Blockchain öğrenmek mi istiyorsunuz? Blok zincirinin temellerini kolay bir şekilde öğrenmenin etkileşimli bir yolunu mu arıyorsunuz? Evet ise, doğru yerdesiniz. İnternet üzerinden bir dizi blockchain başlangıç ​​kılavuzu, en iyisini bulmanız konusunda kafanızı karıştırabilir, bu nedenle burada blockchain temelleri sunumunu ele alacağız, bu yüzden blockchain’e hızlı bir giriş sunacağız..

Bu blockchain kılavuzu, aşağıdaki PowerPoint blockchain sunumunu kullanarak en önemli blockchain temellerini öğrenmenizi sağlayacaktır. Her bir blok zinciri slaytı veya slayt seti, bir konuyu bir resimle kapsar ve blok zincirine en iyi girişi almanızı sağlar.

Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu

Not: Bir blok zinciri temelleri pdf oluşturuyorsanız, burada bulunan slaytları kullanmanızı öneririz. Bu, blockchain temelleri hakkında bilgi edinmek isteyen daha fazla kitleye ulaşmamıza yardımcı olacaktır..


Blockchain Temelleri Sunumu

Yeni başlayanlar için blockchain temelleri sunumu 25 blockchain slaydı içerir. Öyleyse, herhangi bir gecikme olmaksızın, blockchain sunum pdf’si aracılığıyla blockchain temellerini kavrayalım. Başlayalım.

Sizi bu kodu kopyalayarak bu sunumu web sitenize yerleştirmeye davet ediyoruz:

Lütfen bu grafiğe 101blockchains.com atıfını ekleyin. ;

Blockchain Giriş Sunumu – Slaytların Tanımı

Blockchain Temelleri sunumunun her bir slaytında neleri ele aldığımıza dair genel bir bakışa sahip olalım..

Slayt 1: Başlık

İlk slayt, başlığın sunumudur – Blockchain Fundamentals (Blockchain Made Easy). Sunumun 101Blockchains tarafından oluşturulduğunu temsil eden 101Blockchains logosunu da bulabilirsiniz..

Blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Nihai blockchain kılavuzu hakkındaki en son makalemize göz atın.

Slayt 2: Özet

Bu slaytta, blockchain sunumunda ele alacağımız önemli konuları listeleyeceğiz. Konular aşağıdakileri içerecektir.

 1. Blockchain teknolojisi nedir
 2. Blockchain terimlerini bilmeli
 3. Akıllı sözleşmeler
 4. Blockchain dijital dönüşümü
 5. Blockchain’in dünya üzerindeki etkisi

Slayt 3: Blockchain nedir?

Blok zinciri, taraflara ademi merkeziyetçilik sunan açık bir defter olarak tanımlanır. Ek olarak, şeffaflık, değişmezlik ve güvenlik sunar. Açık, dağıtılmış, defter, P2P ve kalıcı olmak gibi birçok özelliğe sahiptir..

Blockchain terimi, ilk olarak 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin’in teknik incelemesinde tanıtıldı. Oradan, giderek daha fazla kuruluşun ilgisini çekmesi uzun bir yol kat etti. Şu anda Bitcoin, bir yıldırım ağı ve diğer gelişmiş özellikleri uygulama yolundadır..

Şimdi Okuyun: En İyi Blockchain Özellikleri

Slayt 4: Bir Blockchain Nasıl Çalışır??

Blockchain’in çalışması basittir. Eşler arası bir ağ olduğundan, bir kullanıcının bir işlem başlatması gerekir. Bir kez yapıldığında, söz konusu işleme bir blok tahsis edilir. İşlem bloğu ayrıca ağa yayınlanır ve ağdaki tüm düğümler söz konusu bilgileri alır. Blok daha sonra çıkarılır ve doğrulanır. Ayrıca zincire eklenir ve ardından başarılı bir işlem yapılır.

