herkese merhaba,

Bugün, işletmelerin blok zincirlerinin kısa bir analizini ve bunların uluslararası ticareti nasıl geliştirip değiştirdiğini inceleyeceğim..

Ticaret Finansmanında Blockchain

Mevcut zorluklar şunları içerir:


 • Tek bir gönderi, 30 kuruluşun imzalaması da dahil olmak üzere çok sayıda evrak gerektirir
 • Geç onay nedeniyle konteynerler limanda sıkışabilir.
 • Bir gönderinin onaylanması ve gönderilmesi bir aydan fazla sürer.
 • Ticaret finansmanı için blockchain kullanmak için dünya çapındaki GSYİH büyümesi% 5 artabilir. Ticaret hacmi de% 15 artabilir

İndirilecek bağlantılar: Ticaret Finansmanında Blockchain pdf | Ticaret Finansmanında Blockchain Powerpoint Sunumu

Hepimizin iş blok zinciri ile uyumlu olduğundan emin olmak için birkaç blok zinciri temel bilgileriyle başlamak istiyorum..

Başlayalım.

2) Bir Blockchain Nasıl Çalışır: Adım Adım Bir Bakış

Derinlemesine dalmadan önce, bir blok zincirinin nasıl çalıştığını anlayalım.

Bir blok zinciri, merkezi olmayan bir eşler arası ağdır. Kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmesini ve işlem talebi göndermesini sağlar.

Teknik olmayan bir bakış açısıyla blockchain ağlarının temel kavramlarını açıklığa kavuşturalım..

Defterimiz var (bir excel elektronik tablosu gibi), ancak bu defter dağıtılmış, birçok düğümde (ağ üyeleri) çoğaltıldığı anlamına geliyor..

Şimdi bir kullanıcının blok zincirine (defter) yeni bir işlem eklemek istediğini varsayalım, o zaman işlem ağ üzerinden gönderilecektir. Yalnızca ağ katılımcıları işlemin geçerli olduğunu onayladığında, işlem onaylanacak ve ağa eklenecektir..

Yine, ağ üyelerinin fikir birliğine varması ve işlemi doğrulaması gerektiğini görebileceğiniz gibi, bu, ağı kontrol etmek için “tek bir yetkimiz olmadığı” anlamına gelir..

Adım adım görünüm aşağıdaki gibidir:

 • İlk olarak, bir kullanıcı ağa bir işlem isteği gönderir.
 • Bir blok oluşturulur. Blok zinciri işlemi temsil eder. Ayrıca, bir blok aynı anda yüzlerce işlem içerebilir.
 • Şimdi, blok tüm ağ düğümlerine gönderilir. Yayın, herkesin bloğu onaylamak için eşit şansa sahip olmasını sağlar.
 • Blok daha sonra düğümler tarafından doğrulanır ve bu da işlemi de doğrular..
 • Doğrulandıktan sonra blok zincire eklenir.
 • Bu aynı zamanda işlemin başarıyla yürütüldüğü ve düğümler tarafından doğrulandığı anlamına gelir..

Yukarıdaki adım adım görünüm, blockchain’in nasıl çalıştığını gösterir. Ancak, tüm blok zincirleri benzer şekilde çalışmaz. Farklı bir yaklaşıma sahip hibrit, özel vb. Dahil olmak üzere farklı blok zinciri türlerine sahibiz..

3) Genel vs Özel Blockchain Ağı

Farklı çalışan farklı blok zinciri türleri vardır. Blockchain ağının iki ana türü, herkese açık ve özeldir. Halka açık blok zinciri, bitcoin tarafından kullanılır ve bu nedenle popülerdir..

Bitcoin, halka açık bir blok zinciri kullanan ilk kripto para birimidir. Ayrıca izinsizdir, yani herhangi bir cihazın veya eşin herhangi bir sınırlama veya izin alma ihtiyacı olmaksızın ağı özgürce kullanabileceği açık bir ağdır. Bu nedenle şeffaflık gibi özellikleri de gösterir. Herkese açık blok zincirinin diğer önemli örnekleri arasında EOS bulunur.

