Ark Blockchain, bugün dünyadaki binlerce kripto para birimi arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı oluyor. Kullanıcılar artık Ark platformunu kullanarak farklı kripto para birimlerini birbirine bağlayabilir.

Şu anda var olan kripto para birimleri birbirinden bağımsız çalışma eğilimindedir. Her kripto para biriminin kendi blok zinciri ağına sahip olması, aralarındaki uyumluluğu çok zorlaştırır..

Bununla birlikte, Ark kripto para birimiyle, platform çeşitli kripto para birimleri arasında bir bağlantı görevi gördüğü için kullanıcılar bir kripto para biriminden diğerine hızla geçebilirler. Bu, kullanıcıların bir blockchain ağından diğerine umut vermesini sağlayan ilk blockchain ağı olmasını sağlar, bu da kripto para birimi kullanıcılarının hayatlarını özellikle aynı anda farklı kripto para birimleri kullanmak isteyenler için çok kolaylaştırır..

Bu nedenle, bu, bir kripto para birimi ağının kullanıcısının, o belirli kripto para biriminin blok zincirinde bulunmayan hizmetler için diğer kripto para birimi blok zincirlerinden hızlı bir şekilde kaynak sağlayabileceği anlamına gelir. Örneğin, bir Zscash kripto para birimi kullanıcısı ZEC tokenlerini tutabilir ve Ethereum blockchain ağının akıllı sözleşmelerini kullanabilir..


Ark Tarihi

Ark, 2016’da İlk Para Arzı’nı başlattı. Ana ağ Mart 2017’de yayına girdi ve o zamandan beri bir dizi güncelleme yapıldı..

27 kişilik bir ekip kurdu. Ancak, çekirdek ekip kademeli olarak 17 üyeden oluşan mevcut çekirdek ekibe düştü..

Ark özellikleri

ARK nedir?

Resim Kredisi: ARK

SmartBridge teknolojisine ek olarak Ark, onu tüm zamanların en iyi geliştirilmiş kripto para birimlerinden biri yapan bir dizi başka özelliğe sahiptir..

 1. Yüksek işlem hızları: İşlem hızı, blok başına 8 saniyedir ve bu, onu dünyadaki en hızlı kripto para birimleri arasında yapar..
 2. Son Derece Ölçeklenebilir: Geliştirme ekibi, blok zinciri ağını zayıf tutmak ve aynı zamanda, geçici yüksek yürütme hızlarını korumak istedi. SmartBridge teknolojisi ile yüksek ölçek elde etmek için. Bu sayede, blok zinciri ağı, görevlerini yerine getirirken özü olmayan işlevleri bir kenara bırakabilir. Ark’ın blok zinciri, ana zincire bağlı birçok yan zincirden oluşur. Bu nedenle, bir işlem sırasında işlenmek üzere ana zincire yalnızca gerekli veriler aktarılır; diğer önemli olmayan veriler yan zincirlerde kalır.
 3. Açık Kaynak sistemi: Kripto para biriminin blok zinciri de tamamen açık kaynaktır ve kullanıcılar SmartBridge uyumlu blok zincirlerini başlatmak için ağı kullanabilir..
 4. Ark Jetonu: Blockchain ağı, Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs sisteminde çalışan ARK olarak adlandırılan bir token kullanır. Ark, DPoS’yi kullanarak bilgi işlem gücünü merkezden uzaklaştırabilir ve enerji israfını azaltabilir..
 5. Gizlilik: Ayrıca, ağ üzerindeki işlemler genellikle anonim bir ağ entegrasyonu yoluyla yapılır. Platformda sunulan tüm işlemler ve hizmetler özeldir.
 6. Güvenlik: Kripto para biriminin blok zinciri ağı da oldukça güvenlidir. Geliştirme ekibi, sistemin bilgisayar korsanlarından tam olarak korunmasını sağlamak için sürekli dahili sızma testleri gerçekleştirir..
 7. Kullanıcı dostu platform: Kripto para biriminin platformu da oldukça kullanıcı dostudur ve kullanıcılar platforma kolayca erişebilir.
 8. ARK Cüzdan: Kullanıcılar ARK jetonlarını ARK cüzdanında saklayabilir.

Ark nasıl çalışır?

Geçmişte, tek bir blok zinciri ağı düşünülen farklı kripto para birimlerini birbirine bağlamanın mümkün olacağı bir zamanın gelmesi neredeyse hayal edilemezdi. Ancak, Ark kripto para birimi bunu bir gerçeğe dönüştürdü ve kripto para kullanıcıları artık ayrı kripto para birimi blok zinciri ile bağlantı kurabilir ve iletişim kurabilir..