Slayt 5: Blockchain Teknolojisinin Dikkate Değer Yararları

Blockchain teknolojisi, zengin özelliklere sahip bir teknolojidir. Blockchain Teknolojisinin pek çok faydası var. Örneğin, kullanıcının geleneksel yöntemlere kıyasla daha hızlı bir yerleşim yapmasını sağlar. Aynı zamanda değişmez ve daha güvenlidir. Geleneksel bir ağ ile karşılaştırıldığında, blockchain teknolojisi daha yeteneklidir ve gelişmiş ağ kapasitesine sahiptir. Yerleşik yerelleştirme ile, paylaşılan ve dağıtılmış bir blok zinciri oluşturmak için kullanılabilir.

Slayt 6: Herkese Açık ve Özel Blockchain Ağı Karşılaştırması

Slaytlar, genel ve özel blockchain ağı arasındaki farkı tartışıyor. Aralarındaki temel fark, nasıl çalıştıklarıdır. Herkese açık blok zinciri ağı izinsizdir, oysa özel blok zinciri izinlidir. Bu, halka açık blok zincirinin, hiç kimse tarafından kontrol edilmeyen açık bir ağ olduğu anlamına gelir. Herkes ona erişebilir. Öte yandan özel blok zincirine izin verilir, bu da ağı kimin kullanabileceğini yöneten bir otorite olduğu anlamına gelir..

Ayrıca Okuyun: Public vs Private Blockchain

Slayt 7: Merkezileştirilmiş – Merkezi Olmayan – Dağıtılmış Ağ Karşılaştırması: Genel Bakış

Merkezi, ademi merkeziyetçi ve dağıtılmış ağlar arasında hayati bir fark vardır. Tüm slayt bununla ilgili.

 • Merkezileştirilmiş: Tüm düğümler tek bir yetki altında gelir
 • Merkezi olmayan: Merkezi bir otorite yoktur ve herkes ağda yer alabilir.
 • Dağıtılmış: Bağımsız düğümler birbirleriyle etkileşime girer. Ayrıca, her düğüm birbirine bağlıdır.

Slayt 8 ve 9: En İyi Blockchain Terimleri

Yeni başlayanlar için blockchain terimlerini bilmek zordur ve bu onları kolayca karıştırabilir. Bu slayt listesi 10 önemli blok zinciri terimlerini bilmeli. Örneğin, bitcoin, airdrop, dApp, ICO ve diğerlerini kapsar.

Yeni başlayan biri olarak, onları daha iyi öğrenmek için en yaygın Blockchain terimlerini ve tanımlarını incelemelisiniz. İşte kontrol etmeniz gereken en önemli Blockchain tanımları.

Slayt 10: Akıllı Sözleşme Açıklaması

Akıllı sözleşmeler yasal bir belgeye benzer ve iki taraf arasında şartlar yaratır. Akıllı sözleşmeler kullanmakla uğraşan iki taraf. Ayrıca, sözleşmeler depolama amacıyla halka açık defter kullanır. Akıllı sözleşmeler, bir koşul karşılandığında tetiklenir ve tamamen özerktir.

Sadece ön koşulu tanımlayan koda göre yürütülür. Amaçlandığı gibi çalıştıklarından emin olmak için, düzenleyiciler tarafından analiz edilir ve yönetilirler. Ayrıca eğilimleri anlamada yardımcı olur ve pazar belirsizliklerini tahmin eder.

Slayt 11: Akıllı Sözleşme Nasıl Çalışır??

Akıllı sözleşmeler iki taraf arasında çalışır. Alıcı ve satıcı eşleştirmesi yapmak için kullanılır. Ayrıca işlemler için kullanılabilir. Bankalar ve diğer kurumlar, varlıkları almak ve dağıtmak için akıllı sözleşmeler kullanabilir..

Akıllı sözleşmelerin üç temel özelliği, kayıtlı, otomatik sözleşmelerdir ve üçüncü tarafa gerek yoktur..

Slayt 12: Akıllı Sözleşmelerin Avantajı?

Slayt, akıllı sözleşmelerin avantajlarını tartışıyor. Birkaç avantaj, toplam şeffaflık, evrak işi olmaması, tam şeffaflık, güvenilirlik, garantili sonuçlar vb..

Akıllı sözleşmelerin anlaşılmasının zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Endişelenmeyin, akıllı sözleşmeler hakkında bilgi edinmenizi kolaylaştıracak ayrıntılı bir akıllı sözleşmeler kılavuzu getirdik.

