Güvenli ve özelleştirilebilir varlıkları hızla yayınlayın

güvenli ve özelleştirilebilir varlıkları hızla yayınlayın

Sorun

Bugün varlık ihracı, çok sayıda aracıyı içeren yavaş ve karmaşık bir süreçtir. Eski sistemler, kurumların sürekli değişen yatırımcı taleplerine ve giderek daha katı finansal düzenlemelere tepki vermesini yavaşlatır.

Çözüm

Codefi, tüm varlık ihracı ve yaşam döngüsü yönetimi sürecini kolaylaştırır. Yatırımcı hakları ve yükümlülükleri ile tam olarak kodlanmış ve otomatikleştirilmiş dijital varlıkların hızlı, güvenli ve özelleştirilebilir ihracını ve ayrıca uyumluluk özelliklerini sunuyoruz..

Hem geleneksel menkul kıymetlerin hem de yeni finansal araçların dijitalleştirilmesi, daha geniş bir varlık yelpazesinin paraya dönüştürülmesine olanak tanır. Özelleştirilebilir ihraç ve hızlı piyasaya çıkış süresi, ihraççıların dijital varlık özelliklerini doğrudan yatırımcı talepleriyle eşleştirmesine olanak tanır. Kısmi sahiplik ve azaltılmış operasyonel maliyetlerle birleşen bu ilerlemeler, oyunun kurallarını değiştiren birçok faydaya yol açar. En önemlisi, potansiyel yatırımcılardan oluşan daha geniş bir pazara erişimi genişletir, piyasa boyutunu artırır ve güçlü likiditeyi teşvik eder. İkincil piyasa fırsatlarını fırlatır, karşı taraf riskini önemli ölçüde azaltır, finansman sürecinin hızını artırır ve daha düşük maliyetlerle sermayenin kilidini açar.


Toplam 350 milyon avro değerinde üç fonu belirtmek için Mata Capital’in Codefi ile ortaklığı hakkında bilgi edinin →

Küresel pazarlarda uyumluluğu otomatikleştirin

küresel pazarlarda uyumluluğu otomatikleştirin

Sorun

Finansal yeniliklerin hızına ayak uydurmak için uyumluluk ve düzenleyici raporlama gereksinimleri önemli ölçüde yoğunlaşmıştır. Geleneksel olarak şirketler, verimsiz ve insan hatası, manipülasyon ve dolandırıcılığa eğilimli aylık veya üç aylık manuel denetimlere güveniyorlardı. Uluslararası olarak faaliyet gösteren şirketler ayrıca, birden çok yargı alanında gelişen düzenlemelere uymakta zorlanıyor..

Çözüm

Codefi, yerleşik uyum işlevleri ve otomatik gerçek zamanlı işlem izleme ile sabit bir defterde dijital varlıkları yayınlar. Geleneksel menkul kıymetler yasasına göre modellenen kodla mevcut varlık sınıflarına benzer davranan dijital varlıklar oluşturuyoruz ve uygunluk niteliklerini, amaçlanan coğrafi dağılıma göre belirli düzenlemelere uyacak şekilde programlıyoruz. Platformumuz, varlık ve ağ etkinliklerinin gerçek zamanlı gözetimine olanak tanıyan düzenleyicilere izinleri genişletebilir. Geleneksel varlık modellerinin davranışıyla uyumlu dijital varlıklar ve ilgili paydaşlara şeffaf raporlama, yatırımcı ve düzenleyici belirsizliği azaltır ve onay ve benimsemeyi teşvik etmeye yardımcı olur.

Varlık yaşam döngüsünün tamamını tek bir platformda yönetin

tüm varlık yaşam döngüsünü tek bir platformda yönetin

Sorun

Geleneksel fon abonelikleri ve varlık yaşam döngüsü yönetimi, bir avuç aracıyı içeren karmaşık, manuel, kağıt tabanlı süreçlere dayanır. Bu süreçler insan hatası, veri manipülasyonu ve sahtekarlığa eğilimlidir ve genellikle silolarda meydana gelir ve sık veri mutabakatı gerektirir. Kırık fon yönetimi, biriken maliyetlere, yüksek abonelik ücretlerine ve zayıf yatırımcı deneyimine neden olur.

