Kripto piyasası neredeyse on yıllıktır ve tarihsel olarak kripto para biriminden daha uzun vadeli servetin yaratıcısı olan başka bir varlık yoktur.!

Sınırlı bir yatırımdan küresel bir sansasyona kadar, kripto para birimi başarılı bir şekilde büyük ilgi gördü. Ve şimdi ticaretin geleceği olarak ortaya çıkıyor. Pek çok sanal para birimi halihazırda ilgi odağı içindeyken ve başarılı bir şekilde ticaret pazarına girmiş durumda. Bazıları hala kaputun altında. Ayrıca, fiyattaki patlama ve bu para birimlerinin öne çıkan doğası, Tron’un da olduğu düzinelerce başka para biriminin büyümesine yol açtı. Ama Tron’un ne olduğunu biliyor musun?

Tron: En Büyük Blockchain Tabanlı İşletim Ağı!

Kurulmuş Justin Sun tarafından Tron, p2p ve blockchain ağ teknolojisinden yararlanarak ücretsiz dijital eğlence ekosistemi oluşturmayı amaçlayan, blockchain tabanlı merkezi olmayan bir protokoldür..


Bitcoin, Ethereum, Qtum, EOS ve çok daha fazlası gibi çeşitli blok zinciri ağlarına destek sunan Tron, kullanıcıların blok zincirindeki verileri özgürce ve güvenli bir şekilde yayınlamasına, depolamasına ve sahip olmasına izin verecek..

Dahası, merkezi olmayan, kendi kendini yöneten formda, Tron içeriğin aboneliğine ve dağıtımına karar verecek. Ayrıca, içerik üreticilerinin aracılara herhangi bir para teklif etmeden tüm içeriği yayınlamasına ve dağıtmasına da olanak tanıyacaktır..

Ayrıca, bu dijital varlık, gelişmekte olan küresel toplumun merkezi olmayan bir ekosistemde İnternet ve blok zinciri aracılığıyla nasıl etkileşimde bulunduğunu ve ticaretini yeniden şekillendirmeyi amaçlamaktadır..

Peki, Tron’u nasıl kullanacaksınız?

Tronix (TRX) adlı bir madeni para biçiminde!

Tronix nedir?

Artık Trox’un ne olduğunu bildiğinize göre, madeni parası Tronix’i öğrenelim. Tronix veya TRX, Bitcoin veya Ethereum gibi para birimlerini değiştirerek kolayca satın alınabilen Tron’un yerel jetonu veya madeni parasıdır..

Piyasadaki TRX:

TRX, 2017 yılının Eylül ayı sonunda ortaya çıktı ve o zamandan beri madalyonun fiyat değeri fırladı. Göre istatistikler TRX piyasasının üst sınırı 2,4 milyar dolar.

TRX İşlemleri Nasıl Çalışır??

Diğer dijital para birimleri gibi, TRX madeni para işlemleri de halka açık defter üzerinden çalışır. Halka açık defter, her işlemin geçmişini saklayacak ve her işlemi tam olarak izleyecektir..

Ayrıca, TRX’in işlem modeli, Tron’un UTXO aracılığıyla güvenliği iyileştirmesi dışında Bitcoin’in kullandığı ile benzerdir..

Tron’u Destekleyen Teknoloji:

Tron Blockchain Teknolojisi

Imag Kredisi: Tron

TheTron’un blockchain ağı, Bitcoin ve diğer popüler Blockchain’ler tarafından yaygın olarak kullanılan UTXO (Unspent Transaction Output) modeli üzerinde çalışacaktır. UTXO, işlemin yasal olup olmadığını kontrol etmek için harcanmamış işlem çıktılarını kullanacaktır..

Temel olarak, Tron iki teknolojiye dayanır:

Tron’un Platformu:

Tron, blok zinciri ile uygulama arasındaki arayüz olan bir Uygulama Blok Zinciri Arayüzüne sahip olacak ve Javascript’te yazılan akıllı sözleşmeleri destekleyecektir..

Ayrıca platform, Tron’un ağın verilerini ve yapısını depolamasına izin verecek bir grafik veritabanı kullanacak. Bunu yapmak, hızlı yol bulma, hızlı işleme ve artırılmış arama yetenekleri sağlayacaktır..

İçerik alışverişi ekosistemi:

Tron’un paylaşım ekosistemi, Tron blok zincirine dayanmaktadır. Kullanıcıların paylaşılabilir içeriği doğrudan yüklemesine izin verir; ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır (Google, YouTube, Spotify, Apple, vb.).

Paylaşılan parçadaki her yanıt (tıklama, alkışlama, paylaşma vb.) Tron’un para birimi simgesi biçiminde içeriğin sahibine verilecektir..

Platform ayrıca, içerik sağlayıcıların yolunu engelleyen sansür kontrolünü ve diğer gizlilik endişelerini de ortadan kaldıracaktır..

Anahtar FTron’un özellikleri:

Tron Temel Özellikleri

Resim Kredisi: Tron

Tron ne için tasarlanmıştır? Tron, çevrimiçi içeriğin tüm gücünü kullanıcıların eline sağlamaktır. Bu kripto parayı kullanmanın faydalarından bazıları şunlardır:

Veri Bağımsızlığı:

Tron’un en büyük avantajlarından biri, kullanıcılarına oluşturdukları içeriğin orijinal sahibine sahip olmak için ücretsiz ve kontrolsüz veriler sunmasıdır..

Hızlı İşlem oranı:

Para birimi potansiyel olarak ETH’den ve diğer tüm rakiplerinden daha gelişmiş olduğundan, yaklaşık 10.000 TPS’lik yüksek işlem oranı sağlayacaktır. Ayrıca TRX, günün her saati saniyede 2.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilir.

