Birçoğunuz kripto para birimlerini ve dijital paraları keşfetmeye başlarken, blok zinciri teknolojisi hayal edebileceğinizden daha hızlı büyüyor. Bitcoin, Ethereum ve Ripple piyasa değerinin çoğunluğuna sahip olsa da, yeni teknolojiler, fikirler ve yeniliklerle parıldayan bazı kripto para birimleri var. Ve NXT, kripto para birimi 2.0 bunlardan biridir. Ama NXT Nedir?

Nxt – Verilerinize Sahip Olun, Adınızı, Dosyalarınızı, IP Adresinizi, Varlığınızı, Ticaretinizi, Bütçenizi, Özgürlüğü ve Dünyayı Kontrol Edin

Kasım 2013’te kullanıma sunuldu, NXT bir ödeme ağıdır ve anonim yazılım geliştiricisi BCNext tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir kripto para birimi.

NXT, Bitcoin, Ethereum ve daha fazlası gibi yükselen kripto para birimlerinin işlevselliğini geliştirmek için oluşturulmuş gelişmiş bir blok zinciri ağıdır. Popüler kripto para birimleriyle ilgili sorunlar ölçeklenebilirlik ve verimliliktir.

Ölçeklenebilirlik- Bitcoin’deki Proof Of Work, işlemin herhangi bir zamanda bir ağ üzerinde gerçekleştiği hızı yavaşlatır veya sınırlar..

Verimlilik: Verimlilik, işlemleri doğrulamak için gerekli olan süreçtir. Şu anda, Bitcoin ağını düzgün işleyen bir şekilde tutan büyük miktarda güç ve elektrik var. Yani işlem hacmi artacaksa güç kullanımı da aynı anda artacaktır..

NXT, işlemler için fikir birliğine varmak için hisse kanıtı protokolünü sunan ilk blok zinciri olarak bilinir. (Statik bir para arzı vardır ve Bitcoin gibi madencilik süreci olmadan gelir.) POS, işlem sayısını yönetme potansiyeline sahiptir ve verimlilik sorununu çözer..

NXT Platformu Nedir?

Resim Kredisi: NXT

NXT, diğer 1300 kripto para birimlerinden tamamen farklıdır ve JAVA’da sıfırdan kodlanmıştır. Bununla birlikte, onu böceklerden ve bilgisayar korsanlarından oldukça güvenli bir ağ haline getiren çeşitli kısıtlayıcı bileşenlerle birlikte gelir..

Sadece NXT kripto para birimini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda bunlarla ilişkili blok zinciri ve teknolojiye erişim sağlayarak yönetişim, kitle fonlaması ve finansal teknoloji endüstrilerinde tamamen devrim yaratmayı hedefliyor..

Kullanıcılara kendi uygulamalarını oluşturma konusunda tam özgürlük verir.

NXT ayrıca, sistem içinde yeni para birimleri oluşturmak için kullanıcılar tarafından kullanılabilecek entegre bir Varlık Değişimi özelliği, pazar yeri ve bir mesajlaşma sistemine sahiptir..


NXT’nin tarihi

NXT’yi başlatma fikri ilk olarak ortaya çıktı bitcointalk.org finansman için kabaca 21 Bitcoin topladığında.

28 Eylül 2013’te, bir Bitcointalk.org üyesi, NXT’nin “ikinci nesil kripto para birimi” olarak piyasaya sürüldüğünü duyuran ve ilk hisselerin dağılımını belirlemek için küçük bağışlar isteyen bir forum başlığı oluşturdu. Kaynak toplama 18 Kasım 2013’te kapatıldı ve blok 24 Kasım 2013’te yayınlandı.

Blok, 73 paydaşa ilk katkılarıyla aynı oranda 1.000.000.000 madeni para dağıttığını ortaya koydu. Tam kaynak kodu 2014’te çıktı ve o zamandan beri birçok tüccar ve geliştirici NXT’ye ilgi duymaya başladı..

Daha sonra, 9 Kasım 2015’te Farla Web medyası, NXT Varlık Değişimi üzerine bir proje başlattı. Ve 2016’da NXT, tüm Akıllı İşlem şablonları paketini kullanıma sundu.

NXT ağı altı yıldır başarılı bir şekilde çalışıyor, güçlü bir ekibe ve temele sahip.

NXT’nin özellikleri

Nxt’nin ne olduğunu daha iyi anlamak için blockchain platformunun temel özelliklerini gözden geçirelim.

NXT’nin 5 ana özelliği şunları içerir:

  1. Varlık Değişimi: Tıpkı diğer kripto para birimleri gibi, NXT Asset Exchange, merkezi olmayan, hızlı ve işlevsel ticarete izin veren temel eşler arası yazılımdır. Ancak varlıkları yabancı işletmeye gönderme ihtiyacını ortadan kaldırır ve aynı zamanda çok çeşitli yatırımları yapma potansiyeline sahiptir..
  2. Para Sistemi: 1.4.8 sürümünde ortaya çıktı ve para birimleri olarak bilinen jetonları yapmanıza ve takas etmenize izin veren bir sistemdir. Para Sistemi para birimleri, sistem içinde ve NXT çekirdeği dışında alım satım yapmak için kullanılır..
  3. Veri Bulutu: NXT Veri Bulutu, merkezi olmayan veri depolama sistemi olarak bilinir. Tüm NXT işlemlerinin kaydını tutar ve ayrıca kullanıcı tanımlı saklar En önemli özelliklerden biri, NXT blok zincirinin sertifika ve sözleşmeler gibi yasal kayıtların sabit kalmasına izin veren kalıcı bir kayıt olmasıdır..
  4. Oylama sistemi: NXT Oylama Sistemi, para sahiplerinin kriptografik olarak ispatlanmış bir şekilde oy kullanmasına izin verir. Aynı zamanda basit anketlerin oluşturulmasına izin verir ve işlemlerin kullanıcı tarafından onaylanmasına ve reddedilmesine izin verir..
  5. Hesap Kontrolü: Hesap kontrol özelliği ile sadece belirtilen cari ve varlık sahibinin onayı ile işlem yapabilen hesabı oluşturabilirsiniz. Ayrıca hesabın güvenliğini artırır ve yalnızca belirli kişilerin fonlara erişebilmesini sağlar.

Tüm Nxt özellikleri, Nxt çekirdek istemcisinin yanı sıra Next API ile kullanılabilir..

Nxt Nasıl Çalışır?

Nxt, Forging olarak bilinen süreç üzerinde çalışır. Madencileri ödüllendirmek için platformdan aldığı işlem ücretine dayanır..

Herhangi bir Nxt işlemi için minimum ücret 1 Nxt’dir. Başlamak için bir kullanıcının Nxt coin satın alması gerekiyor. Madeni parayı satın aldıktan sonra, bir cüzdan kurmaları ve onu bilgisayarınıza yüklemeleri gerekir. Madeni parayı cüzdana gönderin ve ağ için çalışmasına ve taklit etmesine izin verin.

Kullanıcılar ayrıca fiat ve kripto para birimleri için ticaret yaparak da token kazanabilirler..

Nxt Ürünleri ve Araçları

Nxt Blockchain Platformu

Size bir blockchain ile yapabileceğiniz çok çeşitli şeyler sunan açık bir platformdur. NXT, zaten yazılıma dahil olan etkileyici bir dizi işlevle birlikte gelir.

Zaman geçtikçe, Nxt geliştiricileri ayağa kalktı. Jelurida (Hollanda merkezli başlangıç). Opsiyonel olarak blok zinciri olmayan kullanıcılar için Jelurida, onlara Nxt yazılımının özel versiyonu için lisans sunmaktadır. Açık projeler için, proje sahiplerinin koda dayalı olarak yeni blok zinciri başlatmasına izin veren bir blok zinciri oluşturma kiti var..

Geliştiriciler teknolojinin IP haklarına sahipti ve Nxt olarak bilinen halefi oluşturma kararını aldı. Ateşli.

Ardor Blockchain Platformu

Ardor NXT nedir

Resim Kredisi: Ardour

Blockchain’in tüm sorunlarını ele alan Nxt yazılımının halefidir. Jelurida’ya göre oyuncuların birbirleriyle etkileşime girebildiği bir ekosistem. Dahası, tıpkı Nxt gibidir ve halka açık bir açık kaynak yazılımı olarak çalışır..

Ardour, Nxt’in yerini almayacak, ancak onunla birlikte var olabilir veya olmayabilir.

Ignis Ardor’daki ilk alt zincirdir (kendi blok zincirinizin kendi kendine konuşlandırılmasına izin veren hafif bir blok zinciri), verilerin planlanmış bir zamanda kesilmesine izin vererek şişkinlik sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.

Diğer NXT Araçları şunları içerir: Fiyat Dönüştürücü, Blok Zinciri Gezgini, Varlık Değişimine Genel Bakış, Nxt İstatistikleri ve Oylamalara Genel Bakış.

NXT Jetonları

Varlıklar ve Parasal Sistem kripto para birimleri olmak üzere iki tür Nxt belirteci vardır. Bu belirteçler, fikirler, hisse senetleri, mülk, tahvil, emtialar ve tercih ettiğiniz her şeyi temsil eder. Fikirler bile!

Kullanıcılar, gerçek dünyayı dijital dünyadan sorunsuz bir şekilde bağlamak için bu tokenları kullanabilir. Ayrıca bu paralar aracılığıyla oylama haklarını da dağıtabilirsiniz..

Nxt Bir Sonraki Süper Kripto Para Birimi Olacak?

Nxt, çeşitli olasılıklar gördü ve ayrıca blok zincir teknolojisinin karşılaştığı zorlukları çözmek için çözümler buldu. Çeşitli uygulamalar, araçlar, ürünler yarattılar ve Jelurida ile de ilklere imza atmaya devam ettiler..

Son sürümü, istemci için eklenti sistemini ve çoklu imza yeteneklerini de etkinleştirdi. Ardor ve Ignis’in geliştirilmesiyle birlikte kripto para birimine göz kulak olabiliriz.

Ancak diğer tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, kesin geleceği her zamanki gibi belirsizliğini koruyor. Ancak Jelurida’nın Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü, Lior Yaffe diyor:

“Dostlarımdan emin olabilirsiniz; NXT’nin parlak bir geleceği var, neredeyse dört yıldır var ve uzun bir süre burada olacak. ”

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me