Aracı bankalar için düzenleme, hizmet ve yönetimi kolaylaştır

syn streamline

Sorun

Sendikasyon kredilerinin icrası ve idaresi, bir dizi aracıya, ısmarlama özel çözümlere ve eski sistemlere bağlı olarak verimsiz ve maliyetlidir. Çoğu anlaşma, KYC, kayıt yönetimi, hizmet ve borç verenler ve ikincil acenteler için ödemelerin sorumluluğunu üstlenen lider aracı bankalar tarafından yönetilir. Dokümantasyon çalışmalarının doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak, zaman almak ve insan hatası riskini artırmak için önemli ölçüde insan gücü gerekir..

Çözüm

Lider acenteler, borç verenler ve ikincil aracılar arasında Codefi üzerinde dijital standardizasyon, KYC, kayıt ve belge yönetimi, hizmet ve ödemeler gibi sendikasyon kredisi anlaşmasının önemli bileşenlerini kolaylaştırmak için gereken riski ve manuel çabaları büyük ölçüde azaltabilir. Blok zinciri tabanlı bir dijital çözüm, veri bütünlüğü ve tutarlılığı, güvenlik ve daha düşük maliyet sağlar.

Değişiklik oylamasını otomatikleştirin ve kolaylaştırın

syn otomatikleştirmek


Sorun

Bir sendikasyon kredisi anlaşmasının ayrıntılarını değiştirme oyu, nihai bir karara varmak için paydaş oylarının manuel olarak izlenmesini ve kaydedilmesini gerektirir. Bir oylama geçtikten sonra, tüm sendikalarda tutarlılığı sağlamak için belgelerin yeni terimlerle manuel olarak güncellenmesi gerekir.. 

Çözüm

Codefi, hem oyların toplanmasını hem de belgelerin düzenlenmesini otomatikleştirerek sendikasyon kredileri oylamasında iki temel sorunu ele alır. Değişiklik oyları uzaktan toplanabilir ve hatırı sayılır manuel süre olmadan doğruluğunu onaylamak için doğrulanabilir. Ayrıca, bir oylamanın sonuçları, tüm taraflarca görüntülenebilen ve doğrulanabilen değişmez bir zaman damgasının ek faydasıyla, sendikasyon kredisinin etkilenen şartlarını uygulayan bir dizi akıllı sözleşmeyi harekete geçirebilir.. 

Belge yönetimini ve güvenliğini geliştirin

syn geliştirme

Sorun

Pek çok paydaşın katılımını içeren herhangi bir sektörde, belge yönetimi kalıcı bir sorundur. Paydaşlar arasında birçok özdeş ve neredeyse aynı belge kopyası mevcuttur ve “gerçeğin” doğrulanması, daha büyük veya daha yüksek riskli işlemlerde bozulabilecek işbirliğine dayalı güven ve fikir birliği gerektirir. Veri mutabakatı önemli ölçüde zaman ve çaba gerektirir ve genellikle avukatların ve diğer üçüncü tarafların pahalı katılımını gerektirebilir.. 

Çözüm

Codefi’nin belge yönetim sistemi, paydaşların bir belgenin en son sürümünden ve geçmiş sürümlerin değişmez geçmişinden emin olmalarını sağlar. “Tek hakikat kaynağı” çözümü, paydaşlar arasında veri mutabakatının zamanını ve maliyetini azaltır ve avukatlara veya üçüncü şahıslara olan bağımlılığı azaltır..

Neredeyse gerçek zamanlı takas ve kapatmayı etkinleştirin

senkronizasyon etkinleştir

Sorun

Mevcut sendikasyon kredileri piyasasında, takas süreleri 20 günden fazla olabilir ve bu da bir kredi sendikasını oluşturan kuruluşlar için önemli risk ve risk yaratır. Bu kuruluşlar, sonuç olarak teslimat ve ödeme arasındaki boşluğun riskini ve ilgili sorumluluk maliyetini üstlenmelidir. Sektör genelinde sonuç, artan ücretler ve azalan karlılıktır.