Çözüm

Codefi, güvenlik yaşam döngüsü olaylarını tek bir platformda dijitalleştirir. Tüm platform etkinliği için tek bir doğruluk kaynağını korur ve veri erişilebilirliğini kolaylaştırarak manuel mutabakat ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, temettü ve vekaleten oylamadan bölünmelere, hak ve teminat sorunlarına, devralmalara ve takaslara kadar çok çeşitli kurumsal eylemleri optimize eder – yatırımcı deneyimini basitleştirir.

Tamamen dijital yaşam döngüsü, ağ yönetimini kolaylaştırır, yatırımcı ilişkilerini geliştirir ve gerçek zamanlı sınır tablosu yönetimine olanak tanır. Kodlanmış iş mantığı, insan hatalarını azaltır, üçüncü taraf varlık servisine olan ihtiyacı ortadan kaldırır, verimliliği önemli ölçüde artırır ve maliyetleri düşürür.

Dijital varlıkları doğrudan yatırımcılara dağıtın

dijital varlıkları doğrudan yatırımcılara dağıtın

Sorun

İhraç edildikten sonra, yatırım firmaları ürünlerini dağıtmak için geleneksel olarak bankalara, komisyonculara ve diğer aracılara güvenir. Bu, aracı maliyetlerine neden olur ve yatırımcılardan ilişkinin kopmasına neden olarak bir firmanın yatırımcı deneyimini yönetme kabiliyetini sınırlar.

Çözüm

Codefi, dijital varlık pazarında doğrudan varlık dağıtımına olanak tanır. İhraççıları doğrudan yatırımcılarla bağlarız ve eşler arası piyasaları kolaylaştırır, ikincil piyasa fırsatları yaratır ve daha fazla likiditeyi teşvik ederiz. Yatırım firmalarının tüm varlık yönetimi değer zincirini kontrol etmesini sağlıyoruz ve süreçte transfer aracısı, varlık servisi ve vekil yönetim ücretlerini ortadan kaldırıyoruz..

Gerçek zamanlı uzlaşma ile işlem yapın

gerçek zamanlı uzlaşma ile işlem yapmak

Sorun

Takas ve kapatma döngüleri, silo sistemleri kullanan birden çok aracıdan geçerek işlem tarihinden itibaren üç iş günü sürebilir. Bu, paydaşlar arasında ödemede gecikmeler yaratır ve nakit akışını etkiler.

Çözüm

Blockchain, transfer ve ödeme acenteleri, merkezi takas odaları ve merkezi güvenlik mevduatları gibi aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak neredeyse gerçek zamanlı yerleşime olanak tanır ve T + 0’ı gerçeğe dönüştürür. Accenture geçtiğimiz günlerde küresel finans endüstrisinin Takas ve mutabakatı depolamak ve işlemek için blockchain kullanarak 10 milyar dolara kadar tasarruf edin.

Varlık bakımı için veri kalitesini yükseltin

varlık bakımı için veri kalitesini yükseltme

Sorun

Muhafızlar şu anda doğru güvenlik referansı ve kurumsal eylemlerden ve ilişkili olaylardan kaynaklanan değişikliklerle uyumlu temel varlık referans verileri sağlamak için bir dizi kaynağa güveniyor. Bunun için, saklama görevlilerinin yüksek ücretler ödemeleri ve sektördeki hemen hemen her büyük sistem ve süreç için kritik olan bilgileri standartlaştırmak için çalışmaları gerekir..

Çözüm

Blockchain, veri mutabakatı ihtiyacını ortadan kaldıran tek bir doğruluk kaynağı sağlayarak dijital varlık verilerinin toplanma, doğrulanma, güncelleme ve korunma yöntemini dönüştürür. Görev açısından kritik süreçleri ve analitiği çalıştıran güvenilir, makine tarafından okunabilir veri setleri sağlıyoruz. Bu, veri temizlemeyi ve kullanımını kolaylaştırır, maliyetleri düşürür ve ihraççıların, yatırımcıların, saklama görevlilerinin ve diğer paydaşların deneyimlerini kolaylaştırır..

