve bu verilere halka açık olarak açık erişim sağlayabilir..

Marka güveni, satın almayı etkileyen sürdürülebilirlik faktörleri listesinin başında dünya çapında yaklaşık üçte ikisi (% 62). Tedarik zincirindeki şeffaflık, müşteri güven puanlarını artırır, bu da müşteri deneyimini geliştirir ve marka bağlantısını güçlendirir. Artan müşteri güven puanları, artan müşteri sadakati ve yaşam boyu değer anlamına gelir. 

Tedarik Zinciri Örnek Olay İncelemesi

Doğrulanmış Organik: Güvenebileceğiniz yiyecekler

Verified Organic, çiftlikten sofraya organik gıda üretim sürecine şeffaflık ve hesap verebilirlik getirmek için tasarlanmış Ethereum tabanlı bir blok zinciri uygulamasıdır. ConsenSys ’Treum ile ortaklaşa geliştirildi.

Güvenebileceğiniz Doğrulanmış Organik Gıda

Blockchain, veri yönetimini nasıl iyileştirir??

Silolardaki verileri yönetmek, yetersiz süreçlere ve kritik mutabakat sorunlarına yol açar. Kritik bilgiler bir blok zincirine kolayca eklenebilir ve iş kolları, operasyonlar ve ortaklar arasında güvenli bir şekilde paylaşılabilir. Blockchain, güven söz konusu olduğunda bilgi paylaşmak için başvurulan bir teknolojidir. 

Blockchain maliyetleri nasıl düşürür??

Blockchain teknolojisi, daha iyi veri yönetimi araçları sağlayarak, tedarik zinciri yönetimini geliştirerek ve sahte ve gri pazar riskini azaltarak perakende moda ve lüks alanlarında işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir. Tedarik zincirindeki ilerlemeler ve ürün özgünlüğü yukarıda ele alınırken – veri yönetimindeki gelişmeler, yeni Tam Zamanında envanter yönetimi türlerinden maliyet tasarrufu sağlar ve dış kaynak kullanımında daha fazla güven sağlar. Blockchain, hizmet hatları ve operasyonlar arasında veri mutabakatı için hafif ve entegre edilmesi kolay bir katman sağlar. 

1v233544722

Perakende Modası ve Lüksünde Blockchain Kullanım Durumları Nelerdir??

  • Dijital İkizler: Fiziksel olanı dijitale bağlama
  • Yaşam döngüsü boyunca hammadde ve ürünlerin izlenebilirliği
  • Sadakat programları
Varlıkların dijitalleştirilmesi perakende modasını ve lüksü nasıl etkiler??

Yılda 590 milyar dolar değerinde sahte ürünler, 2016 yılında küresel ticaretin% 3,3’ünü oluşturuyordu. Fiziksel nesneleri IoT, RFID etiketleri, fotoğraflar veya QR kodlarıyla etiketlemek, blok zincirinde “dijital ikizler” oluşturulmasını mümkün kılıyor. Bunlar, markaların tedarik zinciri boyunca ve satış noktasından sonra ürünleri dijital olarak takip ederek sahte riskleri azaltmasına olanak tanır. Ürünün blok zincirindeki bu dijital temsili – aynı zamanda tokenizasyon olarak da bilinir, paydaşların izleme verilerine erişmesine ve hassas bilgilerden ödün vermeden gerçek zamanlı işlem yapmasına olanak tanır..

Blockchain, ürün izlenebilirliğini nasıl etkiler??

Küresel lüks pazar 2025’e kadar 1,3 trilyon Avro’ya (~ 1,5 trilyon ABD Doları) ulaşacak, Y kuşağı toplam pazarın% 50’sini temsil ediyor. Y kuşağı ve Z kuşağı tüketicileri olarak küresel lüks satış büyümesinin% 85’ini sağlamak, lüks markaların değerleriyle uyumlu olma beklentisi giderek daha önemli hale geliyor. Dağıtılmış defter teknolojisi, markaların hammaddeden son tüketiciye kadar tedarik zinciri süreçlerini daha iyi yönetmesine ve büyük veri setlerini daha verimli ve şeffaf bir şekilde yönetmesine olanak tanır. Bu seviyedeki bilgileri tüketicilere sergilemek için blockchain teknolojisinden yararlanmaya istekli markalar, büyük bir rekabet avantajı olacaktır..

