blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

Singapur’un Blockchain Ekosistemi – Bir Sektör Raporu

Merkezi olmayan bir dünyaya doğru ilerliyor: Singapur’un canlı ve çeşitli blockchain ortamına bir bakış. By ConsenSysKasım 15, 2019Yayınlandı 15 Kasım 2019

Singapur Blockchain Ekosistem Raporu 2019


Ülkeler Neden Blockchain ve Kripto Endüstrisini Çekmek İçin Rekabet Ediyor??  

IMDA’ya göre Hizmetlerin Geleceği raporu, Singapur’daki blockchain pazarı, yıllık% 32,5 bileşik büyüme oranıyla 2022’de 272 milyon ABD dolarına ve 2030’a kadar 2,6 milyar ABD dolarına kadar piyasa harcaması yapma potansiyeline sahiptir.. 

Benzer şekilde Gartner, blockchain’in iş katma değerinin küresel olarak 2026 yılına kadar 360 milyar ABD dolarının biraz üzerine çıkacağını, ardından 20304 yılına kadar 3,1 trilyon ABD dolarının üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Daha uzun vadede, projeksiyonlar gösterir Küresel blok zinciri pazarının,% 59.04’lük bir bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) 2024 sonunda 212 milyon ABD $ ‘dan 8.683 milyon ABD $’ a çıkması bekleniyor. Genel olarak, blockchain teknolojisinin potansiyel değer yaratımı muazzam olacaktır, öyle ki Singapur, Malta, Hong Kong, İsviçre gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ve daha fazlası blockchain şirketlerini ve daha az ölçüde kripto varlıkları kucaklamayı taahhüt etmişlerdir.. 

Singapur Ekosistem Blok Zinciri Raporu nedir?

ConsenSys, Singapur’daki blockchain inovasyon ortamını üç geniş alanda inceledi: finans, sağlık hizmetleri ve akıllı çözümler. Rapor, blok zincirinin değer yaratmak için nasıl kullanıldığını göstermek için her alandaki çeşitli vaka çalışmalarını araştırıyor. Örneğin, Singapur’daki lisanslı menkul kıymet borsaları, özel piyasalarda likidite yaratmak için blockchain kullanıyor.. 

Şirketler, daha uzun özel yaşam döngülerini sürdürmek için halka arzlardan kaçındıkça, özel piyasalarda sermaye verimliliği ve likidite ihtiyacı da daha acil hale geliyor. Kamu sektöründe büyük veriden yararlanmanın da muazzam bir potansiyeli var. Blok zincirindeki merkezi olmayan hasta kayıtları, veri ihlallerine karşı daha fazla güvenlik ve ayrıca sigorta tazminatı taleplerinin daha hızlı işlenmesi sağlayabilir. Araştırma üç önemli fikir sunuyor.

Tam okuyun Singapur Ekosistem Blok Zinciri Raporu

Rapordan Temel Bilgiler:

1. Singapur’un Düzenleyici Ortamı, Blok Zinciri Deneyi için Hazırlanmıştır 

Singapur, sürekli olarak kurum yanlısı ve blok zinciri gibi gelişmekte olan teknolojileri destekleyen bir düzenleyici ortam sağlamıştır. On yılı aşkın süredir Singapur, Dünya Bankası’nın İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde ilk üç ülke arasında yer almaktadır. Şirketleri yeni teknolojiyi benimsemeye ve küresel olarak büyümeye teşvik etmek için cömert hükümet hibeleri mevcuttur. Singapur Hükümeti ayrıca infocomm teknolojileri, ağları ve büyük verileri kullanarak ülkeyi değiştirecek çözümler oluşturmak için 2014 yılında Smart Nation Initiative’i başlattı..

Ek olarak, Singapur Para Otoritesi (MAS), blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödemeleri denemek için özel sektörle ortaklık kurarak deney yapmayı aktif olarak teşvik ediyor. MAS, 2016 gibi erken bir tarihte, Finansal Kurumların (FI’ler) ve diğer şirket girişimlerinin, kullanıcılara gerçek ürün veya hizmetlerin iyi tanımlanmış bir alan ve süre içinde sunulabileceği bir ortamda yenilikçi Fintech çözümlerini denemelerini sağlamak için düzenleyici bir sanal alan oluşturdu.. 

Düzenleyici sanal alandaki yenilikçiler, aksi takdirde tabi olacakları esnek düzenleme gerekliliklerinden yararlanmaya hazırdır. Singapur’un şeffaf, açık ve ileriye dönük düzenleyici stratejisi olan “yenilikçilerle birlikte hareket etme”, teknolojik ilerlemeyi olumlu yönde kucaklarken düzenleyici gözetim ihtiyacını dengeler..

