Bu kapsamlı makale, mevcut veya yeni iş çabalarınız için doğru blok zinciri uygulamasına rehberlik eder – endüstri bazlı kullanım durumları ve dikkat etmeniz gereken risk faktörleri ile.  

“Blockchain” adı verilen yeni teknolojiye olan sürekli artan ihtiyaç, yaşam tarzımızda devrim niteliğinde değişiklikler yapacak. Sadece sıradan insanlar bunu bilmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok teknoloji meraklısı şirket blockchain uygulamasına yatırım yapmaya başladı bile..

Bununla birlikte, piyasada gizlenen daha belirgin kafa karışıklığı, “İşimi beslemek için blok zinciri nasıl kullanabilirim?” Karışıklık oldukça bekleniyor. Blockchain, ufukta pek çok kişinin bilmediği yeni konulardan biri olmaya devam ediyor.

2018’deki son Gartner Anketine göre, şirketlerin% 23’ü blockchain teknolojisini uygulamaya devam ediyor. Bunlar arasında sigorta şirketleri ve finans endüstrileri öncü bir rol oynamaktadır. Ek olarak şirketlerin% 43’ü bununla ilgileniyor, ancak aslında herhangi bir plan uygulamadı.

Bu şirketlerin CIO’ları, blockchain’i büyük endüstrileri çalıştırma gücüne sahip bir iş modeli olarak görselleştiriyor. Ancak, sürecin oldukça zorlu olduğunu ve daha fazla araştırma gerektirebileceğini de belirttiler..

Bununla birlikte, size blok zinciri çözümleri için daha güvenilir bir kaynak sağlamak için bu blok zinciri uygulama kılavuzunu bir araya getirdik. Kendi blockchain destekli işinizi başlatmak için ihtiyaç duyacağınız her şeyi kapsayacağımız için emniyet kemerlerinizi bağlayın. Bu kılavuz aynı zamanda blok zinciri uygulama örneği hakkında adil bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır..

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Temelleri Kursu

İçindekiler

Bölüm-1: Blockchain Uygulaması: Adımlar Nelerdir?

Bölüm-2: Blockchain Uygulamasının Maliyeti: Size Ne Kadar Mal Olabilir??

Bölüm-3: Blockchain Projenizi Alt Edebilecek 5 Kötü Adam

Bölüm-4: Son Düşünceler

  

Contents

Bölüm-1: Blockchain Uygulaması: Adımlar Nelerdir?


İlk Adım: Hedefleri Belirleyin ve Belirleyin

Blockchain uygulama kılavuzumuzun ilk adımı, hedefi belirlemekle başlar.

Birliklerinizi Toplayın

Bu girişimi başarılı kılmak istiyorsanız, toplayabildiğiniz kadar yardım eklemelisiniz. Basit bir ifadeyle, şirketinizdeki her bireyi sizinle ekip kurmanız gerekir. Onlara beyin fırtınası yapmaları için ilham verin ve onları büyük blok zinciri uygulama projesine hazırlayın.

Şirket üyelerinizin bilgiye dayalı blockchain uygulamaları eksikse, onları eğitin. Siz ve ekibiniz sonuca hazırlandıktan sonra, bir toplantıyı arayın ve kullanabileceğiniz olası senaryoları tartışın..

Bu aşamada acele etmeyin. Sabırlı ol; her zaman doğru kararları vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, asla mantıksız kararlar almamayı da unutmayın. Hedeflerinizi, yardımın ötesinde bir şey değil, sizin ve ekibinizin başarabileceği bir şeye ayarlamalısınız.

Kendinize basit blok zinciri uygulama kılavuzunuzun genel verimliliği artırmanıza nasıl yardımcı olabileceği gibi basit sorular sorun. Ve müşterilerinize bu konuda gerçekten yardımcı olup olamayacağınız.

Tüm fikirleri kullanarak bazı temel kurallar koyabilecek ve potansiyel bir plan ortaya koyabileceksiniz..

Blockchain Uygulama Kılavuzu: Şirketiniz İçin Değerli Bir Varlık

Artık blok zinciri uygulamaları yükselişte olduğuna göre, birçok şirket onu meraklarından keşfediyor. Ancak, tam olarak belirlemeleri gereken ilk şey, bu yeni teknolojiyi nasıl kullanabilecekleri ve bunu bir varlık olarak nasıl sağlayabilecekleridir. Dünya artık blockchain iş fırsatlarıyla dolu.

Sonuç olarak, şirketlerin başarılı bir şekilde başarmak için gereken her şeyi tahmin etmesi gerekiyor. Hedef, bütçe, kurallar ve son tarihler. Her bir parça eşit derecede önemlidir ve başarıyla tamamlanması gerekir.

Her yönünü gördükten sonra, blockchain uygulamalarının bir varlık mı yoksa kaynak israfı mı olacağını tahmin edebilirsiniz..

Bakmanız Gereken Farklı Blockchain Kullanım Durumları

Hangi blockchain kullanım senaryolarının şirketinize iltifat ettiğini bulma arayışınızda size yardımcı olmak için, bu blockchain uygulama kılavuzunda avantajları içeren bir liste hazırladık. Bunu kontrol et. Seveceğinden oldukça eminim.

Banka sistemi

Bankacılık sistemi, blok zinciri uygulamasından sonra en yüksek sayıda isabet aldı. Güvenliği olmayan firmalardan biridir. Bu nedenle, tüm gösterişli güvenliğiyle blockchain uygulamaları, bankalara güzel bir alternatif oluşturuyor. Bankacılık sistemleri blok zincirine uyum sağlamaya başladı.

Her türlü finansal hizmet, mevcut sistemlerden daha fazla doğruluk ve güvenlik sağlayabilir. Şirketiniz finansal işlemlerle ilgileniyorsa, blok zinciri çözümünü kullanarak bu yönü kullanabilirsiniz..

Birçok banka, yeni blockchain işine şimdiden uyum sağlamaya ve müşterileri için daha iyi bir blockchain uygulaması sağlamaya başladı. İşletmeniz hala daha küçük ölçekte ise, bu, uluslararası işlemlerle başa çıkmanıza yardımcı olabilir..

Daha fazla müşterinin hizmetlerinizi kullanabilmesi için işlemleri daha da hızlı hale getirmeyi deneyebilirsiniz..

Blok zinciri uygulama şirketleri için iyi bir örnek, bankaların uluslararası ödemeleri işlemesini destekleyen Ripple olabilir..

Faydaları Nelerdir?

