blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogBlockchain Açıklaması

Şükran Günü Sohbeti Başlayanlar: Bu Tatil Blockchain Hakkında Konuşun

Bu Şükran Günü’nde aileniz ve arkadaşlarınızla blockchain tavşan deliğine dalmak için 8 önemli nedenKasım 27, 2019

Şükran Günü Sohbeti Başlayanlar Neden Bu Tatil Blockchain Hakkında Konuşmalısınız?


Linux çekirdeğinin yaratıcısı Linus Torvalds bir keresinde “Konuşmak ucuzdur” demişti. Bana kodu göster. 

Çoğu gün bunu biz de söylüyoruz. 

Ama bazı günler konuşmak önemlidir. Hikaye önemlidir. Bugün o günlerden biri.

Bugün, muhtemelen kendinizi blockchain teknolojisini duymamış veya bu teknolojiden kafası karışmış insanların yanında bulacaksınız. Bazıları jargonu biliyor olabilir, ancak karışık hale getirebilir. Bazıları yalnızca diğer “B” kelimesi olan Bitcoin’e aşina olabilir. Bazıları şüpheci olabilir ki bu sağlıklıdır. Hikaye anlatımınızı test edecekler. 

Çoğumuz blok zinciri tavşan deliğine düştük çünkü bir noktada güvendiğimiz biri bize İnternetin geçmişi ve geleceği hakkında güzel bir hikaye anlattı. Bugün bu hikayeyi başka birine anlatma fırsatınız olabilir.. 

İyi hikaye nedir? 

En azından nasıl hissettirdiğini biliyorsun. İyi bir hikaye, telefonunuzdan veya tabağınızdan bakacağınız, sandalyenizi çevireceğiniz, okumak için geç kalacağınız bir hikaye. Beyninde hissedeceksin. Burada bir hikaye var. 

Lisa Cron’un yazdığı gibi, “Burada sadece hayatta kalmama değil, aynı zamanda gelişmeme yardımcı olacak ne öğreneceğim?”

İyi bir hikayenin bir karakteri ve onları baskı altına alan bir çatışması vardır. Karakterin baskı altında yaptığı seçim, gerçek karakterini ortaya çıkarır..

Karakter: sen, ben, herkes. Çatışma: senin olduğunu sandığın şey değil. Verileriniz. Senin paran. Senin kodun. İnternetiniz. Senin dünyan. Seçim: bugün dijital yaşamın uyuşturan rahatlığından kurtulup interneti geri alıp almayacağınız.

Bugün bir şeyi açıklığa kavuşturursanız, bir seçeneğimiz olduğunu açıkça belirtin..

Hikayenizin nerede başlamasını istediğinizi düşünün. Karma veya bloklarla olmayabilir. Belki gelen kutunuza gelen meraklı bir e-postayla. Bir güvenlik uyarısı. Bankanız size arka arkaya üçüncü ay için tekrar yeni bir kart çıkarmak istiyor. Bir şirketten, şifrenizi değiştirmenizi ve bilgilerinizi güvende tutmanızı isteyen bir ihlalle ilgili başka bir utanç verici e-posta. Ama bilgini düşündün oldu kasa. 

İşte bir alıştırma: “blockchain” kelimesini kullanmadan ne kadar dayanabileceğinizi görün. Sapiens, örneğin, blockchain hakkında harika bir hikaye ancak “blockchain” kelimesini bir kez kullanmıyor. 

Blockchain, gerçekte ne hakkında konuşmamız gerektiği hakkında konuşmanın bir yolu.

Güven hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun.

Genel yokluğu. Bankalarda. Tedarik zincirlerinde. Sağlık hizmetlerinde. Hükümetlerde. Gazetecilikte. Sosyal medyada. Sistemlerde. Insanlarda.  

Güven ihlalleri hakkında konuşun. 3 milyar Yahoo hesabı. Marriott International’ın 500 milyon müşterisi. Equifax tarafından izlenen 200 milyon tüketici.  

Verileriniz ve ona ne olduğu hakkında konuşun. Hakkında konuşmak Facebook verilerinizi nasıl kullanır. Uygulamalar nasıl kullanılır konum verileriniz. hakkında dijital hayatı kendisine karşı silahlandırılan kadın. Verileriniz hakkında sağlığınız, işiniz, aşk hayatınız gibi konuşun, çünkü hepsi bu. 

Blockchain hakkında konuşun, böylece para hakkında konuşabilirsiniz.

Para hakkında konuşun, böylece paranızın nasıl hareket ettiği hakkında konuşabilirsiniz. Ve bunu kim idare ediyor? Ön uç işlemciler. Banka edinme. Kart dernekleri. Veren bankalar. Ödeme işlemcileri. Takas odaları. Her biri ücretleri çekiyor, her biri o büyük güven ihlallerine duyarlı..  