Slayt 13: Akıllı Sözleşmelerin Dezavantajları

Akıllı sözleşmeler dezavantajlardan muaf değildir. Bazı dezavantajları var. Başlıca dezavantajlardan birkaçı arasında hata, gizlilik ve hile sözleşmeleri bulunur.

Akıllı sözleşmeler insanlar tarafından yaratılır, dolayısıyla insan hatalarına açıktır. Ayrıca,% 100 gizli değildirler. Üçüncü taraflarca okunabilen bazı hayati bilgileri sızdırabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda gerçek gibi hareket edebilen ve dolandırıcılığı mümkün kılan allık sözleşmeleri de var..

Slayt 14: Akıllı Sözleşmelerin Kullanım Durumları

Akıllı sözleşmeler için birçok kullanım durumu vardır. Farklı dikeylerde kullanılabilirler ve işleri verimli hale getirmek için de kullanılabilirler. Başlıca kullanım örneklerinden bazıları ticaret faaliyetleri, tedarik zincirleri, telif hakkı koruması, emlak piyasası, hükümet oylamaları vb. Ayrıca, nesnelerin internetinde (IoT) ağı korumaya yardımcı olabilecek çok faydalı kullanım durumlarına sahiptir.

Slayt 15: Blok Zinciri Aşınmış mı?

Blockchain aşırı mı hiper? Ele alınması gereken en büyük sorulardan biridir. Genel nüfus, blockchain’in neler sunabileceğini anlamıyor. Bu, varsayımlara yol açar ve birçoğu onu abartılı olarak adlandırır. Şu anda, blockchain teknolojisi henüz on yıllık değil.

Hayal kırıklığı aşamasını çoktan geçtik ve gelecekte daha iyi bir uygulamaya doğru ilerliyoruz. Örneğin Bitcoin yakında yeni güncellemeler görecek. Diğer blok zinciri teknolojileri de hızlı bir şekilde yenilik yapıyor.

Ayrıca Okuyun: Bir Blockchain’e İhtiyacınız Var Mı??

Slayt 16: 9 Dikey Blok Zinciri Dönüşümleri

Şu anda, tüm endüstri bir blockchain dönüşümünden geçiyor. Blockchain’in etkisini her yerde görebilirsiniz. Bu nedenle slayt, blockchain dönüşümünün dokuz dikey yönünü paylaşıyor. Aşağıdakileri içerir:

 1. Teknoloji
 2. Hukuk ve Suç
 3. Devlet hizmeti
 4. Finansman
 5. İnsan hakları
 6. Eğlence
 7. Medya
 8. Ulaşım
 9. Sözleşmeler

BT endüstrisi, Blockchain Teknolojisi ile Dijital dönüşümü çoktan deneyimledi. Blockchain Dijital Dönüşümü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Slayt 17: 2017-2018 Öncü Sektörler

Blockchain teknolojisi uygulamasında lider olan birçok sektör de var. En önde gelen iki sektör Fintech ve tedarik zincirleridir. Bununla birlikte, sağlık hizmetleri, nakliye, perakende, sigorta ve madencilik dahil olmak üzere yavaş ama istikrarlı bir şekilde blockchain teknolojisini benimseyen diğer sektörler olduğu için hepsi bu kadar değil..

Zamanla, hemen hemen her sektörün bir çeşit blockchain teknolojisi kullandığını göreceğiz. İşletmeler blok zinciri uygulamaya çok istekli olduklarından, diğer sektörlere göre daha iyi uygunluk nedeniyle çok az sektör daha iyi uygulama görecek.

Slayt 18: Web 3.0: Web 2.0’ın Halefi

Blockchain ayrıca internetin 3. nesli olan Web 3.0’a da başlayacak. İnternet, blockchain ağından yararlanacak ve şu anda sahip olduğumuzdan çok daha gelişmiş, gerçekten merkezi olmayan bir ağ getirecek..