 • Maliyetler azalır.
 • Yerleşim süreleri daha kısadır.
 • Veri kalitesinin iyileştirilmesi.
 • Denetim çok kolay.
 • Üst düzey güvenlik.

Sigorta

Veri şeffaflığı, sigorta şirketlerinin temel özelliklerinden biridir. Blockchain çözümü ise bunun için sorunsuz bir kanal sağlayabilir. Akıllı sözleşmeleri sisteme uygulayarak tüm sigorta talep sürecini otomatikleştirebilirsiniz..

Akıllı sözleşmeler, tüm sigorta talebini herhangi bir güçlük çekmeden işleme koyacaktır. Nasıl?

Akıllı sözleşmeler, belirli sözleşme kurallarını doğrulayabilir ve ardından sonuçları buna göre işleyebilir. Yapılması gereken tek şey, sigorta arayan bireyler için bağlantılar kurmaktır..

Bu başka bir harika blockchain iş fırsatıdır.

Ve bir şey olursa ve tüm koşullar yerine getirilirse, müşteri paranın adil payını otomatik olarak alacaktır. Bunun en iyi yanı, bir şirketin paylaşılan veritabanı sisteminden büyük ölçüde yararlanacak olmasıdır. Blok zincirinde olduğu gibi, kayıtlar saldırılara karşı güvende olacak ve bireyler adil ödemelerini alabilecekler..

LenderBit, bu senaryoda blockchain uygulama şirketleri için mükemmel bir örnek olabilir. Müşterilerinin Messenger’dan sigorta talepleri göndermesine olanak tanır! Dolayısıyla, şirketinize bu tür bir özelliği eklemek daha fazla müşteriye saldırır.

Faydaları Nelerdir?

 • Adil bir şeffaflık anlaşması.
 • Düşük düzeyde sigorta dolandırıcılığı.
 • Çok fazla zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.
 • Daha iyi müşteri deneyimi.

Burada sigorta için blok zincir hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sağlık hizmeti

Kullanım durumlarına sağlık hizmeti faydaları eklemek isteyen şirketler için blockchain de tonlarca seçenek sunuyor. Sağlık hizmetleri, kayıt tutma için ve onu değiştirememe güvencesi için çok fazla depolamaya ihtiyaç duyar..

Blockchain, bu tür bir depolama tesisini bir yetkilendirme ödeme sistemi ile sunabilir. Bunun dışında bir sağlık sistemi, herhangi bir miktarda karmaşık ödeme yöntemini verimli bir şekilde işleyebilecektir..

Yani, bunu şirketinize entegre ederseniz, tüm müşterileriniz eşit olarak faydalanabilir. Ayrıca onlara düşük maliyetli ve zaman kazandıran sigorta işlemleri sunabileceksiniz. Blok zinciriniz sigortaya bağlanabilir ve belirli bir sigorta sağladıktan sonra tıbbi ücretlerini karşılayabilirler..

MedRec biraz benzer türde bir projedir. Temel olarak, tüm verilerini saklamak için mükemmel bir kaynak sağlar ve tüm sorunları çözmek için merkezi olmayan bir CMS kullanır..

Faydaları Nelerdir?

 • Hekimler, herhangi bir güçlük çekmeden faydalı bilgileri kullanabilir.
 • Herhangi bir kurcalama olmaksızın bilgilerin saklanması.
 • Zaman kazandırır ve genel verimliliği artırır.

Sağlık hizmetleri için blockchain hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

Emlak

Blockchain uygulama kılavuzu isteyen bir emlak şirketiyseniz, bunu blockchain kullanım örneklerinden biri olarak kullanabilirsiniz. Basit; hiç sert çizgi yok. Günümüzde gayrimenkul, yanlış bilgi, yasa dışı satın alma ve kayıtlardaki hatalar gibi güvenlik açıklarıyla doldu..

Bu sıradan insanlar çok acı çekmeye, mallarını veya paralarını kaybetme ve hatta bir yadigarı kaçırma eğilimindedir. Bu durumda blockchain, hiç kimsenin özellikler hakkında herhangi bir bilgiyi değiştiremeyeceğinden emin olabilir ve ayrıca mülk sözleşmeleri için doğru miktarda şeffaflık sağlayabilir..

Bir mülkten ayrıldıktan sonraki evrak işleri çok zaman alır. Blockchain, bunu süper kolay ve anlaşılır hale getirir. Bu başka bir harika blockchain iş fırsatıdır.

Zaten bu yoldan gelen birçok proje var. Blockchain uygulama şirketlerine bir örnek, Chicago’da bulunan velox.RE olabilir. Blockchain tabanlı gayrimenkul işlemlerini gerçekleştirmeyi ve bunları her yönden uygun maliyetli hale getirmeyi planlıyorlar..

Faydaları Nelerdir?

 • Daha düşük maliyet.
 • Gelişmiş şeffaflık.
 • Ödemeler otomatiktir.
 • Dolandırıcılık faaliyeti yok.

Gayrimenkul için blockchain hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

Dijital Tanımlama

Dijital kimlik bu alanda yeni bir adam olmayabilir, ancak blok zinciri kesinlikle onu daha dijital hale getirebilir. Öncelikle blockchain, süreci tamamen dijital hale getirebilir. İkincisi, herhangi bir kimlik hırsızlığını durdurmak için güvenlik protokollerinin seviyesini artırabilir.

Son olarak, katı kimlik doğrulama süreciyle, nihayetinde dolandırıcılık faaliyetlerinden kurtulacaktır. Depolama kayıtları da bu durumda güvenlidir. Halihazırda üzerinde çalışan ve etrafında projeler inşa eden birçok şirket var..

Uygulamaya eklenecek harika bir başlangıç ​​blok zinciri kullanım durumu olabilir. Popüler bir isim olan ShoCard, devlet hizmetleri için bu dijital tanımlama sürecini sunar. Kart, farklı bir geçiş izni alacak kişi ve işadamlarına verilecek. Kimlik gerekli tüm bilgileri içerecektir.

Daha fazla güvenlik seviyesi sağlamak için akıllı bir sözleşmede de kullanılabilir.

Faydaları Nelerdir?

 • Gizlilik ve güvenlik eklendi.
 • İyi doğrulama sistemi.
 • Benzersiz imzalı kimlikler.
 • Dolandırıcılık yok.

Dijital kimlik için blockchain hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Hukuki Yaptırım

Kolluk kuvvetleri, yasal belge işlemeye veya özel acentelere ve hatta devlet memurlarına, yasayla ilgili herhangi bir şeye başvurabilir. Genellikle merkezileştirilirler ve bir sistem üzerinde idari güç talep ederler.

