blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Anasayfa BlogEtkinlikler ve Konferanslar

Şu Anda Blockchain’deki En Büyük 7 Trend

Cryptosphere, NY Blockchain Week 2019’un ardından patlıyor. Bilmeniz gerekenler burada. By ConsenSys17 Mayıs 2019Yayınlandı 17 Mayıs 2019

trendler


Geliştiriciler, girişimciler, kurumsal veterinerler, politika yapıcılar, sanatçılar ve meraklılar üçüncü yıllık Blockchain Haftası için New York City’ye inerken, şifreleme geçen hafta başka bir enerji patlaması yaşadı. ConsenSys’in iki günlük Ethereal Zirvesi, Web3’ün öncülerinin İnternet’in gelecekteki raylarını tasarlaması ve tasarlaması için uygun bir yer olan Red Hook’ta yenilenmiş bir demiryolu hattı fabrikası olan Pioneer Works’te haftaya başladı..

Böyle bir birleşme, küresel olarak bu kadar dağınık bir hareket için ender görülen bir olaydır. Sürpriz değil, hafta ürün sürümleri, tahminler, rekabetçi analizler ve blockchain ekosisteminin durumu ve geleceği hakkında birkaç cesur iddiayla doluydu. İşte şu anda blok zincirindeki en büyük trendler olarak gördüğümüz şeyler.

“Bu, blockchain’in Woodstock’una benziyor.”

– David Chaum

Web3, açık kaynak geliştiriciler tarafından oluşturulacaktır. Ama bedava değil.

İşte bazı şaşırtıcı sayılar: Şirketlerin% 78’i açık kaynak kullanıyor yazılımdır, ancak taşıma protokolleri sunucularla istemciler arasındaki bağlantıyı güvence altına alan ve bu güven verici asma kilidi tarayıcınızın çubuğuna koyan OpenSSL Yazılım Vakfı, 2.000 $ ‘dan daha az bir bağış ve yılda bir milyon $’ ın altında bir sözleşme geliri ile çalışır (kaynak). Açık kaynak geliştirmede teşvik eksikliği, yalnızca en hayırsever işletim sistemi hobilerini bile yok etmekle kalmaz, aynı zamanda paylaşılan yazılımlarımızı ciddi şekilde savunmasız hale getirir (rezil olanlar gibi Heartbleed bug yanlışlıkla birkaç yıl önce OpenSSL kaynak kodu deposuna dahil edildi).

Gitcoin Kurucusu Kevin Owocki, açık kaynak sorununu net bir şekilde ifade etti: “Açık kaynaklı projelerin% 65’inin kamyon faktörü ikiden azdır” – yani, iki açık kaynak proje geliştiricisine bir kamyon çarptığında, tüm proje de ölür..

Açık protokoller ilkesine dayanan blok zinciri alanında, kodlayıcılar için açık kaynak geliştirmeyi ekonomik olarak sürdürülebilir kılmak için ciddi çabalar olmuştur.. MolochDAO, Ethereum altyapı projelerini desteklemek için kitle kaynaklı bir finansman girişimi, 4.000 ETH bağışı geçen hafta Joe Lubin, Vitalik Buterin, ConsenSys’in çeşitli üyeleri ve Ethereum Vakfı’ndan. Etik reklam platformu Codefund’dan Patreon benzeri Bağış Programına, Gitcoin blockchain alanında açık kaynak sağlayıcılarını destekleyen en dikkate değer ve çok yönlü çabalardan biridir. Owocki ayrıca yakın zamanda yazdı EIP 1789, açık kaynak finansmanı doğrudan Ethereum protokolüne dahil etmeyi öneren.

Geleceğin sistemleri kırılgan olmayacak.

Bitcoin, verimsiz, politik olarak sorumsuz ve iyi davranışı teşvik etme açısından zayıf bir şekilde yanlış hizalanmış mevcut finansal sistemi değiştirmenin bir yolu olarak düşünüldü. On yıldan fazla bir süre sonra, Bitcoin hala parasal ve politik sistemlerimizin zayıf temellerini karşılamak için var..

NY Blockchain Week’e katılan çoğu insan tarafından paylaşılan kayda değer bir duygu, kırılganlık kavramıdır. Bu kavram, sayın Nassim Taleb tarafından yazılan bir kitapta ifade edildi ve “Bazı şeyler şoklardan fayda sağlar; değişkenlik, rastgelelik, düzensizlik ve stres faktörlerine maruz kaldıklarında gelişirler ve büyürler ve macerayı, riski ve belirsizliği severler. “

Travis Kling Bitcoin ve diğer kripto varlıkların kırılganlığından da söz ederek, “Bu, hükümetlerin ve merkez bankacılarının sorumsuzluğuna karşı bir önlemdir … dünya niceliksel genişlemeye karşı bir korumanın değerine uyanıyor.”

