blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBasın Yayını

Protocol Labs, Filecoin’i Ethereum’a Getirmek İçin ConsenSys ile İşbirliği Yapıyor

ConsenSys’in ürün paketinin yeni ve gelecek özellikleriyle, Filecoin madencileri, geliştiricileri ve ağ kullanıcıları artık temel Ethereum araçlarına erişebilir ve Ethereum’un merkezi olmayan finans ekosistemiyle entegre olabilir. By ConsenSys21 Ekim 2020Yayınlandı 21 Ekim 2020

Filecoin ConsenSys 2

ConsenSys bugün, Protokol LaboratuvarlarıProjeleri içeren açık kaynaklı yazılım laboratuvarıGezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS),Filecoin, libp2pVe daha fazlası. Geniş kapsamlı işbirliği, Filecoin’in veri depolama ve geri alma için yeni nesil pazarını ConsenSys’in önde gelen Ethereum ürün yığınıyla daha da entegre etmeyi amaçlıyor..

Filecoin ağının ana ağ lansmanı, merkezi olmayan teknoloji yığınının her katmanında Ethereum ile entegre olabilen merkezi olmayan bir depolama ekosistemi ve topluluğu geliştirmeye yönelik önemli bir adımdır. IPFS, daha sürdürülebilir ve küresel olarak erişilebilir bir web altyapısını teşvik etmek için dayanıklı, yükseltilebilir, açık bir ağ oluşturmayı amaçlamaktadır. IPFS, verilerin hem daha hızlı hem de daha ucuza alınmasını, artık merkezi sunuculara güvenilmemesini ve çevrimdışıyken web’e erişim olanağı vaat ediyor. IPFS için ekonomik teşvik katmanı, Filecoin ağında şifrelenmiş verileri düzgün şekilde depolamak için rekabet eden madencileri ödüllendiren Filecoin (FIL) adlı kendi belirteci ile Filecoin ağıdır. 15 Ekim’de 148.888 bloğunda, Filecoin ağı halihazırda 600 PiB veri içeren, 600 aktif veri madencisi ve depolama protokolüyle etkileşime giren 230 projeden bahsetmeyen genel ana ağını başlattı..

ConsenSys’in ürün paketinin yeni ve gelecek özellikleriyle, Filecoin madencileri, geliştiricileri ve ağ kullanıcıları artık temel Ethereum araçlarına erişebilir ve Ethereum’un merkezi olmayan finans ekosistemiyle entegre olabilir. Bu işbirliği, Ethereum ve Filecoin teknolojilerinin daha fazla entegrasyonunu mümkün kılacak ve ilgili inşaatçılar, geliştiriciler ve son kullanıcı topluluklarının yakınsamasını artıracaktır..

ConsenSys’in Kurucusu ve CEO’su Joseph Lubin, “Birçok ConsenSys uygulaması ve portföy şirketi Infura aracılığıyla yıllardır IPFS kullanıyor. IPFS için daha fazla işlevsellik oluşturmak ve geliştiricilerin ve tüketicilerin uygulama geliştirme ve saf depolama ihtiyaçları için Filecoin ve IPFS’yi kolayca kullanmalarını sağlayacak yeni araçlar sunmak için sabırsızlanıyoruz. Zaman içinde Infura, Codefi, MetaMask ve diğer ConsenSys projeleri aracılığıyla geliştiriciler, IPFS ve Filecoin işlevselliğini uygulamalarına kolayca entegre edecek ve Ethereum tabanlı işlevsellik ve protokol katmanından finansa kadar yığının her katmanındaki diğer uygulamalarla sorunsuz bir şekilde birlikte çalışacaktır. DeFi ile katman. Ethereum, IPFS, Filecoin ve libp2p gibi çok farklı işlevleri destekleyen merkezi olmayan protokoller arasındaki zengin birlikte çalışma, gerçekten şekillenmeye başlayan merkezi olmayan web’in ayırt edici özelliğidir. “

Joseph Lubin artık Filecoin Vakfı Danışmanlar Kurulu üyesidir.