Farklı ağlar arasında bağlantı ve iletişime izin vermek için, bir blok zinciri ağından diğerine köprü görevi gören SmartBridge Teknolojisini kullanır..

İlk olarak, bir kripto para birimi blok zincirinin Ark blok zinciri ağına bağlanması gerekir. Bağlantı, Ark blok zincirindeki benzersiz bir kod parçacığı ile mümkün olur..

Daha sonra, SmartBridge’in Satıcı alanları olarak bilinen özel veri işleme bölümü ve özel olarak kodlanmış dinleyici düğümleri aracılığıyla, bağlı blok zincirleri arasında iletişim sağlanır. Özel olarak kodlanmış dinleyici düğümleri, yapılacak bir görev bulmaya çalışırken, blok zinciri ağları üzerinden iletilen verilerde arama yapar..

Kripto para birimlerinin blok zincirleri birbirine bağlı ve iletişim halindeyken, kullanım durumları sonsuzdur. Kullanıcılar yapmak istedikleri her şeyi yapabilirler. Örneğin, bir kullanıcı Dash blok zincirinde Ethereum akıllı sözleşmesini kullanabilir. Sadece Ark aracılığıyla birbirine bağlanan iki kripto para biriminin blok zincirlerine sahip olmaları gerekiyor..

Basit bir ifadeyle, Ark kripto para birimi, kripto para birimleri alanında devrim yarattı. Kripto para birimlerini birbirine bağlamak, kullanıcının farklı blockchain ağları tarafından sunulan hizmetleri birleştirerek çok çeşitli gerçek zamanlı sorunları çözmesi mümkün hale geldiğinden onları daha güçlü kılar..

Ark’ın Yol Haritası nedir

Ark’ın Yol haritası çoğu kripto para biriminde olduğu gibi belirli bir zaman çizelgesine sahip değildir.

Ana ağının piyasaya sürülmesinden sonra, kripto para birimi sürekli güncellemelerden geçiyor, bazı güncellemeler tamamlandı ve diğerleri hala geliştiriliyor..

Başarılı güncellemeler

Bugüne kadar geliştirme ekibi aşağıdakileri gerçekleştirebildi:

 1. Bir ticari işletmenin oluşumu. Ark, gelecekteki fikirlerine ve projelerine büyük bir destek olacak IE Vakfı’nı kurdu..
 2. SmartBridge teknolojisinin ilk entegrasyonu. Geliştirme ekibi ilk kodlanmış dinleyici kodunu oluşturdu ve Ana Zincire bağladı.
 3. Web Sitesi Yeniden Tasarımı. Ana web sitesi tamamen elden geçirildi.
 4. Blok Gezgini’nin tamamen yeniden tasarımı
 5. İOS / Android mobil cüzdanların oluşturulması

Ark SmartBridge Teknolojisi

Resim Kredisi: ARK

Hala geliştirilmekte olan projeler

Çeşitli geliştirme aşamalarında olan başka projeler de var. Bunlar şunları içerir:

 1. Kripto para birimi Çekirdeğinin Core V2’ye tamamen elden geçirilmesi
 2. Teknik döküman. Ekip, blok zincirinin güncellemelerden nasıl geçtiğinin bir özetini içeren bir Teknik Protokol Dokümantasyonu sunuyor..
 3. Kullanıcıların Akıllı Sözleşmeler düzenlemesini sağlamak için ARK Sanal Makinesi (ARKVM) entegrasyonu.
 4. Farklı Geliştirme, Uygulama ve Programlama Dillerinin entegrasyonu, geliştiricilerin en iyi konuştukları programlama dillerini kullanarak blok zinciri ile uyumlu blok zincirlerini geliştirmeyi kolay bulabilmeleri için.
 5. Blok zincirlerinin, kripto para biriminin Ana Zincirine basma düğmeleri kullanılarak konuşlandırılmasını sağlamak. Bu nedenle, yeni başlayanların blok zincirlerini dağıtmasını ve ana zincire bağlamasını kolaylaştırır. Ayrıca kolay çatallanma olacak.
 6. Blok zincirinde işlenen veri miktarına dikkat etmek için gezegenler arası Dosya Sistemi (IPFS) entegrasyonu. Bu şişkinlik olasılığını azaltacaktır.
 7. Kullanıcılar, Ark’ın blok zinciriyle uyumlu blok zincirlerini oluştururken testleri kolayca gerçekleştirebilmeleri için, basma düğmesi konuşlandırılabilir blok zincirleri için TestNetclones entegrasyonu.
 8. Ekip ayrıca, kullanıcıların teknolojiyi anlamasını kolaylaştırmak için SmartBridge dokümantasyonu ve eğitici videolar hazırlıyor..
 9. Kripto para biriminin Ürün Mağazasında ödemeler için jetonlarının kabul edilmesini sağlamak. Ancak, ticari işletmeyi tamamen geliştirdiklerinde bu faaliyete geçecektir.
 10. Ekip, birçok Akıllı Kart / NFC Malzemesinin araştırma ve geliştirme çalışmalarını yürütmektedir..
 11. Ekip ayrıca Sale Hardware R noktasını da araştırıyor&D