Buradaki blockchain çözümü, yeni bir model sistem sunabilir. Kolluk kuvvetlerinin çoğu bir aracıya dayanmaktadır. Ve eğer ara ürün bir şekilde tehlikeye atılırsa, sistem bozulur.

Bununla birlikte, blok zinciri çözümü herhangi bir ara ürün içermediğinden, herhangi bir yasadışı sorun olmadan verileri depolamak veya belirli işlem maliyetlerini işlemek için daha güvenli bir kanal sağlayabilir. Mahkemeler savcılıkta daha fazla şeffaflık elde edebilecek ve daha az suçlu sahtekarlık olacaktır..

Bunun dışında, tüm yasal endüstrileri tek bir mevzuatta birleştirmek, kesinlikle burada işe yarayacaktır. Hukuk firmaları, okullar, şirketler, yasal yazılım sağlayıcıları ve teknoloji; her şey tek bir hub’a bağlanırdı.

Bu başka bir harika blockchain iş fırsatıdır.

Integra Ledger Kolluk kuvvetlerini kapsayan ve tüm yasal belgeleri tek bir yerde sakladıkları blockchain uygulama şirketlerinden biri gibi görünüyor. Belli ki, belgelere erişmek için yetkiye ihtiyacınız var. Ama bu harika bir örnek.

Faydaları Nelerdir?

 • Hızlı işlemler.
 • Sözleşmeli proje kuruluşları.
 • Yasal kayıtlar ve güvenlik.
 • Akıllı mülk yönetimi.
 • Tüm kamusal belgelerin ve yasal hakların korunması.

Nesnelerin interneti

IoT güvenlik çiftlikleri bu teknolojiyi kullanabilir ve müşterileri için daha fazla veri koruması sunabilir. Bu şekilde şirket, mevcut protokole daha iyi bir alternatif verebilir. Merkezi olmayan teknoloji blok zinciri, bu departmanı kolayca beslemek için doğru miktarda güce sahiptir..

Bununla birlikte, IoT’nin darbe almasını sağlayan tek bir özellik var – maliyetlendirme. Evet, ağ gereksinimleri ve güncellenmiş teknolojilerin maliyeti çok fazla para gerektiriyor. Cihazlar arasında bir bağlantı entegre etmek ve onu sorunsuz hale getirmek de çok fazla enerji gerektirir..

Bu aksine, blockchain tek en iyi çözüm olabilir. Blockchain zaten bu departmana ihtiyaç duyduğu her şeyi ek maliyet olmadan verebilecek güvenli bir modele sahip. Bunu bir kullanım örneği olarak kullanmak, IoT şu anda en hızlı büyüyen sektörlerden biri olduğundan gelecekteki büyüme için size daha fazla alan sağlayacaktır..

Faydaları Nelerdir?

 • Veri değişikliğine karşı daha yüksek düzeyde güvenlik.
 • Gelişmiş cihaz etkileşimi.
 • IoT’yi optimize etme.
 • Akıllı cihazların otomasyonu.

Blockchain ve IoT hakkında daha fazla ayrıntıyı buradan öğrenin.

Kurumsal ve Kamu Yönetimi

Bir blockchain çözümü aracılığıyla yeni bir oylama sistemi sunmak çok devrim niteliğinde bir proje olabilir. Yönetişim sektörü en kirli olanlardan biridir. Ulus-devlet, her türlü yolsuzlukla baş edebilecek ve daha güvenli bir ortam ve adil bir seçim sağlayabilecek bir sisteme ihtiyaç duyar..

Blockchain ile insanlar, herhangi bir değişiklik olmaksızın oylarını kullanabilecekleri, kurcalamasız bir kanal elde edecekler. Öte yandan, vatandaşlar vergilerini sorunsuz ödeme fırsatı bulacak.

Bu kullanım senaryosunu dijital kimlik ile birleştirmek, yüksek bir başlangıç ​​noktası olacaktır..

Hükümetin merkezileşme sorunu burada ele alınabilir. Şirketinizin güvenlik varlıklarını ve işlemlerini iyileştirmek için mükemmel bir süreçtir.

Bitfury Group, bu sektördeki girişimlerden biridir. Diğer yasal özellikler bir yana, hükümete ve vatandaşa daha iyi ve daha adil bir seçim süreci geçirmeleri için yardım etmek istediler..

Faydaları Nelerdir?

 • Üçüncü taraf katılımı yok.
 • Bozulmayı azaltır.
 • Veri gizliliğini korur.
 • Şirketler için artan fırsatlar.
 • Hızlı işlemler.

Devlet için blockchain hakkında daha fazla ayrıntıyı buradan öğrenin.

Eğitim

Üniversiteler veya okullar gibi eğitim kurumları bundan büyük ölçüde yararlanabilir. Her yıl bu kurumların daha iyi koruma sistemlerine sahip çok sayıda depolama tesisine ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, bu kurumların çoğu, iyi bir kurumun küresel olarak tanınması ve doğrulanmasından yoksundur..

Buradaki bu Blockchain uygulama kılavuzu, varlıklarını sağlamaya ve tüm belgelerini merkezi olmayan ağda depolamaya yardımcı olabilir. Öte yandan, tüm kurumları tek bir hub benzeri ortamda birbirine bağlamak mümkünse, bir öğrencinin burslu veya kredi transferi ile yabancı kurumlara gitmesi çok daha kolay olacaktır..

Blockcerts, şüphesiz şu anda akademik blockchain uygulama şirketlerinden biridir. Burada kişi kimlik bilgilerini doğrulayabilir ve ardından belgelerini ağa yükleyebilir. Her kayıt şifrelenecek ve ilgili kişiler tarafından ihtiyaç duyulmadığı sürece kurcalanmaya karşı korunacaktır..

Faydaları Nelerdir?

 • Gelişmiş doğrulama sistemi.
 • Eğitim sertifikalarında dolandırıcılık yok.
 • Güvenli veri depolama.
 • Kimlik doğrulama ile önceki parça kayıtlarına kolay erişim.

Blockchain eğitimi hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Kiralık Araba

Araba kiralamak telaşlı bir süreç olabilir. Bir araba kiralamak ve sonra onu kullanmak için bir dizi yoldan geçmeniz gerekir. Yöntem, kişinin kimliğini doğrulamayı ve ardından uygun olup olmadığını doğrulamak için mali kayıtlara geçmeyi ve ardından bir araba seçmeyi ve onu işlemeyi içerir..