Ethereum da dahil olmak üzere ikinci nesil blok zincirine tanık olurken zamanla blok zincirinde de bir gelişme gördük. DApp’ler ve akıllı sözleşmeler gibi önemli kavramları tanıttı.

Özel blok zinciri ağı, kuruluşların veya kapalı kuruluşların blok zincirinden yararlanmasına yardımcı olur. Her kullanıcının ağa katılmak veya ağa erişmek için izne ihtiyaç duyduğu izinli ağlar oluştururlar. Veri gizliliğini sağlamak ve ağ performansını iyileştirmek için yapılır. Hyperledger, popüler bir özel blok zinciri ağıdır.

Öyleyse, blok zinciri türleri “ticaret finansmanında blok zinciri” nasıl etkiler? Bir sonraki slaytımızda kurumsal blok zincirlerinden ve platformlardan geçerek inceleyelim.

4) Kurumsal Blok Zincirler ve Platformlar (örneklerle)

Birkaç popüler kurumsal blok zinciri ve platform vardır. Bu blok zinciri platformları, halka açık blok zinciri fikrinden gelişti. Her biri benzersiz bir değer perspektifi sunar ve dolayısıyla belirli sorunları çözer.

Enterprise Blockchain Ekosistemi hızla gelişiyor. Hizmet olarak blockchain sunan birkaç satıcı var, ayrıca Corda, Hyperledger gibi farklı kurumsal blok zinciri platformlarımız var. & Ethereum.

Ayrıca, Hizmet Olarak Blockchain’e (BaaS) yol açtı. BaaS, küçük oyuncuların sıfırdan blockchain satın almadan blockchain kullanmasını sağladığı için sektör için çok önemlidir..

BaaS sağlayan Popüler Satıcılar şunları içerir:

 • IBM
 • Oracle
 • AWS
 • Microsoft
 • Alibaba

Şimdi bu satıcıların AKTİF OLDUĞUNU ve hem teknoloji geliştirmelerine, hem satışlara hem de pazarlama çabalarına yatırım yaptıklarını anlamalısınız. 2019-2020’de bu satıcıların harcadığı milyonlarca doları göreceğiz..

Hizmet platformu olarak blok zincirinde üretimde 100’den fazla proje olduğunu açıklayan Oracle.

BaaS’yi işlevsel kılan kurumsal platformlar şunları içerir:

Gelecek parlak görünüyor! Kurumsal blok zinciri büyümeye devam edecek ve giderek daha fazla şirket onu kullanacak. Dahası, merkezi olmayan teknolojiyi kullanacak daha özel ağlar olacak..

Bu platformları ve satıcıları daha iyi anlamak için Federated Blockchain’e bakalım.

5) Birleşik Blok Zinciri

Temel olarak 3 tür ağ vardır: Genel, Özel, Birleşik.

Herkese açık bir blok zincirinde, herkesin ağa katılmasına ve katılmasına izin verilir. Herkesin defteri görmesine ve fikir birliğine katılmasına izin verilir.

Özel blok zincirinde yalnızca tek bir kuruluşun yetkisi vardır. Bu, ağa kimlerin katılabileceğini ve erişebileceğini yetkilinin kontrol ettiği anlamına gelir..

Bunu “merkezi-merkezi olmayan” ağ olarak düşünebiliriz.

Federal blockchain söz konusu olduğunda, merkezi olmayan bir özel ortama erişim elde edeceksiniz..

Birleşik blok zinciri, özel blok zincirinin merkezinde yer alır. Finansal hizmetler, sigorta talepleri, çok taraflı saldırganlık, tedarik zinciri yönetimi ve daha fazlası tarafından kullanılır.!

Birleşik blok zincirinin arkasındaki fikir, merkezi bir yaklaşıma sahip olmaktır. Bununla birlikte, bir denge seviyesini korumak için, platformu birden fazla yetkili yönetir.