2. Değer Yaratma Mekanizması Olarak Blockchain

Blok zinciri kullanmanın değer yaratabileceği üç geniş yol vardır. İlk olarak, blok zincirinin dağıtılmış defteri, bir değer zincirindeki farklı paydaşların ortak bir defterde katılmasına ve etkileşime girmesine izin verir. Örneğin, hastaneler ve sigorta şirketleri, sigorta taleplerini doğrulamak ve anında işlemek için ortak bir hasta kayıtları veritabanına erişebilir. İkincisi, kuruluşlar dijital biçimde daha fazla işlem verisi oluşturup depoladıkça, blockchain teknolojilerinin işlem geçmişlerini koruma yeteneği, ürün envanterlerinden borç piyasalarındaki karşı taraf riskine kadar her şey hakkında performans bilgisi sağlayabilir.. 

Pazar yerlerinin kendilerini izleme yeteneği, riski azaltmak ve performans açıklarını belirlemek için yeni olanaklar sağlar. Son olarak, blok zincirleri, varlıkların kısmi mülkiyetini geleneksel sermaye piyasalarının yapabildiğinden daha derin ve daha kapsamlı bir şekilde sağlamak için kullanılabilir.. 

3. Şirketler ve Organizasyon Blockchain Kullanmak İçin Nasıl İşbirliği Yapıyor?

İşbirlikleri, iki şekilde rekabet gücünün anahtarıdır. İlk olarak, blok zincirleri, lojistikte olduğu gibi, herhangi bir değer zincirindeki farklı firmalar arasında daha iyi dikey entegrasyona izin verebilir. Yatay işbirlikleri, rakiplerin ticaret finansmanı durumunda olduğu gibi birbirleriyle daha kolay işlem yapmasına da izin verir. İkincisi, yerleşikler ve yeni gelenler arasındaki işbirlikleri popülerlik kazanıyor. Birçok blockchain meraklısının erken beklentilerinin aksine, bugün her sektördeki yerleşik firmalar, kesintileri önlemek için yeni teknolojiyi benimsemeye daha açıklar.. 

Büyük bankalar ve özel şirketler, blok zincir teknolojisi kullanarak operasyonel verimliliklerini artırmak için çözüm sağlayıcılarla ortaklık kurmanın yollarını arıyor. Yerleşik firmalar pazara erişim ve daha küçük, gelişmekte olan yenilikçiler için bir test ortamı sağlar. Bu ortaklıklar, hem yerleşiklerin rekabet gücünü korumaları hem de yeni teknoloji şirketlerinin pazarda cazibe kazanması için kritik öneme sahiptir..

Tam okuyun Singapur Ekosistem Blok Zinciri Raporu

Feragatname 

Bu rapor, dış katkılarla birlikte ConsenSys’in bir ürünüdür. Bu yayında ifade edilen bulgular, yorumlar ve sonuçlar, Temasek, Infocomm Media Development Authority (IMDA) ve Monetary Authority of Singapore (MAS) veya ilgili iştiraklerinin görüşlerini yansıtmayabilir. Araştırma, 2019’daki Singapur blok zinciri ekosistemine bir bakış açısı sağlamak için çok sayıda kamu kaynağından ve röportajlardan yararlanır. Bu rapor yalnızca genel rehberlik ve bilgi amaçlıdır. Bu rapor hiçbir koşulda finansal veya yatırım tavsiyesi, tavsiye veya satış teklifi veya herhangi bir menkul kıymet veya diğer finansal varlık türlerini satın almak için herhangi bir teklif talebi olarak kullanılması veya değerlendirilmesi için tasarlanmamıştır. Bu raporda yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu raporda yer alan bilgileri güncelleme veya düzeltme yükümlülüğümüz yoktur. Bu rapor “olduğu gibi” sağlanır. ConsenSys, Temasek, IMDA ve MAS ve bunların bağlı kuruluşları, rapordaki bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda açık veya zımni hiçbir beyan veya garanti vermez ve ortaya çıkan herhangi bir kayıptan (doğrudan veya dolaylı) sorumlu olmayacaktır. Bu raporun veya içeriğinin kullanımıyla bağlantılı veya başka türlü. Bu raporun içeriği hukuki, ticari, yatırım veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanmamalıdır. Her alıcı, hukuk, iş, yatırım ve vergi danışmanlığı konularında hukuk, iş, yatırım ve vergi danışmanlarına danışmalıdır..

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me