Sertifikalı Blockchain uzmanlarına yönelik artan talep, aynı zamanda Blockchain sertifikalarının önemini de artırıyor. Blockchain uzmanlığınızı kanıtlamak için Blockchain Uzman Sertifikanızı almayı arzuluyorsanız, ilerlemek için bu makaleyi okuyun!

Teknoloji hızla değişiyor ve yetişemeyenler geride kalma şansını riske atabilir. Blockchain teknolojisi, 2008’de Bitcoin’in gelişiyle ana akım uygulamayı başarmış olsa da, 2016 ve 2017’de gerçek dünyadaki bir teknoloji seçeneği kimliğini kazandı. Blockchain’in açık ve özel iş ağları arasında bilgi paylaşımını dönüştürme potansiyeli uzun vadeye yansıyor. Blockchain Teknolojisi ile vaatler.

Bu nedenle, Blockchain uzman sertifikası için ortaya çıkan bu fütüristik teknoloji araştırmasında kariyer yapmayı hedefleyen birçok aday. Blockchain teknolojisinde bir sertifika almak istiyorsanız, doğru temeli kurmanız gerekir. Birçok aday, bir Blockchain uzmanı olarak yeteneklerini kanıtlamak için doğru sertifikayı bulmakta genellikle zorluklarla karşılaşır. Öyleyse, bir Blockchain uzmanının rolünü anlayarak bir Blockchain sertifikasyonunun etkilerine daha derinlemesine bakalım..

Ek olarak, aşağıdaki tartışmada Blockchain sertifikalarının faydalarına ilişkin bir yansıma, destekleyici içgörüler sağlayabilir. Bununla birlikte, bu tartışmanın en önemli özelliği, 101 Blockchain tarafından Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Profesyonel (CEBP) sertifikasyonunun detayları olacaktır. CEBP sertifikasının aradığınız ideal Blockchain sertifikası olabileceğinin geçerli nedenlerini öğrenebilirsiniz..

Neden Blockchain Teknolojisi?

Blockchain uzman sertifikasyonunu düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şeylerden biri, bunun için rollerin ve sorumlulukların ana hatlarıdır. Bir Blockchain uzmanının yapması gereken tam olarak nedir? Blockchain uzmanlarının rolünü tanımlamadan önce, teknoloji ve mevcut senaryodaki önemi üzerine düşünelim. Blockchain hakkında bilmeniz gereken ilk şey, eşler arası bir ağ sistemine dayalı halka açık dağıtılmış bir defter sistemi olmasıdır..

Halka açık defter, değişmez bir işlem kaydı oluşturmak için farklı kullanıcılar arasında açıkça paylaşılabilir. Tüm işlemler zincirdeki diğer kullanıcılar tarafından doğrulanır ve bir zaman damgası ile eklenir ve defterde önceki işlemlere bağlanır. Bir dizi işlemin eklenmesiyle, yeni işlemlere sahip veriler zincirde yeni bloklara dönüşür. Bir Blockchain üzerindeki işlemlerdeki güncellemeler, sistemdeki katılımcılar arasındaki fikir birliği yoluyla gerçekleşir..

Ayrıca Okuyun: Blockchain’de Nasıl Sertifikalı Olunur??

Hepsinden önemlisi, sisteme girilen veriler asla silinemez. Blockchain, bir kez yazılan, çok sayıda eklenen bir teknolojidir, böylece Blockchain üzerindeki tüm işlemlerin doğrulanabilir kayıtlarını oluşturur. Bu nedenle, Blockchain teknolojisinin birçok geleneksel işlemi birden fazla sektörde dönüştürmek için potansiyelini açıkça fark edebilirsiniz. Bu, Blockchain uzman sertifikasına sahip adaylara artan odaklanmanın nedenlerinden biridir..

