Populous, eşler arası bir fatura platformudur. Platform, bu alandaki ilk blok zinciridir. Populous’un ne olduğuna çok detaylı bakalım.

Yenilik, küçük ve orta ölçekli işletmeler göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Fatura işlemlerinde sürekli olarak üçüncü tarafları azaltmayı hedeflediği için blok zincirinin dağıtılmış defteri kullanır. Böylelikle işletmelere sürekli gelişme ve genişleme gücü sağlamak.

Neden Populous?

Populous Özellikler

Resim Kredisi: Populous

Populous, teknolojiye yatırım yapmayı düşünmeniz için üç ana neden sunuyor;

 • Yatırımın Kazan-Kazan özelliği. Populous, işletmeler için bir kazan-kazan çözümü olacak şekilde tasarlanmıştır. Teknolojiye yatırım yapan işletmeler üçüncü adamı ortadan kaldırır. Üçüncü adamı keserek, KOBİ’ler kârdan daha fazla faydalanabilir..
 • Küresel kapak ve eşler arasıdır. Populous ile dünyanın herhangi bir yerinden herhangi birine fatura kesebilirsiniz. Bu nedenle, finansal kurumların ötesinde fatura finans dünyasını açar..
 • Emniyet ve güvenlik. Blockchain teknolojisi, dolandırıcılığı ve çok maliyetli olabilecek manuel hataları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Böylelikle, faturalandırmanın sahtekarlık ve hatalardan güvenli ve emniyetli hale getirilmesi.

Populous Nedir: Fatura Finansmanında Dağıtık Defter

Yukarıda belirtildiği gibi, Populous dağıtılmış defterleri kullanır. Dağıtılmış defterler nedir ve bunların alaka düzeyi nedir?

Dağıtılmış bir defter, birden çok merkezi olmayan veri deposu arasında veri paylaşmak ve kaydetmek için kullanılan bir teknolojidir. Teknoloji, farklı katılımcının katılımına dayanmaktadır. Dolayısıyla, hiçbir grup veri üzerinde tekele sahip olduğunu iddia etmiyor.

Dağıtılmış defterler, genel veya özel defterlerdeki geniş sınıflardır. Herkese açık defterlere herkes erişebilir. Özel defterlere yalnızca özel anahtarlar atanmış belirli düğümler tarafından erişilebilir.

Populous` Tarihi Nedir

Populous, Stephen Williams tarafından kavramsallaştırılan bir fikirdir. Ticari veri uzmanıdır. Veri endüstrisindeki uzmanlığıyla Stephen, müşteriler için veri madenciliği için XBRL kullanımını icat etti ve öngördü. Pekala, XBRL’yi bir süre daha keşfedeceğiz.

Bu fikir Bitcoin’den çok önceydi. Stephen daha sonra Bitcoin ve blockchain’i öğrendi. Fatura finansmanı teknolojisini bulmak için teknolojiyi araştırdı. Fikir anlayışındaki ana meydan okuması finansman sağlamaktı. Blockchain dünyası böyle nedenlerle ICO’lar sunuyor.


Populous` Zaman Çizelgesi nedir

 • Kasım 2016- CEO’su liderliğindeki Populous ekibi, Populous Konseptini geliştirdi
 • Şubat 2017- Populous için teknik rapor yayınlandı
 • Nisan 2017 – Ethereum’da akıllı sözleşmeler geliştirildi
 • Haziran-Temmuz 2017- ICO
 • Eylül 2017- XBRL entegrasyonu
 • Kasım 2017 – Herkese Açık Beta sürümü

Kalabalık ICO

ICO için Populous PPT token satışı, Haziran ve Temmuz 2017 arasında bir ay arasında gerçekleşti. Satış dört sözleşmeyi içeriyordu. Ayrıca, her temasın bir bonusu vardı. ICO, 10 milyon doların üzerinde para topladı. ICO ile yol haritası, devralmaya ve sektöre bir devrim getirmeye hazır olduğundan daha net..

