Blockchain teknolojisinin gelecekte yükseleceğine inanıyor musunuz? Öyleyse, verilerinizi çeşitli blok zinciri ağları arasında taşımak için kesinlikle mekanizmalara, köprülere ve işlemlere ihtiyacınız olacak. Sonuçta, dünya ağ oluşturma ve bilgi paylaşımı üzerine çalışıyor. Blockchain odaklı dünyada AION ağının sağladığı tam olarak budur. Ama AION tam olarak nedir?

AION – Merkezi Olmayan İnternet

Nuco, Kanadalı bir kurumsal blockchain firması, AION ağı AION belirtecini kullanan.

AION, gizlilik, ölçeklenebilirlik ve mevcut blok zinciri ağlarıyla birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmış çok katmanlı bir blok zinciri sistemidir..

Bitcoin gibi birinci nesil blok zinciri projeleri, insanların halka açık bir defterde eşler arası işlemleri kaydetmesini sağlar. Ardından, geliştiricilerin daha sofistike algoritmalar kullanarak kendi projelerini oluşturmasına ve barındırmasına izin veren Ethereum gibi ikinci nesil blok zinciri projeleri geldi..


Ancak hem birinci hem de ikinci nesil projeler, küresel ölçekte blockchain ağının birbirine bağlanabilirliğinin gücünden yararlanmıyor.

Böylece, ayrı blok zinciri iletişimini mümkün kılan üçüncü nesil blok zinciri ağları ortaya çıktı. Ve, AION, dünyanın ilk üçüncü nesil blok zinciri ağıdır!

Bir blok zinciri ağı olarak markalanan AION, çeşitli blok zincirleri arasında kusursuz iletişim sağlar ve uygulamalarını yönetmeye yardımcı olur..

 

AION Ağı nedir?

AION Network, özel blok zinciri yapılarını destekler ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik için güvenilir bir mekanizma sağlar. Aracıları dahil etmeden işlemlerin gerçekleştiği ağ kullanıcıları arasında değer, mantık ve likit varlıkları geçirir..

İlk özel halka açık kurumsal AION ağı, AION-1 olarak bilinir. Bu sınıfının en iyisi, üçüncü nesil blok zinciri, cyptospace’de bir sonraki güvenlik seviyesi ve kripto ekonomik motivasyon teşviklerini gösteriyor..

 

Resim Kredisi: AION

 

AION Blockchain – Birlikte Çalışabilirlik ve Arttırılmış Güvenliği Cryptosphere’e Getiriyor

Ana akım olarak benimsenmesi blockchain teknolojisi birlikte çalışabilirlik gerektirir. Blockchain ağları, başarılı olmak için finansal kurumlar gibi eski sistemlerle iletişim kurabilmelidir..

Ne yazık ki, şu an itibariyle, kriyosfer ile eski dünya arasındaki iletişim zorlu.

Ethereum, Bitcoin, Zcash vb. Gibi farklı kripto paralar birbirleriyle iletişim kuramaz. Litecoin ağında neler olup bittiğini bilmek Bitcoin için zordur ve bunun tersi de geçerlidir.

Kripto borsaları dijital para birimleri arasında bir portal sağlasa da hala bir sorun var. Sorun şu ki, kripto borsaları merkezi olmayan bir yapıya sahip değil. Bunlar, uzun süre boyunca bilgisayar korsanlığı ve kesinti gibi güvenlik ihlallerine karşı son derece savunmasızdır..

AION Blockchain, kripto dünyasında birlikte çalışabilirliği ve güvenliği artırmayı amaçlamaktadır. Hem özel hem de genel blok zincirleri için ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik sorunları için güvenilir bir çözüm sunar.

AION Ekibi

Nuco Global Inc.’in CEO’su Matthew Spoke, 2017 yılında AION’u kurdu. Nuco ayrıca Aion vakfını ve Aion ekosistemini başlattı.

Bu topluluk odaklı projenin arkasındaki ekip, her biri uzun yıllara dayanan teknolojik deneyime sahip yetenekli yazılım mühendislerinden, Ali Sharif, Chris Lin ve Alexandra Roatis’ten oluşuyor. Nuco CTO, Junius Tu, blok zinciri liderliği konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahiptir.