Geçtiğimiz 3 yıl boyunca, federasyon ağları kurmak için büyük çabalar sarf edildi, düzinelerce projeden fazlası R3 Corda veya Hyperledger kullanıyor..

Bu, halka açılmadan blockchain’i kullanması gereken endüstriler için idealdir. Bu yetki düğümleri, ağ yardımıyla birbirine bağlı tüm kuruluşlar arasından önceden seçilir. Bu seçilmiş düğüm grupları, bir bloğun doğrulanmasından sorumludur. Bu aynı zamanda, seçilen düğümlerin kısıtlı alanlara ve bilgilere erişimi olduğu anlamına gelir..

6) Ticaret Finansmanı Ekosistemi

Temel bilgilerle başlayalım. Ticaret finansmanı, finansal kuruluşların mal değişimini garanti altına almak için kredi sağladığı süreçtir, küresel ticaret akışlarının büyümesiyle fazla değişiklik görmemiş asırlık bir sektördür. Ticaret finansmanı, şirketlerin ticareti ve uluslararası ticareti kolaylaştırmak için kullandıkları finansal ürünler ve araçlardır..

Mevcut ekosistem o kadar ideal değil. Örneğin, şu anda işlem yapmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanılmaktadır. Ayrıca, birden fazla kopya ve tarafın katılımıyla çok sayıda belgeyi (36 belgeye kadar) alabilir. Genel olarak, basit görevleri yapmak için gereken süre haftalar alabilir.

Şimdi, ticaret finansmanı konusunda net bir fikrimiz olduğuna göre, ticaret finansmanı ekosistemindeki oyunculara bir göz atalım. Bunları öğrenerek, ticaret finansmanı ekosistemini oluşturan her birinin rolünü anlayacaksınız..

 • İthalatçılar
 • İhracatçılar
 • Bankalar
 • Sigortacılar
 • Ticaret finansmanı organizasyonu
 • İhracat kredisi şirketleri

7) Ticaret finansmanının güncel sorunları

Mevcut ticaret finansmanı içinde çok sayıda sorun var. Dış ticaret finansmanı sektöründen en iyi şekilde yararlanmak istiyorsak bu sorunların ele alınması gerekir..

Finans sektörü ile ilgili birçok sorun var ve bunu aşağıdaki gerçeklerden ölçebiliriz.

Maersk tarafından yayınlanan araştırmaya göre- Kenya’dan Hollanda’ya bir gönderi, bir gönderi için gerekli olan fiziksel süreci ve evrak işlerini anlamak için gönderildi. Gül ve avokado içeriyordu ve 2014’te yapıldı. Aşağıdaki sorunları buldular:

 • Tedarik zincirindeki her bir malın kalite açısından ara sıra kontrol edilmesi gerekir..
 • Tedarik zinciri yolculuğu sırasında her bir iyi, birden fazla aktör ve insanla bağlantı kurmaya ihtiyaç duyar.
 • Bir malın çiftlikten perakendeciye ulaşması 34 gün arasında bir zaman alabilir. Ayrıca belgelerin hazır olması 10 gün kadar sürebilir..

İyi haber şu ki, blockchain tam da bunu yapmaya yardımcı olabilir. Blockchain’i kullanmadan önce güncel sorunları listelememiz gerekiyor..

Düşük Müşteri Deneyimi

Ana sorunlardan biri düşük müşteri deneyimi. Sistemin karmaşık yapısıyla başa çıkma konusunda çok fazla deneyim yoktur. Bu uygunsuz partilerin takibi ve ayrıca sahte teslimatlar da dahil olmak üzere dolandırıcılık yapmayı kolaylaştırır.

Maliyet Baskısı

Bankalardan müşterilere kadar olan genel süreç, özellikle de akreditifin oluşturulması söz konusu olduğunda maliyetlidir. Anlaşmazlıklar da düzgün bir şekilde ele alınmıyor ve çözülmesi çok zaman alıyor.