Tüm süreç çok zaman alıyor. Tüm bu zorluklar olmadan arabayı seçeceğinizden, imzaladığınızdan ve sürdüğünüzden emin olmak için burada blok zinciri uygulamak harika olurdu. Ve zaman sınırından sonra, arabayı iade etmek ve sözleşmeyi bitirmek de herhangi bir sorun yaşamayacaktır..

Kiralanan aracın herhangi bir nedenle hasar görmesi veya tahrip olması durumunda sigorta işlemi. Blockchain ile her şey otomatik hale getirilebilir. Bu başka bir harika blockchain iş fırsatıdır.

DocuSign Labs, kiralama sürecini basitleştirmek için bu süreci kullanan şirketlerden biridir. Bir düşünün, eğer şirketiniz bu kullanım senaryosunu ekleyebilirse, bu yeni bir olay dönüşü olabilir.

Faydaları Nelerdir?

 • Leasing basittir.
 • Daha iyi akıllı varlık yönetimi.
 • Daha kısa kiralama süresi.

Lüks mallar

Her sektör, blockchain uygulama kılavuzundan etkilenebilir ve lüks ürünler bölümü bunun için bir istisna değildir. Her ürünü takip etmek, dolandırıcılık korkusu olmadan müşterilere gerçek ürünler sunmanın en iyi yollarından biri olabilir.

Bu tür bir blok zinciri uygulama kılavuzu, endüstrilerin tüketicileri için güvenilir bir kaynak haline gelmesini sağlayabilir. Ayrıca, önemli bir şeffaflık seviyesi de eklenebilir. Bu aynı zamanda gereksiz sigorta ödemelerini de azaltır.

Everledger, bu tür blockchain kullanım durumlarıyla ilgilenen şirketlerden biridir. Sadece lüks eşyalarla sınırlı değiller. Lüks ürünler, sunduğu birçok özellikten biri gibi görünüyor. Tüm bu varlıkları onaylarlar ve ardından her müşterinin burada ödediklerini aldığından emin olmak için bir izleme sistemi kullanırlar..

Faydaları Nelerdir?

 • Mallar için daha önemli ölçüde şeffaflık ve kimlik doğrulama sağlar.
 • Daha yüksek değerli mallar için koruma.
 • Küresel pazar arasında karşılıklı bir güven merkezi oluşturur.
 • Hırsızlık veya dolandırıcılık faaliyeti için azaltılmış risk.

Bunların dışında, kullanım durumlarına eklemek için diğer sektörlere de göz atabilirsiniz –

Tedarik zinciri yönetimi

 • Veri değişimini depolayabilir ve hatta izleyebilir.
 • Yeniden satış ve mülkiyet kanıtı.
 • Satın alma alışkanlıklarını takip etmek ve buna göre bir pazar oluşturmak.
 • İyi düzeyde güven.

Yolculuk Paylaşımı / Ulaşım

 • Tüm yetenekli sürücülere sahip bir ağ hub’ı.
 • Sürücü ve yolcu arasında karşılıklı bağlantı.
 • Sıfır kısıtlı ücret veya ücret.
 • Müşteriler için tam şeffaflık.

İkinci Adım: POC Geliştirme

POC kavramı günümüzde birçok şirket arasında popüler hale geliyor. Blockchain tabanlı kavram kanıtına yatırım yapmaya ve sunduğu her şeyi kullanmaya istekli 500’den fazla şirket var..

Arka arkaya akran iletişimi veya akıllı sözleşmeler gibi kavramlar artık kalabalığı eğlendiriyor. Son zamanlarda yapılan bir anket, iddiamızı destekliyor,% 66’dan fazla BT yöneticisi ve CIO’lar, dijital varoluşu besleyen bir sonraki devrimin blockchain olacağını düşünüyor..

Dünya zaten tam dijitalleşmenin eşiğinde ve blok zincirinin yardımıyla istenen gelecek o kadar da uzakta değil. Sisteme yatırım yaparak büyük ilgilerini çoktan belirlediler ve% 5’i POC’ye 10 milyon dolardan fazla harcamayı düşünüyor..

Teknoloji meraklılarından biriyseniz ve bu “blok zinciri uygulama kılavuzu” kampanyasını kullanmak istiyorsanız, muhtemelen temelini öğrenmeye başlamalısınız. Başarılı bir projenin nasıl sağlanacağına dair sürece nereden başlayacağınız gibi.

Tüm boşlukları ortadan kaldıralım ve bir blockchain POC’ye yatırım yapmanız gerektiğini söyleyelim. Terime aşina değilseniz, başlamanıza yardımcı olacak kısa bir tanım vereceğiz.

Daha fazla oku: Blockchain teknolojisini kullanan ilk 50 şirketin tam listesi.

İOOY’nin Vizyonu Nedir??

Temelde POC, bir projeyle ilgili bir dizi soru sormak ve ardından gereken her şeyi yapmak olacaktır. Tüm adımları buna göre belirlemeniz gereken bir tür proje geliştirme süreci veya stratejisidir..

Ancak, bazı şirketler başarılı bir POC geliştirmenize yardımcı olabilir. Size gerekli tüm bilgileri verecekler ve ardından vizyonunuzla ana adımları oluşturacaklar..

Ekibinizin yardımıyla kendiniz bir POC geliştirmek en iyisidir, bu şekilde tam istediğinizi elde edersiniz.

Her şeyin nasıl yerine getirileceğini anlamak için muhtemelen size ve ekibinize bir dizi soru soracaksınız. Gibi bir şey –

 • İşletmeniz tamamen güvene mi dayanıyor??
 • Verileri birden fazla kişi kontrol edecek mi??
 • Veri bütünlüğüne ihtiyacınız var mı?
 • Doğrulama sürecine ihtiyacınız var?
 • Ne tür bir erişime ihtiyacınız var?
 • Hedeflenen pazar kim olacak? Bu niş pazara nasıl yaklaşacaksınız??
 • Ne tür bir platform kullanmalı veya yepyeni bir platform seçmelisiniz?
 • Özel mi, herkese açık mı yoksa federe mi? Ne tür bir blockchain teknolojisi umuyorsunuz?
 • POC’nin başarı seviyesi nasıl ölçülür? Esas olarak, bir proje sonu değerlendirmesi yoluyla başarıyı öğrenebileceksiniz. Yeni bir uygulama dağıtabilirseniz, tüm POC konseptinin başarılı olduğunu düşünebilirsiniz..

Kendi Blockchain Kanıtınızı Oluşturmak

İOOY’nizi nasıl oluşturabileceğinize dair bir fikir edindikten sonra, vizyonu gerçeğe dönüştürme zamanı geldi. İşlem oldukça basittir, ancak POC’ye eklemek için birçok karmaşık seçeneğiniz varsa, POC’yi tamamlamak birkaç ay sürebilir..

