Spectrecoin (XSPEC) nedir? Muhtemelen bilmiyorsun. Kripto ayetinde ünlü kripto para birimleri var. Ve daha az popüler altcoinler var.

Her kripto varlık projesinin arkasında ekipler vardır. Ve her takım diğerlerini yenmek için çabalayacaktır. Ancak marka bilinirliği ve iyi pazarlama sayesinde, umursamayacağınız altcoinleri bileceksiniz. Ve aynı notta, ihtiyacınız olan başkalarını bilmeyeceksiniz..

Kripto ayetinde binlerce kripto para birimi var. Hepsinin var olma amacı var ya da arkalarındaki ekiplerin onları yaratma amacı vardı. Her biri diğerinin bıraktığı bir boşluğu doldurmak ve kullanmak istiyor.

Sonuç, kripto ve blok zinciri projeleriyle rekabet ediyor. İyi bir rekabet yaşayan bir niş, mahremiyet ve anonimliktir. Bu, Spectrecoin (XSPEX) ile aynı niş. Aynı niş içindeki diğerleri DASH, PIVX, Monero ve Zcash gibi.

Her birinin olağanüstü özellikleri vardır. Belirginler ve aralarında önemli bir pazar payına sahipler. Bununla başka bir gün ilgileneceksin. Öyleyse, Spectrecoin’in ne olduğunu, nasıl başladığını ve özelliklerini inceleyelim. Ek olarak, ekibin sizden nelere fayda sağlamanızı istediğini de bileceksiniz.

Spectrecoin (XSPEC) Tarihçesi

Arkasındaki ekip Spectrecoin Orijinal ShadowCash teknik incelemesine dayalı olarak geliştirilmiştir. Bu, Spectrecoin’i ShadowCash’in bir kripto çatalı yapar. Whitepaper’ın birkaç kalite sorunu olmasına rağmen, yine de devam etti. Resmi bir Spectrecoin teknik incelemesi yok. 2016’da ShadowCash konseptini geliştirmek için Spectrecoin’i başlattılar.

Tor ve Hawala, Spectrecoin sistemine ilham verdi. Anonimliğin genişletilmesi için ShadowCash koduna Tor entegrasyonu. Ve Hawala, blok zincirine bir mobil uygulama aracılığıyla havale kavramını veriyor.

Günümüzde başlayan çoğu kripto varlık projesi için paraya ihtiyaçları var. Sistemlerini desteklemek için fonlara erişim yolları da ICO’lardan geçiyor. Böylece, Kasım 2016’dan Ocak 2017’ye kadar bir ICO başlattılar.

ICO, o sırada 17 BTC’ye eşdeğer olan yaklaşık 16.000 dolar topladı. Bazı insanlar projeyi bir aldatmaca veya bir ShadowCash klonu olarak adlandırdığı için miktar yeterli değildi. Ancak yine de, toplanan fonları dağıtmak zorunda kaldılar. Dağılım, yatırımcıların katkısı ile orantılıydı. Sonuç, ortalama olarak 0.00000083 BTC’lik şaşırtıcı bir ICO fiyatıydı. Bir bonus sistemi nedeniyle, çoğu yatırımcı ICO’daki erken kuşlardan yararlanmak için madeni para başına 0. 0000009 BTC ödemiştir.

Tor entegrasyonu ve takas listelemesinden sonra, coin 0.00001 – 0.0002 BTC arasında işlem gördü. Bu fiyat yatırımcılara çok yüksek getiri sağladı. Ve ekip, geliştiricilerle sözleşme yapmak için ICO’dan biraz para ayırdı.

Tanınan Bir Altcoin’e Spectrecoin Geçişi

Spectrecoin’in aldatmaca başlığı ve ShadowCash klonuyla karşı karşıya olduğunu unutmayın. Böylece, Nisan 2017’de geliştiriciler ShadowCash’i terk ettiler ve Particl’i başlattılar. Sonuç olarak, Spectrecoin’e yönelik suçlamalar durdu.

Spectrecoin yönetiminde başka bir değişiklik oldu. Haziran 2017’de, Spectrecoin’in kurucusu Mandica sağlık sorunlarına atıfta bulundu. Bu nedenle proje liderliğini jbg’ye devretti.


O zamandan bugüne, projede kayda değer gelişmeler oldu. Daha fazla para topladılar. Ayrıca bir cüzdan geliştirdiler. Ve Spectrecoin’in arkasındaki topluluğun büyümesini gördüler.

