blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogKurumsal Blockchain

Şu Anda Blockchain Kullanan Hükümetler?

Küresel olarak planlanan, devam eden veya duraklatılan kamu sektörü blok zinciri deneylerinin kapsamlı bir listesi. Tarafından Lesa MonéKasım 18, 2019Yayınlandı Kasım 18, 2019

hükümet blockchain kahramanı


Daha fazla hükümet, düzenleyici mevzuatı geçmek ve her gün blok zincir teknolojisi merkezli pilot projelere başlamak için yarışa katılıyor. Hükümetler, siber güvenlik, süreç optimizasyonu sağlamak ve güven ve hesap verebilirliği güçlendirirken hiper bağlantılı hizmetleri entegre etmek için blockchain teknolojisinden yararlanabilir. Dağıtılmış defter formatı, dijital para birimi / ödemeler, arazi kaydı, kimlik yönetimi, tedarik zinciri izlenebilirliği, sağlık hizmetleri dahil olmak üzere bir dizi devlet ve kamu sektörü uygulamalarını desteklemek için kullanılabilir., kurumsal kayıt, vergilendirme, oylama (seçimler ve vekil) ve tüzel kişilik yönetimi.

Bu makale, dünya çapında blockchain projeleri başlatan veya başlatmaya hazırlanan yönetimlerin bir listesini derlemektedir:

Kuzey Amerika

Kanada
Meksika
Amerika Birleşik Devletleri 

Güney Amerika

Arjantin

Avrupa

  • Avrupa Komisyonu, AB Blockchain Gözlemevi’ni başlattı & Avrupa’nın küresel bir lider olarak konumlandırılmasına yardımcı olmak için blok zinciri araştırmalarını ve inovasyonunu hızlandıracak forum. 
  • Avrupa Ufuk 2020 programı Avrupa Birliği genelinde blockchain projelerini destekleyen projelere 300 milyon € ‘ya kadar yatırım yapıyor.
Avusturya
Danimarka
Estonya
Gürcistan
Almanya
İrlanda
İtalya
Letonya
Litvanya
Lüksemburg
Malta
Hollanda
Slovenya
ispanya
İsveç
İsviçre
  • İle ortaklık içinde ConsenSys’in uPortu, Zug belediyesi, Ethereum blok zincirinde devlet tarafından verilen kendi kendine egemen bir kimliği test etti.
Ukrayna
Birleşik Krallık

Afrika

Etiyopya
Gana
Kenya
Liberya
Mauritius
Nijerya
Ruanda
Sierra Leone
  • Kar amacı gütmeyen Kiva ile işbirliği içinde Sierra Leone hükümeti, kredi geçmişi için bir blok zinciri platformu başlattı. Devlet kurumları, başvuru sahiplerini belirlemek için biyometrik veriler sağlarken, platform dijital bir cüzdan ve dijital kredi işlemlerini saklamak için dağıtılmış bir defter sunar..  
  • Sierra Leone hükümeti, 2019’un sonuna kadar blockchain destekli bir ulusal kimlik sistemini tamamen benimsemeyi planlıyor..
Güney Afrika
Tanzanya
Uganda
Zambiya

Asya

Çin

Çin, çoğu devlet tarafından yönetilen 500’ün üzerinde kayıtlı blok zinciri projesine sahip olduğundan, bu liste için birkaçını seçeceğiz..

  • legalXchain legalXchain, LegalFabric ve Hyperledger’ı temel alan kayıtlı üç blok zinciri hizmeti. 

Guiyang Belediyesi Halk Hükümeti Basın Ofisi, “Guiyang Blockchain’in Geliştirilmesi ve Uygulanması” başlıklı bir beyaz kağıt yayınladı. Teknik rapor, endüstri uygulayıcıları tarafından ülkenin blok zinciri teknolojisi için “ilk planı” olarak adlandırıldı..

Hong Kong ÖİB
Hindistan
Malezya
Singapur
  • Singapur Merkez Bankası Para Otoritesi, merkez bankacılığındaki dağıtılmış defter teknolojisinin potansiyelini keşfetmek için ConsenSys ile işbirliği yaptı. Project Ubin, tam işlem gizliliği, mutabakat kesinliği ve tek bir hata noktası olmayan gerçek zamanlı brüt ödeme sistemleri uyguladı.
Güney Kore
Tayland
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)
  • Smart Dubai projesi, Dubai’yi dünyadaki en mutlu şehir yapma girişimlerinde blockchain, yapay zeka ve IoT teknolojisinden yararlanıyor..

Avustralya

Blockchain Yolculuğunuza Bugün Başlayın

Kuruluşunuz için doğru blockchain çözümünü bulmak için uzmanlarımızla bağlantı kurun. Bize Ulaşın Sermaye PiyasalarıCBDCGlobal TradePaymentsHaberlerHaber Bülteni En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Finansın Geleceği Dijital Varlıklar ve DeFiWeb semineri

Finansın Geleceği: Dijital Varlıklar ve DeFi

Kurumsal Ethereum NedirWeb semineri

Kurumsal Ethereum Nedir?

Merkez Bankaları ve Paranın GeleceğiBeyaz kağıt

Merkez Bankaları ve Paranın Geleceği

Emtia Ticareti Finansmanı için Komgo BlockchainKasa Çivisi

Komgo: Emtia Ticareti Finansmanı için Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me