blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Anasayfa BlogEtkinlikler ve Konferanslar

Sibos 2019’da ConsenSys: Kurumsal Blok Zinciri Üzerine 10 Konuşma

Girişimcilik, DeFi, ticaret finansmanı, konsorsiyumlar ve daha fazlası hakkında özel açıklayıcılar dahilConsenSysAralık 16, 2019Yayınlandı 16 Aralık 2019

0 C5Qlxw2v0 pdpGkQ


ConsenSys, en son blockchain teknolojisini işletme ve finans sektörlerine getirmek için SWIFT’in 41. yıllık Sibos kongresine tam olarak katıldı. Konsorsiyumlardan merkezi olmayan finans ve sermaye piyasalarına kadar, ConsenSys’in Sibos söylemine katılımı, belki de finans ve ticaret için bir blok zinciri işletim sistemi sağlayan ConsenSys Codefi ürün paketinin duyurulmasıyla önemliydi – en fazla heyecanı topladı.

Blockchain entegre fintech ve kurumsal çözümlerde en son gelişmeler hakkında eksiksiz bir resim için, Sibos 2019’dan ConsenSys katılımcıları da dahil olmak üzere öne çıkan video sunumlarını bir araya getirdik. Bu tartışmalar, “Intro to Enterprise Blockchain” ve “DeFi 101 gibi temel genel bakışlardan her şeyi içeriyor: Dijital Varlıklar ve Merkezi Olmayan Finansmana Giriş, “Ödemeler için Fiat-Money Tokenizasyon Modelleri” ve “Düzenlenmiş İzin Verilmiş Blok Zinciri Ağını Üretime Alma” dahil pratik derinlemesine dalışlar – ve bugün hepsini tam olarak izleyebilirsiniz..

Bu yıl Sibo’ları mı kaçırdınız? Endişelenmeyin, finans, teknoloji ve kuruluşun geleceği hakkında analizler içeren Sibos 2019’un tam bir özetini yazdık..

Sibos nedir?

Sibos, dünya çapında 10.000’den fazla finans uzmanından oluşan bir kalabalığa hitap eden 300’den fazla katılımcı ve 600 konuşmacıyı bir araya getiren dünyaca ünlü bir yıllık etkinliktir. Bu yıl Sibos, teknolojinin geleneksel finansal ve ticari pazarları tam bir dijitalleşme ve gelişmekte olan ademi merkeziyetçilik çağına doğru hızla dönüştürdüğü için endüstriyi sergiledi..

“Facebook’un Libra’sı gibi yeni girişler ve kripto varlıklar gibi teknolojilerin ortaya çıkması nedeniyle finans endüstrisi olağanüstü bir değişim geçiriyor.” – Yawar Shah Başkan, Swift Yönetim Kurulu Üyesi

Panellerin tam oynatma listesini görmek için ConsenSys YouTube’a gidin

 

ConsenSys Sibos 2019’da Özet Videosu

SWIFT’in bu yılki 41. Sibos kongresinde ConsenSys, finans ve ticaret kuruluşları için bir blok zinciri işletim sistemi sağlayan Codefi ürün paketini duyurdu. ConsenSys, blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllarda finans sektörünü nasıl etkileyeceğini paylaşmak için birçok panel, tartışma ve açılış konuşması düzenledi.. 

 

Kurumsal Blok Zincirine Giriş

Başarı öyküleri, pratik kullanım durumları ve çok kısa bir sürede ve ayakta duran kurumsal çözümlerin maliyetinin çok altında bir maliyetle konseptten konsorsiyuma geçmenin ardındaki sırlar. Kurumsal blok zincirinin işletmenize getirebileceği değeri ve etkiyi anlayın.

Katılanlar: Grace Hartley – Moderatör, Tim Grant – DrumG CEO’su, Sophia Lopez – Kaleido’nun Kurucu Ortağı ve COO’su, Dan Heyman – PegaSys’te Program Direktörü ve Peter Broadhurst – Kaleido’da Kurucu Ortak ve Mühendislik Başkanı.

 

Finansal Hizmetler için Veri Sahipliğinin ve Dağıtımının Geleceği

 

DrumG CEO’su Tim Grant ve Credit Suisse Dağıtılmış Defter Stratejisi Başkanı Emmanuel Aidoo, DrumG Titanium Network’ü canlı olarak gösteriyor.

