Teknoloji söz konusu olduğunda değişim kaçınılmazdır. Aynı şey mükemmel olmadığı için blockchain teknolojisi için de geçerlidir. Bitcoin geldi ancak bununla ilgili birçok sorunu vardı. Bununla birlikte, NEO, Ethereum vb. Gibi yeni blok zinciri çözümleri, blok zincirinin kendisiyle ilişkili doğal zorlukları çözmedi.

Byteball ile tanışın. Genel olarak Bitcoin veya blockchain ile karşılaştırıldığında tamamen farklı bir yol kullanır. Yeni başlayanlar için, mevcut veri işlemlerini öncekilerle birleştirir. Şaşırtıcı, değil mi? Bunu yapmak için, DAG (yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik) olarak bilinen başka bir bilgisayar bilimi teknolojisini kullanır. DAG, bir ağ gibi birbirine bağlanan bir yapıdır..

Byteball Nasıl Çalışır??

Şimdiye kadar anlamış olabileceğin gibi, Byteball herhangi bir blok veya blok zinciri kullanmaz. İşlemler bir birim olarak hareket eder (ayrıca depolama birimleri veya toplar olarak da bilinir). Bu toplar birbirine bağlanır (düz bir çizgi olması gerekmez). Daha iyi bir anlayış elde etmek için, yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik hakkında daha fazla bilgi edinelim.


Yönlendirilmiş Asiklik Grafik (DAG)

Dag byteball nedir

Resim Kredisi: ByteBall

DAG her bir depolama topunun birbirine bağlı olduğundan emin olun. DAG ile ilgili en heyecan verici şey, her topun önceki depolama toplarının karmalarından oluşmasıdır. Bu, sistemin önceki işlem karmalarını yenisine imzalayarak yeni bir depolama topu eklemesini sağlar..

DAG doğrusal olarak çalışmaz. Bununla birlikte, bağlantı, herhangi bir topa gelecekte herhangi bir sorun olmadan atıfta bulunulacak şekilde yapılır.

DAG kullanımı, blok zincirinde kullanılan blok sistemiyle ilgili sorunu tamamen ortadan kaldırır..

DAG kullanmanın birçok yararı vardır. Anında onay, daha düşük enerji yükü ve işlem kesinliğini içerirler.

Byteball’un temel özellikleri

Byteball’un neler sunduğunu anlamak için temel özelliklerini gözden geçirmemiz gerekiyor. Bunları aşağıda tartışalım.

  1. Atomik Değişim: Merkezi bir değişim yerine atomik değişim kullanılır. Atomik değişim ile herhangi bir merkezi varlığa ihtiyaç yoktur ve genellikle anında gerçekleşir. İşlem de başarısız olabilir.
  2. Çoklu İmza Yeteneği: Çoklu imza özelliği, tüm işlemlerin güvenli olmasını sağlar. Ek güvenlik için imzalar birden fazla cihazdan onaylanır. Bir işlem gerçekleşmeden hemen önce yapılır.
  3. Düzenlenen Varlıklar: Denetime Tabi Varlıklar da Byteball’un bir parçasıdır. Bu, varlıklarınızı Byteball’a da kaydedebileceğiniz anlamına gelir. Kara para aklamayı önleme politikalarına uymanız ve müşterinizi tanımanız gerekir.
  4. Değişmez Depolama: Byteball’da depolanan veriler değişmezdir. Bu, bir işlemin kaldırılamayacağı veya değiştirilemeyeceği anlamına gelir.

Bayt: Byteball’un Para Birimi

Byteball’da çalışan kripto para birimi bayt ile tanışalım..

Baytlar, DAG’ye veri eklemek için bir teşvik görevi görür. Dahası, Byteball herhangi bir ICO gerçekleştirmedi. Web sitelerine göre bayt ve kara baytları farklı yöntemlerle dağıtırlar. Örneğin, doğrulama ödülleri, yönlendirmeler ve hatta para iadesi yoluyla dağıttılar. Geçmişte, Bitcoin sahipleri de durdurulmayan iyi bir bayt ve kara bayt yığınına sahip oluyordu. Dağıtım modelleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın. bağlantı

Blackytes ile tanışın: Daha az izlenebilir işlemler için bir para birimi

Gizlilik sorununu çözmek için Byteball, kara bayt kullanır. İkincil bir para birimidir. Blackbytes, işlemlerin gizliliğini artıran güvenli işlemler kullanır. Ayrıca eşler arası bir bağlantı kullanır.

Kullanıcılar dağıtım yoluyla hem kara bayt hem de bayt alır. Şimdiye kadar, kullanıcılar toplam para limitinin% 64,5’ini zaten almışlardır..

Byteball’un diğer temel özellikleri

Byteball, bir DAG grafiği aracılığıyla para alışverişi yapmanın mükemmel bir yoludur. Aşağıda birçok avantajı vardır.

  1. Gizlilik: Blackbytes, eşler arası işlemler aracılığıyla gizlilik sunar.
  2. Birden Çok Varlık Sınıfı – Herkes farklı varlıkları Byteball’a aktarabilir veya depolayabilir ve ona bir değer atayabilir.
  3. Tamamen Ücretsiz Dağıtım – Kar elde etmek için hiçbir ICO yapılmaz. Ayrıca dağıtım farklı aşamalarda gerçekleşir.
  4. Koşullu ödemeler – Taahhüt edilmeden önce belirli kriterlerin karşılanmasını sağlamak için şartlı ödemeler yapılır.

Sonuç

ByteBall, mevcut blok zinciri üzerinde büyük bir yeniliktir. Blok zincirine merkezi olmayan, gizlilik odaklı bir çözüme sahip olmanın alternatif bir yolunu sağlar. Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me