ConsenSysSağlık Rengi

 

Sağlık Hizmetlerinde Blockchain’in Faydaları Nelerdir??

Sağlık sektörü, blockchain teknolojisinden büyük ölçüde yararlanabilir. Son 30 yılda sağlık sektörü, merkezi veri sistemleri, sağlık verileri düzenlemesi ve farklı elektronik tıbbi kayıt (EMR) hizmet sağlayıcıları ile ortaklaşa tıbbi verileri dijitalleştirmeye odaklanma zorunluluğundan etkilenmiştir. Sağlık hizmeti sağlayıcılarının, ilaç şirketlerinin ve sağlık ve tıp ekosistemindeki diğer paydaşların sahip olduğu bilgileri işleyen depoların büyük kısmı birbirleriyle etkileşime girmez. Hem bireysel (hasta) hem de nüfus (halk sağlığı) düzeylerinde boylamsal sağlık verilerini içeren çoğu sistem arasında birlikte çalışabilirlik eksikliği, genellikle aşağıdaki durumlarda algılanan sistemik engelleri açıklar:

  • Hastalar başka sağlık hizmeti sağlayıcılarına danışmak veya tıbbi hizmet almak istediğinde
  • Bir klinik araştırmanın yöneticileri, katılımcılarının geniş tıbbi verilerini doğrulamak istediğinde
  • İlaç şirketleri, küresel pazarlarda dolaşan ilaçların orijinalliğini sağlamaya çalıştığında

Verilerin güvenli bir şekilde paylaşılamaması ve tıbbi kayıtların silo haline getirilmiş yönetimi nedeniyle, hastalar çok değerli zaman ve kaynakları gereksiz tıbbi bakım arayışına harcamaktadır (örneğin, çift kan testleri veya fiziksel testler yapmak). Acil durumlarda, bakım sağlayan doktorlar ve diğer sağlık profesyonelleri, hastanın tıbbi geçmişi üzerinde tam bir görünürlük elde edemeyebilir (örn. Hasta alerjilerini vurgulayan açık belgeler, önceki veya devam eden tıbbi durumlar, kontrollü maddelerin uygulanması vb.) Ve bu durumda uygunsuz tedavi riskine girerler..

İlaç izlenebilirliğinde, sahte veya yasa dışı ilaçların dağıtımını önlemek için güvenli tedarik zinciri takibi gereklidir. Sahte ilaçlar, aktif bileşenler değiştirildiğinde veya izinsiz oranlarda olduğunda risk oluşturur. Bu tür riskler, tedavinin güvenliğini ve başarısını tehlikeye atabilir veya bağımlılık ve uyuşturucu bağımlılığına neden olabilir. Ayrıca bazıları ölümcül olabilen bilinmeyen yan etki riskleri de taşırlar..

Yasadışı nakliyeyi veya kontrollü maddelerin yetkisiz üretimini ele almak için, blok zinciri teknolojisi, sabit bir kayıttaki maddelerin tanımlayıcı verilerini (yapısı ve bileşimi) güvenli bir şekilde izleme, kronolojiyi gösterme ve vurgulama fırsatı sunar. Enterprise Ethereum, endüstride devrim yaratacak akıllı sözleşmeler ve sistemlerin birlikte çalışabilirliği sağlar.

Kurumsal Ethereum, güvenli veri yönetimi, onay yönetimi, tıbbi cihaz ve ilaç takibi ve diğer blok zinciri kullanım durumları sağlar. ConsenSys Çözümleri, kuruluşunuzun sektörü daha iyi hale getirmek için önemli ölçüde değiştirecek paket blok zinciri ürün ve hizmetlerinde gezinmesine yardımcı olmak için iyi bir konuma sahiptir..

İsteğe bağlı web semineri

Sağlık Hizmetlerinde Büyük Ölçekte Blockchain Benimsemesini Kavramsallaştırma

Çoğu insan, sağlık ve yaşam bilimlerindeki mevcut blockchain kullanım vakalarının, farmasötik tedarik zincirini, sağlayıcı dizinlerini, doktor kimlik bilgilerini ve daha fazlasını izlemeyi içerdiğini bilir. Ancak gerçek potansiyel, hasta aracılı verilerde gelişmeler, egemenlik ve düzenlemede kültürel bir değişim ve verilerden para kazanmaya yönelik olgunlaşan piyasa işlevleriyle birlikte gelecek. Blockchain’in hastalar, doktorlar, sigortacılar, sağlık hizmetleri ve yaşam bilimlerinde nasıl devrim yaratacağını öğrenmek için bu web seminerini izleyin.&D, ilaç şirketleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları.