Düzenleyici Yük

Mevzuat söz konusu olduğunda, dolandırıcılığın önlenmesi dahil her şeyi yönetmeleri gerektiği için önemli bir yük altındalar., KYC / AML protokolleri, jeopolitik riskler, ve bunun gibi. Bunun da ötesinde, satıcı ürün koşullarını korumayı zor buluyor ve ürün riskleri getiriyor..

Ürün, Üretim ve Nakliye Riskleri

Dış ticaret finansmanı ile ilgili son üç konu para birimi, nakliye ve üretim risklerini içerir. Yabancı ülkelerdeki dalgalanmalar nedeniyle kur riski doğuyor döviz para birimi dönüştürme. Öte yandan nakliye riski, tüm anlaşmaya maliyet ekleyen kargo sigortasından kaynaklanmaktadır. Son olarak, ancak en önemlisi, pazarda güncel kalabilmek için benzersiz özelliklerin düzenli olarak eklenmesi ihtiyacı nedeniyle üretim riskleri ortaya çıkar..

8) Ticaret Finansmanı Blockchain Kullanarak Nasıl Çalışabilir?

Blockchain, ticaret finansmanında gerçekten devrim yaratabilir. Hiçbir kaydın yinelenmemesini sağlayabilir. Ayrıca manipülasyon veya dolandırıcılık olasılığını da ortadan kaldırır. Ayrıca görünürlüğü artırır ve her zaman bir güven düzeyinin korunmasını sağlar.

Öyleyse, ticaret finansmanı nasıl blockchain’i doğru şekilde kullanıyor??

Bunu birçok şekilde yapabilir. Bunları aşağıda listeleyelim.

 • Alıcılar ve satıcılar, blockchain kullanarak güvenilir ticaret ortakları bulabilirler..
 • Her iki taraf daha sonra şartlar konusunda birbirleriyle anlaşır ve akıllı sözleşmeleri başlatır. Akıllı sözleşme oluşturulduktan sonra sipariş başlatılır
 • Bir sonraki sitede, alıcı banka, akıllı sözleşmede belirtilen koşulları karşıladığında tutarı otomatik olarak ödeyeceği yere başlar..
 • Daha hızlı bir ödeme süreci sağlamak için satıcı, finansmanı bankasından talep edebilir.
 • Şimdi satıcı malları gönderiyor. Her iki taraf da paketi takip eder.
 • Alıcı, ticareti onaylar, bu da koşulun akıllı sözleşmede yerine getirildiği anlamına gelir..
 • Son olarak, satıcı ödemeyi alır.

Süreç basittir ve görebileceğiniz gibi, şeffaflığı ve güveni korumak için çoğu şey otomatikleştirilmiştir..

9) Ticaret finansmanı için Blockchain Avantajları

Finans sektörü blok zincirinin faydalarından yararlanıyor.

Bir Örnek arasında Barclays ve Fintech Startup Wave, blockchain anlaşması ile ilk ticaret finansmanı anlaşmasında birlikte çalıştı. İzin verilen defter, neredeyse 100 bin dolarlık tereyağı ve peynirin uygun şekilde ihraç edilmesini sağladı.

Elbette ticaret finansmanı blok zincirinin başka birçok avantajı da var. Avantajlar şunları içerir:

Gerçek zamanlı inceleme ve önizleme

Blockchain ticaret finansmanı platformundaki belgeler, her zaman özgünlük açısından incelenebilir! İlgili tüm taraflar için zaman kazandırır. Tüm bunlar aynı zamanda sahtekarlık faaliyetlerinin gerçekleşmediği anlamına da gelir.

Şeffaflık

Ticaret finansmanı için blockchain de şeffaflık sağlar. Tüm oyunculara yardımcı olan önemli bir faktördür. Faturaların derhal oluşturulması ve gönderilmesi gerektiği düşünüldüğünde bu da önemli hale gelir. Ayrıca faturaların üçüncü bir şahsa satılabileceği gerçeği. Genel olarak, şeffaflık daha iyi ödeme sağlayabilir ve her şeyin kısa bir süre içinde yapılabilmesini sağlayabilir..

