EOS, endüstriyel ölçekli uygulamaları geliştirmeyi ve desteklemeyi amaçlayan blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan bir platformdur. Sistem Dan Larrimer tarafından geliştirilmiştir ve Ethereum’a çok benzer. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasına girdikten sonra, ticaret ve yatırım için kullanılabilir. eToro platformu.EOS Blok ZinciriEOS temel işlevi, dApp’leri geliştirmek için kullanımı kolay araçlar sağlamak ve anlık işlemleri etkinleştirmek ve ölçeklenebilirlik sunmaktır. EOS, aşağıdaki gibi iki ana nedenden dolayı piyasada devrim yarattı:

 • İşlem ücretinin tamamen kaldırılmasını hedefler.
 • Saniyede milyonlarca işlem yapma kapasitesi oluşturuyorlar.

EOS, çeşitli teknolojilerin tüm özelliklerini, kullanıcı için kullanımı kolay olacak ve blok zinciri ekonomisini güçlendirecek tek bir platforma getirmek için çalışıyor..

EOS Blockchain’in Özellikleri

 • Paralel İşleme – Platformu kullanırken paralel, daha yüksek işlem hızları ve daha fazla ölçeklenebilirlik.
 • Merkezi Olmayan İşletim Sistemi – Geliştiriciler, EOS jetonlarını kullanarak uygulamalarını EOS blok zinciri üzerinde oluşturabilirler. Madeni paralar kullanılmaz, EOS kaynaklarını kullanabilmek için yalnızca ellerinde tutulduklarının kanıtı gereklidir. Ayrıca uygulama geliştiricilerin birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olur.
 • Bir Anayasa – Çıkarılan her bloğun, platformu tamamen merkezi olmayan hale getiren herkes tarafından uyulması gereken bir dizi kural vardır..
 • Kendi kendine yeterlilik ve Evrim – Mevcut model, ağı daha da geliştirmek için% 5 enflasyon sağlıyor.
 • Düşük gecikme süresi – DApp’lerin sorunsuz çalışmasıyla mümkün olan en az gecikme.

EOS Blockchain Nasıl Çalışır?

EOS, dApp’leri barındırma ve ağın belirli bir zamanda işleyebileceği işlem sayısını iyileştirme kapasitesi açısından Ethereum’a çok benzer. Ölçeklenebilirliği artırdığı için blok zinciri analizindeki konumunu iyileştirir. EOS blockchain, uygulanabilirliğini artırmak için Delegated-Proof-of-Stake (DPoS) adlı yeni bir fikir birliği modeli kullanıyor.

Kullanıcıların, işlem ücretlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan her işlem için ödeme yapmak yerine, kendi paylarına orantılı kaynaklara sahip olabilecekleri ve kullanabilecekleri bir sahiplik modeli üzerinde çalışır. Kullanıcının belirli bir pay yüzdesini korumasına ve freemium uygulamaları oluşturmasına yardımcı olur. EOS ayrıca, kullanıcılarının kaynak paylarını diğer geliştiricilere kiralamasına veya devretmesine olanak tanır.