Mevcut web daha çok sunucu tabanlı veritabanlarına odaklanmıştır ve bu nedenle sınırlı işlevsellik sağlar. Yeni internet, kullanıcılara daha fazla odaklanacak, bu da daha iyi bağlanacağı ve oradaki herkes için güvenli bir platform sunacağı anlamına geliyor..

Slayt 19: Web 3.0 Avantajları

Bu slayt, Web 3.0 konusuyla devam etmekte ve Web 3.0 avantajlarını listelemektedir. Daha önce tartışıldığı gibi, Web 3.0 daha iyi işlevsellik ve özellikler sunar. İzinsiz olacak, yani onu kontrol eden merkezi bir otorite olmayacak.

Ayrıca herhangi bir tekelden arınmış olacak ve ayrıca kullanıcılara tonlarca gizlilik sağlayacak. Ağ güvenlidir ve veri sahipliği, onu kendilerine saklayabilen veya medya şirketlerine satabilen son kullanıcılarda kalır. Web 3.0 da her yerde bulunacak ve anlamsal bir web sunacak.

Slayt 20: Unutmayın: Merkezi ve Merkezi Olmayan İnternet

Merkezi ve ademi merkeziyetçi ağlar arasındaki temel fark, merkezi otoritenin olmamasıdır. Eşsiz veri akışı, yeni iş modelleri ve dApp’leri olan merkezi olmayan bir internettir. Slayt ayrıca farkı görsel bir şekilde sunar.

Slayt 21: Web 3.0 Ekosistemi

Sonunda, daha iyi bir Web 3.0 ekosistemi elde edeceğiz ve çok çeşitli hizmetler sunacağız. Slayt, ekosistemin farklı bileşenlerini listeler ve Web 3.0’dan neler bekleyebileceğinize dair bir fikir verir. Ayrıca her bir bileşeni veya hizmeti, Web 3.0’dan neler bekleyebileceğinize dair bir fikir veren bir örnekle bulacaksınız.

Ayrıca Okuyun: Web 3.0 Teknoloji Yığını

Slayt 22: Bonus # 1: Blockchain – Veritabanı

Blok zinciri, verileri de depolayan merkezi değildir. Ancak veritabanlarından farklıdır. Bu slaytta, blockchain ve veritabanı konusunu tartışıyoruz. Farklı oldukları dört kategori arasında yazma erişimi, maliyet, bütünlük ve güven yer alır. En büyük fark, elbette, merkezi bir otoritenin olmamasıdır. Blok zinciri üzerine yazılan veriler de değişmezdir ve bu da bütünlük sağlar. Veritabanı ise size CRUD işlemi sunar. Ayrıca, slaydın kendisinde ele alınan önemli farklılıklar da vardır..

Slayt 23: Bonus # 2: Farklı Jeton Türleri

Bu slaytta, farklı token türlerini tartışıyoruz. Para birimi, varlık, fayda ve hisse senedi belirteçlerini içerir. Bu belirteçlerin her biri daha sonra Web 3.0 örnekleriyle tanımlanır..

Son sözler

Bu bizi blockchain temelleri sunumunun sonuna götürüyor. Bir blockchain sunum ppt’si arıyorsanız, sunumu indirebilir ve sisteminize kaydedebilirsiniz. Bu Blok Zinciri Temelleri slaytları, yalnızca blok zincirine giriş değil, aynı zamanda okuyucuyu farklı yeni kavramlar, fikirler ve bilgilerle tanıştırır..

Ayrıca blockchain sunum pdf’ini indirebilir ve daha ileri düzey konuları öğrenmek için referans olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, blok zinciri slaytları pdf’ini çevrenizde paylaşabilirsiniz. Yeni başlayan biri olarak, parlak bir Blockchain kariyerinin temelini atmak için Ücretsiz Blockchain Temel Kursumuza kaydolmanızı tavsiye ederiz..

Makaleyi tüm arkadaşlarınızla paylaşmayı ve blok zinciri öğrenmelerine yardımcı olmayı unutmayın. Ayrıca, aşağıdaki yorum bölümünde slaytla ilgili düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın; dinliyoruz! Sorularınızı yorum bölümünden de gönderebilirsiniz, size en kısa sürede cevap vereceğiz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me