ICO bir başarıydı. Bununla birlikte, ekibin Populous platformunu ve PPT’yi kripto kentinde daha önde gelen oyunculara dönüştürmek için daha fazlasını yapması gerekiyor..

Populous’un Özellikleri

XBRL

Populous, eXstensible Business Reporting Language’den yararlanır. Dil, kredi riskini analiz eder. Altman Z formülünü ve gerçek zamanlı XBRL verilerini kullanır. XBRL verileri kamu malı olarak mevcuttur. O içerir; Borçluların değeri, işletmede mevcut olan likit nakit miktarı ve gelecek yıl vadesi gelen alacaklılar.

Populous platformunun kendi XBRL platformu vardır. Ek olarak, platforma İş Zekası (BI) olarak diğer işletmeler tarafından erişilebilir. Ancak veri tabanı, işletmeler tarafından kararları vermek için kullanılacaktır. Karanlıkta varsayımsal kararlar verme çağı çoktan geride kaldı. Populous XBRL veritabanı, işletmeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yararlanılacak değerli bilgiler verecektir. Bilgilendirilmiş kararlar, şirketin kendi alanlarında büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacaktır..

Altman Skoru

Altman Score, fatura finansmanı ile ilgili riskleri belirlemek için kullanılan bir finansal platformdur. Riskler şunları içerir; İflasın bir işletmeyi iki yıl içinde vurma olasılığı, finansal riski yönetmek için kontrol modelleri ve işletmenin yükümlülüklerine geri dönüp dönmeyeceği.

Model, yatırımcının yatırım yapmak istedikleri işletmeye olan inancını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

XBRL ve Altman skorunun bilgisiyle, Populous’daki geliştirme ekibi şirket içi bir Populous derecelendirme sistemi oluşturdu. Derecelendirme sistemi, buluşun filtrelemesine ve teknoloji için Populous sistemine uygun olan işletmelere izin vermesine yardımcı olur..

Bir fatura yalnızca Altman’ın puanına göre kabul edilir veya reddedilir. Dolayısıyla sistem güvenilirdir.

Fatura kabul edildikten sonra ne olacak??

Fatura müzayedesi başlar. Fatura ihale süresi 24 saattir. Bir müzayedenin bitmesinin üç yolu vardır. Önce müzayedeyi erken bitirirsin. Müzayedenin hızlandırılmasına ihtiyaç duyduğunuzda, müzayedeyi erken bitirebilirsiniz. Bundan sonra, müzayedeyi bitirene kadar mevcut en iyi anlaşmayı alabilirsiniz. İkinci olarak, satış teklifinizi karşılayan bir anlaşma, ayrılan 24 saat içinde gerçekleşir. Son olarak, müzayede başarılı bir teklif olmadan 24 saatin tamamına gidebilir. Bu durumda, en iyi teklifi kabul edebilir, müzayedeyi tamamen yeniden başlatabilir veya müzayede sürecini iptal edebilirsiniz..

Nüfuslu Topluluk Üyelerinin Rolleri

Populous topluluğu yönetici, sistem, fatura satıcısı ve fatura alıcısından oluşur. Yönetici hem alıcıların hem de satıcıların hesaplarını onaylar. Ayrıca yönetici, satıcı tarafından belirlenen faturayı onaylar ve fatura kredi notunu oluşturur. Ayrıca, yönetici bir müzayedeyi tamamlandı olarak işaretlemekle görevlendirilmiştir..

Sistemin iki rolü vardır. Açık artırma tamamlandıktan sonra, sistem, pokerleri kaybeden gruplara iade etmek ve pokerleri kazanan gruptan fatura satıcısına aktarmakla görevlendirilir..

Hoe Populous Work

Resim Kredisi: Populous

Fatura satıcısı, kayıt olduktan ve cüzdanları açtıktan sonra şirket verilerini sağlayacaktır. Bundan sonra, satıcı bir fatura oluşturabilir ve Populous’a ödeme gönderebilir ve ardından onay ve açık artırmayı bekleyebilir..