Blockchain teknolojisini erken benimseyenler, teknolojiyi konuşlandırmada birçok aksilikle karşılaşacak. Bu nedenle, işletmelerin uzmanlıklarının güvenilir göstergeleriyle Enterprise Blockchain uzmanlarını işe alma ihtiyacı ile karşı karşıya kalmaları muhtemeldir. Bu noktada, işletmeler bir bireyi bir Blockchain uzmanı olarak tam olarak neyin nitelendirdiğini tespit etmekte zorluklarla karşılaşabilir. Soru, son hedeflerini belirlemeleri ve onları “Blockchain uzmanı” olarak doğrulayan bir sertifika bulmaları gerektiğinden adaylar için de zordur..

Blockchain Uzmanı kimdir?

Yaygın varsayım, Blockchain teknolojisi ile daha uzun süre çalışan bir bireyin bir Blockchain uzmanı olduğunu belirtir. Bazıları ayrıca bir Blockchain uzman sertifikasına sahip bir bireyin bir Blockchain uzmanı olduğunu varsayabilir. Bununla birlikte, rolleri ve sorumlulukları hakkında net bir fikir edinmek için bir Blockchain uzmanının genel bir taslağına sahip olmak önemlidir..

Bir Blockchain uzmanı, temelde Blockchain teknolojisinin temel ve profesyonel kavramlarında yetenekli herhangi bir kişidir. Kurumsal Blockchain uzmanları, Blockchain teknolojisinin çalışmasıyla ilgili derinlemesine bilgiye sahiptir. Hepsinden önemlisi, Blockchain teknolojisindeki uzmanlar, iş ve kurumsal gereksinimlere göre uyarlanmış Blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmak için becerilerini ve bilgilerini uygulayabilir..


Profesyoneller, bilgilerinin kanıtını göstermek için kapsamlı eğitim ve sertifika sınavları yoluyla “Blockchain uzmanı” kimlik bilgisine ulaşabilirler. İşletmeler yavaş yavaş Blockchain teknolojisinin önemi hakkında daha fazla şey öğrendikçe, bir Blockchain uzmanının rolü de değişikliklere uğrar. Bu nedenle, geniş ve çeşitli beceri hedeflerine odaklanan en iyi Blockchain sertifikalarını bulmak kaçınılmazdır..

Dolayısıyla, günümüzde bir Blockchain uzmanının rolü, mevcut senaryodaki diğer birçok önemli sorumluluğu da yansıtıyor. Örneğin, Blockchain uzmanları, işletmelerin iş dönüşümüne rehberlik etmek için Blockchain ekosistemindeki güncel eyleme geçirilebilir araçları kullanmak için yeni yaklaşımlar yaratmalıdır. Blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesinin büyük olasılıklarının ivme kazanmasıyla, işletmeler Blockchain uzmanlarının eksikliğiyle karşı karşıya kalacaklardı..

Blockchain Sertifikalarının Önemi

Blockchain uzmanlarının artan talebini karşılamak için, işletmelerin Blockchain uzmanlarının potansiyelini belirlemek için bir kriter olarak Blockchain uzman sertifikasını kullanmaları muhtemeldir. Bu nedenle, Blockchain teknolojisindeki bir sertifikasyonun tam olarak ne anlama geldiğini öğrenmek isteyen her Blockchain uzmanı / uzmanı için çok önemlidir..

Genel olarak, Blockchain ekosistemindeki sertifikalar, profesyonel Blockchain uzmanlarına kimlik bilgileri sağlamak için belirli standartların geliştirilmesini ve yönetilmesini amaçlamaktadır. Sertifika, kimlik bilgilerine sahip kişilerin bir Blockchain uzmanının temel standartlarını karşıladığını veya hatta aştığını gösterir. Temel olarak, Blockchain sertifikaları, Enterprise Blockchain becerilerini benzersiz ve kendi kendini düzenleyen meslekler olarak güçlendirir..