İş geliştiricileri Duncan Cameron ve Dipesh Pradhan’dır. CFO, Jason Burke ve COO, Kesem Frank ayrıca kripto küre ve girişimcilik alanında büyük bir deneyime sahiptir..

AION TOKEN

Aion, ERC20 uyumlu AION belirtecini kullanır. AION, başlangıçta Ethereum blok zincirinde kolaylaştırılmıştır. Ancak kullanıcılar bunu rahatlıkla AION ağına dönüştürebilir ve her iki blok zinciri arasında aktarabilir..

AION Blockchain’in İdeal Kullanıcıları                             

AION kurucusu ve CEO’suna göre, AION blok zincirini beş tür kullanıcı kullanabilir:

1. Başlangıçlar

Patlayıcı sayıda startup, artık işlerini desteklemek için blockchain teknolojisini istiyor. Genellikle işleri hakkında derin bir bilgiye sahiptirler, ancak blok zinciri hakkında pek bir bilgisi yoktur..

AION, işlerini nişleriyle ilgili farklı blok zinciri tabanlı çözümlere bağlamasına yardımcı olur. Yeni başlayanlar, Aion ağını ve çözümlerini kullanarak, uzman oldukları alanlara odaklanabilirler..

2. İşletmeler

Aion blok zincirinin sunduğu birlikte çalışabilirlik, eski endüstrileri kripto endüstrileriyle sorunsuz bir şekilde birbirine bağlar. Aion ekibi, büyük şirketlerin kriptosferin gücünden yararlanmasını engelleyen şeyleri anlamak için çok zaman harcadı..

3. DApp Geliştiriciler

Birçok geliştirici, ethereum, bitcoin vb. Tabanlı dapp’ler (Merkezi Olmayan Uygulamalar) geliştirmek için çalışıyor. Ancak birlikte çalışabilirliğin olmaması, geliştiricileri yalnızca bir protokolle sınırlıyor. Aion, dapp geliştiricilerinin birden çok sistem arasında geçiş yapmasını sağlayarak bu sorunu çözüyor.

4. Doğrulayıcılar

Aion’un temel kullanıcıları, Aion ekosistemi içinde fikir birliği sağlamaktan sorumlu olan doğrulayıcılardır. Hedef blok zinciri ağına aktarılmadan önce geçerliliğini kontrol etmek için her işlemi izler ve doğrularlar..

5. Köprü Üreticileri

Diğer bir Aion çekirdek kullanıcısı grubu, zincirler arası işlemleri izleyecek köprü kuruculardır..

AION’un Faydaları

Resim Kredisi: AION

Aion, hem özel hem de kamu kuruluşlarına aşağıdaki avantajları sunar:

1. Birleşik Blok Zincirleri

Aion, yüksek performanslı bir köprüleme mekanizması kullanarak çeşitli blok zinciri ağları arasında birlikte çalışabilirliği ve iletişimi sağlar. Kullanıcılar bu köprüleme mekanizmasını kullanarak blok zincirleri arasında hem değeri hem de verileri aktarabilir.

2. Gelişmiş Ölçeklenebilirlik

Ölçeklenebilirlik, birinci ve ikinci nesil blok zincirlerinin en büyük sorunlarından biridir. Aion, bir sanal makine kullanarak bu ölçeklenebilirlik sorununu çözer. Sanal makine, uygulamaların, gelişmiş performans ve ölçeklenebilirlik ile birden çok farklı blok zincirinde çalışmasını sağlar.

3. Özelleştirilmiş Blockchain

Diğer blok zinciri ağlarıyla birlikte çalışabilirliği korurken, Aion ekosistemini kullanarak özelleştirilmiş bir blok zinciri tasarlayabilirsiniz. Blok zinciriniz farklı fikir birliği algoritmaları ve sanal makineler içerebilir.

