Blockchain-cryptocurrency girişimleri, 2017’de İlk Para Teklifleri (ICO’lar) yoluyla 5,6 milyar ABD doları topladı. Bu çok büyük! Ancak, 2017’de 902’den yalnızca 435 ICO başarılıydı ve bu sadece% 48! ICO pazarlama stratejiniz, giderek artan bu rekabetçi pazarda başarılı olup olmayacağınızı belirler, bu nedenle burada size harika bir ICO pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulacağını göstereceğim. Hadi yapalım!

ICO web siteniz, ICO pazarlama stratejinizin en önemli parçasıdır:

ICO pazarlaması tamamen dijitaldir ve ICO web siteniz pazarlama stratejinizin ilk ve en önemli bileşenidir. Blockchain-kripto projesi ICO’nuz için temiz, modern ve profesyonel bir web sitesine ihtiyacınız var.

Proje ekibine ve ICO teknik incelemesine en yüksek önemi vererek, projenizle ilgili her türlü bilgiyi web sitenizde önceden vermeniz gerekir..

Yatırımcılar önce ekibiniz hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceklerdir, bu nedenle web sitenizde önemli proje ekip üyelerinizin LinkedIn profilinin belirgin şekilde görüntülendiğinden emin olun. Proje ekibi bilgileri eksik veya yetersizse, birçok yatırımcı projenize şüpheyle bakacaktır..

Whitepaper, projenizle ilgili bilgileri dünyaya iletmek için aracınızdır. Yatırımcıların web sitenizde bulmasını kolaylaştırmalısınız..

Aşağıdakiler de önemlidir:

 • Projenizi açıklayan profesyonelce oluşturulmuş kısa ve net bir video büyük bir artı.
 • Web sitesindeki tüm içerik yüksek kalitede olmalıdır.
 • Harekete geçirici mesaj (CTA) düğmelerini web sitenize stratejik olarak yerleştirmeniz gerekir, böylece ziyaretçiler istenen eylemi yapmaya teşvik edilir..
 • Bültenleriniz, promosyon teklifleriniz ve diğer duyurular için iyi bir e-posta kayıt seçeneği şarttır.
 • Web siteniz SEO için optimize edilmiş olmalıdır. Hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO için sağlam bir stratejiye ihtiyaç vardır. Sitenize yüksek kaliteli bağlantılar oluşturma ve çeşitli forumlarda projenizle ilgili olumsuz gürültüleri ele alma çalışması, SEO stratejinizin önemli parçalarıdır ve profesyonel uzmanlığa ihtiyacınız vardır..

Web siteniz söz konusu olduğunda köşeleri kıramazsınız. Profesyonel yardım alın, çünkü web siteniz potansiyel yatırımcılara projeniz hakkında ilk izlenimi veriyor.

Harika bir ICO teknik raporu oluşturun:

ICO teknik raporunuzun önemini yeterince vurgulayamıyorum. Potansiyel yatırımcılarınız önce web sitenize bakarlar ve ardından projeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için whitepaper’ınızı kontrol ederler..

Aşağıdakileri sağlamanız gerekir:

 1. Tanıtım belgesi profesyonelce yazılmalı ve yazım ve dilbilgisi hataları içermemelidir;
 2. Blockchain-cryptocurrency alanındaki kimlik bilgilerini içeren proje ekibinizi yeterince tanımlamalıdır;
 3. İş problemini veya projenin ele alacağı pazar fırsatını açıkça tanımlamalısınız;
 4. ICO teknik raporu, teknolojiyi çok fazla jargon kullanmadan net bir şekilde tanımlamalı ve yatırımcıları gözden geçirmeleri için işlevsel bir prototipiniz veya en azından açık kaynak kodunuz olup olmadığı konusunda bilgilendirmelisiniz;
 5. Proje ekibi işlerini neden tokenize ettiklerini ve kripto belirtecinin nasıl takdir edeceğini açıklamalıdır;
 6. Teknik rapor, jeton satış yapısını açıklamalıdır, örneğin; ICO’dan önce özel bir satış olup olmadığı, proje ekibi için ayrılan token sayısı;
 7. Teknik raporunuz yasal ve düzenleyici hazırlık durumunuz hakkında konuşmalıdır.

Tanıtım yazınız için profesyonel içerik uzmanları edinin, ICO’nuz için çok önemlidir. Örneğin, yatırımcılar whitepaper’ınızda intihal sorunları bulurlarsa, projenizi bir aldatmaca olarak algılarlar.!

ICO’yu desteklemek için halkla ilişkilere ve medyaya yatırım yapın:


Artık harika bir web siteniz ve aynı derecede harika bir teknik incelemeniz olduğuna göre, ICO’nuzu tüm dünyaya bildirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki adımları göz önünde bulundurun:

 • ICO’nuz hakkında en iyi web sitelerinde basın bültenleri yayınlayın;
 • Popüler kripto medya kuruluşlarında makaleler yayınlayın;
 • ICO’nuzu ICO’ları izleyen popüler web sitelerinde listeleyin, örneğin. ICO Derecelendirmesi, ICO Tezgahı, ve ICO Uyarısı.

En iyi web siteleri, makalelerinizi yayınlamak için basın bültenlerinizi yayınladığınız için sizden ücret alır. Lütfen medya erişimini yönetmek için profesyonel yardım almayı düşünün. Bunları ICO pazarlama bütçenizde hesaba katmanız gerekir.

