blog 1HaberlerGeliştiricilerEnterpriseBlockchain AçıklamasıEtkinlikler ve KonferanslarBasınBültenler

Haber bültenimize abone ol.

E

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

AnasayfaBlogCodefi

Yerel Topluluklarımızın Finansmanını Yeniden Demokratikleştirme Zamanı

by Alex KosturaŞubat 4, 2020Yayınlanan Şubat 4, 2020

brian jones JFpLW xhvco unsplash


ConsenSys Codefi ve yakın zamanda yapılan bir satın alma, Patrick Berarducci ve Emma Channing tarafından yazılan muni bonolarına taban katılımını geri getirecek

Belediye tahvil piyasası, perakende yatırımcılar arasında her zaman popüler olmuştur ve genellikle hem federal hem de eyalet vergi muafiyetleri ile nispeten güvenli yatırımlar olarak kabul edilen yatırımları sunmaktadır. Bununla birlikte, yerel sakinler, 100.000 $ ‘a varan tahvil değerleriyle kendi topluluklarına yatırım yapmanın dışında fiyatlandırıldı..

fabian-blank-pElSkGRA2NU-unsplash.jpg

Bir zamanlar halk tarafından finanse edilen, halk tarafından finanse edilen projeler artık büyük kurumlara ve ortak fonlara ayrıldı ve odağı toplulukları iyileştirme fırsatlarından kâr getiren projelere kaydırdı..

Odağı topluma geri döndürme girişimleri isabetli oldu. Bazı ABD şehirleri, küçük topluluk altyapı projeleri için “mini muni bonolarını” başarıyla kullandı. Lawrence, Kansas, 100.000’den az nüfuslu, yaklaşık yarım milyon yayınlandı 2017’de bir itfaiye aracı satın almak için özel olarak dolar tahvilleri ve Denver satıldı 12 milyon $ 2014 yılında 20 dakikada mini muni tahvillerinde. Aslında, 2019’da ihraç edilen belediye tahvillerinin yaklaşık yarısı 10 milyon doların altındaydı, ancak toplanan toplam sadece yaklaşık 31 milyon dolar veya belediye tahvil piyasasının% 5’i kadardı..

Bu girişimler bol miktarda yerel talebi ortaya koyarken, daha küçük tahvil ihraç etmenin yüksek maliyeti ölçeklendirmeyi engelliyor. Bu, iyi finanse edilen girişimin ölümünden çok açık. Komşuluk, Munis’i kitlelere ulaştırmak için yola çıkan, ancak tahvillerin satışı, dağıtımı ve bakımı için yüksek maliyetler karşısında mücadele etti..

Topluluk Tarafından Finanse Edilen Munis için Tokenizasyon

Geçmişte, belediye tahvilleri devasa, devrimci projeleri finanse etti. İlk muni bonolarından biri 1818’de New York Eyaleti tarafından Erie Kanalı’nı finanse etmek için ihraç edildi, bu da ABD’nin Ortabatı ve Kuzeydoğu bölgesi arasındaki nakliye maliyetlerini düşürerek doğu şehirleri için yiyecek ve malzeme fiyatlarını düşürdü. Ayrıca Golden Gate Köprüsü, bir 35 milyon dolarlık muni bono arzı San Francisco sakinleri tarafından satın alındı.

Ama mini muni bonoları tipik olarak böyle büyük hedeflere sahip değildir. 5.000 dolarlık mezheplerde 10-20 milyon dolar arasında değişen ihraç büyüklükleriyle, geçen yıl fonların çoğu 10 milyon dolardan daha düşük maliyetli projeler için kullanıldı: daha büyük döner altyapı planları yerine ayrı topluluk etki projeleri.

Daha küçük ölçekli kamu altyapı finansmanı ile ilgili sorun, ihraç maliyetinin multi-milyar dolarlık bir tahvil kadar yüksek olmasıdır. Aslında, yerel topluluklar içinde muni tahvillerini satma ve yönetme süreci, düzenleyici gerekliliklerin yanı sıra fazladan bir idari maliyet katmanı ekler. Ülkeye giren daha küçük firmalar için giriş engelleri yüksektir. 3,8 trilyon dolarlık belediye tahvil piyasası.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için, muni bonosu ihracı etrafındaki altyapının değişmesi gerekiyor. Sosyal ve sermaye koordinasyonunda devrim yaratma potansiyeline sahip blockchain teknolojisi, muni bono finansmanında yenilikçi ve yönetilebilir fırsatlar yaratmak için mükemmel bir şekilde konumlandırılmıştır..

Pratik anlamda belediyeler, tahvil yaşam döngüsü boyunca daha verimli yönetim sağlamak için tokenleştirmeyi kullanabilir. Örneğin faiz ödemeleri akıllı sözleşmeler kullanılarak otomatik olarak programlanabilir.