Kısa ve olabildiğince basit tutmanızı tavsiye ederiz. Ancak, tüm faktörlerin doğru olduğundan emin olun.

Öte yandan, bu taslak üzerinde çok fazla zaman harcarsanız, tam bir uygulamayı bitirmeniz normalden daha fazla zaman alır. Daha da basitleştirmek için herhangi bir uygun kapsam görürseniz, değişiklik de yapabilirsiniz..

Şimdi bu kolay Blockchain Uygulama kılavuzunun bir sonraki bölümüne geçelim.

Başarılı bir İOOY Geliştirmek İçin İpuçları

Olduğu kadar kolay, her şekilde başarılı olmanızı istiyoruz. Bu nedenle, POC’yi sorunsuz bir şekilde geliştirmenize yardımcı olmak için bu yedi ipucunu bir araya getirdik.

Onlara göz atın!

 1. Belirli Bir İş Sorununa Odaklanma

Blockchain projenizin başarılı olmasını istiyorsanız, çözebileceğiniz gerçek hayattaki sorunlara odaklanmanız gerekir. Hızlı bir şekilde işaret edebileceğiniz ve çözmek için blockchain kullanmaya yardımcı olabileceğiniz bir sorun.

Birçok POC zaten sadece blockchain teknolojisinin yeteneklerine odaklanıyor. Ancak, önemli sorunları çözmezler. Bunun sağduyu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak birçok şirket ekibi bundan yoksun görünüyor.

Bu nedenle, sırf blockchain uygulamasının da bir parçası olacağınız için zaten mevcut çözümlere bu kadar takılıp kalmadığınızdan emin olmalısınız. Biraz zaman ayırın ve blok zincirinin potansiyellerini nasıl besleyebileceğiniz ve ona farklı bir yön ekleyebileceğiniz konusunda ekibinizle birlikte düşünün..

Ayrıca, herhangi bir ek ince ayar gerektirmeyen bir şey değil, daima gelecekte güncellenebilecek bir plan seçin..

Karşılaştığı ana eleştiri, çözülmesi gereken yeni sorunların olmamasıdır. Bu en çok unutulan şeydir. Bununla birlikte, pazarda öne geçmek için stratejik olarak kullanabilirsiniz..

Sadece birbirinden daha ucuz bir çözüm sunmakla kalmaz, aynı zamanda ona biraz değer katar.

Bir dizi problemle karşılaşırsanız, kaçının gerçekten çözülmeye değer olduğunu sorun. Müşterileriniz bu sorun için size nasıl güvenebilir??

Bu, kesinlikle takip etmeniz gereken kavram adımlarının kanıtlarından biridir..

 1. Küçük Adımlar Atın, Yan Dürbün Sürüngenleri

Küçük adımlar atmanın yoludur. Blockchain dünyayı değiştirebilir veya değiştirmeyebilir; ancak yine de olumlu tarafta. Belki projeniz devrim niteliğinde bir etki yaratabilir, belki de hayır. Ancak, ilk kez bir blok zinciri uygulama kılavuzuna bakarken tek odak noktanız bu olamaz.

Blockchain uygulamaları yol boyunca çok fazla değişiklik gerektirir, bu nedenle en başından itibaren daha hızlı bir giriş yapmadığınızdan emin olun..

Yavaş ve küçük gitmek ideal yoldur. Küçük bir çözüme odaklanın ve bunun sorunsuz olmasını sağlayın. İşler yolunda gitmezse kuruluşunuza zarar verebilecek riskli hiçbir şey yapmayın. Sonunda, projenize daha fazla özellik ekleme seçeneğiniz olacak, o zamana kadar sabırlı olun.

Ayrıca bir şeyi kesinlikle hatırlamanız gerekir, her türlü kapsam süngüsünden kaçının. Kapsam sürünmesi, işleri eninde sonunda alt üst edebileceğiniz ve alt edeceğiniz tehlikeli yollardan biri olabilir. Yapamayacağınız bir şeye değil, yalnızca sunabileceğiniz özelliklere bağlı kalın.

Tek bir yerde birçok özelliği düşündüğünüzde kulağa ne kadar kazançlı geldiğini biliyoruz. Ama bunu başarılı bir proje yolunda anlamayalım.

 1. Tüm Beklentileri Bağlayın ve Onları Kontrol Edin

Ekip üyelerinizin hepsi farklı görüş ve vizyonlara sahip farklı kişilerdir. Ekip üyelerinizden bazıları bunun yeni bir çağın başlangıcı olduğunu düşünebilir; diğerleri yapmayabilir. Bunun iyi bir strateji olduğunu düşünmeyen insanların olması normaldir.

Burada yapmanız gereken, POC’yi hazırlamadan önce onları iyice eğitmektir. Doğru bilgi ile, blok zinciri uygulama kılavuzunun faydalarını ve risklerini anlayabilecekler..

Yeni blok zinciri uygulaması konusunda bu kadar heyecanlı olmayanlardan kaçınmayın. Her iki ekiple iletişim kurun ve onları birbirine bağlayın.

Asla kaçırmamanız gereken kavram adımlarının kanıtlarından biri.

Eklemek veya eklememek için blok zinciri özellikleri hakkında farklı görüşlere de sahip olabilirler. Blok zinciri hala gelişme aşamasındadır ve hiç kimse tüm yetenekleri tahmin edemez. Bir lider olarak, yetenek ile kusurlar arasında köprü kurmaya çalışmalısınız..

Onlarla beyin fırtınası yapın, tüm projeyi beslemelerine yardımcı olun. Bu, birçok şirketin sahip olmadığı cesur bir harekettir ve siz onlardan biri olmamanız gerekir.

 1. Kapsamlı Bir Plan Oluşturun

Karşılaşabileceğiniz bir diğer engel, karşılaşacağınız zorlukların yanlış yorumlanmasıdır. Blockchain uygulaması kolay bir iş değildir. İlk başta, birçok kusuru ve olası arıza senaryoları olacaktır. İşte 10 önemli kurumsal blok zinciri uygulama zorluğunun bir listesi.

Diğer tüm kavram adımlarının kanıtı arasında, bu en önemli olanıdır..

Köklerin derinliklerine inin ve planınızın ne gibi kusurları olabileceğini anlayın. Tek bir adımın tüm olası sonuçları hakkında beyin fırtınası yapın. Başarısız olursa, yolları düşünün, onu çalışan bir özellik haline getirebilirsiniz..