Blockchain sertifikalarının, sahibinin Blockchain teknolojisi ve Blockchain tabanlı kurumsal uygulama ve sistemlerin geliştirilmesiyle ilgili uzmanlığının ve bilgisinin kanıtını sergilediği açıktır. Bir Blockchain uzman sertifikası, bir bireyin iş dönüşümü için Enterprise Blockchain’in uygulanmasındaki yeteneğini de kanıtlar. Bu yönlere ek olarak, en iyi Blockchain sertifikaları ayrıca aşağıdaki işlevlere kapsamlı bir şekilde hizmet eder..

 • Blockchain Uzmanlığının Kanıtı

Blockchain uzman sertifikaları, verimli Blockchain işletmelerinin geliştirilmesinde yetkili kişilerin yeteneklerini kanıtlıyor.

 • Avantajın Kaynağı

Blockchain sertifikaları, prestijli Blockchain odaklı işler için diğer sertifikalı olmayan adaylara göre profesyonellere ek bir avantaj sunar..

 • Küresel Tanıma

En iyi Blockchain uzman sertifikaları, küresel tanınırlığı garanti eder ve böylelikle Blockchain çalışmanızın değerini dünya çapında zenginleştirir..

 • Daha İyi Ödeme Fırsatları

Blockchain uzman sertifikası, adayların Kurumsal Blockchain becerilerindeki boşluğu doldurmalarına ve yüksek ücretli işlere girmelerine yardımcı olur..

 • Kariyer Güvenliği

Blockchain, açıkça benimsenme için uzun vadeli beklentileri olan fütüristik bir teknolojidir. Bu nedenle, Blockchain uzman sertifikaları, gelecekte Blockchain işlerinin sayısında beklenen artış nedeniyle kariyerinizi iş güvenliği güvencesi ile oluşturmanıza yardımcı olabilir..

 • Ek Fırsatlar

Blockchain sertifikaları, bireylerin Enterprise Blockchain teknolojisi hakkındaki bilgilerini güçlendirmelerine de yardımcı olur. Sertifikalı Blockchain uzmanları, kendi Blockchain tabanlı işlerini geliştirme hedeflerini de takip edebilirler. Örneğin, Blockchain uzmanları, Kurumsal Blok Zincirleri oluşturmak ve geliştirmek ve kuruluşun başarısını bir sonraki seviyeye taşımak için Blockchain bilgilerini ve uzmanlığını kullanabilir..

 • Kariyer Gelişimine Destek

Enterprise Blockchain uzman sertifikası, iş yardımı için daha iyi fırsatlar elde etmenize de yardımcı olabilir. Sertifikalı Blockchain uzmanlarının tanınması, LinkedIn gibi profesyonel ağ platformlarında itibarlarını oluşturmalarına yardımcı olabilir. Sonuç olarak, adaylar LinkedIn’deki potansiyel işverenlere yetenekleri ve deneyimleri hakkında gerçek zamanlı bir izlenim sunabilirler..

Örneğin, potansiyel işverenler, yeteneklerini değerlendirmek için bir adayın Blockchain uzman sertifikalarını ve sertifikasyondan önce ve sonra hizmet verdikleri rolleri arayabilir. Hepsinden önemlisi, Blockchain uzmanı sertifikalı profesyoneller, profesyonel topluluklarda Blockchain teknolojisi ile ilgili teknik ve teknik olmayan söylemlerde bulunabilir. Sonuç olarak, Blockchain teknolojisi konusunda bir endüstri / konu uzmanı olarak kimliklerini kademeli olarak oluşturabilirler..

Blockchain Sertifikaları için Hedef Kitle

Bu nedenle, bir Blockchain uzman sertifikasının genel varsayımlardan daha değerli olduğu açıkça görülebilir. Kalkınan herhangi bir adayı rahatsız edebilecek bir sonraki önemli faktör, Blockchain uzman sertifikaları için ideal hedef kitledir. Mevcut becerilerinize ve profesyonel rollerinize göre gelecek vaat eden bir kariyer için gerçekten Blockchain sertifikalarına ihtiyacınız var mı??