Miras Finansal Sistemlerinin Satın Alınması

Ticaret ve finans için savaşta test edilmiş bir işletim sistemi olan ConsenSys Codefi, çoklu kullanım durumları için blockchain teknolojisini halihazırda verimli ve güvenilir bir şekilde kullanıyor. Codefi, İngiltere’deki Majestelerinin Tapu Sicilinin, örneğin Paris’teki bir binanın sahipliğinin 26 milyon avroluk bir tokenleştirilmesinin yanı sıra gayrimenkulün tokenleştirilmesini test etmesini sağladı. Platform, bir dava finansmanı yatırımının dünyanın ilk tokenasyonunu üretti, şirketleri dijital, programlanabilir ödemeleri kabul etme yetkisi verdi ve blockchain tabanlı “DeFi” kredilendirme faaliyetinin veri analitiğini oluşturdu..

Codefi şu anda ADM, Bunge, Glencore Agriculture, Cargill ve Louis Dreyfus Company tarafından oluşturulan bir girişim olan Covantis aracılığıyla dünyanın en büyük emtia şirketlerinden bazıları için küresel ticareti güçlendirmeye hazırlanıyor..

Mini muni tahvillerine doğrudan, yerel yatırım için uygun maliyetli ve etkili bir çözüm oluşturmak, hem finansal piyasalar hem de demokrasi için iyi bir şeydir. Sonuçta, yerel sakinler, yerel topluluklarına yatırım yapmak için en büyük teşvike sahiptir ve risk ve aşırı borçlanmaya karşı korunmak için en derin bilgi ve içgörüye sahiptir. Mini-muni tahvillerine daha fazla yerel katılım, bölge sakinlerini topluluklarıyla yeniden bir araya getirecek.

Mini muni tahvilleri, dijital menkul kıymetler için gerçek dünyada bir kullanım örneği olarak, şehirlerin yatırım yapan vatandaşları meşgul etmesine, bilgilendirmesine ve ödüllendirmesine yardımcı olmak için son derece güçlü bir güçtür..

Ve ConsenSys olarak, daha iyi bir para toplama deneyimi için bu vizyona bahse girmeye daha da ileri gidiyoruz: ConsenSys Digital Securities LLC (“CDS”), FINRA kayıtlı ConsenSys’in şirket içi komisyoncu bayisi, satın aldı Miras Finansal Sistemleri Inc., muni finans piyasasına girmek ve muni ihraççılarının muni tekliflerini belirtmek için Codefi yazılımını kullanmalarını daha da kolaylaştırmak için.

patrick-robert-doyle-OvXht_wi5Ew-unsplash.jpg

Belediye Tahvillerinin Geleceği

ConsenSys, mini muni bağı evrimini destekleyecek hem teknoloji hem de yapılanmadaki yenilikleri ileriye taşımaktan heyecan duyuyor. Tokenizasyon, zaten güçlü olan bir finans piyasasını bireyler ve topluluklar için daha erişilebilir hale getirebilir.

Ethereum’un Ortak Yaratıcısı Joseph Lubin, “Tokenleştirilmiş, dijital belediye tahvilleri, menkul kıymetleri günlük vatandaş yatırımcıları için daha erişilebilir hale getirerek ve her büyüklükteki topluluklar için daha uygun maliyetli hale getirerek, muni piyasasını orijinal topluluk odaklı ruhuna geri döndürmeye yardımcı olabilir” dedi. ve ConsenSys’in Kurucusu. “Özelleştirilebilir dijital sözleşmeler veya akıllı sözleşmeler, muni bonosu ödeme ve tasfiyesi, yasal tahkim ve yatırımcı kimlik doğrulaması gibi süreçleri kolaylaştırmaya ve otomatikleştirmeye yardımcı olacak.”

Topluluk üyeleri, çevrelerine yatırım yapmak için her zaman en büyük teşvike sahip olacaklar ve tokenleştirme, bu yatırım fırsatlarını bir kez daha gerçekçi bir yerel olasılık haline getiriyor. Sakinler hangi otoyolların iyileştirilmesi veya inşa edilmesi gerektiğini bilir. Ebeveynler yerel ihtiyaçları anlar ve daha iyi okullara, parklara ve ortak alanlara yatırım yapar. Blok zinciri etkinleştirilmiş, topluluk katılımlı finansman, kamu altyapısına yapılan yatırımın, hesap verebilirliği ve yerel demokrasiyi geliştirirken orada yaşayan insanlar için faydaları en üst düzeye çıkarmasını sağlayabilir..

Patrick Berarducci, New York’ta ConsenSys Codefi ve küresel fintech’in eş başkanıdır ve Emma Channing, Colorado’daki ConsenSys Digital Securities LLC ve Heritage Financial Systems Inc.’in Kayıtlı Temsilcisidir..

En son Ethereum haberleri, kurumsal çözümler, geliştirici kaynakları ve daha fazlası için bültenimize abone olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me