Fatura alıcıları hesap oluşturacak ve bir grup oluşturacaktır. Yöneticinin fiat kullanırken faturaları satın almak için hesabınızı onaylamasını sağlayacak KYC verilerini girin. Bununla birlikte, Populous faturaların anonim olarak satın alınmasını kabul eder, ancak yalnızca ödeme yöntemi olarak kripto kullanan müşteriler için.

Neden KYC Data for Populous?

KYC, Müşterilerinizi Tanımakla ilgilidir. Populous’un ihtiyaç duyduğu KYC verileri, müşterinin bilgilerini ve kimliğini tanımlamaya ve doğrulamaya yardımcı olmak içindir. KYC verileri, Populous platformunda çok önemli bir adımdır. Bilgiler, platformun meydana gelebilecek dolandırıcılık veya finansal terörizmi kontrol etmesine yardımcı olur.

Son zamanlarda, Populous Twitter kullanıcı adı aracılığıyla ekip, KYC’nin manuelden otomatiğe geçtiğini duyurdu. Tüm bunlar, müşterinin platformda sunulan hizmetlerde daha iyi ve daha hızlı atış yapmasına izin verme sürecindedir. Bilgi hem ekip hem de potansiyel müşteriler için heyecan verici.

Pokens ve Populous Platform Jetonları (PPT)

Hem Pokens hem de PPT token platformudur. Onları ayrı ayrı inceleyelim.

Populous platformu Pokens’i standart uluslararası para birimi olarak kullanır. Ve doğrudan bir itibari para birimine eşdeğer bir değere sahipler. Bu, bu nedenle, 5 sterlin 5 poken’e eşit olduğu anlamına gelir..

Pokenler, bir müşterinin cüzdanını kullanarak GBP, EUR, USD ve Yen yoluyla doğrudan platformdan satın alınır. Dünyadaki başka herhangi bir para birimini kullanmak mümkündür. Ancak bunun için müşteri, işlemler devam etmeden önce para birimini GBP’ye çevirecektir. Faturaları satın almak için Pokens kullanılır. Kripto para birimleri, tercihen Bitcoin ve Ethereum da size poker satın alabilir.

Öte yandan, yatırım aracı olarak PPT’ler kullanılmaktadır. Proje, vahşi yatırımcıların yeniliği finanse etmesini sağlamak için ICO sırasında PPT’leri yayınladı. Dolaşımda olan yaklaşık 53 milyon PPT var. Sayı artmayacak. PPT sahipleri için, PPT’leri kullanarak fatura satın alabilirler. Bu modelle, PPT’yi jetonlarla değiştireceksiniz. Fatura yatırımı başarılı olduktan sonra, karı Pokens şeklinde ve orijinal yatırımı PPT formunda alacaksınız..

Jetonlar ERC-20 Jetonlarıdır. Ve onların ne olduğunu biliyor musun?

ERC-20 Token nedir?

Bu, kripto dünyasında neredeyse her gün kullanılan bir terimdir. ERC-20, Populous ve Ethereum arasındaki ilişkiyi gösteriyor.

Bunlar ETH tabanlı belirteçlerdir. Bu nedenle Ethereum, Populous blok zincirinin genişlediği temeldir. Böylece tokenler Ethereum dostudur. ERC 20 jetonlarının bir kurallar listesi vardır. Kurallar, bir jetonun Ethereum blok zincirinde listelenen jetonların geri kalanıyla etkileşimi için bir kılavuzdur..

PPT dışındaki diğer bazı ERC-20 tokenleri Filecoin, Qash, Bankok ve çok daha fazlasıdır..

PPT Nasıl Satın Alınır

Peki, PPT’yi satın almanın en kolay, hızlı ve uygun yolunun üç adımı vardır. MyEtherWallet’i edinmek ilk adımdır. Ekip, herhangi bir parayı Ethereum platformunda tutmak ve saklamak için cüzdanı oluşturdu. Müşterinin yalnızca Ethereum web sitesini ziyaret etmesi ve oradaki basit adımları izlemesi gerektiğinden, cüzdanın yapılandırılması kolaydır..

Bir MyEtherWallet aldıktan sonra müşteri Ethereum satın alır. Ve sonunda Ether’i Populous ile takas etmek.