ICO pazarlaması için topluluk ve sosyal medyayı kullanın:

Potansiyel yatırımcılar, sosyal medyadaki kripto topluluklarının çok bilgili olduğunu bilirler ve bir ICO’ya yatırım yapmadan önce bu toplulukların ICO’nuz hakkında ne düşündüklerine bakarlar. ICO’yu bu topluluklara iyi bir şekilde sunmanız gerekiyor, bu da ona güvenlerini artıracak ve yatırımcılar bu topluluklardan proje hakkında olumlu hisler alacaklar..

En İyi ICO Pazarlama Stratejisi

Aşağıdakilere katılarak projenizi proaktif olarak tanıtın:

 • Facebook: ICO’ları tartışan ve projenizi öne çıkaran gruplara katılın.
 • Twitter: Projelerinizin blog gönderilerini burada tanıttığınızdan emin olun.
 • Reddit: Kripto topluluğu arasında çok popüler. Alt düzenleme oluşturmayı ve mevcut konulara yorum yapmayı düşünün.
 • Telegram: Bu mesajlaşma uygulaması kripto meraklıları arasında oldukça popüler. ICO’nuzu burada aktif olarak tanıttığınızdan emin olun.
 • Quora: ICO ile ilgili konulara katılın ve projeniz için iyi bir poz elde edebilirsiniz..
 • LinkedIn: ICO ile ilgili gruplara odaklanın ve on binlerce ICO meraklısına ulaşabilirsiniz..
 • Kripto özel forumlar: Projeniz hakkında bilgi yayınlarsanız, Bitcointalk, ICO’nuz hakkında iyi bir teşhir yaratacak.

Projenizi bu platformlarda tanıtmak için profesyonel sosyal medya yöneticileri edinmeyi ciddiye alın. Kendin yapabilsen (DIY), önemli ölçüde uzmanlık ve zaman gerektirir.

ICO hedefli reklamcılık, ICO pazarlama stratejinizde yer almalıdır:

Facebook, Twitter ve artık Google’ın ICO reklamlarını yasaklamasıyla, ICO’ların reklamını yapmak artık daha zor. Kripto’ya özgü ağlar aracılığıyla tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığını düşünün: Kopya trafiği. Ayrıca ilgili bloglarda ve kriptoya özgü medya kuruluşlarında yer alan banner reklamları da düşünmelisiniz..

ICO’nun e-posta pazarlaması: pazarlama stratejinizin optimize edici bir bileşeni

E-posta pazarlama, herhangi bir sektörde dijital pazarlamanın temelde önemli bir bileşeni olmaya devam ediyor ve ICO’lar istisna değil. Bununla birlikte, kripto pazarının dalgalanması, bunu ICO’ların reklamını yapmak gibi zorlaştırdı, çünkü en büyük e-posta pazarlama sağlayıcılarından biri olan MailChimp, ICO e-posta pazarlamasını yasakladı..

Yine de diğer hizmet sağlayıcıları kullanabilirsiniz, ancak “spam” olarak işaretlenme riski taşıyan istenmeyen e-postalar göndermemeye özen gösterin. Yaklaşan ICO’nuz üzerinde minimum olumlu etkisi olsa bile, projeniz için uzun vadeli faydalar sağlayacak e-posta listenizi oluşturmak için zaman ayırmanızı tavsiye ederim..

ICO pazarlama stratejinize ICO ödül programlarını dahil edin:

Ödül programları, yatırımcıları ve diğer paydaşları ICO’ya çekmek için tazminatlar ve teşvikler yoluyla kuruluşları ödüllendirir. Stratejinize bazılarını dahil etmeyi düşünün.

Örn. Bazı jetonları ücretsiz vermek anlamına gelen “airdrop”, ödül programının giderek daha popüler bir biçimi haline geliyor. Yine de iyi bir karar vermelisiniz, çünkü çok az jeton verirseniz kampanyayı etkisiz hale getirirken, çok fazla para vermek yatırımcıların projenizi bir aldatmaca olarak düşünmesine neden olabilir..

ICO pazarlamanızı artırmak için blockchain teknolojisi etkinliklerine katılın:

Bir blockchain-kripto girişimcisi olarak, eylemlerin olduğu yerde bulunmanız gerekir. Blockchain teknolojisi etkinliklerine katılmak ve projenizi sunmak, ona büyük ilgi uyandırır ve yatırım şansını artırabilir..

Blockchain ve kripto etkinlikleri dünya çapında her hafta gerçekleşir ve bunlar size paydaşlarla yüz yüze iletişim kurmanız için değerli fırsatlar sunar. Bunlara katılmanın veya sponsor olmanın bir maliyeti vardır, özellikle de seyahat söz konusuysa. Bununla birlikte, ICO’nuzdaki yatırımdaki potansiyel artış, maliyeti fazlasıyla dengeler, bu nedenle bunlar için bütçe ayırmalısınız..

Not: Pazarlama stratejinize başlamadan önce ICO kavramını iyi anlamanızı tavsiye ederim. Ayrıca, yatırımcıların bir ICO’ya yatırım yapmadan önce hazırlandıklarını ve bu nedenle pazarlamanızı her adımda onları güvence altına alacak şekilde uyarladıklarını unutmayın.

ICO pazarlamanızda başarılar dileriz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me