TokenWork # Crypto-Economics Araştırma ve Tasarım Kavramları –

Bölüm 1

Tokenleştirilmiş Konut Kuponları ve Gıda Pulları

Önerilen “Re-Fungible Service Token” (RFST) modeli, Rennekamp’ın “Re-Fungible Token” mimarisinin bir varyantıdır; bu modelde, fungible likiditeye bağlı bir misli olmayan varlığa sahip olabileceğiniz ve bu varlığın “değiştirilebilir hale gelmesini sağlayan bir model” tekrar.” RFST modeli ayrıca, başka, daha likit bir ERC20 jetonuna bağlı bir ERC20 (değiştirilebilir) jetonu olan Bancor Smart Token ile bir benzerlik paylaşıyor. Bu oturumda, konut kuponlarını ve yemek kuponlarını belirtmek için RFST uygulamayı inceleyeceğiz..

Video izleTokenleştirilmiş Konut Kuponları ve Gıda PullarıBölüm 2

Delphi – Staking Mekanizması & Tahkim

Bounties Ağı Delphi’yi sunar: ikramiyeler gibi güvenilir hizmet işlemlerinin doğasında bulunan sorunları çözmek için stake etme ve tahkim mekanizması. Güvenilir bireylerden oluşan bir TCR’ye güvenerek, basit bir kehanet madeni parasıyla elde edebileceğimizden daha adil yargılara varabiliriz ve oracle sorunu için daha sağlam bir çözüme doğru ilerleyebiliriz..

Video izleDelphi Staking amp Tahkim Mekanizması3. Bölüm

Hizmet Sağlayıcıları Seçmek İçin Belirteç Dereceli Listeler

Belirteç Dereceli Listesinin işlevi, Hizmet Sağlayıcılarla değer temelli ilişkilerin iyileştirilmesidir. Belirteç Sıralamalı Listenin tasarımı, Tüketicilerin belirli bir süre boyunca göreli performansa dayalı olarak bir Hizmet Sağlayıcıları listesini merkezden dağıtmasına olanak tanır. Bu modelde Tüketiciler Küratörlerdir.

Video izleHizmet Sağlayıcıları Seçmek İçin Belirteç Dereceli Listeler4. bölüm

Post Capital Cybernetics AKA Ölçeklenebilir Bolluk

Modelin amacı, insanların ve kuruluşların nasıl bir araya gelebilecekleri ve kâr ve amacın eşanlamlı hale geleceği şekilde nasıl işlem yapabilecekleri ve organize olabileceklerine ilişkin bir ekonomik çerçeve modeli soyutlaması sağlamaktır: protokol seviyesi.

Video izlePost Capital Cybernetics AKA Ölçeklenebilir Bolluk5.sezon 5.bölüm

Jetonla Seçilmiş Kayıtlar

Şimdi Ethereum ana ağında canlı iki TCR var. Bu birkaçını üretimde görmekten TCR fikri hakkında ne öğrendik? Sorun ne? Nasıl daha iyi yapabiliriz?


Video izleJetonla Seçilmiş KayıtlarBölüm 6

Fuel.Network

Fuel.network projesine giriş. Buradaki fikir, son kullanıcının blockchain ile etkileşimini kolaylaştırarak Ethereum kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. Fuel, dapp’lerin, bu işlemleri Yakıt ağındaki gaz sağlayıcılarına yönlendirerek kullanıcıları adına işlem ücretlerini ödemesine izin verecektir. Bu, bir dizi kullanıcı dostu özelliği etkinleştirir: ücret ödemesi yok, özel anahtarların yönetimi yok ve daha iyi kullanıcı akışı.

Video izleYakıt Ağı7. Bölüm

Postmortem: Cryptoeconomic Systems Playtests

Bir ConsenSys projesi olan Cryptoeconomic Productization Lab, gerçek kullanıcılarla Token-Küratörlü Kayıtların (TCR’ler) iki canlı oyun testi gerçekleştirdi. Başardık, başarısız olduk ve genel olarak tasarım sürecimizdeki önemine giderek daha fazla ikna olduk. Oyun testi kriptoekonomik sistemlerdeki yolculuğumuza dürüst bir bakış için bu konuşmaya gelin.

Video izleÖlüm Sonrası Kripto Ekonomik Sistemler Oyun Testleri8. Bölüm

Bilgi Değerlendirmeleri için Parçalanmış PoS Mekanizması

Kulaç bilgi topluluklarının fikir birliği yoluyla kimlik bilgilerini oluşturmak ve değerlendirmek için merkezi olmayan bir protokoldür. Protokol, toplulukların önemsedikleri kavramlar etrafında şekillenmesine ve onları bilmenin ne anlama geldiğine dair tanımlamalar oluşturmasına olanak tanır. Fathom, üyeleri kimlik bilgileri kazanmak ve topluluğa katılmak isteyenleri doğru bir şekilde değerlendirmek için bu tanımları kullanmaya teşvik eder. Kavramları, ağın doğal ve güvenli bir şekilde büyümesini sağlayan hiyerarşik bir ontolojiye bağlar..

Video izleBilgi Değerlendirmeleri için Parçalanmış PoS Mekanizması9. Bölüm

Cryptosystems Simülasyonu

Jeton ekonomilerini körü körüne tasarlıyoruz. Günümüzde çoğu simge mekanizması, tahminlerle, insan davranışlarıyla ilgili büyük varsayımlarla ve bir miktar analizle oluşturulmuştur. Tahmin ve analiz bizi ancak bir yere kadar götürebilir. Analizle, yalnızca teorik sınırları ve olayları inceleyebilirsiniz. Öte yandan simülasyonlar teorik olarak hesaplayamayacağınız şeyleri ortaya çıkarabilir. Doğrusal düşünen insan zihnimizin tahmin edemediği şeyleri ortaya çıkarabilir.

Video izleCryptosystems Simülasyonu10.Bölüm

Kürasyon Piyasaları

Kürasyon Piyasaları, jeton ağırlıklı oyunların kullanımı ve bilgiyi iyileştirmek için sinyal verme etrafında dönen bir kriptoekonomi alt kümesidir. Bu süreç ideal olarak, paylaşılan bilginin yeniliğini artıracaktır. Kürasyon Piyasaları yeni ağlara mantıklı bir değer kattığı için, paylaşılan hedefler etrafında birlikte oluşturmak için binlerce yeni topluluk oluşturabilir ve teşvik edebilirler.

Video izleKürasyon Piyasaları

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map