Blockchain, sadakat programlarını nasıl etkiler??

Bugün lüks satışların% 80’i dünyanın her yerinden “dijital olarak etkilenir”, ancak sadakat programlarının değeri genellikle sınırlı yetki alanları içinde kilitlenmiştir. Müşteriler küresel bir yaşam tarzını benimsedikçe, kesintisiz küresel işlemlere yönelik beklentileri artar. Tokenizasyon, lüks alışveriş yapanların marka dışındaki çeşitli ortaklarla işlem yapmasına olanak tanıyan yeni bir sadakat programı paradigmasının kilidini açar.

 

ConsenSys’de Moda ve Yaşam Tarzı

ConsenSys Çözümleri, tüketici yaşam tarzının birden çok boyutunu kapsayan küresel bir uygulama içerir. Ekibimiz, varlık dijitalleşmesinin hızlı gelişimini yönlendirmeyi ve yeni müşteri deneyiminin sınırlarını zorlamayı hedefliyor. Müşterilerimizin temel sorunları çözmek ve yaşam tarzı ve moda endüstrisinde yeni iş fırsatları yaratmak için blok zinciri çözümlerini yapılandırmasına yardımcı oluyoruz. Deneyimlerimiz aşağıdaki endüstri segmentlerindeki projeleri kapsar, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Giyim
  • Moda
  • Kozmetik ve Parfümler
  • Konaklama ve Seyahat
  • Şarap ve alkollü içecekler
  • Emlak
  • Sanat
ConsenSys Çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin →

ConsenSys Moda ve Yaşam Tarzı Yığını

Sadakat programları

ConsenSys Çözümleri, daha fazla marka, program ve coğrafya arasında birlikte çalışabilirliği güçlendirerek bağlılık puanı deneyimini geliştirebilir. Müşteri deneyimini kolaylaştırmak ve ödüllerin benzersiz ve anında sahiplenilmesini sağlamak için blok zincirinden yararlanıyoruz.

Hammadde ve ürün takibi

Moda ve lüks ürünlerin kaynağını takip etmenize ve ayrıca ürünlerin orijinalliğini kanıtlamanıza yardımcı oluyoruz. Markalara ürünlerini hammaddeden satış noktasına ve ötesine ikinci el ürün pazarlarına kadar takip etme yetkisi veriyoruz. Bu, sahtecilik riskini azaltır ve ikinci el pazarlar için şeffaflığı ve değeri artırır..

Tedarik zinciri şeffaflığı ve sürdürülebilirlik

Markaların tedarik zinciri operasyonlarındaki zayıf halkaları belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı oluyoruz. Sürdürülebilir uygulamaların geliştirilmesine de yardımcı oluyoruz.

Müşteri deneyimi ve marka bağlantısı iyileştirmeleri

Markaların takip etmesine yardımcı oluyoruz & ürünlerini tüm yaşam döngüleri boyunca takip edin. Bu, açık garanti, bakım, onarım, iade, değişim, takas, geri dönüşüm, yeniden üretim ve çok daha fazlasını içeren satış sonrası hizmetleri önemli ölçüde iyileştirerek yeni bir özel ve birinci sınıf ürün paketleri yelpazesinin ortaya çıkmasına neden olur.

Ürün Tanıtımı

ConsenSys Codefi

Codefi, iş süreçlerini optimize etmek, dijital finansal araçları etkinleştirmek ve üretime hazır blok zinciri çözümlerini devreye almak için oluşturulmuş küresel ticaret ve finans için blockchain işletim sistemidir..

ConsenSys Codefi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map