EOS’un Avantajları

 • EOS, tam özellikli bir kimlik doğrulama sistemi kullanıcı hesapları, çeşitli izin seviyeleri ve yerel olarak güvenli kullanıcı verileriyle birlikte gelir. Çalınan hesaplar için kurtarma ve erişimin geri yüklenmesi sisteme yüklendi.
 • EOS, geliştiricilerin EOS sistemi tarafından sağlanan uygulamaları oluşturup dağıtmasına ve bant genişliğini indirmesine yardımcı olan ek bir sunucu barındırma ve bulut depolama özelliğine sahiptir. Analitiğe doğrudan EOS üzerinden erişim ve belirli uygulamalar için sınırlar belirleme, EOS jetonlarını stake ederek kullanılabilir.
 • EOS, işlemlere odaklanan olaylar üzerinde fikir birliği kullanarak saniyede bir milyon işleme ölçeklenebilir. Düğümler, şimdiye kadar meydana gelen olayları doğrular..
 • EOS uygulaması, kullanıcıların mesaj göndermek ve blok zincirinde görevler gerçekleştirmek için mikro ödeme yapmasını gerektirmez. Uygulama geliştiricileri, para kazanma stratejilerine ve işlem ücretlerine ayrı ayrı karar verebilir.
 • Topluluk, yönetişim modeli sayesinde uygulamalardaki hataları güvenli bir şekilde aktif olarak yükseltebilir ve düzeltebilir. Bu model, hangi işlemlerin onaylandığını kontrol edebilen blok üreticilerine dayanmaktadır..
 • EOS, tek bloklar içinde ve bloklar arasında mesajların ve işlemlerin gönderilmesine ve yanıtlanmasına yardımcı olan her bloğu yapılandırarak performansı en üst düzeye çıkarır..
 • EOS token satışı, o döneme ait tokenların katkıda bulundukları Ether miktarına göre katılımcılara dağıtıldığı tam bir yıl içinde gerçekleşir..

EOS Tarihi

EOS Beyaz kağıt 2017’de halka açıldı. Bundan sonra bir dizi olay meydana geldi. Bunların en önemlilerinden biri, EOSIO tek iş parçacıklı uygulama Testnet’in 29 Kasım 2017’de sergilenmesini içeriyor. Aynı zamanda “EOS STAT” olarak da bilinir. Halkın kullanımına sunulan bir test ortamıdır.

Aşağıda ana olaylarını tek tek inceleyelim.

 1. 17 Mayıs 2017: A varsayımsal para birimi uygulaması EOS üzerinde uygulandı.
 2. 30 Mayıs 2017: Block.one gidiyor açık kaynak
 3. 10 Haziran 2017: EOS token satışı akıllı sözleşme taslağı oluşturuldu.
 4. 22 Haziran 2017: EOS token lansmanları için Token Satışı. Ayrıca bir yıllık ICO için duyurdular.
 5. 25 Haziran 2017: EOS başladı Bitfinex’te ticaret.
 6. EOS 185 milyon dolar topladı ICO’larının lansmanından sadece beş gün sonra.
 7. 14 Eylül 2017: The EOS.IO’nun Şafağı başlatıldı https://github.com/eosio
 8. 29 Ekim 2017: Block.one yatırım yapacaklarını açıkladı EOS üzerine inşa edilen projelere 1 milyar dolar
 9. 4 Aralık 2017: Dawn 2.0 yayınlandı
 10. 7 Mart 2018: EOSIO yığın değişim teklifi sunuldu.
 11. 21 Mart 2018: 100 milyon dolarlık ortak girişim Block.one ve Finlab AG
 12. 6 Nisan 2018: EOSIO Şafak 3.0 başlatıldı
 13. EOS 4 milyar dolar yükseltir.
 14. 2 Haziran 2018: EOSIO 1.0 nihayet halka açıldı
 15. 14 Haziran EOS resmen şu tarihten sonra yaşıyor: % 15 oylama elde etmek.

EOS’un arkasındaki kişi kim?

Daniel Larimer, EOS’un arkasındaki kişidir. Blok zincirine dayalı projeler inşa etme tecrübesine sahip bir kripto para birimi öncüsüdür. Şimdiye kadar üç başarılı proje geliştirdi. Bitshares, Steem ve EOS’un kendisidir. Yolculuğu 2014 yılında BitShares olarak bilinen ilk merkezi olmayan platformunu oluşturmaya başladığında başladı. BitShares, finansman sistemine merkezi olmayan bir yaklaşım sağlayan, kendi kendini idame ettiren, kendi kendini finanse eden ve kendi kendini düzenleyen bir platformdur..

Üzerinde çalıştığı bir sonraki büyük proje Steem. Proje 2016’nın başlarında başladı. Kullanıcılara çevrimiçi içeriklerinden para kazanmanın bir yolunu sunan bir blok zinciri platformudur. Mevcut pazarda oldukça başarılı ve şu anda milyonlarca kullanıcı içeriklerinden para kazanmak için kullanıyor..