Ara ürün yok

Dolandırıcılığı azaltan genel sistemi iyileştiren aracılar yoktur. Bu, bankaların herhangi bir risk veya sorun olmadan ticaret finansmanı yapabilmesini sağlar..

Çifte Harcama Yok

Ticaret finansmanında blockchain ile çifte harcama engellenebilir.

Akıllı sözleşme yürütme

Akıllı sözleşmeler, evrak işlerinde zamanın boşa harcanmamasını sağlamaya ve otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Akıllı sözleşmelerin ağda yürütülmeden önce sonuçlandırılması gerekir. Bunu yapmak için, her iki ortağın da akıllı sözleşme anlaşması taslağı hazırlanmadan önce ayrıntıları karşılaması ve sonuçlandırması gerekir..

Ayrıca, akıllı sözleşme yalnızca belirli bir koşul veya önceden tanımlanmış kurallar karşılandığında yürütülür..

Mülkiyet Kanıtı

Blockchain, alıcıların ve satıcıların, gönderinin yerini bulmada şeffaflık sağlayan sahiplik kanıtı elde etmesini sağlar..

Yönetmelikler

Yönetmelikler tek bir yerden yönetilebilir. KYC / AML çözümlerini içerir. Ülkeler arasındaki düzenlemelerdeki farklılık yönetilebildiği için uluslararası ticareti de iyileştirir..

10) Ticaret Finansmanı Kullanım Durumlarında Blok Zinciri: Uluslararası Ticaret – Akreditif (LC)

Tonlarca blockchain ticaret finansmanı kullanım durumu var. Popüler bir kullanım örneği, Uluslararası Ticaret – Akreditiftir (LC).

Bir bankadan diğerine ödeme garantisi görevi gören bir mektuptur. Farklı yasalar, mesafeler ve kişisel güven tarafından etkilenen tüm uluslararası ticareti kapsar.

LC’nin gerçek dünyadaki uygulaması Voltron’dur. R3 tarafından desteklenmektedir. NatWest, BBVA, HSBC, Scotiabank, CTBC Bank ve çok daha fazlasını içeren Voltron’u çok az banka kullanıyor! Toplamda 12 banka, LC’yi daha işlevsel ve erişilebilir kılmak için Voltron altında çalışıyor.

11) Ticaret Finansmanında Blok Zinciri Kullanım Örneği – Deniz Ticareti – Borç Senedi (BoL)

Borçlanma Belgesi (BoL), bir başka ilginç blockchain ticaret finansmanı kullanım örneğidir. Tedarik zincirindeki tüm üyelerin herhangi bir risk ve ihtilaf olmaksızın belge alışverişinde bulunmasına olanak tanır.

Ticaret kağıdının maliyeti 420 milyar dolara ulaştı. Bazen, tüm işlemin% 5-10’una mal olabilir. BoL ayrıca ticari belgelerin akışını iyileştirir.

İthalatçılar, ihracatçılar, nakliye şirketleri, limanlar, gümrük acenteleri ve bankalar BoL’den yararlanabilir..

Örneklerden biri, Tradelense by Maersk ve IBM’i içerir. İsrailli bir girişim olan Insurwave de platformlarında BoL kullanmak için çalışıyor.

12) Önde Gelen Ticaret Finansmanı Blockchain Konsorsiyumu

Dışarıda birkaç önde gelen ticaret finansmanı konsorsiyumu var. Bu konsorsiyumlar belirli bir amaç için çalışır. Aşağıda birkaç tanesine göz atalım.

Ticaret yapıyoruz

We.Trade, IBM tarafından desteklenmektedir. Kilit üyeler arasında HSBC, UniCredit, Natixis ve diğerleri bulunmaktadır. Toplam 8 banka birlikte çalışıyor. IBM şu anda ticaret finansmanı blok zinciri desteği sağlıyor. Hyperledger Fabric’in beğenilerinden de yardım alıyorlar..

