Penny kripto para birimleri, size birim başına bir doların altına mal olanlardır. Ancak, bu kuruşluk kripto para birimleri, sizi zengin, hatta zengin yapma potansiyeline sahiptir. Buna göre, bu kripto para birimlerinin çoğu boktan paralar..

Analoji, hisse senedi fiyatının bir doların altında olacağı kuruşluk hisse senetlerinden alınmıştır..

Kripto para biriminin ne olduğu hakkında bir fikriniz yok mu? Biz onu ele aldık İşte.

Bu yazıda, bir kuruşluk kripto para biriminin ne olduğunu ve bir çukura düşmeden doğru olanları nasıl satın alacağımızı ayrıntılı olarak açıklamaya çalışıyoruz..


Penny Kripto Para Birimleri nedir?

İmaj Kredisi; IMDB

The Wolf of The Wall Street filminde, Jordan Belfort ― kahraman ― pembe kağıt hisse senetleri satan ve sonunda etrafına bir imparatorluk kuran bir borsacıdır..

Pembe çarşaf hisse senetleri büyük borsalarda kayıtlı değildir ve genellikle tezgahta alınıp satılır. İsim, hisse senedi fiyatları pembe renkli çarşaflar kullanılarak dolaştırılırken geldi..

Bir şirketi pembe çarşaf stoğu olarak kaydetmek ve ticaret yapmak için daha az yasal uyumluluk gerekir.

Jordan Belfort, kayıtlı adresi tarım arazilerinin ortasında bir kulübe olan bir şirketin hisselerini bile sattı. Birçok yasadışı hareket yaptı ve müvekkillerine tam anlamıyla bok sattı. Sonunda bedelini ödedi.

Film, gerçek Jordan Belfort tarafından yazılan bir kitaba dayanıyor. Evet, filmdeki olaylar gerçek hayatta oldu.

Penny kripto para birimleri bir tür pembe kağıt hisse senetleridir. Ama biliyorsun, pembe çarşaflar da yasadışı değil. Jordan Belfort, mütevazı yasal uyumu kullandı ve pembe çarşaflar aracılığıyla yasadışı hisseler satarak milyonlarca dolar kazandı..

Yani, pembe çarşaf hisse senetleri gibi, tüm kuruşluk kripto para birimleri dolandırıcılık değildir. İyi olanlar var. Onları elle seçmek zorundasın.

Penny Cryptocurrencies satın almalısınız?

Bu bağlıdır. Doğru bir kuruşluk kripto para birimini seçmek bile finansal hayatınızı sonsuza kadar değiştirebilir.

Diyelim ki, Bob birkaç kuruşluk kripto para satın almakla ilgileniyor.

10 farklı kripto para birimi seçiyor ve her birine 1.000 USD yatırım yapıyor.

6 ay sonra 7’si tamamen değersiz hale geldi. İkisinin değeri iki katına çıktı. Ve biri şu ana kadar vuruldu ki değeri 100 kat arttı.

Bob, 10.000 USD’yi riske atarak ve stratejik olarak yatırım yaparak, kendisine 10 kat kâr sağlayan bir altın madenini buldu..

Yüz kat değer artışının abartı olduğunu düşünebilirsiniz. Ama tarih sana aksini söylüyor.

Artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi liderlerin hepsi bir kez kuruşluk kripto para birimleridir. Bu kripto para birimleri, kripto varlıklara pek ilgi olmadığı bir zamandan beri var olmuştu. Ve aslında o zaman pazar da kalabalık değildi.

Her neyse, o zamanlar çoktan gitti. Ancak fırsatlar hala çoktur. Sadece onları nasıl yakalayacağını bilmelisin.

Penny Cryptocurrency nedir?

Günümüzde göre CoinMarketCap, 1644 kripto para birimi mevcuttur. Ve bir grup kuruşluk kripto para bulmak o kadar da zor değil.

Öyleyse, size büyük karlar sağlayacak bir kuruşluk kripto para birimini nasıl seçersiniz??

Penny Kripto Para Birimi Satın Alma Stratejileri

Bu bölümde, bir kuruşluk kripto para biriminde neyi arayacağımızı ve tehlikenin neyi belirlemesi gerektiğini ve bir bok para satın almaktan nasıl kaçınılacağını gözden geçireceğiz..

Temel bilgiler

Bitcoin, üçüncü taraflara güvenmeyi gerektirmeyen eşler arası bir elektronik ödeme sistemi olarak yaratıldı.

Ethereum platformu, bir blok zincirinin kripto para birimlerinden çok daha fazlasını yapabileceği inancıyla oluşturuldu..

Öyleyse, belirli bir kripto para biriminin amacı nedir?

Gerçek dünyadaki bir sorunu çözüyor mu? Değilse, unutun ve bir sonrakine geçin. Aynı sorunun farklı çözümleri olacağını unutmayın. Aynı şekilde, birkaç kuruşluk kripto para birimi aynı sorunu farklı şekillerde çözmeye çalışıyor olabilir. Hangisinin daha iyi olduğunu tartmalısınız. Ama nasıl?