Ark topluluğu

Ark’ın çok aktif bir topluluğu var. Genellikle Ekip, blog güncellemelerini, sosyal medya güncellemelerini ve GitHub eklentilerini yayınlar, böylece kullanıcılar kripto para biriminde neler olduğu hakkında bilgi sahibi olurlar..

Ekosistemin büyümesine çok katkıda bulunan bir dizi geliştirici de var. Genellikle, geliştiricilerin çözüm geliştirirken kendilerini teşvik etmeleri için ödül ödülleri vardır..

Geliştirme ekibinin bir parçası olan Ark Contract Execution Services (ACES) ekibi de var..

Ark Ekibi

Ark ekibi, bu kripto para biriminin 27 kurucusunun bir parçası olan 17 ana üyeden oluşuyor. çekirdek üyeler Bu projenin ne kadar merkezi olmayan olduğunu gösteren 11 farklı ülkeden geliyor.

17 kişilik ekip, Mike Doty (genel müdür), FX Thoorens (CTO), Lars Rensing (CFO), Travis Walker (Yönetim Kurulu Üyesi), Rok Černec (Yönetim Kurulu Üyesi), Scott McPherson (Yönetim Kurulu Üyesi), Mathew DC (CSO) ), Velislav Valkov (Baş Ağ Mimarı), Chin Song (Destek Direktörü), Khanh Vuong, Stefan Neagu (Proje Yöneticisi), Lúcio Rubens (Tam Yığın Geliştirici), Oleg Shcherbyna (UI / UX Tasarımcısı), Juan Martín (Tam- Yığın Geliştirici), Alex Barnsley (Tam Yığın Geliştirici), Arnaud Deborne (Genel Sekreter), Kristjan Košič (Çekirdek Geliştirici), Simon Downey (IoT Ekibi / Geliştirici) ve Adrian Kerchev (Ağ Mimarı).

ARK Token’i listeleyen Kripto Borsaları

ARK Token, kullanıcıların da ticaret yapmak istemesi durumunda bir dizi Crypto borsasında listelenmiştir..

ARK’yı listeleyen önde gelen kripto borsalarından bazıları Binance, Brittex, CoinSwitch, CryptoMate, LiteBit.EU, Cryptopia ve Upbit’i içerir..

ARK belirtecinin mevcut piyasa değeri 156,561,326 ABD dolarıdır ve bu 23,697 BTC’ye eşittir.

Toplam arz 134.609.230 ARK’dır. Bununla birlikte, dolaşımdaki mevcut token sayısı 103.359.230 ARK.

ARK, kendisinden önce piyasaya giren bazı kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor. Bir Jetonun değeri şu anda 1 doların üzerinde ve kripto para birimi gelişmeye devam ettikçe artması bekleniyor..

ARK Jetonlarınızı nerede saklayacaksınız?

ARK jetonlarını satın aldıktan sonra, kullanıcıların jetonlarını saklamak için üç cüzdan seçeneği vardır. Üç seçenek, masaüstü cüzdan, kağıt cüzdan ve mobil cüzdan..

En çok kullanılan cüzdan, Leger Nano S donanım cüzdanı ile de uyumlu olan masaüstü cüzdanıdır. Ancak mobil cihazınızı kullanmak istiyorsanız, mobil cihazlar için Web Lite Cüzdanını kullanabilirsiniz. Web Lite Cüzdanının iki versiyonu vardır; iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanım için iOS sürümü ve Android sürümü.

Bu müthiş projeyi şuradan takip edebilirsiniz: Twitter yanı sıra onların ziyaret İnternet sitesi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me