Temel olarak, Blockchain sertifikalarını almak için bir kariyer düşünmenize bile gerek yok! Gelişen teknolojiyi öğrenmeye meraklı olsanız bile, Kurumsal Blok Zinciri sertifikalarını tercih edebilirsiniz. Mühendislik öğrencileri, uygulama mimarları, kripto para birimi meraklıları, güvenlik uzmanları, sistem yöneticileri, yatırımcılar ve daha birçok rol, Blockchain sertifikalarıyla umut verici faydalar sağlayabilir..

Ek olarak, endüstri liderleri ve üst düzey yönetim profesyonelleri, rafine uzmanlık için kanıtlanmış bir araç olarak Blockchain sertifikalarını seçebilirler. Blockchain sertifikalarının pek çok faydası ile, adayların güvenilir sertifika sağlayıcıları aramaya odaklanması kaçınılmazdır..

Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Sertifikası

Blockchain uzman sertifikası sunmaya çalışan birçok satıcı arasında 101 Blockchain, en iyi platform olarak öne çıkıyor. 101 Blockchain tarafından Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) sertifikası, şu anda Blockchain uzmanlığının yaygın olarak tanınan ölçütlerinden biridir..

Blockchain uzmanı olmak için CEBP sertifikası için şimdi kaydolun.

101 Blockchain, Blockchain ekosistemi için öncü, bağımsız araştırma tabanlı ağ olma ününü kazandı. Bu nedenle, istekli Blockchain profesyonellerinin, 101 Blockchain tarafından CEBP sertifikasyonu ile ilgili ayrıntıları araştırması mantıklıdır. CEBP sınav ayrıntılarının ayrıntılı bir yansıması, bunun şu anda sizin için en iyi sertifikalardan biri olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir..

CEBP Sertifikası için İdeal Kitle

101 sertifikalı CEBP veya Certified Enterprise Blockchain Professional sertifika sınavı, bir Blockchain uzman sertifikasıdır. Blockchain teknolojisi ile çalışmak isteyen herkes CEBP sertifikasını seçebilir. Ek olarak, Blockchain teknolojisi ve ilgili ekosistemin temel kavramları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, CEBP sertifikası sizin için idealdir..

Ayrıca, Blockchain uygulaması için yaklaşımları öğrenmek istiyorsanız, CEBP sertifikası da sizin için uygundur. Blockchain ekosistemindeki güncellenmiş eyleme geçirilebilir araçlarla iş dönüşümü hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, CEBP sertifikası da gereksinimlerinize mükemmel bir şekilde uyabilir..

CEBP Sertifikasyon Sınavı Detayları

Temel olarak, CEBP sertifika programı, özellikle bir bireyin Blockchain’in çeşitli yönlerinde bilgi ve deneyimini kanıtlamak için tasarlanmıştır. Sertifikasyon ayrıca, Blockchain teknolojisinin çeşitli kurumsal iş hedefleri üzerindeki etkisine ilişkin adayların bilgilerini de test eder..

Hepsinden önemlisi, CEBP sertifikası, adayların kurumsal yöneticilerle pratik etkileşim için yeteneklerini test ederek kapsamlı bir Blockchain uzman sertifikasyonunun kriterlerini yerine getirir. Sertifika, adayların kurumsal yöneticilerinin hedeflerine yüksek verimli ve uygulanabilir çözümlerle ulaşma yeteneklerini test eder..

CEBP sınavı ile birlikte Blockchain sertifikasyon maliyeti 397 USD’dir ve bu aynı zamanda bir CEBP eğitim kursu içerir. CEBP eğitim kursu, her hafta için ayrılmış üç ila dört saatlik çalışma ile dört haftalık öğrenme materyalleri sağlar. CEBP kursunun modülleri, CEBP sertifikasyonundaki sınav hedefleri hakkında ayrıntılı bir izlenim sağlar..

Devam etmeden önce, Blockchain özelliklerini anlamak için önceki makalemize göz atın..