İzle şimdiSağlık Hizmetlerinde Büyük Ölçekte Blockchain Benimsemesini Kavramsallaştırma

Sağlık Hizmetlerinde Blockchain Kullanım Örnekleri Nelerdir??

Blockchain teknolojisi, sağlık uzmanlarına ve genel sağlık hizmetleri endüstrisinin performansı, hasta verilerinin şeffaflığını, takibi ve hesap verebilirliği iyileştirmenin yanı sıra maliyetleri düşürmesine yardımcı olabilir. ConsenSys Solutions, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli sağlık uygulamaları için uyarlanabilen bir dizi blok zinciri ürünüyle çalışır:

  • Elektronik sağlık kayıtlarının (EHR’ler) güvenli yönetimi
  • Hasta rıza yönetimi
  • İlaç izlenebilirliği
  • Klinik araştırmalarda veri güvenliği
  • Mikro ödemelerle teşvik

 


Blockchain, Elektronik Sağlık Kayıtlarının (EHR’ler) yönetimini nasıl güvenli hale getirecek??

Enterprise Ethereum, merkezi olmayan veritabanları aracılığıyla tıp topluluğu arasında güvenli ve yapılandırılmış veri paylaşımına olanak tanır. Bu yapılar, hasta verilerini ve mahremiyetini korumak, doktorların hastalarının tıbbi geçmişleri üzerinde görünmesine izin vermek ve araştırmacıların bilimsel ilerlemeyi ilerletmek için paylaşılan verileri kullanmalarını sağlamak için çalışır..

Blockchain, hasta rıza yönetimini nasıl etkileyecek??

Blockchain çözümleri, Ethereum’da yerleşik gizlilik ve izin katmanları aracılığıyla yapılandırılmış veri sahipliği sağlar. Hastalar, doktorların profillerine belirli tıbbi bilgileri girmesini değiştiremez veya silemezken, sağlık ekosistemindeki çeşitli paydaşlara tam veya kısmi görünürlük sağlayarak erişimi kontrol edebilirler. Örneğin, hastalar tam kayıtlarını bir tıp uzmanıyla paylaşabilir, ancak yalnızca tanımlanamayan verileri bilimsel araştırma firmaları veya diğer büyük sağlık kuruluşları ile paylaşmayı seçebilirler..

Blockchain, ilaç izlenebilirliğini nasıl etkileyecek??

Enterprise Ethereum tarafından sunulan şeffaflık, değişmezlik ve birlikte çalışabilirlik sayesinde ilaç tedarik zinciri yönetimi daha güvenli ve hesap verebilir hale geliyor. Ağlar arasındaki birlikte çalışabilirlik, tedarik zinciri boyunca farklı blok zinciri uygulamalarının ve sistemlerinin tutarlı bir şekilde etkileşime girmesini sağlar. Bu nedenle, ilaç şirketleri ürünlerini blockchain’e kaydedebilir ve kaynak noktadan son tüketiciye olan hareketi takip edebilir..

Blok zinciri, klinik denemelerde veri güvenliğini nasıl etkileyecek??

Kurumsal Ethereum, fikir birliği mekanizması ve bilgisayar korsanlığı veya manipülasyona karşı koruma sağlayan merkezi olmayan yapısı ile veri dolandırıcılığı riskini azaltır. Belgelere, blok zincirinde varlık kanıtı ve orijinallik doğrulaması verilebilir. Düğümlerin çoğu daha sonra yeni işlemleri onaylamak ve verilerin değiştirilmesini önlemek için fikir birliğine varır. Bu, verilerin bütünlüğünü korur, güvenilir deneme sonuçlarını destekler ve araştırma topluluğu arasında işbirliğini teşvik eder..

Blockchain, mikro ödemelerle teşvik etmeyi nasıl etkileyecek??

Enterprise Ethereum’daki akıllı sözleşmeler, belirli hasta davranışını teşvik etmek için mikro ödemelerin kullanılmasını sağlar. Bu sözleşmeler, belirli bir tedavi planını takip eden veya klinik araştırmalar için verilerini paylaşan hastalara ödül verecek şekilde programlanabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me