Yoğun Fiyat ve Ticaret

Artık ICO’nun 10 milyon doları aştığını biliyorsunuz. Populous madeni para, ICO’dan Kasım ayına kadar sabit bir şekilde 2-4 $ ‘lık bir fiyat aralığına sahipti. O zamandan beri fiyat istikrarlı bir şekilde yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48 $ ‘ı vurdu..

Madeni paranın fiyatı, genç blockchain teknolojisinin sahip olduğu büyük potansiyeli gösteriyor.

Populous için başka bir simge: PXT

Populous jetonları ve madeni paralar hakkındaki bilgiler biraz daha karmaşıktır. Populous, farklı şekilde kullanılan üç farklı jeton kullanır. Her jetonun kendine özgü özellikleri vardır. İlk iki özelliği biliyorsunuz: PPT ve Poken. Üçüncüsü en yenisi – PXT.

PXT gerçek bir kripto para birimidir. Ekip bu parayı geliştiriyor. Yakında piyasaya sürülecek veri pazarından veri satın almak için kullanılacak. Populous’daki veri pazarı, öncelikle XBRL verilerini içerecektir. Bu veriler değerlidir ve sigorta şirketleri, özel sermaye şirketleri, alt şirketler, üst düzey şirketler ve önde gelen kurum gibi şirketlerin bilgiye erişime ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. Bu değerli bir hedef pazar.

Populous Platformunu kullanarak verilere erişmek için istemcilerin PXT’ye ihtiyacı olacaktır..

PXT nasıl edinilir

PXT madeni paraları zaten konuşlandırılmayı beklerken basıldı. Bir airdrop, 500 milyon dolarlık parayı doğru zamanda alacak. Peki, airdrop nedir? Airdrop, jetonları ücretsiz olarak vermeyi hedefleyecek. Ve böylece proje tarafından müşteri tabanını büyütme stratejisi.

Airdrop’lar bir sürpriz olabilir veya önceden duyurulabilir. Airdrop’lar, müşteri tabanını büyütmenin yanı sıra, airdrop’lar da sadık müşterileri ödüllendirmenin harika bir yoludur. PXT airdropu için tetikte olun.

Populous Cüzdan

Blockchain teknolojilerindeki bir cüzdan, bir kripto yatırımcısının kripto belirteçleri göndermesini, saklamasını veya almasını sağlayan akıllı bir sözleşmedir. Dijital cüzdan güvenli ve güvenlidir.

Populous için cüzdana yalnızca cüzdanın sahibi olan müşteri erişebilir. Bunu sağlamak için platform özel anahtarlar verir. Müşteriler, cüzdanı her kullanmak istediklerinde anahtarları girerler. Populous PPT için en popüler cüzdan MyEtherWallet’tir.

Fatura Finansmanı Nedir?

Metin boyunca Fatura Finansmanından bahsettik. Populous’un yapmak istediği, daha iyi anladığımızdan emin olmak için fatura finansmanının hızlı bir şekilde gözden geçirilmesidir. Ticari işletmeler, özellikle de KOBİ’ler bir noktada kısa vadeli sermaye arayacaklar. Bu teklifte kullanılan en popüler yöntem fatura finansmanıdır.

Mod, bir B2B fon oluşturma yöntemidir. İşletme ile yatırımcı arasında belirlenen sözleşmelere bağlı olarak, yatırımcı dönemler halinde veya en az 30 gün para alacaktır..

O halde bu durumda Populous’u öne çıkaran nedir??

Bu, herkesin yapabileceği her şeye benziyor. Ancak yukarıda tartışılan XBRL ve Altman Z puanının yanı sıra Populous, rekabet avantajına sahiptir..

İşte nasıl olduğu; Daha önce tartışıldığı gibi, platform, alıcıların Escrow hesaplarında verdiği teklifleri tutar. Başarılı bir teklifin ardından, kazanan alıcı fonlarını serbest bırakırken, kaybeden alıcıların fonları cüzdanlarına iade edilir. Bu nedenle, hem kazanan hem de kaybeden teklif sahipleri kendilerini eksik hissetmezler. Ayrıca, fatura satıcısının aralarından seçim yapabileceği geniş bir teklif yelpazesi vardır..