Para hakkında konuşun, böylece o tuhaf, kaçınılmaz solucan deliğine ilk başta paranın ne olduğu hakkında gidin. Bu alıntı hakkında konuşun Sapiens, “blockchain” kelimesini asla kullanmayan blockchain hakkında kitap: 

“Deniz kabuğuna, altın paraya veya dolar banknotuna neden inanıyorum? Çünkü komşularım onlara inanıyor. Komşularım da onlara inanıyor çünkü ben onlara inanıyorum … Para, insanların mal ve hizmet alışverişinde başka şeylerin değerini sistematik olarak temsil etmek için kullanmaya istekli oldukları herhangi bir şeydir. ” 

İnsanların kullanmak istediği her şey. 

Bugünlerde insanların para için ne kullandıkları hakkında konuşun. Kripto para birimi hakkında konuşun. İlk bitcoin işlemi hakkında konuşun. 10.000 bitcoin için iki pizza. Ethereum’un yerel para birimi olan Ether hakkında konuşun. Eterin nasıl sadece para olmadığından, yakıt

Facebook’un dijital para birimi Libra hakkında konuşun. Geçmiş performanslarını göz önünde bulundurarak, Facebook’un gerçekten ne kadar etkili olacağını düşündüğünüz hakkında konuşun. 

Altyapı hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun.

Finansal altyapı hakkında konuşun. Hakkında konuşmak kötü amaçlı yazılım yerleştiren bilgisayar korsanları küresel bankacılık sistemimizde ve bir milyar dolarla kaçtım. 

Bulut altyapısı hakkında konuşun. Ermenistan’ın internetini kapatan 75 yaşındaki Gürcü kadın hakkında konuşun kürekle. 

Jeff Bezos’tan bahsedin ana plân. AWS’nin ABD’deki e-ticaretin% 40’ını ve basılı kitap satışlarının% 42’sini nasıl kontrol ettiği ve Google’dan ve bulut bilişim sektörünün neredeyse yarısından daha fazla ürün aramasını nasıl kontrol ettiği ve en hayırsever milyarderin bile nasıl böyle bir güce sahip olmaması gerektiği hakkında. 

Bezos’tan bahsedin Mezuniyet konuşması zeka ve nezaket ve hediyeler ve seçimler hakkında ve geçici bir rahatlama soluklayın.

Kimlik altyapısı hakkında konuşun. Oturum açma yorgunluğundan veya şifrenizi sıfırlamaya nasıl bu kadar alıştığınızdan, artık bunu hissetmeyeceğinizden bahsedin. Üçüncü taraf kimlik doğrulayıcılarından ve Facebook, Google ve Twitter üzerinden çoğu uygulamada nasıl oturum açabileceğinizi ve bu kolaylığın nasıl bir bedeli olduğunu konuşun. 

Ademi merkeziyetçilik hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun.

İnternetin orijinal ağ tasarımı, dağıtılmış düğümler ve eşler arası zaman damgası hakkında konuşun, ancak bu sözcüklerden hiçbirini kullanmayın. Patatesleri uzatmak hakkında konuşun ve Gary Amca’nın patatesleri Diane Teyze, Jimmy Amca ve Gary’nin komşusuna vermek yerine doğrudan masanın karşısına geçirmesinin nasıl daha mantıklı olacağını konuşun (onun adı ne?) gümüş eşyalarını zar zor kaldırabilen iki yaşındaki yeğen. Merkezi olmayan patatesler hakkında konuşun, böylece merkezi olmayan finans hakkında konuşabilirsiniz. 

Ademi merkeziyetçilik hakkında konuşun, böylece bağlantı hakkında konuşabilirsiniz. zayıf bağların gücü. 

Ademi merkeziyetçilik hakkında konuşun, böylece tüm farklı ağlarda biraz netlik sağlayabilirsiniz: World Wide Web ve Deep Web ve Dark Web ve Web1, Web2, Web3. Bir blok zincirinin nasıl sadece İnternet’teki başka bir uygulama değil, İnternet’in temel bir katmanı olduğundan bahsedin. Bir güven katmanı. Yerleşim katmanı. Ona ne demek istersen. Merkezi olmadığından emin olun. 

Gerçek hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun. 

Tek bir gerçeğin kaynağı hakkında. Bir ödeme hakkındaki gerçek. Bir ilaç hakkında. Bir parça yiyecek hakkında. Bir içerik parçası hakkında. Hakkında konuş 1959 Büyük Şükran Kızılcık Korkusu ve şimdi gıda işlemenin nasıl doğrulanabilir olduğu. Nasıl olduğu hakkında konuşun İnternetin çoğu bugün doğru değil– metrikler, işletmeler, içerik, insanlar – yine de bir seçeneğimiz var. 

Gerçeğin kaybolması hakkında konuşun. Hafıza boşlukları hakkında konuşun. Sanki tasarım gereği, kolektif hafızamızdan şeyler nasıl kaybolur. Hakkında konuşmak Twitter’ın tasfiyesi. İçeriğin değeri ve hızı hakkında konuşun — daha fazla reklam satmak için daha fazla göz almak için kontrol edilmemiş bir hızda kelimeleri tıklama tuzağı. Gerçeği söylemek şöyle dursun, bir web sitesinin birinin dikkatini ne kadar çekmesi gerektiğinden bahsedin. 15 saniyeden az.