Juan Benet, Kurucusu ve CEO’suProtokol Laboratuvarları “Son beş yılda, Ethereum ve IPFS üzerine kurulu devasa bir merkezi olmayan uygulama dalgası gördük. Bu hafta, Filecoin’in piyasaya sürülmesi, Ethereum geliştiricileri için yepyeni bir işlevsellik dünyası getiriyor ve verilerinin coğrafi olarak dağıtılmış ve verimli bir şekilde güvenli bir şekilde depolanmasını sağlıyor. Son birkaç aydır Ethereum topluluğunun Filecoin ağında muazzam bir katılımını gördük ve ConsenSys ile bu işbirliğinin topluluklarımız arasında daha fazla köprü oluşturacağı için heyecanlıyım. “

Filecoin Depolama

Codefi EtkinleştirTekil bir kullanıcı dostu platformda yardımcı program belirteçleri aracılığıyla blok zinciri ağlarının başlatılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır. Bugün Codefi Activate piyasaya sürüldüFilecoin DepolamaBir web uygulamasının yanı sıra bir API aracılığıyla erişilebilen Filecoin depolama pazarının en iyi görünümünü sağlamak için. Amaç, Filecoin ağında depolama için fiyat keşfini basit ve şeffaf hale getirmektir..

Filecoin Storage uygulaması, ekosistem katılımcılarının Filecoin depolama pazarının tam bir resmini elde etmesine ve müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi madencileri filtrelemesine, sıralamasına ve bulmasına olanak tanıyan basit, aranabilir bir pazardan oluşur. Veri depolama hizmetleri sunan Filecoin madencileri, fiyatlandırma ve kullanılabilirliklerini, depolama anlaşmaları yoluyla verileri depolamak ve almak için madencilerle etkileşim kuran müşterilerin göz attığı bir pazara duyurmak için uygulamayı kullanabilir..


Filecoin DeFi Köprüsü

Codefi Activate, Filecoin’i Ethereum ana ağındaki merkezi olmayan finansal sisteme bağlamak için Filecoin DeFi Bridge’i de başlatıyor. DeFi Bridge, Filecoin (FIL) kripto para biriminin ERC-20 tokenize edilmiş FIL’e, aşağıdakiler tarafından desteklenen bir token köprüsü kullanılarak dönüştürülmesini sağlarRen Protokolü. Ethereum’da FIL sahipleri ve madenciler, faiz kazanmak için bir DeFi borç verme piyasasında teminat olarak tokenize edilmiş FIL’lerini yatırabilir veya depolama madenciliği operasyonlarında pay almak için daha fazla FIL ödünç alabilir. FIL sahiplerinin FIL’lerini ERC-20 köprüsü üzerinden ödünç verme ve ödünç alma yeteneğini tanıtarak, Ethereum DeFi’deki geniş likidite havuzu ve ekonomik aktivite tüm Filecoin ekosistemi için kullanılabilir hale gelecektir..

Sarılmış Filecoin ticareti yapmak ve ağın gelişimini hızlandırmakla ilgilenen Ethereum-yerel DeFi kullanıcıları, ETH tabanlı varlıkları teminat olarak yatırmak, sarılmış FIL ödünç almak ve verileri depolamak veya Filecoin ağıyla etkileşim kurmak için yerel FIL’e dönüştürmek için Codefi tarafından oluşturulmuş platformu kullanabilir.

MetaMask’ın Filecoin Snap

4 milyondan fazla indirme ile,MetaMask dünyanın en popüler Web3 portalıdır. Ekip, yeni kullanıcılara ve kullanım alanlarına ulaşmak içinMetaMask Snaps, Geliştiricilerin MetaMask’a ek bir blok zinciri desteği, ölçeklendirme çözümleri, veri protokolleri, kriptografi standartları, mesajlaşma hizmetleri veya güvenlik hizmetleri dahil olmak üzere yeni işlevler eklemelerine olanak tanıyan genişletilebilir bir API sistemi.

MetaMask şu anda çeşitli izinler ve özellikler için destek içermesi beklenen bir Filecoin Snap oluşturmak için Protocol Labs ile çalışıyor:

  • Filecoin (FIL), MetaMask varlıklar listesinde görüntülenebilir ve kullanıcılar MetaMask kullanarak token ayrıntılarını görüntüleyebilir ve FIL işlemlerini yapabilir..
  • İzinler: Ağ erişimi, RPC API, Web3 özellikli bir siteden Snap’i algılama ve iletişim kurma.
  • MetaMask IPFS çözünürlüğü: MetaMask, MetaMask uzantısı aracılığıyla IPFS ad çözümlemesini kutudan çıkar çıkmaz tam olarak destekleyecektir. İpfs: // URL’leri ziyaret eden MetaMask kullanıcıları ilgili IPFS dosyasına yönlendirilecektir.

