blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Geliştirme

Teku ile tanışın

Teku, Kurumsal Stakers için Eth2 İşaretçi Zinciri İstemcisidirby ConsenSysOctober 16, 2020Yayınlanan 16 Ekim 2020

Teku


Kurumsal Staker’lar için Eth2 İşaretçi Zinciri İstemcisi

Ekosistem, Ethereum 2.0’ın gelişini uzun süredir bekliyor. ConsenSys’in Protokol Mühendisliği ekibi (eski adıyla PegaSys) en başından beri dahil oldu. 

  • Başkalarına katıldık Ethereum Parçalama Atölyesi 2018’in başlarında Taipei’de.
  • Eth2 R’ye önemli katkılarda bulunduk&D aracılığıyla Uygulamalı Araştırma, TX / RX, ve Otomatik Doğrulama Eth2 paradigmasının geliştirilmesi için her biri farklı temel araştırma sorularına odaklanan ekipler.
  • 2016 yılından bu yana temel Ethereum’a katkıda bulunuyoruz. Hyperledger Besu, işletmeler için önde gelen Ethereum istemcisi. Ayrıca, EIP’leri ve önemli Eth1.x araştırma projelerini bilgilendiriyor, yönlendiriyor ve uyguluyoruz. 
  • Protokol projelerini satın almak ve Ethereum uygulamalarını desteklemek için yakın zamanda JPMorgan ile stratejik bir ortaklık kurduk. JPMorgan, kurumsal düzeydeki destek ekibimiz tarafından hizmet verilen büyüyen bir şirket listesine katılıyor.

 

consensys pleksus simgesi yuvarlak Teku hakkında daha fazla bilgi edinin Teku’yu Keşfedin

Bu girişimler, yüksek kaliteli mühendislik uygulamalarımızın, sağlamlaştırılmış kurumsal destek deneyimimizin ve Ethereum protokolünü ilerletme konusundaki uzun vadeli taahhüdümüzün sürdürülebilirliğinin bir kanıtıdır..

ConsenSys’in Protokol Mühendisliği ekibi, tüm blok zinciri alanındaki en büyük protokol ekiplerinden biridir. 70’in üzerinde üyesi bulunan ekibimiz, kurumsal Java sihirbazlarından dağıtık sistem akademisyenlerine, teknoloji, bankacılık, akademi ve daha uzak alanlara kadar geniş bir uzmanlık yelpazesine sahiptir.. Ethereum 2.0’a büyük inananlarız ve bunun teslim edilmesi için önemli miktarda kaynak yatırımı yapıyoruz. 

Eth2 çabalarımızın merkezinde Teku, kurumsal ihtiyaçları ve güvenlik gereksinimlerini karşılamak için oluşturulmuş tam bir Ethereum 2.0 istemcisi. Teku aynı zamanda Ethereum Vakfı’ndan sıfır fon alan ve tamamen ConsenSys tarafından desteklenen tek müşteridir. Teku, bugüne kadarki tüm çok müşterili test ağlarına (Eth2 ekosistemini desteklemek için bir araya getirdiğimiz ünlü Ontario inzivası dahil) tam katılımcı olmuştur.. 

İstemci çeşitliliği, yeni Eth2 ağ mimarisinde kritik öneme sahiptir ve Eth2’nin esnek olması için, tek bir istemci uygulaması baskın olamaz. Bu nedenle, mevcut beş müşterinin her birinin akılda bir hedef kullanıcı tabanı vardır; Teku, kurumsal paydaşlar için tercih edilen müşteridir. 7 milyondan fazla geliştiriciden oluşan zengin ekosisteminden ve yüksek performanslı uygulamalar için sağlam araçlardan yararlanmak üzere kurumsal dostu Apache 2.0 lisansı altında ve savaşta test edilmiş Java’da geliştirdik. Kısa süre önce Quantstamp tarafından, temiz, kaliteli kod yazma hedefimizi destekleyen ve işaretçi zincirinin oluşumuna doğru ilerlerken kullanıcılarımıza ek kesinlik sağlayan bir denetim yaptık..

ConsenSys’in Eth2 ürünleri Teku üzerine inşa edilmiştir. 

  • Infura Teku’yu Eth2 Beacon Chain API hizmetini desteklemek için üretim sınıfı bir ortamda çalıştırıyor.
  • Yakında piyasaya sürülecek olan Codefi Staking, yönetilen Eth2 stake altyapısı için beyaz etiketli platformları için öncelikle Teku’ya güvenecek..

Kurumsal hisseler için Teku, doğrulayıcılar için maksimum güvenlik ve gönül rahatlığı için uzaktan anahtar imzalama ve kesme koruma hizmeti sunmak için diğer açık kaynaklı projemiz Web3Signer ile el ele gider.. 

Teku’yu kendi stake operasyonlarında kullanmalarını desteklemek için ekosistemdeki diğer birkaç büyük projeyle zaten çalışıyoruz. Ekosistem ortaklarımızdan biri, Onaylayıcı, Teku ile şimdiye kadarki deneyimlerini paylaştı:

“Attestant, Ethereum 2.0 için gözetim dışı, kurumsal düzeyde bir stake hizmeti sunuyor. Bunu yapmak için, teklifimizi görev açısından kritik güvenlik, kararlılık, güvenilirlik ve performans sağlayan ürün ve hizmetlerle desteklemeliyiz. Sürekli araştırma, geliştirme ve testler yoluyla Teku müşterisinin artık tüm katı kriterlerimizi karşıladığı noktaya geldiği açıktır. Böylesine profesyonel bir ekiple bu kadar yakın çalışmaktan mutluluk duyuyoruz ve Teku istemcisini bu yılın ilerleyen günlerinde Mainnet’teki paketimizin bir bileşeni olarak dağıtmayı dört gözle bekliyoruz. “

İki yılı aşkın süredir Teku’yu önde gelen kurumsal Eth2 istemcisi yapmak için çalışıyoruz ve topluluğumuza daha fazla profesyonel katılımcıyı ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Lütfen bize katıl ConsenSys Discord’da #teku’da veya bize e-posta göndererek [e-posta korumalı] temasa geçmek için. Sizinle çalışmak istiyoruz!  

 

consensys pleksus simgesi yuvarlak Teku hakkında daha fazla bilgi edinin Teku Ethereum 2.0’ı KeşfedinÜrün DuyurusuÜrün LansmanıHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve ÇalıştırılırWeb semineri

Ethereum Düğümü Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Kendi Ethereum API'nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?Web semineri

Kendi Ethereum API’nizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını KullanmaWeb semineri

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Güvenlik Araçlarını Kullanma

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me