İş için Öne Çıkan Populous Analytics

Populous BI

Resim Kredisi: Populous

Populous, veri ve bilgi konularında gerçekten zengindir. Böylece, ekip iş için bilgi ve verilere erişir Populous, çok güçlü analitik içerir. Hesaplamalar, Populous’un iş performansı karşılaştırmasını, şirketin sağlığını ve tüketici eğilimlerini belirlemesine yardımcı olur..

Analiz, ekibin müşterilere güvenli ve emniyetli hizmetler sağlamak için sistemleri sürekli olarak iyileştirmesine yardımcı olur. Ek olarak, analiz ekibin kendi kendini değerlendirmesine ve iş için değişiklikler yapmasına yardımcı olur. Bununla bağlantılı olarak, ekip, elde edilen verilerin ve bilgilerin platforma fayda sağladığından emin olmak için düzenli olarak profesyonel sözleşme yapmaktadır..

Populous Rekabet

Populous platformu benzersiz bir platformdur, ancak platform rakiplere karşı nerede sıralanır.

Behalf ve Fundbox gibi başka başlangıç ​​faturası finansman şirketleri de var. Her iki şirket de sırasıyla 2011 ve 2013’ten beri daha uzun süredir faaliyet gösteriyor. Ayrıca, her iki şirket de daha fazla fon topladı. Sırasıyla yaklaşık 130 dolar ve 110 milyon dolar topladılar.

Aynı anlamda, ICO’lar, şirketlerin sırasıyla Sequoia Capital ve Maverick Ventures ve Jeff Bezos ve Khosla Ventures gibi büyük yatırımcıları kandırdığını gördü..

Yukarıdaki bilgiler, Populous’un rekabeti için devlere sahip olduğu ve ekibin daha akıllıca çalışması gerektiği anlamına gelir. İyi bir rekabet sağlamak için Populous’un olağanüstü olması gerekir.

Populous’un arkasında kim var?

Populous ekibi hırslı bir ekiptir. Ekip, Amazon ve Paypal gibi devlere karşı çıkma iradesine ve gayretine sahip. Ayrıca Behalf gibi diğer rakipleri de unutmamak. Ekip, misyonu yürütmek için yetenekli personele sahiptir. Birim;

 1. Stephan William – Kurucu ve CEO
 2. Zvezdomir Zlatinov- Dayanışma Geliştiricisi
 3. Jonathan Millar- Danışman. Finansal risk konusunda uzmandır
 4. John Morton- CTO
 5. Jason Tuang- Mali danışman

Ekip, vizyonu ilerletmek için sürekli olarak mümkün olan en iyi yolu arıyor. Sürekli olarak işin iyiliği için stratejik anlaşmalar yapmak istiyorlar..

Nüfuslu Ortaklıklar

Özellikle doğru ortaklarla olan ortaklıklar, herhangi bir girişimi büyük boyutlara taşımaya yardımcı olur. Ortaklıklar, büyümek için birbirinizden kazanç sağlamanın iş yoludur. Peki, kalabalık ortaklar var mı?

Yakın zamanda Populous, Tradespace ile bir anlaşma yaptı. Tradespace kimlerdir? Tradespace, Hindistan merkezli bir teknoloji tabanlı fatura finansmanı platformudur. Tradespace ile ortaklığa geçiş stratejikti. Bu hareket, Populous’un ortaklarının pazar ve sektör bilgilerinden yararlanırken dev Hindistan pazarından yararlanmasına olanak tanıyor..

Her iki girişim de fatura finansmanında işyerlerinin oranını hızlandırmayı hedefliyor.

Yakında bu şirketlerin planında büyük bir ortaklık olacak. Rakip ne kadar büyük görünürse görünsün rekabete meydan okuma planı. Ayrıca, pazar payını artırmada, Tradespace ortaklığı kullanışlı olacaktır..