Bariz sınırlamaları ve tam kapsamlı dağıtımdan önce bunların üstesinden nasıl gelebileceğinizi tartışın. Bunu yapmazsanız, zayıf bir stratejiyle başlayacaksınız ve sonunda başarısız olacak.

Tamamen erken olmasına rağmen, yine de takımınızın zayıf noktalarını ve bunların üstesinden nasıl geleceğinizi vurgulamak için güçlü noktalarını ele almaya çalışın. Protokolün mimarisi ve tasarımı çok önemli bir iştir. Burada da kusurları bulun ve sonra doğaçlama yapın.

En iyi blockchain uygulama kılavuzunu elde etmenin tek yolu budur.

 1. Milyon Kez Test Edin!

Tüm tasarımlar tamamlandıktan sonra, çıktıyı test etmek için ağı dağıtacağınız bir adım atmanız gerekir. Bir veya iki kez test etmek asla yeterli değildir. Doğru miktarda kalabalığın gerçekte nasıl olacağını asla tahmin edemezsiniz..

Milyonlarca tüketici tarafından zaten kullanılıyormuş gibi düşünün. Ağınızın yükü kaldırabileceğinden emin olana kadar çok zaman test etmeniz gerekecek. Ancak o zaman POC’nize tamamen güvenirsiniz.

 1. Diğer Taraflarla İşbirliği Yapın

Blockchain uygulaması düşündüğünüzden daha fazla maliyet gerektirebilir. Özellikler ne kadar karmaşıksa, fiyatlandırma o kadar maliyetli olacaktır. Ayrıca, lansmandan sonra tüm ağı yönetebilmek her gün daha fazla kaynak gerektirecektir..

Küçük seviyeli bir startup iseniz bunu nasıl yöneteceksiniz??

Buradaki en iyi cevap, diğer ekipler veya şirketlerle işbirliği yapmak olacaktır. Bugünlerde iyi bir projeye büyük miktarda para harcamak isteyen birçok parti var. Sağlam bir geçmişiniz varsa, sponsor bulmak çok zamanınızı almaz.

ICO, sorunu çözmenin bir yolu olabilir. Ancak, sunacakları çok şey olmasına rağmen tüm ICO’lar gün ışığını göremez. Bu nedenle, oyununuzu diğer paydaşlarla yedeklemenin uzun vadede olumlu bir sonucu olacaktır..

Ancak, bir işbirliğine gitmeden önce bu iki ekibi olası bir senaryo için bilgilendirin –

Vergi Ekibi: Süreç doğrudan onları gerektirmeyebilir, ancak vergiye tabi bir şirketseniz yardımlarını almalısınız. Bunun için ne kadar vergi ödemeniz gerektiğine esas olarak şirketinizin yeri karar verecektir. Hazırlıklı olun.

Hukuk Ekibi: Yaptığınız her şeyin ülkenizde yasal olması gerekir. Blockchain ve diğer benzer faaliyetleri yasakladıkları dünya çapında hala birçok ülke var. Plana başlamadan önce hukuk ekibinize danışın. Bu şekilde, kanunu çiğnemeden hangi eylemleri yapabileceğinizi bileceksiniz..

Bundan önce tüm İOOY’yi tasarlamak istemezsiniz. Belirli özelliklerin yasal olmadığını anlarsanız ne olur? O zaman çok para ve zaman harcarsın.

 1. Doğru Personel Sayısı

Belki de sadece blockchain uygulamasını düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, personel sorununu kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekir..

Ekibiniz için gerekli sayıda personeliniz var mı? Daha fazlasına mı ihtiyacınız var yoksa bunu başaracak becerilere sahipler mi??

Küçük bir kadrolu ekiple tüm blok zinciri uygulama şemasına atlamayın. Tam bir prototipi hazırlayıp çalıştırmak için çok sayıda iş gücü gerektirir.

Eksik kalıyorsanız, yeni insanları işe almayı düşünün. Bu projeyi büyük bir başarıya dönüştürmek için yeni kalifiye kişileri de işe alabilirsiniz..

Bu kavram kanıtı adımlarını asla kaçırmayın.

Üçüncü Adım: Oluşturma ve Deneme

Bu Blockchain Uygulama kılavuzundaki bir sonraki adımımız, derleme ve deneme adımıdır..

Oluşturma ve deneme adımı, tüm denkleme blok zinciri teknolojisinin bazı temel parçalarını eklemenizi gerektirir. Diyelim ki kesinlikle kullanmayı düşünmeniz gereken öğeler.

Blockchain Teknolojisinin Dahil Edilmesi Gereken Parçalar

 1. Akıllı Sözleşmeler

Akıllı sözleşmeler, blockchain implantasyonunun temel özelliklerinden biridir. Sözleşme kapsamında kurallar tanımlamanıza izin verecek ve ödeme sürecini otomatik hale getirecek.

Akıllı sözleşme özelliğini uygulayın. Bu sözleşmeler, mülkü, parayı, hisse senetlerini veya değerli herhangi bir şeyi, arada olmadan güvenli ve şeffaf bir şekilde takas etmenize olanak tanır. Akıllı sözleşmeler içermeyen bir blockchain uygulama sistemi artık o kadar kazançlı değil.

 1. Tokenizasyon

Bir blok zinciri uygulama protokolünün temel ihtiyaçlarından bir diğeridir. Yeni bir proje başlatmak istiyorsanız, büyük olasılıkla aranan faktörlerdir. Aksi takdirde, halihazırda mevcut olanları bir işlem aracı olarak kullanabilirsiniz. Bu nedenle, bir başlangıç ​​şirketiyseniz, jetonlara ihtiyacınız olabilir. Kurumsal düzeydeki şirketler, isterlerse mevcut jetonları zaten kullanabilir, ancak bu onlar için gerekli değildir. Ek lansmanlara gerek yok.

Bu nedenle yeni bir jeton tanıtın veya mevcut jetonları entegre edin. ERC standartlarının temel kavramlarını bilmek de yardımcı olacaktır..

 1. Depolamayı Dağıtma

Günümüzde blockchain implantasyon şemalarının çok büyük bir gerekliliği var. Blok zinciri şu anda hala depolama sorunuyla uğraşıyor. Ağda çok büyük bir kalabalık almak istiyorsanız, daha iyi bir depolama birimine ihtiyacınız olacak.

En iyi yol, bulut depolamayı merkezi olmayan bir sisteme taşımaktır. Bu şekilde daha güvenli ve daha iyi bir depolama sistemi sunacaksınız.