Küresel türev sözleşmelerinin olağanüstü kavramının% 40’ından fazlasını temsil eden 10 küresel yatırım bankası ortağına sahip DrumG’nin finansal piyasa veri sahipliği ve dağıtımının geleceğini inşa etmek için nasıl birlikte çalıştığını öğrenin.

 

Blockchain’de Ticaret Finansmanı

Küresel olarak karmaşık, parçalanmış ve birçok yerde hala kağıt tabanlı olan ticaret finansmanı endüstrisi, yenilik yapmak veya teknolojik iyileştirmeler yapmakla karşı karşıyadır – ve şimdi. Gelişmekte olan alandaki uzmanlardan blockchain’in ticaret finansmanı endüstrisi için bir çözüm olarak nasıl uygulandığını öğrenin..

 

Blockchain Konsorsiyumları

Canlı konsorsiyumlara daha yakından bakın ve bu projelerin başarısına ve zorluklarına derinlemesine dalın. Bu panel aşağıdakileri içeren soruları araştırmaktadır: Bankacılık endüstrisi geçmiş konsorsiyumlardan ne öğrenmelidir? Ne kadar büyük çok büyük? Farklı paydaşlar projeleri nasıl hizalayabilir ve başlatabilir??

 

Dijital Varlıklar ve Merkezi Olmayan Finansmana Giriş – “DeFi 101”

Dijital varlıklara ve merkezi olmayan finansmana temel bir giriş ve başlangıç. Blok zinciri teknolojisini kullanarak bankacılık ve finansın evrimini keşfedin. Kullanım durumları ve uygulamaları, benimseme ve büyüme etrafında stratejilerin nasıl ölçeklendirileceği ve merkezi olmayan finansmanın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edinin..

 

Kurumsal Sermaye Piyasalarında Tokenizasyon

Dijital varlıkların küresel finans kurumları, düzenleyiciler ve merkez bankalarında kabul edilmeye giden yolu hakkında bilgi edinin. Zamanla, 2019’da üretim sonuçlarına yol açan etkileşimlerin sayısının yanı sıra, işletmeler için önemli blok zinciri faydaları da netleşiyor..

 

Yenilikçinin Zihniyeti: Dijitalleşme Çağında Nasıl Alakalı Kalınır?

Sektörlerin dijitalleşmesini ilk elden deneyimleyenlerden, becerilerinizi ve yeteneklerinizi kullanarak kariyer yolunuza nasıl sahip çıkacağınızı ve yeni rollere ve sektörlere nasıl döneceğinizi öğrenin..

Katılan: Camilla McFarland – Moderator, Monica Singer – ConsenSys Solutions, Lex Sokolin – ConsenSys Codefi’de Global Fintech Co-Head, komgo’da Toon Leijtens – CTO ve Lory Kehoe – ConsenSys Ireland’da Genel Müdür.

 

Kurumsal Blok Zinciri Çözümleri: Gerçek Hayatta Kullanım Durumları

Ethereum’un kurumsal yeteneklerinin derinliklerine dalın. Uygulamalarında yer almış ve bir kurumsal ortamda blok zincirinin uyarlanmasıyla ortaya çıkan iş fırsatlarını ilk elden deneyimlemiş uzmanlarla bir dizi gerçek hayattaki kullanım senaryosu hakkında bilgi edinin..

 

Düzenlenmiş İzinli Blockchain Ağını Üretime Alma

Adhara’nın Kurucu Ortağı Peter Munnings ve PegaSys’de Protokol Mühendisi Rob Dawson, izinli blok zinciri tabanlı sistemleri üretime taşımak için neler gerektiğini anlatıyor. Konuşma, Adhara’nın PegaSys’de üretim sistemlerini nasıl kurduğuna dair örnekler içeriyor Hyperledger Besu (eski adıyla Pantheon). 

 

Ödemeler için Fiat-Money Tokenizasyon Modelleri

Blockchain teknolojisini kullanarak tokenleştirmeye yönelik eğitici bir genel bakış için ConsenSys Academy’den Carlos Vivas’a katılın. Bu videoda tartışılan #Libra (Facebook’un kripto para birimi), biyometrik ödemeler ve uluslararası ödemeler dahil olmak üzere önemli iş kullanım örnekleri.

 

Kurumsal Blok Zinciri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ConsenSys Çözümlerini ziyaret edin

 

ConsenSys Enterprise Haber Bültenine abone olun

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me