Bir diğer ortaklık ise Cashaa’dır. Cashaa, Paypal gibi bir ödeme yöntemidir. Ve Populous, Cashaa ile yaptığı işbirliği sayesinde dünya genelinde daha hızlı ödeme almayı hedefliyor.

Bu ortaklık, Cashaa cüzdanını Populous müşterileri tarafından erişilebilir hale getiriyor. Bu nedenle müşteriler, kolay erişim için ödemelerini Populous platformundan Cashaa cüzdanına yapabilirler. Dahası, bu ortaklık Populous’u dünya çapında 200’den fazla ülkede bulunan Cashaa pazarında erişilebilir kılar..

Populous Yol Haritası

Buluş halen beta aşamasındadır. 2018’de PPT, lüks bir ödül şirketi olan Luxure Global Citizen ile kurduğu potansiyel bir ortaklığı kaybetti. Şirket, kendi kripto parasını başlatmak için ortaklığı feshetti.

Bu nedenle, Populous ekibi rakiplere karşı sıralamayı iyileştirmek için hala büyük yatırımcılarla büyük ortaklıklar kurmaya çalışıyor. Şirket fatura finansmanında markasını oluşturmayı hedeflediği için ortaklıklar uzun bir yol kat edecek.

Ayrıca, Populous ekibi herhangi bir boşluk ve gri alan aramaya çalışacak. Öyle ki işletmeler ve yatırımcılar arasında yüksek güven seviyeleri oluşturuyorlar..

Kalabalık Gri Alanlar

PPT tokenleri muhtemelen Populous ile ilişkili en gri alandır. Sistem, MBS sistemi ile yakından ilgilidir. Her ikisi de varlığa dayalı menkul kıymetlerdir.

Bunun anlamı, sistemin borçluların borçlarını ödeme kabiliyetine bağlı olmasıdır. Bu sistemin çöküşü, işletmenin iflas edebilmesidir. Kanıt olduğu gibi, 10 yılı aşkın süredir devam eden çok fazla işletme yok.

Her iki jetonun düzenlenmesi de oldukça belirsiz. Ekip muhtemelen düzenleyici yönle ilgilenmelidir.

Populous’un Önündeki Diğer Zorluklar

Rekabet birincil zorluktur. Ancak, teknolojinin karşı karşıya olduğu başka bir zorluk daha var. İnsanları blockchain fatura finansmanı için geleneksel fatura finansmanından vazgeçirmek. Değişiklik kulağa hoş gelebilir, ancak değişim hemen benimsenmez.

Blockchain teknolojisi yükselişte olabilir. Ancak, herkes bu meydan okumayı üstlenmiyor. İnsanlar genellikle blockchain işlemlerini çok karmaşık görürler. Ancak, Populous platformunu kullanmak oldukça basittir. İnsanları platforma götürmek zor olabilir, ancak bu imkansız bir görev değildir. Doğru miktarda teşvikle, platformun müşterileri olacak.

Sadece işleri nasıl yürüttüklerini görmek için bekleyeceğiz.

Son düşünceler

Eşler arası fatura finansmanı blok zinciri genç bir projedir. Vizyon sahibi ekibin büyük planları var. Ancak gidişat kolay olmayacak. Büyük rekabet ve blok zincirindeki en iyi bilgiye sahip olmayan bir ekiple, madeni parayı piyasaya sürmek için fazladan saatler olacaktır..

Ancak ekip vizyona ulaşma yolunda adımlar attı. En dikkate değer olanı, pazar payını iyileştirme teklifinde Cashaa ve Tradespace ile yapılan ortaklıklardır. Ayrıca, madalyonun tutarlılığı, sahip olduğu büyük potansiyeli ortaya çıkardı..

Ekip ileride belirsiz noktaları değerlendirip bulmaya ve netleştirmeye çalışmalıdır. Madeni paranın maksimum potansiyeline ulaştığını görmek için daha büyük iş ortakları aramaya devam edin.

Daha fazla ayrıntı bulun İnternet sitesi ve onları takip edin heyecan.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me