Kendi Özelleştirilmiş Aion Uyumlu Blok Zincirinizi Oluşturun

Aion ağ uyumlu blok zinciri, her AION ERC-20 token sahibine kendi blok zinciri ve alfa yeteneklerini oluşturma yeteneği sağlar. Yeni nesil blok zinciri işlevlerini mümkün kılan eksiksiz bir araç ve hizmet ekosistemi ile birlikte gelir. Özellikler şunlardır:

 • Kurumsal güvenlik ve kalite, BFT çekirdeği
 • Büyük bir ağı dağıtmak için büyük ölçeklenebilir işlevsellik
 • ERC20 politikaları ve yönetim araçlarıyla uyumluluk
 • Düşük gecikmeli ve yüksek bant genişliğine sahip Java API

AION Ağı Nasıl Çalışır??

Çok katmanlı Aion ağı aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

1. Ağları Bağlama

Bağlantı Ağları, AION blockchain ekosistemi içindeki özel ve genel blok zincirleri arasında iletişimi sağlayan protokollerdir. Bir köprüleme protokolü kullanarak katılan blok zincirleri arasında mesaj aktarımı için yol sağlar..

Ağa bağlanmak, zorlukları yönetirken ağlar arasındaki işlemlerin sorunsuz akışını da sağlar.

2. Zincirler Arası İşlem

Zincirler arası işlemler, tüm bağlı ağların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar. Zincirler arası işlemler, kaynak blok zincirinde oluşturulur ve hedef blok zincirine ulaşmak için köprülerden ve bağlantı ağlarından geçer..

Her zincirler arası işlem şunlardan oluşur:

 • Yük – Gerçek veriler
 • Meta veriler – Rutin ve ücretle ilgili bilgiler
 • Merkle Proof (Opsiyonel) – Gönderen, köprüyü atlamak isterse kullanılır

Bu sürecin her aşamasında bir doğrulayıcı, işlemin geçerliliğini doğrular. Geçersiz işlemleri reddederse ve ekosistem işlem tamamlanmadan önceki duruma geri dönerse.

3. Köprüler

Köprüler, ağdaki zincirler arası işlemleri doğrulayan doğrulayıcılardır. İşlemi, yalnızca kaynak blok zinciri imzaladıysa ve bunun için yönlendirme ücretlerini ödediyse geçerli olarak imzalar ve yayınlar..

Birden çok doğrulayıcı grubu, aynı blok zinciri ağında birden çok köprüyü kaydedebilir. Kullanıcı, hedef ağdan bahsederek hangi köprünün kullanılacağını belirler..

4. Katılan Ağlar

Aion ekosistemine katılmaya uygun olan herhangi bir ağa katılımcı ağ denir. Bir blok zinciri varlığı, oracle’lar, veritabanı kümesi veya cryplets da olabilir. Katılımcı ağların her biri:

 • Merkezi olmayan
 • Normal ve zincirler arası işlemler arasında ayrım yapabilme
 • Köprü tarafından kullanılan mutabakat protokolüne aşina olmak ve geçerli bir işlemi saklamak.
 • Bir zincirler arası işlem beklemede olduğunda kilitlenme süresine sahip olmalıdır.

AION Cryptocurrency’in Geleceği

Blockchain ve ademi merkeziyetçilik bizim zeitgeistlerimiz olacak. Bu nedenle, birlikte çalışabilirlikte uzmanlaşmak çok önemlidir ve AION’un benimsenmesi inanılmaz bir fikir gibi görünmektedir..

Şu anda, bu üçüncü nesil blok zincirinin arkasındaki ekibin 2019 yılına kadar gerçekleştirilmesi gereken iki önemli kilometre taşı var. İlk aşama, gelişmiş bir iş kanıtı fikir birliği algoritması olan Sanal Makinenin (VM) geliştirilmesini ve Aion VM, Aion köprüleme ve istihbarat kanıtı.

İkinci kilometre taşı, katılan tüm ağlar arasında köprü oluşturmayı, sanal makinenin ikinci sürümünü yayınlamayı ve Validator Adaylığı fikir birliği mekanizmasının tamamlanmasını içerir..

Kriptosferdeki sürekli büyüme, en hızlı genişleyen yan zincir kavramı ve blok zincirler arasında artan etkileşim talebi ile AION, gelecekte bariz bir başarı gibi görünüyor..

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me