Ripple (XRP) ve Stellar Lumens (XLM) alalım.

Her ikisi de ödeme ağıdır ve küresel ödemelere odaklanır. Bankaların, finans kurumlarının ve bireylerin sınır ötesi transferleri hızlandırmalarına yardımcı olurlar.

American Express, Santander ve UBS gibi büyük kurumlar Ripple ağını test ediyor.

Öte yandan, Praekelt Vakfı gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve benzer işletmeler Stellar altyapısını kullanıyor.

Şimdi, biri diğerine nasıl seçilir? Hadi bulalım.

Ripple, 2012’de başlatıldı. Ve dünya çapında 100’den fazla finans kurumu onu deneme amaçlı kullanıyor.

Stellar, 2014’te başladı. Ancak Ripple kadar fazla teşhir edilmiyor, her ikisi de haberlerde ve finans kuruluşlarının radarı altında..

Her iki kripto para biriminin maksimum arzı yaklaşık 100 milyar jetondur.

Açıkçası, Ripple gelecekte büyüme avantajına sahip. Zaten ağlarını test eden çok sayıda müşteriye sahip oldukça köklü bir iş yapmıştır..

Bununla birlikte, Stellar lümenleri de iyi büyüyebilir. Ama zaman alır. Bunun yerine, Ripple’a (XRP) yatırım yaparsanız, nispeten daha iyi bir yatırım getirisine (ROI) sahip olma şansınız var..

Pompalar ve Dökümler

kuruş kripto para birimleri nedir

Bir varlığın fiyatını yapay olarak artırmak ve daha sonra kar elde etmek için satmak, Pump and Dump olarak bilinir. NYSE (New York Borsası) gibi geleneksel borsalarda bunu yapmak yasa dışıdır.

Kuruşluk kripto para birimleri ile ilgili uygun bir düzenleme olmadığından ve gün geçtikçe mantar gibi büyüdükçe, çok sayıda pompa ve boşaltma planı gerçekleşiyor. Dahası, fiyatı çok düşük olduğu için kuruşluk kripto para birimlerini manipüle etmek kolaydır..

Peki, bir pompa nasıl belirlenir?

Bir balina – devasa varlıkları ve piyasa etkisi olan bir tüccar – bir pompa yaparsa, onu yakalamak zordur. Çünkü hızlı bilgi alamaz ve bundan emin olamazsınız. Burada yapabileceğin pek bir şey yok.

Ancak, pompaları ve çöplükleri düzenleyen Telegram mesajlaşma grupları var. Burada, boşaltmanın ne zaman başladığını bilmeniz gerekir. Çünkü tüm bunlar dakikalar içinde oluyor. Ve yanlış yönde ve yanlış zamanda olmak size pahalıya mal olabilir.

Yani, bu açgözlü para kazanma yönteminden kaçınmak daha iyidir..

Bir çöplükten nasıl kaçınılır?

Bir kuruşluk kripto para biriminin fiyatı aniden yükseldiğinde, uzak durmak daha iyidir – olası bir Pump and Dump planını işaret edebilir.

Ayrıca, Pompa ve Boşaltma fırsatları hakkındaki bilgilerle ilgili istenmeyen tekliflere dikkat edin. Muhtemelen bir başkasının kârının bedelini ödemek üzeresiniz.

Dibe Düşen Paralar

Aralık 2016’da BitConnet adlı bir kripto platformu piyasaya sürüldü. Platform, kripto ödünç vermeyi ve bir değişimi kolaylaştırdı. Dahası, kullanıcıların platforma katılmak için bazı BitConnect (BCC) belirteçlerine sahip olması gerekir. Bu, BCC için büyük bir talep yarattı.

Zaman geçtikçe, BCC, piyasa değeri açısından ilk on kripto para birimi arasında yer aldı – piyasadaki toplam kripto paraların değeri.

2017’nin sonunda, BitConnect jetonu bir kerede 460 USD civarında işlem görüyordu..

2018 Ocak ayının ortalarında şirket duyurdu düzenleyici nedenlerden ve kötü ortamdan dolayı BitConnect platformunu kapatıyorlar.

O zamandan beri, BCC’nin fiyatı sert bir şekilde düştü ve şu anda 0,7 USD civarında işlem gören kuruş kripto para birimlerinden biri..

BCC gibi paralar asla iyileşmez. Ve onlara yatırım yapmak sadece para kaybı olur.

Bu nedenle, bir madeni paranın neden dibe düştüğünü dikkatlice analiz edin. Madeni paranın tekrar yükselmesi için birkaç neden görürseniz, satın almak iyi bir seçenek olacaktır..

Toplam Arz Limiti

Toplam arz limiti, belirli bir kripto para biriminin piyasada bulunabilecek token / coin sayısıdır.

Örnek olarak Kin jetonunu alalım. 0.000193 USD civarında işlem görüyor. Toplam arz limiti 10 trilyon jetondur.