Örneğin, Ağustos 2017’de 37500 XSPEC ve 1 BTC’de yaklaşık 4000 $ topladılar. Miktar, jbg’nin Spectrecoin üzerinde yoğunlaşmasına izin verdi. Eylül 2017’de, jbg’nin eski bir meslektaşı olan @brycel projeye katıldı. Bir kriptograf olarak rolü, işlemlerin gizli mekanizmasını iyileştirmekti..

Daha fazla finansman ve geliştiricinin yanı sıra, proje şu anda 1.3.5 sürümü olan bir cüzdan oluşturdu. Ve mevcut gelişme, sürüm 1.4 ile sonuçlanacaktır..

Ekip, finansmana yardımcı olmak için stratejik görünümde 1.3.5 sürümünü yayınladı. Sürüm, kullanıcıların katkıda bulunmasına olanak tanıyan bir mekanizmaya sahiptir. Katkı, geliştiricilere verdikleri ödüllerin belirli bir yüzdesidir. Varsayılan% 5’tir, yani her 20 hissenin proje adresine muhasebeleştirildiği anlamına gelir.

Ama Spectrecoin (XSPEC) Nedir?

Artık Spectrecoin’in nasıl başladığını bildiğinize göre, Spectrecoin nedir??

Spectrecoin, fiziksel nakit gibi gizliliği amaçlayan bir kripto para birimidir. Varlık, bir teminat kanıtı algoritmasına sahiptir. Algoritma, anonimlik ve gizlilik için halka imzaları sağlar. Ek olarak, algoritma, cüzdan içinde hızlı işlemler ve IP gizleme sağlar.

Spectrecoin geliştiricileri, geliştirilmesinde aktiftir. Güvenlik, mahremiyet ve özelliklerin ademi merkeziyetçiliğine öncelik veren bir yol haritasına sahipler. Geliştiriciler, yaklaşan Android cüzdanında gizli adresleri kullanıma sunacak. Ayrıca cüzdanda mobil cüzdan stake etme imkanı da sunacaklar.

ShadowCash’in Spectrecoin’in geliştirilmesine ilham verdiğini unutmayın. Böylece, Spectrecoin ShadowCash’ten halka imza şemasını ödünç aldı ve geliştirdi.

Spectrecoin gizliliğine nasıl ulaşır? Spectrecoin, Tor ağını kullanır. Böylece ağ düzeyinde iletişim, Tor ağının gizli hizmetleri aracılığıyla yapılır..

Spectrecoin uygulamasında aşağıdaki özellikleri elde eder:

 • 60 saniye Blok süresi
 • % 5 hisseli faiz
 • 2 XSPEC Blok ödülü
 • 288 blok vade
 • 8 saat minimum bahis yaşı

Spectrecoin, 20.000.000 başlangıç ​​arzına sahip ve maksimum arz yok.

Spectrecoin Özellikleri

Resim Kredisi: Spectrecoin

Spectrecoin, kripto para birimi işlemlerinde güvenlik ve gizlilik için bir blok zinciridir. Ancak bunu başarması için mutlaka olması gerekenler var. Proje web sitesine göre, bunlar 6 güncel özellik:

1. Yerel Tor Entegrasyonu

Daha önce gördüğünüz gibi, Tor veya Onion ağı gizli hizmetleri kullanır. Blok zincirinde kullanıldığında gizliliği koruyacaktır. Tor ağı, kullanıcıları gözetim ve izlemeye karşı koruyacaktır. Ağ, içindeki herhangi bir iletişimi tutar.

SPEC, günümüzün en özel ve anonim kripto para birimi ağı olarak kabul ediliyor – coins.newbium.com

2. OBFS4 Köprü Desteği

OBFS4, en etkili taşıma ve baypas sansür protokolüdür. Katman, üçüncü şahısları sınırlandırmayı amaçlamaktadır. Sonuç olarak, taraflar kullanılan protokolü mesajların niteliğine göre söyleyemezler..

Bu nedenle, güvenliği ve gizliliği güçlendirmek için Spectrecoin projesi bu protokolü kullandı. Katman, Tor’a izin verilmeyen ülkelerde fark edilmeyen kullanım sağlar. Proje web sitesine göre, bu özelliği kullanan tek jetondur..

3. Yüzük İmzaları

Halka imzası, bir kriptografi cihazıdır. Anahtarları olan bir grubun üyeleri içinde kullanımı sınırlayan bir dijital imza türüdür. Bu nedenle, belirli grup yalnızca grup tarafından oluşturulan bir halka imzasına sahip herhangi bir mesajı görebilir..