Çözüm

Blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilen sendikasyon kredisi çözümleri, neredeyse gerçek zamanlı uzlaşmayı mümkün kılar ve günümüz endüstrisindeki uzun uzlaştırma süreleriyle ilişkili verimsizlikleri, riski ve maliyeti etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Codefi, varlıkların güvenli bir şekilde dijitalleştirilmesi ve tokenleştirilmesi yoluyla bu uzlaştırma çözümlerini mümkün kılar, fon transferini hızlandırır ve böylelikle sendikasyon kredilerinin ödenmesini optimize eder..

Sendikasyon Kredilerinde Blockchain’in Faydaları

Süreç Verimliliği

Süreç Verimliliği

Akıllı sözleşmeler, KYC / AML, uyumluluk, kayıt bakımı, ödeme mutabakatı, işlem izleme ve raporlama dahil olmak üzere lider temsilci süreçlerini otomatikleştirir.

Azaltılmış Maliyetler

Azaltılmış Maliyetler

Süreç otomasyonu, manuel işlemlere ve üçüncü taraf aracılara olan ihtiyacı azaltarak önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Düşük Riskler

Düşük Riskler

Azaltılmış ödeme süreleri, tapu takibi zinciri ve operasyonların maliyeti, paydaşların geleneksel olarak gerekenden daha az risk almasını sağlayarak ilgili maliyetleri düşürür.

Gerçek Zamana Yakın Yerleşim

Gerçek Zamana Yakın Yerleşim

Neredeyse gerçek zamanlı uzlaştırma ile teslimat ve ödeme arasındaki boşluğu ortadan kaldırmak, kredi sendikasyonunun tüm aşamalarında sorumluluğu ve ilgili maliyetleri azaltır.

Veri Erişilebilirliği

Veri Erişilebilirliği

Ağ şeffaflığı ve gerçek zamanlı bilgi, sendikasyon kredisi paydaşları arasında daha iyi koordinasyon ve yürütme sağlar.

Doküman yönetimi

Doküman yönetimi

Blok zinciri tabanlı bir belge yönetim sistemi, tüm paydaşlar arasında tek ve doğrulanabilir bir doğruluk kaynağının bilinmesini sağlar..

codefi varlıkları bg

ConsenSys Codefi

Dijital varlık yönetimi için eksiksiz blok zinciri uygulama paketi

Codefi, varlık yöneticilerinin izin verilen blok zinciri ağlarında dijital varlıkların, ilişkili pazarların ve dijital finansal araçların yaşam döngüsünü oluşturmasına, yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanır..

  • Finansal ürünler oluşturun ödenecek hesaplar, faturalar ve tedarikçi hizmet sözleşmeleri dahil olmak üzere şu anda menkul kıymetleştirilmemiş olanlar. Yeni finansal ürünler ve hizmetler oluşturmak için tamamen dijitalleştirilmiş varlıklar arasındaki bağlantıyı geliştirin.
  • Yatırımcı ve piyasa taleplerini daha iyi karşılayın Yavaş ödeme yapan finansal ürünleri yeniden yapılandırarak ve varlık ihracını doğrudan yatırımcı spesifikasyonlarına göre özelleştirerek.
  • Likiditenin kilidini açın İkincil piyasa fırsatlarını genişletmek ve ağınıza daha fazla yatırımcı çekmek için hızlı ve güvenli eşler arası varlık transferleri sağlayarak.
  • Küresel pazarlara erişin, yatırımcı tabanınızı genişletin, ve uluslararası dağıtım yetenekleri ile yönetim altında daha çeşitli varlıkları biriktirmek.
  • Optimuma ulaşın operasyonel verimlilik ve maliyetleri azaltın otomatik süreçler ve dağıtılmış ve karşılıklı pazar altyapısı ile.
Codefi’nin dijital varlıklar platformu hakkında daha fazla bilgi edinin →

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me