Tron Yüksek Performans

Resim Kredisi: Tron

Sıfır İşlem ücreti:

Tron, para birimini bir kaynaktan diğerine transfer etmek için sıfır ila ultra düşük işlem ücretleri talep edecek.

Tutarlı Coinburn:

Coinburn, blockchain platformuna yeni bir dApp kaydolursa ortaya çıkacak ve böylece genel tedarik zinciri azalacaktır..

Bu, platformun popülaritesi ne kadar yüksek olursa, dApp sayısı o kadar yüksek olacak ve jeton yakma oranı daha yüksek olacaktır..

Güçlü Genişletilebilirlik:

Tron’un kurucusu Justin sun’un artan popülaritesi nedeniyle, lansmandan önceki madeni para zaten 100 milyon kullanıcıya sahip. Bu nedenle, birçok dApp’tan kesinlikle sağlam bir desteğe sahip olacak ve böylece kullanımını artıracaktır..

Kişisel ICO:

Tron ile kullanıcılar dijital para birimlerini vererek kendi ICO’larını başlatabilecekler..

Java’yı destekler:

Karmaşık programlama dillerini kullanan diğer dijital para birimlerinin aksine, Tron’un açık platformu JavaScript üzerine inşa edilmiştir. Akıllı Sözleşmeler yazmanın ve dApp’ler geliştirmenin çok daha kolay olacağı anlamına gelir.

Tron Coin Nasıl Saklanır:

TRX, bir ERC-20 belirteci olarak başlatıldığından, onu ERC-20 belirteçlerini destekleyen herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz. Tronix’i saklamak için TREZOR cüzdanı veya Ledger Nano S gibi herhangi bir donanım cihazını kullanabilirsiniz. Jaxx veya Exodus ve MEW (MyEtherWallet) gibi bazı yazılım cüzdanları da Tronix’i depolamak içindir. Mainnet yayına girdikten sonra bir para geçiş süreci vardı, bu geçişten sonra takip etmeye devam edin İşte. Geçişten bu yana, TRX’inizi Tron cüzdanınızda saklamalısınız.

Tron’dan Beklentiler!

İnternetteki tüm içerik üretiminin Apple, YouTube, Google gibi büyük şirketlerin elinde olduğu bu çağda, Tron içerik sahibi olmanın gücünü yeniden kullanıcıların eline bırakacak..

Örneğin, blogunuzda, web sitenizde veya internetteki herhangi bir şeyde SİZİN içeriğinizi üretmek için “aracılara” biraz para ödersiniz. Bu şirketler sadece bu içeriklerden para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda içeriğinize gelen akışlardan, beğenilerden ve tıklamalardan da kar elde edeceklerdir..

Ancak Tron, tüm karı içerik oluşturucuya veren dünya çapında ücretsiz eğlence ekosistemi haline gelecektir. Bu aynı zamanda, bir Tron kullanıcısı içeriği oluşturacaksa, diyelim ki bir blog, doğrudan Tron blok zincirine yükleyerek tüm karı alabileceği anlamına gelir..

Bazı spekülasyonlar, bu kriptonun, insanların merkezi olmayan, açık İnternet ağını kullanmasına izin veren üçüncü web olacağını da belirtiyor..

Dahası, Trion yüksek seviyeli bir dil kullanılarak oluşturulduğundan, gelecekteki geliştiricilerin açık yazılım tasarımında herhangi bir şey tasarlamak için herhangi bir programlama dilini kullanmasına izin verecektir..

Dahası Gelmek?

Artık Tron’un ne olduğunu biliyorsunuz, bilmeniz gereken daha birçok şey var. Tron, hala başlık altında olan birçok farklı blok zinciri teknolojisini uygulama kapsamına sahip, farklı bir dizi aşama içeren uzun vadeli bir projedir..

Çıkış:

Exodus, kullanıcılara p2p depolama ve içerik dağıtımı için güvenilir ve ücretsiz bir platform sağlar.

Uzay Serüveni:

Bu aşamada, iktidar içeriğine ve yaratıcılarına ekonomik teşvikler tanıtılacaktır. Kullanıcılar oluşturacakları, dağıtacakları veya paylaşacakları içerikten kar elde ederler..

Apollo ve Büyük Yolculuk:

3. ve 4. aşama, temettülerle ilgili konuları ele almaya çalışacak ve kullanıcılara değerin serbest dolaşımını sağlamaya odaklanacaktır..

Yıldız Savaşları:

Bu, geliştiricilerin özgürce oluşturmalarına izin vermek için merkezi olmayan, çevrimiçi bir oyun platformu oluşturacaktır. Piyasa işlevlerini izleyecek, trafikten para kazanacak ve otonom oyun yapısını kolaylaştıracak.

Sonsuzluk:

Son aşama 2027’de olabilir, geliştiricilere oyun geliştirmelerini kurmak ve kitle fonlaması için tam kontrol sağlayacaktır. Kullanıcılar, inşa etmek istedikleri oyunlara yatırım yapacak ve aynı zamanda oyun pazarının geleceğini etkileyecektir..

Sonuç:

Tron, tüm dijital para birimleri arasında en hızlı büyüyen ve en hırslı olanlardan biridir!

Tron’un büyüsü hâlâ gizliyken, ne kadar iyi geliştiğini görmek için bekleyen pek çok göz olacağı kesin..

Tron harekete geçerse, içerik ticareti yapmak için merkezi olmayan bir protokol arayan insanlara yardımcı olacaktır..

Güncelleme: TRON ana ağı, 25 Haziran 2018’de resmi olarak bağımsız hale gelecek. Ayrıca, Tron platformunun üstünde halihazırda 15 dApp var. TRON dApp’leri hakkında daha fazla bilgi edinin İşte.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me