Varlık Yönetiminde Blockchain’in Faydaları

Daha Geniş Varlıktan Para Kazanma

Daha Geniş Varlıktan Para Kazanma

Varlık tokenizasyonu, hem geleneksel menkul kıymetlere hem de yeni finansal araçlara uygulanabilir ve yönetim altındaki varlık türlerini genişletir..

Pazar Talebine Uygun Ürünler

Pazar Talebine Uygun Ürünler

Varlıklar, belirli yatırımcı gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilebilir ve yavaş hesaplanan finansal ürünler, değişen talebe daha iyi uyum sağlamak için yeniden yapılandırılabilir. 

Daha Geniş Pazar Erişimi ve Daha Düşük Riskler

Daha Geniş Pazar Erişimi ve Daha Düşük Riskler

Kısmi mülkiyet, küresel dağıtım ve düşük ihraç maliyeti, uygun fiyatlı varlıkların daha büyük yatırımcı havuzları için erişilebilir olmasını sağlar. 

Artan İkincil Pazar Fırsatları

Artan İkincil Pazar Fırsatları

Dijital varlıklar ve ilişkili ağlar arasındaki artan bağlantı ikincil piyasa fırsatlarını genişletir ve likidite potansiyelini iyileştirir.

Anında Ticaret Sonrası İşleme ve Hesap Görme

Anında Ticaret Sonrası İşleme ve Hesap Görme

Blockchain, sahiplik, transfer düzenlemesi ve fonların ödenmesi kayıtlarında anında değişikliği etkinleştirir.

Süreç Verimliliği ve Azaltılmış Maliyetler

Süreç Verimliliği ve Azaltılmış Maliyetler

Akıllı sözleşmeler, uyumluluk, KYC / AML, kayıt bakımı, ödeme mutabakatı, işlem izleme ve raporlama dahil olmak üzere varlık yönetimi süreçlerini otomatikleştirir. Bu, önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

Gayrimenkul Blockchain Çözümlerini Keşfedin

Emlak dijital varlıklarının yarattığı fırsatların kilidini açmak için blok zincirinden yararlanın. Yeni iş modellerini oluşturmak, gayrimenkulün temelindeki operasyonları iyileştirmek, maliyetleri düşürmek, veri silolarını en aza indirmek ve şeffaflığı artırmak için ConsenSys ile birlikte çalışın.

keşfetmekGayrimenkul Blockchain Çözümlerini Keşfedincodefi varlıkları bg

ConsenSys Codefi

Dijital varlık yönetimi için eksiksiz blok zinciri uygulama paketi

Codefi, varlık yöneticilerinin izin verilen blok zinciri ağlarında dijital varlıkların, ilişkili pazarların ve dijital finansal araçların yaşam döngüsünü oluşturmasına, yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanır..

  • Finansal ürünler oluşturun ödenecek hesaplar, faturalar ve tedarikçi hizmet sözleşmeleri dahil olmak üzere şu anda menkul kıymetleştirilmemiş olanlar. Yeni finansal ürünler ve hizmetler oluşturmak için tamamen dijitalleştirilmiş varlıklar arasındaki bağlantıyı geliştirin.
  • Yatırımcı ve piyasa taleplerini daha iyi karşılayın Yavaş ödeme yapan finansal ürünleri yeniden yapılandırarak ve varlık ihracını doğrudan yatırımcı spesifikasyonlarına göre özelleştirerek.
  • Likiditenin kilidini açın İkincil piyasa fırsatlarını genişletmek ve ağınıza daha fazla yatırımcı çekmek için hızlı ve güvenli eşler arası varlık transferleri sağlayarak.
  • Küresel pazarlara erişin, yatırımcı tabanınızı genişletin, ve uluslararası dağıtım yetenekleri ile yönetim altında daha çeşitli varlıkları biriktirmek.
  • Optimuma ulaşın operasyonel verimlilik ve maliyetleri azaltın otomatik süreçler ve dağıtılmış ve karşılıklı pazar altyapısı ile.
Codefi’nin dijital varlıklar platformu hakkında daha fazla bilgi edinin →

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me