 1. İzin Türü

Blok zincirlerinin tipik olarak üç tür izin düzeyi vardır – Herkese Açık, Özel ve Birleşik. Çok dikkatli seçmelisin. Belki ilgileneceğiniz kullanım senaryoları özel bir blok zinciri gerektiriyor, ancak halka açık olana gidiyorsunuz. Uzun vadede hiçbir faydası olmayacak. Öncelikle, genel ve özel blok zinciri arasındaki temel farkları öğrenmelisiniz..

Blockchain işinize en uygun türü seçin. Ama doğru seçimi yap.

 1. Veri güvenliği

Önceliğiniz siber güvenlik olmalıdır. Blok zinciri uygulamasının bir başka önemli faktörüdür. Uygun bir güvenlik kanalı olmadan bir sistemi hayata geçiremezsiniz. Tüm işlemlerin ve blokların hacklenmeye karşı korumalı olması gerekir.

Tüm verileri merkezi olmayan hale getirmek veya yeni bir fikir birliği algoritması sunmak, bu durumda olası DDoS saldırılarını ele alacaktır. Ancak, fikir birliği protokolünü seçmek bu durumda büyük bir anlaşma sağlayacaktır..

 1. Değişmezlik

Değişmezlik, halihazırda mevcut internet teknolojileriyle karşılanamayan bir şeydir. Bu nedenle, blockchain bu sorunu çözebilmelidir. Blockchain, ağda doğru bilgileri tutacak ve insanlar uygun kimlik doğrulama ile bunlara erişebilecekler..

Böylece, sisteminizi değişmez hale getirin. Bu, başka bir güvenlik katmanı ekleyecek ve genel blok zinciri uygulamasını daha da merkezi olmayan hale getirecektir..

Bakılması Gereken Diğer Faktörler

Bu diğer faktörler, Blockchain Uygulama kılavuzumuzdan kesinlikle incelemeniz gereken bir şeydir..

En Uygun Konsensüs Mekanizmasının Belirlenmesi

İlk blok zinciri uygulama kılavuzu Proof of Work fikir birliği mekanizmasını kullandı. Bununla birlikte, bundan sonra, birçok fikir birliği protokolü tanıtıldı. Her biri blockchain ağının kusurlarıyla ilgileniyor.

Mekanizmayı kullanım durumlarınıza göre seçmelisiniz. Bununla birlikte, yedek bir iş gücünüz varsa yeni bir protokol tanıtmayı da deneyebilirsiniz..

Yedekleme Platformları

Bazılarınız blockchain ağını hurdadan inşa etmek istemeyebilir. Sizler için birçok açık kaynaklı platform elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir hard fork veya soft fork yapmaktır ve temel platformunuzu elde edersiniz..

Bazı popüler platformlar şunlardır:

 • Ethereum
 • Hyperledger Kumaş
 • Yetersayı
 • HydraChain
 • BigChainDB
 • Zincir Çekirdeği
 • Domus Tower Blockchain
 • Hyperledger Sawtooth Gölü
 • Eris: db
 • Yıldız
 • Kredi
 • Corda
 • Hyperledger Iroha
 • Açık zincir
 • Çoklu zincir

Düğümleri Geliştirme

Düğümleri geliştirirken nasıl çalışacaklarını düşünmeniz gerekir. Herkese açık mı, özel mi yoksa karma mı olacaklar? Diğer bir faktör ise, şirket içi veya bulut tabanlı sistemi veya hatta her ikisini birden çalıştıracak olmalarıdır..

Buna dayanarak, gerekli donanım özelliklerine karar verebileceksiniz..

Bulut Sunucuları Geliştirme

Blockchain uygulama kılavuzunun bazı bölümlerini tasarlarken son derece dikkatli olmalısınız. Gibi –

 • El sıkışmak
 • Anahtar yönetimi
 • İmzaları engelle
 • Atom borsaları
 • Anahtar Formatlar
 • Varlık ihracı
 • Adres biçimleri
 • Varlığın yeniden ihracı
 • Yerel varlıklar
 • İzinler
 • Parametreler
 • Çoklu imzalar

API’ler

Diğer platformların kodlarını kullanmak size doğru API’leri verebilir veya vermeyebilir. Bazıları bunu sunabilir, bazıları sunmayabilir. Ancak burada da bazı teknik terimlere ihtiyacınız olacak. Gibi –

 • Anahtarlar üretiliyor
 • Denetim Sistemi işlevleri
 • Adres Oluşturma
 • Hashes ve Dijital imzalar
 • Verileri saklama ve geri alma
 • Akıllı Kişiler

Kullanıcı Paneli ve Yönetici Paneli

Kullanıcı panelini basit ve gezinmesi kolay hale getirmek görevdir. C #, HTML5, PHP, CSS, Java, Python, JavaScript, Ruby, Solidity vb. Gibi bazı programlama dillerini kullanmanız gerekecektir..

Python blok zinciri uygulaması planlıyorsanız, python’da bir blok zincirinin nasıl oluşturulacağına dair bu kılavuza göz atabilirsiniz. Bu blok zinciri öğreticisi, başlamak için çok sayıda teknik bilgi ile yardımcı olacaktır..

Ayrıca MongoDB veya MySQL gibi veritabanlarına ve ayrıca FTP ve Web sunucularına ihtiyacınız olacak.

Ek Kapsamlar

Yeni blockchain uygulamasında ekleyebileceğiniz başka kazançlı faktörler var. Ağınızı tipik müşteriler için daha eğlenceli hale getirecekler.

Satışınızı artırabilecek diğer faktörler şunlardır:

 • Yapay zeka
 • Konteynerler
 • Botlar
 • Veri analizi
 • Bilişsel hizmetler
 • Biyometri
 • Makine öğrenme

Dördüncü Adım: Kullanıma Sunma ve Gözlemleme

Şimdi projenizin büyük bir başarı olup olmadığını bileceğiniz son aşama geliyor. Bakalım burada ne yapmanız gerekiyor –

Adım-1: Göreve Getirin

Bunu dünyaya yaydıktan sonra, gerçekte nasıl çalıştığını anlamak için iyice incelemeniz gerekecek. Ayrı bir ortamda test etmek ve farklı bir şekilde yaşamasını sağlamak. Her zaman daha önce düşünmeyebileceğiniz bazı değişkenler vardır ve bunlar blok zinciri uygulamanızın sonucunu değiştirebilirler..