Hakkında konuşmak uzun vadeli düşünürler. Hikayelerin nasıl sürdüğü hakkında konuşun. Kalıcılık hakkında konuşun. Arkasındaki isimsiz kahramanlar hakkında konuşun İnternet Arşivi ve Wayback Makinesi ve Gezegenler Arası Dosya Sistemi. Düğümler için teşekkür eder. 

Satoshi hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun.

Satoshi Nakamoto. Zamanımızın en büyük köken hikayelerinden biri. Bir ad, biraz açık kaynak kodu ve bir talep: “Gelen bağlantıları kabul eden bir düğümü çalışır durumda tutabilirseniz, gerçekten ağa çok yardımcı olursunuz.”

Satoshi hakkında konuşun, böylece açık kaynak geliştiricileri hakkında konuşabilirsiniz. Yazılımın dünyayı nasıl yediğinden ve sonra bir avuç teknoloji şirketinin yazılımı yediğinden ve şimdi geliştiricilerin yazılımı aldığından ve bu nedenle İnternet’ten bahsedin, geri. 

Satoshi hakkında konuşun, böylece tüm Satoshiler hakkında konuşabilirsiniz. İnternete geri dönen herkes. Uzman kullanıcılar. Wikipedia’ya katkıda bulunanlar. Amazon yorumcuları. Yığın Taşması katkıda bulunanlar. Hakkında konuş İnternetin% 1 kuralı:% 1’imiz nasıl yaratıyoruz ve% 99’umuz nasıl pusuda kalıyor.  

Bu Satoshileri tanıma ve ödüllendirme ihtiyacı hakkında konuşun. Kripto ekonominin nasıl anahtar olduğu ve bir grup insanın bunu nasıl anladığı hakkında konuşun. İkinci dereceden oylama ve enflasyon finansmanı hakkında konuşun ve radikal piyasalar. Satoshi’ye ve tüm Satoshilere teşekkür edin.

İnovasyon hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun. 

İnovasyonun zaman çizelgesi hakkında konuşun. Blockchain hikayesi Vitalik ve Satoshi’den çok önce, Nick Szabo ve Wei Dai ve Adam Back ve Cypherpunks ve Tim Berners-Lee ve David Chaum ile William Gibson ve Alan Turing ve Ada Lovelace ve Charles Babbage ve George Boole ve liste ile nasıl başladı? devam eder.

İnovasyonun temellerinden bahsedin. Risk. Zamanlama. Teknik direnç. İnsan direnci. Şükran Günü yeniliği hakkında konuşun. Turducken’ı hatırladın mı? Hindinin içinde ördek içinde bir tavuk. Olumlu başarısızlık hakkında konuşun. 

Blockchain’in benimsenmesi hakkında konuşun. İşletmelerin geliştiricileri nasıl takip ettiklerinden bahsedin. Şu anda hangi hükümetlerin blockchain kullandığından bahsedin. Gerçek dünyadaki inovasyon hakkında konuşun. Güvenebileceğimiz sektörler hakkında konuşun.

Daha iyi bir İnternet hakkında konuşabilmek için blockchain hakkında konuşun. 

İnternetin kökenleri hakkında konuşun. Nasıl kontrolden çıktı ve onu nasıl geri alabileceğimizi. İnternete ilk kez dokunduğunuzdan ve nasıl aşık olup olmadığınızı konuşun. Başkalarının İnternet aşk hikayelerini de dinleyebilmek için blockchain hakkında konuşun.

İnternetin güzel yanlarından bahsedin. İnternet için teşekkür edin. İzlemek hakkında konuşun 10 yıl sonra bir oğul ve annesi yeniden bir araya geliyor. O an için nasıl orada olman gerektiğini. Yapmaya çalıştığımız tek şey kendimize ve sistemlerimize rağmen bağlantıda kalmak. 

Blockchain hakkında konuşun ki bir gün artık blockchain hakkında konuşmak zorunda kalmayalım ve İnternet tekrar bizim olacak.

***

İnternetin geleceği hakkında daha fazla hikaye okumak ister misiniz??

ConsenSys haber bültenlerine abone olun →

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için haber bültenimize abone olun.Ethereum 2020 Q3 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q3 DeFi Raporu

Ethereum 2020 Q2 DeFi RaporuBildiri

Ethereum 2020 Q2 DeFi Raporu

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz KılavuzKılavuz

Blockchain İş Ağları İçin Eksiksiz Kılavuz

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl OluşturulurWeb semineri

Başarılı Bir Blockchain Ürünü Nasıl Oluşturulur

Tokenizasyona GirişWeb semineri

Tokenizasyona Giriş

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me