CEBP Sertifikasyon Sınavında Kapsanan Alanlar

Her şeyin ötesinde, CEBP’nin sınav içeriği, Kurumsal Blok Zinciri uzmanlığını kanıtlamak için bir araç olarak kapsamlılığını gösterebilir. CEBP Blockchain uzman sertifikasyon sınavının her bölümünde ele alınan farklı sınav hedeflerinin bir özeti aşağıda verilmiştir..

1. Blockchain Teknolojisinin Temelleri

CEBP sertifika sınavının ilk alanı, Blockchain teknolojisinin çalışması ve dikkate değer özellikleriyle ilgilidir. Adaylar, bu alanın hedefleri için Blockchain ağının kavramları, özellikleri ve farklı varyantlarıyla ilgili konuları öğrenmelidir. Ek olarak, CEBP sertifika sınavının bu alanı aynı zamanda akıllı sözleşmeler üzerinde çalışmaya da odaklanır..

Adaylar ayrıca akıllı sözleşmelerin geleneksel işletmeler üzerindeki etkisini değerlendirmek için gereken unsurlar üzerindeki hakimiyetlerini geliştirmeye yönelik yaklaşımları da öğrenmelidir. CEBP Blockchain uzman sertifikasyonunun bu alanındaki bölümlerin ana hatları aşağıdakileri içerir:,

 • Blockchain temelleri
 • İşin kanıtı
 • Blok zincirlerinin oluşturulması
 • Genel ve özel Blockchain
 • Akıllı sözleşmeler

2. Kurumsal Blok Zinciri Platformları

CEBP sertifika sınavının ikinci alanı, Bitcoin’in kripto para birimlerinin sınırlarının ötesindeki öneminin anlaşılmasıyla ilgilidir. Adayların bu alandaki sorular için Enterprise Blockchain ile iş dönüşümü yaklaşımlarını belirleyebilecek yeteneklere ihtiyacı vardır..

Ek olarak, adaylar, Blockchain tabanlı çözümlerde teknik mükemmellik ve iş fizibilitesi arasında doğru dengeyi sağlamak için metodolojik yaklaşımlardaki bilgilerini ve akıcılığını güçlendirmelidir. CEBP sertifikasyonunun bu alanında kapsanan önemli bölümler aşağıdaki gibidir,

 • Ethereum temelleri
 • Hyperledger Fabric temelleri
 • Corda temelleri

3. Ticaret Finansmanında Blockchain

CEBP sertifikasyon sınavındaki üçüncü alan, büyük ölçüde Blockchain teknolojisinin finans sektöründeki uygulamalarına yansıyor. Adayların, Blockchain tabanlı ticaret finansmanı operasyonlarındaki önemli kripto varlıklarına kısa bir genel bakışla başlamaları gerekecek. Bu alandaki önemli konulardan biri, kripto varlıklar ile kripto para birimleri arasındaki korelasyonla ilgilidir..

Adayların, kripto para birimleriyle ilgili sahte haberleri tanıma yeteneklerini kanıtlamak için CEBP Blockchain uzman sertifikasında bu konuda uzmanlaşmaları gerekiyor. Modül ayrıca, Blockchain teknolojisinin ticaret finansmanı üzerindeki yıkıcı etkilerini ele almak için belirli Blockchain tabanlı platformlarda kripto varlıklarının kullanımına ilişkin konuları da içerir..

Ek olarak, adayların bu alandaki ticaret finansmanı işlemlerini yönetmek için Blockchain kullanan işletmeleri de öğrenmesi gerekiyor. Tüm adayların bu alan için mevcut Blockchain teknolojisinin kullanım durumlarını yansıtması da çok önemlidir. Adaylar, belirli iş hedeflerine uygun ideal kullanım durumlarını belirleme konusunda sorularla karşılaşacaklardır. CEBP sertifikasyonunun bu alanındaki dikkate değer bölümler aşağıdaki gibidir,

 • Kripto varlıkları ve kripto para birimleri
 • Ripple temelleri
 • Blockchain’de ticaret finansmanı

4. Blockchain Uygulamaları

Bu, CEBP Blockchain uzman sertifikasyon sınavının en önemli alanlarından biridir. 101 Blockchain’in pazar araştırmasına göre, Blockchain teknolojisi tedarik zinciri yönetimi operasyonları üzerinde en önemli etkiye sahip. Adaylar, Kurumsal Blok Zinciri teknolojisinin tedarik zinciri yönetimi süreçlerini doğrudan etkilediği farklı yollarla ilgili konulara hazırlanmalıdır..