Infura’nın Filecoin Network API’si

InfuraEthereum ağına ölçeklenebilir API erişimi sağlar ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bir temel olan IPFS API’yi kuran ilk üründür. IPFS hizmeti, sabitlenmiş içeriğin doğrudan Infura API aracılığıyla sabitlenmesini ve bunlara erişilmesini destekler ve kullanıcıların, ağ geçidi aracılığıyla IPFS ağında sabitlenmiş verilere erişmesine olanak tanır. Infura şu anda 74 milyondan fazla benzersiz nesneye ev sahipliği yapıyor ve günde 4,5 TB veri aktarımını gerçekleştiriyor.

Filecoin ağının piyasaya sürülmesiyle Infura, seçkin kullanıcılara ücretsiz, Filecoin API beta’ya yalnızca davetli erişim. Beta, geliştiricilerin Filecoin ana ağına hızlı ve kolay bir şekilde bağlanmasına ve Filecoin ağının üzerinde uygulamalar, özellikler veya hizmetler oluşturmasına olanak tanır. Ücretli işlevler gelecekteki sürümlerde eklenecek ve genişletilecektir. Filecoin API ile geliştiriciler şunları yapabilecekler: Filecoin ağının gerçek zamanlı durumunu öğrenebilir, Filecoin blok zincirinden okuyabilir, ödemeleri ve diğer mesajları Filecoin ağına gönderebilir ve Filecoin piyasalarının durumunu sorgulayabilir..

Kullanıcıların Infura Filecoin API Beta’ya erişim talep etmeleri için önce Infura’ya kayıt olmaları gerekir.İşte.

ConsenSys Çalışması

Haziran-Ekim 2020 arasında ConsenSys Diligence, Filecoin’in yerleşik Aktörlerinin güvenliğini değerlendirmek için Protokol Laboratuvarları ile çalıştı: Filecoin’in blok zinciri tabanlı depolama ağının temel iş mantığını uygulayan bir çalıştırılabilir kod koleksiyonu. Denetimin kapsamı, bu ekibin diğer güvenlik çabalarının daha geniş bir kapsamı dahilinde, Filecoin protokolünün bir alt bölümünü kapsıyordu. Filecoin, yeni ve deneysel bir teknolojidir ve Aktörlerin ağdaki birçok uzun vadeli davranışı henüz bilinmemektedir, ancak ConsenSys Diligence’ın denetiminin birincil amacı, Filecoin’in ana ağını lansman sırasında olabildiğince güvenli hale getirmek için hataları bulmak ve azaltmaktı. Denetim, 15 Ekim 2020’de Filecoin’in ana ağ lansmanından önce ele alınan bazı güvenlik açıklarını tespit ederken, diğer hata düzeltmeleri devam ediyor..

İkincil Geri Kazanım Madenciliği

ConsenSys Yazılımı R&D veConsenSys MeshR&D, kullanıcıların Filecoin kullanılarak güvenilir bir şekilde depolanan verileri alabilecekleri bir Filecoin ikincil alım pazarı için bir mimari ve mühendislik planı oluşturdu. İkincil geri alma pazarı, Web tarayıcıları ve telefonlar dahil olmak üzere bir dizi cihazın dosyaları almasını sağlayarak Filecoin ekosistemine katılımı genişletecek. Ağ tasarımı, önbelleğe alma donanımı ve algoritmalarının farklı konfigürasyonlarını kullanan pazarın tasarımı, dünyanın her yerindeki kullanıcılar için erişilebilir, uygun fiyatlı erişim hizmetleri sunan erişim sağlayıcılarının oluşturulmasını ve katılımını teşvik eder. Geçen ay ilk tasarım ve teşhis değerlendirmesini yaptıktan sonra, ConsenSys’in Filecoin ile alım pazarları üzerine çalışması devam edecek..

Tachyon Launchpad Hızlandırıcı

30 Temmuz’da ConsenSys Labs, Tachyon Tarafından Desteklenen Filecoin Launchpad Accelerator için uygulamalar açtı. Grup, programın 1. haftasını yeni tamamladı. 11 ülkeden 32 kurucudan oluşan toplam 13 ekip, ConsenSys Labs ve Protocol Labs yatırımlarıyla şirketlerini kurmak için önümüzdeki 4 ay boyunca bir araya geldi. Bu kohort, IPFS ve Filecoin aracılığıyla dağıtılmış web için daha fazla birlikte çalışabilir araçlar, altyapı ve uygulamalar geliştiren girişimlerden oluşur..

Müşteri DuyurusuFilecoinHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me