Üçüncü projesi EOS’du. EOS, ilk lansmanından sonra büyük ilgi gördü. Arkasındaki çözümü geliştiren block.one tarafından oluşturuldu. Ayrıca başlangıçta iyi bir fon aldılar ve gelişimlerine devam ettiler. EOS platformunun başarısı, Block.one ekibinin deneyiminden kaynaklanmaktadır. Blockchain uygulamaları oluşturmaya gelince deneyimlidirler. Ayrıca en iyi danışmanlardan, yatırımcılardan ve geliştiricilerden birine sahipler.

Block.one – EOS’un arkasındaki oyuncu

Şu anda gördüğünüz her şey Block.one ile mümkün hale geldi. EOS’u sıfırdan inşa eden şirkettir. Ayrıca, EOS tokenini Haziran 2017’de halka açıkladılar. Ayrıca, şirketin CTO’su, bu projenin arkasındaki fikir Daniel Larimer. Daha önce tartıştığımız gibi Bitshares ve Steemit’i de geliştirdi. Platformun Block.one tarafından değil 21 Blok üreticisi tarafından çalıştığını açıklığa kavuşturmak önemlidir..

Birçok EOS uygulaması şu anda EOS ağını kullanıyor. Haber yapan böyle bir proje Everipedia’dır. EOS blockchain platformunu kullanan wiki benzeri bir platformdur. Merkezi olmayan, ancak kar amaçlı. Aralık 2017’de entegrasyon için planlamaya başladılar. Blockchain kullanarak, şirketlerin kamudan gelen bilgileri engellemesini önleyebilecekler..

EOS Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır

EOS kullanılarak borsa yoluyla satın alınabilir ve satılabilir Bitfinix ve Kraken. EOS jetonunun herhangi bir değeri yok ve yine de piyasa değeri diğer birçok kripto para birimini geçti. Metamask ve MyEtherWallet gibi cüzdanlarda saklanabilir.

Güncelleme: Artık ana ağın erc20 ethreum tokenlerini piyasaya sürdüğüne göre eos mainnet tokenlerinin takas edildiğini ve artık mew veya metamask gibi erc20 cüzdanlarla kullanılamayacağını unutmamak önemlidir..

Gelecekte EOS için neler var

İşletim sistemi madencilere bağlı değildir, ancak onu kullanan kişi sayısı ile doğrudan bağlantılıdır. Para birimi olarak pratik kullanımını geliştirir ve parlak geleceği tutar. Birçok piyasa oyuncusu, 2020 yılına kadar 150 $ ‘lık olası bir gelecek fiyatına bakıyor ve diğer kripto para birimlerine kıyasla daha az risk taşıyor. EOS, günlük% 20’lik bir zirve ve% 336.42’lik bir büyüme oranı gördü. Ölçeklenebilirlik onu daha çekici hale getirdiği için müthiş bir İlk Para Teklifi olarak ortaya çıkması bekleniyor..

Daha fazla oku,

 • EOS VS Ethereum: Potansiyel Bir Ethereum Katili!

Son sözler

Birinci Blok

EOS, yazı yazarken Main Net’e geçiyor. Her bir EOS jetonunun fiyatı 11.04 $ ‘dır. Son birkaç ayda muazzam bir şekilde büyüdü. Büyüme, Main Net lansmanının beklentisinden kaynaklanıyordu. Fiyatı 11-12 $ civarında sabitlenmeden önce jeton başına 20 $ ‘a ulaştı.

EOS, oyunun kurallarını değiştiren özelliklerle dApp senaryosundaki en devrimci projelerden biridir. EOS’un geliştirilmesinin arkasındaki ekip, BlockOne harika bir vizyona ve iyi bir deneyime sahiptir ve teknolojiye inanır. Büyüme, kripto para biriminin başarısının nedeni olabilir ve Ethereum’un tuzaklarını ortadan kaldırıp gelecekte onu ücretsiz ve ölçeklenebilir işlemlerle değiştirebilir. Peki, tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me