Bu dijital imza, blok zinciri içindeki bir işlemde tam anonimlik sağlar. Bir işlemdeki gerçek fon kaynağını izleyemezsiniz.

4. Gizli Adresler

Gizli yöntem, bir blok zinciri içinde güçlü bir araçtır. Belirli bir işlem için tek seferlik geçici bir adres oluşturduğunuzu hayal edin. Bu, gizli adreslerin kullanımıdır. Olası kötü niyetli kullanım olsa da, onu kullanabilir ve fazladan bir anonimlik katmanına sahip olabilirsiniz..

Blok zinciri, birçok işlemi farklı adreslere yapılan birçok ödeme kadar kaydeder. Bu nedenle, işlemlerin izini sürmeyi zorlaştırıyor.

Gizli adres özelliği şu anda Spectrecoin blok zincirinde isteğe bağlıdır. Ancak ekip, bunu 2018’de 2.0 sürümünde varsayılan yapacaktır..

5. Hızlı ve Düşük Maliyetli İşlemler.

Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin blockchain, yüksek işlem maliyetine sahiptir. Benzer şekilde işlem süresi de yüksektir. Bir bitcoin işlemini onaylamak için ortalama işlem süresi yaklaşık 78 dakikadır. Ve maliyet 34 dolara ulaştı.

Yakın geçmişte kullanıcıyı tercih etmeyi reddetmiş olsa da, hala yüksek. Diğer kripto varlıklarının azalmaya başlamasının veya ilk etapta işlem maliyetinin olmamasının nedeni. Aynı şekilde, işlem süresini azaltmak için. Sonuç olarak, küçük havaleler verimlidir.

Spectrecoin, 30-60 saniyelik işlem sürelerini onaylar. Aynı zamanda düşük işlem ücretlerini garanti eder.

6.% 5 Yıllık Ödüller

Spectrecoin, proof-of-stake algoritmasını kullanır. Bu algoritmanın faydaları vardır. Bir bakıma banka gibi çalışıyor.

Algoritma, bir varlığın satın alınmasını ve belirli bir süre için bir cüzdanda saklanmasını içerir. Sabit bir depozitoda olduğu gibi, teminat kanıtı size ekstra para kazandıracak.

Blok zinciri stake etmeyi destekler. Bu özellik, daha düşük güç payına izin vererek istikrarlı bir enflasyon oranı sağlar. Ayrıca, ağa yardım ettiğinizde bu özellik sizi ödüllendiriyor. Sistem, cüzdanınızı stake etmek için açık tutarak ödüllendirme yapar.

Gelecek Özellikler

Spectrecoin geliştiricileri, projeyi sevdirmek için başka özellikler vaat ediyor. Özellikler şunları içerir:

1. Varsayılan Olarak Gizlilik

Gizli adres özelliğini unutmayın. Spectrecoin’de isteğe bağlıdır. Ancak bir sonraki sürümde, umarız 2.0, varsayılan olarak gizli adreslemeye sahip olacaktır..

Borsalardan sorunsuz özel işlemler ve gizli çekilme bekleyebilirsiniz.

2. Gizli Staking

Stake, ağın desteği için para kazanmaktır. Şimdi Spectrecoin, stake etme için gizli bir mod oluşturmak istiyor.

Böylece, yakında algoritmalarıyla sorunsuz bir anonim stake bekleyebilirsiniz..

3. Yenilenmiş Cüzdan Kullanıcı Arayüzü

Ekip ayrıca arayüzlerinin keyfini çıkarmanızı istiyor. Qt5’i kullanma sürecindeler. Bu, performansı, kullanım kolaylığını ve platform desteğini artıracak.

Basit ve kullanışlı bir kullanıcı arayüzü, özellikleri size çekici hale getirecek.

4. Mobil ve Donanım Cüzdanları

Ekibin varlıklarınızın güvenliğini sağlamak için odaklandığı başka bir şey. Paranızın güvenliğini cüzdanlarla ilişkilendirdiğiniz için, ekip tüm cüzdanları desteklemek istiyor. Donanım veya yazılım.

Mobil cüzdanların kullanımı basit ve depolama ve işlem için mobil uyumlu olacaktır. Cüzdanlar ayrıca daha düşük güç stake etmeyi de destekleyecek.

Mobil cüzdanlar güvenlidir. Ancak donanım cüzdanları kadar güvenli değiller. Bu nedenle, ekip şu anda donanım cüzdanları için destek geliştiriyor. Tipik donanım cüzdanları Trezor ve Ledger Nano S’dir.