Fiyatta bir artış varsa, bu 10 trilyon jetonun tamamının değerinin arttığı anlamına gelir. Hacim çok yüksek olduğu için Kin fiyatı, benzer fiyata ve daha az toplam arz limitine sahip bir madeni paradan nispeten daha yavaş hareket ediyor..

Örneğin, Bytecoin (BCN) yaklaşık 184 milyar jetona sahip ve yazılırken 0,006071 USD’den işlem görüyor. Benzer piyasa koşullarında Bytecoin değeri Kin’inkinden daha iyi artıyor.

Shitcoins

Bunlar, onu başlatan insanlara para kazanmak için var olan kripto para birimleridir. Basitçe söylemek gerekirse, bok paraları sizi mutsuz etmek için yapılır.

Onları nasıl tanımlayabilirim?

  • Uygun bir resmi web sitesi yok. Ve site, bir çaylak bile koyabilecek gibi görünüyor.
  • Teknik inceleme mevcut değil. Veya mevcut olan profesyonel değil.
  • Teknik inceleme projeyi açıklamıyor veya sizi hangi sorunu çözdüğüne ikna edemiyor.
  • Projenin yol haritası, ürünü başlatmak için çok uzun. Ürün piyasaya sürülse bile, o zamana kadar kripto piyasası daha iyi çözümlere sahip olacaktı..
  • Projenin arkasındaki ekip ortaya çıkmaz ve anonim kalır. Ekip gizlilik temelli bir madeni para tasarlamadıkça, gölgede olmak için hiçbir sebep yok.
  • Şirket veya proje için sosyal medya profilleri mevcut değil.
  • Proje iyi pazarlanmıyor. Ve çok daha az insan projeyi biliyor.
  • Google’da proje hakkında arama yapın, eğer onları ilk sayfada bulamazsanız, muhtemelen kimse bulamayacaktır. Ve proje asla ilgi çekmeyebilir.

Yukarıdaki tüm kurallar, çeşitli kuruşluk kripto para birimleri için farklı şekilde geçerlidir. Kişisel araştırmanıza dayanarak buna kendiniz karar vermelisiniz..

Kişisel Araştırma

Yatırım dünyasında, kişisel araştırmanızdan bir varlık hakkında edindiğiniz bilgiyi hiçbir şey yenemez. Ve aslında, buna çok ihtiyaç var.

Milyonların işlerini ve evlerini kaybettiği trajik 2008 ABD konut balonunu hatırlayın. Dünya ekonomisi bile çok acı çekti.

Risk düzgün bir şekilde değerlendirilmeden ev kredileri verildi. Ve bu ev kredilerinde borç tahvilleri yaratıldı ve borçlu kredileri zamanında öderse, borç tahvili sahibi fayda sağlıyor. Bu tahviller riskli olsa da, derecelendirme kuruluşları onlara mükemmel bir not verdiler..

İncelendiğinde, bu derecelendirme kuruluşları derecelendirmelerinin sadece fikirlerden ibaret olduğunu söylediler..

Şimdi, çoğunlukla devlet kontrolünün dışında olan ve düzenlemeleri uygulamak zor olan kripto para birimi yatırımından bahsediyoruz. Bazen dolandırıcıların arkasındaki dolandırıcıları bulmak bile mümkün olmuyor.

Yani, yatırım kararları vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Kişisel araştırma yaparken neleri hatırlamanız gerekir??

Yalnızca güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere inanın. Örneğin, Bitcoin Magazine, Forbes, NYTimes ve Fortune iyi olanlardan bazıları.

Bir şey gerçek olamayacak kadar iyiyse, harekete geçmeden önce duyularınızı açık tutmalısınız. Cezbetmek, birçok dolandırıcı tarafından kullanılan tercih edilen bir stratejidir. Duygusal olarak güçlü olmak size gerçekten yardımcı olur.

Son Düşünceler

Penny Coin Almalı mıyım?

Hepimiz biliyoruz, güvende olmak üzgün olmaktan daha iyidir.

Karar vermeden önce bolca zaman harcamalısınız. Ve bu bir para oyunudur. Rastgele insanlara güvenmekten kaçınılmalıdır. Size yakın insanlar bile bilgisi olmadan kuruşluk kripto para birimleri hakkında size kötü tavsiyeler verebilir. Kendi durum tespiti yapın ve yatırım kararları vermek için gerekli zamanı ayırın.

Ayrıca, ne zaman satıp ne zaman satın alacağınızı da belirlemeniz gerekir. Kripto para ticaretindeki dahiler bile bu konuda yanlış gidebilir, kripto piyasasının belirsizliği işte böyle.

İyi bilinen bir başka altın kural ise: kaybetmeyi göze alamayacağınız paranızı kuruşluk kripto para birimlerine yatırmayın..

Ayrıca işler yolunda gitmediğinde sakin olmalısın. Önce bir şeyin neden olduğunu analiz edin ve gerekli işlemi yapın. Panik yaptığınızda mantıksız bir şey yapma.

Bunların hepsi size ezici geliyorsa, söylendiği gibi. Sadece kuruş kripto para birimlerinden uzak durun.

*Feragatname: Makale olarak alınmamalıdır ve herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me