Hepsinden önemlisi, adaylar, farklı işletmelerdeki pratik tedarik zinciri yönetimi kullanım durumlarında farklı araçlar ve bunların uygulanması hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Adayların, Blockchain uygulamalarını anlamak için CEBP kursunun sonraki bölümlerinde becerilerini geliştirmeleri gerekecektir..

 • Blockchain’de tedarik zinciri yönetiminin temelleri
 • Blockchain’de tedarik zinciri yönetimi örneklerini kullanın
 • Blockchain dijital dönüşümü

5. Blockchain Kullanım Durumları

CEBP sertifika sınavının son modülü, Blockchain’in pratik uygulamalarını açıkça vurgulamaktadır. Adayların, farklı sektörlerde Blockchain teknolojisinin farklı kullanım durumları hakkında pratik bilgiler konusunda uzmanlaşması gerekecekti. Adayların, belirli kurumsal iş senaryoları için doğru araçları belirleme konusundaki bilgilerini geliştirmeleri de çok önemlidir. Bu alan, bir adayın farklı Blockchain tabanlı rollerde karşılaşacakları gerçek hayattaki kullanım durumları için Blockchain teknolojisini kullanma becerilerini temel olarak doğrular..

Bu nedenle, CEBP sertifikasının bir adayın Blockchain uzmanlığının kapsamlı bir kanıtı olduğunu açıkça fark edebilirsiniz. Blockchain ekosistemindeki adayların kavramsal bilgilerini kanıtlamanın yanı sıra, Blockchain uzman sertifikası aynı zamanda pratik bilgileri de test eder..

CEBP sertifikasyonu ile ilgili ilginç vurgulardan biri, adayların belirli uygulamalı görevlerde değerlendirilmesidir. Böylece adaylar, Kurumsal Blok Zinciri becerilerinin ve bilgilerinin CEBP sertifikası ile çok yönlü bir kanıtını elde edebilirler. Hepinizin fark edebileceği gibi, CEBP sertifikası Blockchain teknolojisinin genel uygulamalarıyla sınırlı kalmıyor. Dolayısıyla, CEBP sertifikası, bir Blockchain uzmanı olarak kimliğinizi kanıtlamada gerçekten yardımcı olabilir..

Ayrıca Okuyun: 20+ Blockchain Kullanım Durumu

Sonuç olarak

Sonuç olarak, CEBP ile Blockchain sertifikasyon maliyeti, kariyeriniz için yapabileceğiniz en iyi yatırımdır. Hiç şüphe yok ki Enterprise Blockchain, güvenlik, anonimlik ve şeffaflığın faydaları nedeniyle birçok sektörde yavaş yavaş önemli kabul görüyor. Bu nedenle, CEBP gibi sertifikalar, Blockchain bilginizi ve uzmanlığınızı geliştirmenin yanı sıra uygulanabilir kariyer araçları olarak hizmet edebilir..

Ortalama sertifikalı Blockchain uzman maaşı yaklaşık 137.000 $ ‘dır, bu nedenle Blockchain teknolojisinde bir kariyer vaatlerini gösterir. CEBP gibi Blockchain sertifikalarıyla ilgili en iyi şey, herhangi bir ön koşulun olmamasıdır. Dolayısıyla, Blockchain’in sizin için verimli bir kariyer oluşturabileceğini düşünüyorsanız, Blockchain Ücretsiz Kursuna hemen başlayabilirsiniz! İhtiyacınız olan tek şey, temel bir bilgisayar bilimi bilgisi ve Blockchain teknolojisinin derinliklerini keşfetme motivasyonudur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me