Caitlin Long, Wyoming Blockchain Görev Gücü’nün bir üyesi, hatta “Ben kırılganlığa karşıyım” tişörtü giydi. Daha anlamlı bir şekilde, dijital varlıklar hakkındaki görüşlerini ifade ederek, “Dijital varlıklarda hata toleransı yok ve bu bir özellik, bir hata değil. Bitcoin’in evrimi, yerleşik piyasaların evrimini takip ederse, utanç verici olurdu. “

Sıfır bilgi sistemleri, Ethereum’un gizlilik paradoksunu çözmek için sihirli değnekdir.

Blockchain Haftası boyunca bir kereden fazla duyduğumuz bir soru şuydu: “Odada matematikçi var mı?” Ethereum’un gizlilik paradoksunu çözmek için zor matematik – veri gizliliği ve gizli işlemlere duyulan ihtiyaç ile blok zincirinin şeffaflığını (işlemleri doğrulamak için) uzlaştırma zorluğu.

Ethereum, Penn ve Teller veya Houdini gibi isimleri spor yapmazken, Aztec, Ernst & Sıfır bilgi geçirmez teknoloji üzerinde çalışan ve yerel gizlilik inşa eden Young, PegaSys ve diğer en yeni girişimler.

PegaSys, işletmeler için bir Ethereum istemcisi çalıştırma sürecini kolaylaştıran kapsamlı bir üretim sınıfı teklifler paketi sunar. Pantheon, Orion’u özel bir işlem yöneticisi olarak uygular ve ayrıca izinli bir ağda özel olarak işlem yapmak için AZTEC’in verimli sıfır bilgi gizlilik protokolünü kullanabilir..

Ethereal’de Aztec CEO’su Tom Pocock, ZK’nın önümüzdeki iki hafta içinde nasıl erişilebilir olacağını tartıştı. Sunumunda ayrıca, matematik ne kadar zorlaşırsa ısınan termometreli slaytlar da vardı – bu, insanların matematiğe ilgi duymazlarsa telefonlarını çıkarmaları için bir ipucuydu. Boneh Boyen İmzaları ve Eliptik Eğri eşleşmelerinde kızgınlık yaşandı.

ZK teknolojisinin, özel ödemeler ve diğer gizli işlemler için bankacılık ve finans alanında çok yararlı olacağı açıktır. Çoğu ZK şirketi, bireylerin ve firmaların sistemin çalışmasını sağlayan matematiksel olarak karmaşık kriptografiyi bilmeden kendi seçtikleri özel varlıkları oluşturmaları için “Lego kitleri” oluşturmaya yardımcı olacaktır..

Tom Pockock, 10–20 yıl içinde, bir ipotek almak için bankada kullanılacak bir “gelir belgesi” elde etmek için ZK teknolojisini kullanmayı bile öngördü. Bunun gerçekte ne zaman gerçekleştiğine bakılmaksızın, çoğu kişi için, tavşanın nereden geldiğini bilmeden şapkadan çıkardığını izlemekten mutlu olacağımızı söyleyerek konuştuğumuzu düşünüyoruz..

Sıfır bilgi ispatlı sistemlerde sürekli ilerleme kaydedildi ve bu, protokol mühendislerinin bir kanıtı okumadan kontrol etme sorununu çözmelerine yardımcı oldu. PegaSys’de Uygulamalı Araştırmacı olan Olivier Bégassat, PCP Teoremi – ZK sistemlerinin temelini oluşturan – “akıl almaz derecede harika.

Merkezi olmayan finans önde gelen anlatıdır.

#Defi, kripto ekosisteminde en çok ses getiren anlatılardan biri olarak ortaya çıktı ve ağırlıklı olarak Ethereum tarafından yönlendiriliyor. Defi kullanım durumlarının çoğu, tümü Ethereum üzerine inşa edilen Augur, UMA, MakerDAO, Compound ve diğerleri gibi protokollerden geliyor..

Ethereal, Austin Griffith’in öğle yemeğini sorunsuz bir şekilde satın almak için kullanılan brülör cüzdanıyla defi uygulamalarını bile sergiledi..

Web 3.0 mantrası, birçok kişinin kripto geleceği vizyonunda hala var, ancak Ethereum’da yeni türev piyasaları ve borç verme protokolleri ortaya çıktıkça açık finans liderliği ele geçirdi. Bazı kişiler için böyle bir hedefe ulaşmak yeterli olacaktır. Ryan Selkis, daha sıcak bir şekilde TwoBitIdiot ve kripto varlık araştırma firması Messari’nin kurucusu, Ethereum için tezini şöyle açıkladı:

“Ethereum, bitcoin’in bir değer deposu için yerleşim katmanı olduğu merkezi olmayan finans için bir yerleşim katmanıdır. Ethereum, merkezi olmayan finans zinciri olacak. Kazanan sonuç budur ve diğer her şey kendi zincirinde olacak veya birlikte çalışabilir olacaktır. “

Ryan’ın tezinin doğru olup olmadığını zaman gösterecek, ancak şimdilik, ademi merkeziyetçi finans, en iyi ve en parlakların çoğunun ulaşmaya çalıştığı değerli hedefleri olan güçlü bir anlatıdır..

Düzenleyiciler sohbete katılmaya devam ediyor.