5. SpectreCash

Aynı proje kapsamında ekip bir platform oluşturmak istiyor. % 100 anonim eşler arası işlemler gerçekleştirmek için kullanacağınız bir platform. Bu platformla en küçük işlemleri hedefliyorlar.

Karşılıklı değiştirilebilir bir elektronik nakit sistemi elde etmeyi hedefliyorlar.

Spectrecoin’in arkasında kim var?

Spectrecoin yaratmanın amacı olarak, takım anonimdir. Kripto ayetinde nispeten bilinmiyor. Bu proje dışında onları bağlayabileceğiniz pek bir şey yok. Ve maalesef, kolayca bağ kurabileceğiniz hiçbir kimlik yok.

Sana bıraktıkları şey, ilişki kurmak için kulplar.

Gerçek kimliklerini saklamalarının bir nedenini düşünüyorum. Mahremiyete dayalı bir proje geliştiriyorlar. Her neyse, sunduğumuz az şeyle onlar hakkında hala bilgi sahibi olacaksınız..

Proje web sitesinde çekirdek, topluluk ve geliştirme ekipleri var.

Çekirdek ekipte:

 • @mandica, sağlık nedenlerinden dolayı kurucu ve ara sıra proje yöneticisi
 • @RKh, pazarlama ve wen yöneticisidir
 • @Beachguy topluluk yöneticisidir

Topluluk Liderleri @ dandan123, @devilseye, @LeoBitman, @Skotty, @Skull, @Tek, @Titorelli

Ve geliştirme ekibi şunları içerir:

 • @ mammix2 lider geliştirme sorumlusu ve blok zinciri danışmanı. Bu, jbg’nin olası kimliğidir.
 • Ivan Radigales Creus, kriptografi ve blok zinciri geliştiricisi. @Brycel’in arkasındaki olası kimlik budur.
 • Yazılım tasarımcısı, Qt ve GUI uzmanı Ahmed Shbli.

Spectrecoin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır

Spectrecoin, diğerleri gibi bir madeni paradır. Kolaylıkla bulabileceğiniz tek özel yer bir değişimdir. Ne yazık ki, her borsada listelendiğini görmeyeceksiniz. Şu anda Cryptopia, Livecoin ve Trade Satoshi varlıkları listeliyor.

Spectrecoin satın almanın 2 yolu vardır:

 1. Cryptopia’da veya listelenmiş herhangi bir borsada doğrudan satın alma

Bu adım, borsada Bitcoin, Ethereum veya Fiat’ın desteklenmesini gerektirecek. Mevcut para birimini kullanarak doğrudan satın almayı içerecek.

 1. Başka bir altcoinin borsalar arası transferi yoluyla dolaylı satın alma.

Bu yöntem ilki gibidir. Bir borsadan diğerine para transferi yapmanız gerekecek. Spectrecoin’i listelemeyen birinden listeleyen birine.

Kripto para birimi kısa süre önce piyasaya sürüldü. Bu nedenle, yazılım ve donanımın destekleyip desteklemediğine bakılmaksızın birkaç cüzdan. Ama yine de saklayabilirsiniz. Ekip bir masaüstü cüzdanı geliştirmek konusunda çok akıllıca davrandı. Ve şu anda mobil bir tane geliştirmekle meşguller..

Masaüstü cüzdanı MacOS, Windows ve Linux için mevcuttur.

Madeni para popülerliği artıyor. Bu nedenle, daha fazla borsanın madeni parayı listelemeye başlamasını bekleyebilirsiniz. Ve daha fazla donanım ve yazılım onu ​​desteklemeye başlayacak.

Sonuç

Madeni para, lansmanından itibaren muazzam bir büyüme gösterdi. Dikkat çeken bir başarı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6 dolardır. 1 XSPEC’in fiyatı yaklaşık 0,18 ABD dolarıdır..

Bu proje, onu benzersiz kılan yenilikçi teknolojiyi vaat ediyor. Dahası, destekleyici ve aktif bir topluluğa sahiptir. Geliştiriciler, Spectrecoin’in sizin için çalışmasını sağlamak için yeni fikirlere açıktır.

Yol haritası, sağlıklı bir ürün elde etmek için hedeflerini çok yükseğe koyuyor. Ekibin uygulamak istediği özellik açısından gelecek gür görünüyor.

Spectrecoin nedir? DASH, Monero ve Zcash’in en iyi rakiplerinden biridir. Bu projenin arkasındaki gerçek kimlikleri bilmiyor olmamız ve resmi bir whitepaper olmaması, proje tüm güvenilirliği ve geleceği hakkında soruları gündeme getiriyor..

Okuyabilirsiniz İnternet sitesi.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me