Komgo

Komgo, Ethereum ve Kaledio tarafından desteklenmektedir. Kilit üyeler arasında SGS, Citi, MUFG ve diğerleri bulunmaktadır. Temel hedefleri güvenlik ve verimlilik sağlamaktır. Veri alışverişi sorunlarını merkezi olmayan blok zinciri platformları aracılığıyla çözüyorlar.

Voltron

R3 Corda tarafından desteklenen Voltron. Kilit üyeler arasında HSBC, CTBC Bank, NatWest ve diğerleri yer alır.

Marco Polo

Marco Polo, r3 Corda ve Tradeix tarafından desteklenmektedir. Kilit üyeler arasında OP Lab, SMFG, Standard Chartered bulunmaktadır. Ana hedefleri daha iyi banka hizmeti sunmaktır. Ayrıca müşterilere daha iyi ticaret çözümleri sunmayı da planlıyorlar.

Batavia

Batavia, IBM tarafından desteklenmektedir. Kilit üyeler arasında CaixaBank, UBS ve diğerleri bulunur.

HKTP

HKTP anahtar üyeleri arasında DBS, HSBC, ANZ ve diğerleri bulunur. Hong Kong merkezli bir ticaret finansmanı blok zinciri platformudur. Hong Kong Para Otoritesi, platform için bankalarla işbirliği yaptı. Amaçları, her şeyin dijitalleştirilmesini sağlamaktır..

Ticaret finansmanına yönelik popüler kurumsal blok zincirleri de var.

 • R3 Corda
 • Dalgalanma
 • Ethereum
 • Yetersayı
 • Hyperledger

13) R3 Corda

R3 Corda, ticaret finansmanı için kurumsal blok zincirlerinden biridir. Kurumsal sınıftır ve BT ortamı için optimize edilmiştir.

R3 Corda, Oracle DB ve SQL ile iyi çalışır. Uygulama güvenlik duvarı ayrıca R3 Corda’da yapılandırılabilir ve bu da ona gerekli güvenliği sağlar. Ticaret finansmanı uygulamasıyla da uyumludur.

Corda’nın uzun vadeli vizyonu, paylaşılan küresel mantıksal lider olmaktır. Bu, şirketler, bireyler ve makineler dahil herkesin katılabileceği ve sorunsuz bir şekilde etkileşim kurabileceği ve işlem yapabileceği anlamına gelir. Ayrıca maliyetleri düşürmek ve kalite kontrolü yapmak istiyorlar. Bunu yapmak için Corda’nın yeni bir sürümünü yayınlayacaklar. Geliştirme yoluyla kalitenin korunmasını da sağlayacaklardır..

Diğer hizmetlerle devam etmek için, inovasyon yapacaklar ve işletmelere yardımcı olacak yeni hizmetlere odaklanacaklar. Son olarak, uzun vadeli hedefleri de sürtünmeden kurtulmak ve uygulamaları ve süreçleri entegre etmeyi daha rahat hale getirmektir..

R3 Corda gerçek dünya kullanım durumları: TMX, Payments Canada, Maersk, NatWest, CrowellMoring ve Swift.

Corda BaaS satıcıları arasında Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Hewlett Packard Enterprise bulunur.

14) Quorum Blockchain

Quorum Blockchain açık kaynaklı, kurumsal kullanıma hazır ve özelleştirilebilir. Quorum, yüksek performans ve aktarım hızı sunan olgun blok zinciri çerçevelerinden biridir..

JP Morgan tarafından oluşturulur ve Ethereum blok zincirini kullanır. Quorum’un ana odak noktası, finans sektörüne blockchain’i ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için bir platform sağlamaktır. Quorum, gelişmiş blok depolama ve daha hızlı işlem sunan RAFT tabanlı fikir birliğini kullanır. Ayrıca, kötü aktörlere karşı ağ koruması sağlayan etkili bir hata toleranslı fikir birliği yöntemi olan İstanbul BFT’yi kullanır..