Consensus’ta ABD Temsilcisi Tom Emmer, Blockchain ağ bölünmelerinden veya sert çatallardan kaynaklanan kripto para birimini elinde tutan vergi mükelleflerine fayda sağlayacak Çatallı Varlıklar ile Vergi Mükellefleri için Güvenli Liman’ı yeniden başlatmayı planlıyor. Özellikle, tasarı, IRS’nin düzenleyici muameleleri hakkında net bir rehberlik sunana kadar IRS’nin sert çatallarla kazanılan bildirilmemiş kripto varlıklarını cezalandırmasını engelleyecektir.

Caitlin Long, tüm hafta boyunca birçok panelde yer aldı ve kripto düzenlemesi hakkındaki düşüncelerinin çoğunu paylaştı. Hatta düzenleyicilerin kripto kurumlarına kıyasla kripto dışı kurumlara nasıl davrandığını incelerken kaç tane çifte standart olduğuna dikkat çekti..

Ron Paul, NY blockchain haftasında da yer aldı. Eski Kongre Üyesi ve başkan adayı, Temsilci Brad Sherman’ın (D-Calif.) ABD’de kripto para birimi alımlarını yasaklama çağrısının korkunç bir fikir olduğuna inanıyor. 2020 Başkan Adayı Andrew Yang, düzenleyicilerin yönergelerini netleştirmeleri gerektiğine inandığı için kripto varlık düzenlemesi hakkındaki görüşlerini paylaşan bir görünüm bile yaptı.

Kurumsal blok zinciri pazarı iş için açıktır.

Kurumsal blok zinciri teklifleri tam olarak devam ediyor ve her sektörden kuruluş için çözümler uygulayan sağlam pazarlar sağlıyor. Örneğin, ConsenSys destekli Kaleido Blockchain haftasında varlık kaydı, belge deposu ve uygulamadan uygulamaya mesajlaşma, belirteç basımı ve daha fazlası gibi çeşitli tak ve çalıştır özelliklerini içeren yeni bir işletmeler arası (B2B) teknoloji yığını başlattı. Kaleido pazarı işletmelerin özel iş ihtiyaçlarına uyması için 40’tan fazla ürün veya hizmet teklifine sahiptir.

Bilhassa, Microsoft, eski dünyanın sorumluluğunu üstleniyor. Blockchain haftasından hemen önce Microsoft, halka açık Ethereum blockchain ve Quorum için bir blockchain geliştirici kiti yayınladı. Geliştirici kiti ayrıca kullanıcıların Solidity ve Truffle’ı kullanmasına da olanak tanır. Microsoft müşterileri artık blok zinciri dağıtımını hızlandırmak, maliyetleri düşürmek ve iyileştirilmiş yönetim özellikleri eklemek için Microsoft Azure ve blok zinciri uygulamaları paketini kullanma seçeneğine sahip olacak..

Blockchain haftasında Microsoft, motor parçalarının izini sürmek ve web 3.0 dünyası için merkezi olmayan bir kimliğin yayınlanması için GE Aviation ile bir ortaklık yaptığını duyurdu. Daha fazla işletme, blockchain teknolojisinin dönüştürücü gücünü kabul ettikçe, onları hızlandırmak ve mevcut çözümlerini kullanmak için mevcut oyunculara bakacaklar..

Tokenizasyon, blockchain’in mavi okyanus pazarının amiral gemisidir.

ICO’lardan STO’lara (güvenlik belirteci teklifleri) geçerken, ekosistem, açık kaynak teknolojisini düzenlenmiş sermaye ile birleştiriyor. Bu, mevcut finans dünyasına şeffaflık getirmeye yönelik olumlu bir adımdır. Türevler, hisse senedi ve borçlanma senetleri gibi bir sonraki finansal ürün dalgası, blok zincirinin nihayet ödeme anlaşmasının ötesine geçtiği yöntem olacaktır..

Tokenizasyon bir bütün olarak, ekosistemi ileriye taşımaya devam edecek muazzam bir değer yaratacak mavi okyanus pazarları sunar. Mavi okyanus pazarları, genellikle sıfır toplamlı (birisinin başkalarının kazanması için kaybetmesi gerekir) oldukça rekabetçi kırmızı okyanus pazarlarının aksine, pozitif toplam oyunla sonuçlanan yeni, tartışmasız pazar alanlarıdır. Menkul kıymetlerin tokenlaştırılması yeni ve heyecan verici fırsatlar sunsa da, hala çok fazla tokenleştirilmiş menkul kıymet yoktur. Şirketler bu kavramları keşfetme konusunda daha rahat hale geliyor ve 2019 ve sonrasında tokenleştirilmiş menkul kıymetleri görmeye devam edeceğiz.

***

Yaklaşan Ethereum etkinlikleri ve konferansları hakkında bilgi edinmek ister misiniz??

ConsenSys haber bültenlerine abone olun →

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Ethereum 2 0 Staking Ekosistem RaporuBildiri

Ethereum 2.0 Staking Ekosistem Raporu

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Sosyal Simge Nasıl OluşturulurWeb semineri

Sosyal Simge Nasıl Oluşturulur

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me