Çekirdek mimarisi, Quorum düğümü, Constellation işlem yöneticisi ve Enclave’den oluşur.

Çoğunluk açık kaynaktır, yani 318 aktif katkısı, 10.000’den fazla taahhüdü ve 3.0 LGPL lisansı vardır..

Quorum, birkaç kurumsal yetenek sunan bir blockchain çerçevesidir.

 • Yüksek performans
 • Eş ve ağ yönetimi
 • Oylamaya dayalı fikir birliği mekanizması
 • Topluluk odaklı
 • Açık kaynak
 • Olgun
 • Güvenilir ve kurumsal kullanıma hazır
 • Gelişmiş sözleşme gizliliği ve işlem

Quorum hakkında daha fazlasını okumak ister misiniz? Quorum Blockchain Ultimate Guide’a göz atın.

15) Ticaret Finansmanı için Blockchain Kullanan Gerçek Dünya Şirketleri

Birçok şirket ticaret finansmanı için blockchain kullanıyor. Aşağıdakileri içerirler.

 • SWIFT: GPI bağlantısı olarak bilinen Kavram Kanıtı’nı (PoC) başlattılar..
 • Mizuho: Avustralya ve Japonya arasındaki ilk ticaret finansmanı işlemini şimdiden gerçekleştirdiler. Ayrıca Marubeni Corp. ve Sompo Japan Nipponkoa Insurance ile çalışıyorlar..
 • Barclays: Ticaret finansmanı konusundaki yaklaşımlarını sunmak için Wave ile birlikte çalışıyorlar. Amaçları küresel ticaret sorunlarını çözmek.
 • Çin Halk Bankası: Ticaret finansmanı blok zincirini geliştirecek bir platform için çalışıyorlar. Girişimleri Guangdong, Hong Kong ve Macao Dawan Bölgesi Ticaret Finansmanı Blok Zinciri Platformu olarak biliniyor. Maliyetin% 7-8’e kadar düşürülmesine yardımcı olur.
 • KBank: Kasikornbank Public Company Limited, IBM’in Hyperledger çözümünün yardımıyla Teminat Mektubu ticaret finansmanı blok zincirini deniyor.
 • Dubai Ticaret ve Dubai Gümrükleri: Dubai ticaret finansmanını iyileştirmek için blockchain’i nasıl kullanabileceklerini araştırıyor.
 • Scotiabank: AlphaPoint’in blockchain platformuyla çalışıyorlar.
 • SEB: SEB, düzenlemeleri ve ticaret finansmanı işlemlerini yönetebilir. CGI’ın ticaret finansmanı blok zinciri çözümünü kullanıyorlar.

16) Başlarken: Blockchain nasıl uygulanır?

Harika! Ticaret finansmanı, kullanım durumları ve ticaret finansmanı için blockchain kullanan şirketler için blockchain için lider platformları artık anlıyoruz, şimdi blockchain’in nasıl uygulanacağını öğrenmenin zamanı.

Bunu yapmak için gereken adımlar şunları içerir:

 • Bir kullanım senaryosu belirleyin
 • Bir Kavram Kanıtı (PoC) geliştirin
 • Bir blok zinciri çözümünü test edin ve oluşturun
 • Büyümeye ve entegrasyona yardımcı olmak için yerleşik iş ortakları
 • Blok zinciri ağınızı yönetin ve çalıştırın

Perakende, sağlık hizmetleri ve sigortadaki kullanım durumları dahil olmak üzere diğer bazı kullanım durumlarını unutmayın..

Ayrıca, izin türü, ideal kullanım durumu ve ortaklıklar gibi blok zincirini uygulamanıza yardımcı olacak faktörleri aramalısınız. Ayrıca verimsiz sistem, zor kullanıcı arayüzü, pahalı ve büyümeyen gibi yaygın engelleri de öğrenmeniz gerekir..

İndirilecek bağlantılar: Ticaret Finansmanında Blockchain pdf | Ticaret Finansmanında Blockchain Powerpoint Sunumu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me