Adım-2: Tüm Arızaları Birleştirin

Blok zinciri uygulama protokolünüzün her özelliği% 100 mükemmel çalışmayacaktır. Onları yavaşlatan veya olması gerektiği gibi çalışmasına izin vermeyen başka faktörler olabilir. Başarısız olan tüm yönlerin bir kopyasını almanız ve buna göre doğaçlama yapmanız gerekir. İyileştirmenin birçok yolunu bulacaksınız, ancak basit tutun.

3. Adım: Orijinal Hedefe Bağlı Kalın

Prototipinizde belirli değişiklikler yaparken asıl hedefinizi unutmayın. Kaybolmak kolaydır ve düzene tamamen zarar verebilir. Siz ve şirketinizin, reklamını yaptığınız şeye ve tüketicilerinizin bir çözümde neyi umduklarına bağlı kaldıklarından emin olun. Bu bir anlam meselesidir ve onu yarı yolda değiştirmemek için kullanmak.

Adım-4: Adil İnceleme

Ağın durumuna bakmakla sorumlu olacak ekip kalifiye üyelerden oluşmalıdır. Daha şüpheci olanları seçmelisiniz ve en ufak bir kusur için bir soru sormalısınız..

Danışmanları hedef duygusu ve ekibinizden istenen çıktı ile işe alın. Ayrıca, ekibin sizi ileriye taşıdığından ve başladığınız yerde sizi tutmadığından emin olun..

Adım 5: Daha İyi Bir Çaba Verin

Tüm sorunları çözmek için doğru miktarda çabaya ihtiyacınız var. Tembel olmak ya da korkmak burada pek bir işe yaramayacak. Hızlı ve çalışan sonuçlar, tüketicilerin arzuladığı her şeydir. Ağdaki herhangi bir kusur türü hakkında rapor alırsanız, zaman kaybetmeden bunları doğrudan geliştirmeye atayın..

Sorunu çözecekler ve sorunu çözecekler. Bazen bu tür hızlı sonuçlar ve yanıtlar, herhangi bir projeyi tüketici için daha kazançlı hale getirir..

Adım 6: Reklam Verin

Reklam, herhangi bir projenin başarılı olabilmesi için temel kritik noktalardan biridir. Belki daha iyi bir blockchain uygulamasına sahiptiniz, ancak pazarlama politikasına fazla yatırım yapmadınız. Blok zinciri uygulamanız hak ettiği kitleyi elde edemez veya istenen yanıta ulaşması uzun zaman alabilir.

Pazarlamanız her zaman çalışır durumda olmalı ve ürününüzü tanıtmanın yeni yollarını bulmalıdır. Bu şekilde kısa sürede iyi bir yanıt alabilirsiniz..

Adım 7: Önceden Plan Yapın

Artık çalışan bir blockchain uygulama protokolüne sahip olduğunuza göre, artık gelecek için plan yapabilirsiniz. Hangi özelliklerin daha fazla yükseltilmesi gerektiğini veya prototipe daha fazla özellik ekleyip ekleyemeyeceğinizi görün. Prototip üzerinde çalışmak kalıcı bir ürün olacak.

Kaliteyi artırmayı veya maliyeti düşürmeyi deneyebilir, kazançlı özellikler ekleyebilirsiniz.

Bölüm-2: Blockchain Uygulamasının Maliyeti: Size Ne Kadar Mal Olabilir??

Size daha fazla yardımcı olmak için bu blockchain uygulama kılavuzundaki uygulama maliyetini tahmin ettik..

Bu soruyu cevaplamak oldukça karmaşık. Bu tamamen şirkete, özelliklere, kaliteye ve tabii ki coğrafi konuma bağlıdır. Bir şekilde düşünüyorsanız, zaten açık kaynaklı pek çok platformla tamamen ücretsiz olabilir..

Veri depolamaya ihtiyacınız varsa, zaten mevcut bir platformdan çatallanabilirsiniz. Bu durumda blockchain uygulamasının maliyeti o kadar fazla olmayacak. Yapması kolaydır ve özellikle bir geliştirici ekibi ile. Ancak farklı türde bir blockchain ağı başlatmak isterseniz ne olur? Buna kısa süre içinde geleceğiz.

Başka bir platformdan çatallanmış olsanız bile, denkleme bazı ek özellikler eklemeniz gerekecek ve bu size maliyet sağlayacaktır. Blok zinciri uygulamasının maliyeti öğeden özelliğe değişir.

Örnek olarak Akıllı Sözleşmeleri alalım. Akıllı sözleşmeler artık blockchain uygulamasının en kritik yönlerinden biridir. Akıllı sözleşme özelliği olmayan bir ağ, eski usul ve bir nevi modası geçmiş olarak kabul edilir.

Bu nedenle, uygun bir ekibiniz yoksa, tüketicileriniz için kaliteli bir sözleşme özelliği oluşturmanıza yardımcı olabilecek Akıllı Sözleşme geliştiren ajanslara danışabilirsiniz..

Bunun için blockchain uygulamasının maliyeti bu durumda 3000 ila 10.000 $ arasında değişebilir. Ancak kodlar geri alınamayacağı ve bir kez dağıtılabildiği için, kaliteye harcanan her kuruş buna değer. Bunun için iyi yazılmış bir koda ve hacklenmeye karşı korumalı bir ortama odaklanacaksınız..

Kurumsal Düzeyde Uygulama

Projeye finansman sağlamak için her şirketin ICO’yu başlatması gerekmez. Kurumsal düzeydeki şirketlerin yeni jeton lansmanlarına ihtiyacı yoktur; İhtiyaç duymaları halinde ağda zaten var olan jetonları kullanabilirler.

Bu durum için ihtiyacınız olacak –

 • Beyaz kağıtlar: Toplamda yaklaşık 1000 $.
 • Blockchain İş Planı: 1500-50.000 dolar alır
 • Web Sitesi Değişiklikleri: Zaten bir web siteniz var, bu yüzden tek yapmanız gereken ona bazı değişiklikler eklemek. Gereksinimlerinize göre size 500-2,000 $ ‘a mal olabilir.
 • Akıllı Sözleşmeler: Akıllı sözleşmelere ihtiyacınız var, size 3.000 dolara mal olabilir ve 30.000 dolara kadar çıkabilir.
 • Yasal Ödemeler: Yeni lansmanı yasallaştırmak için 50.000 – 150.000 ABD Doları gerekebilir.
 • Merkezi Olmayan Uygulama Geliştirme Ortamı: Geliştirici kitleleri için daha uygundur ve size 1000 dolara mal olabilir.
 • Pazarlama Kampanyaları: Yeni değişikliği pazarlamak size 1000- $ 10.000 dolara mal olabilir. Ancak şirketin kabiliyetine ve stratejisine göre değişir.
 • Kara Para Aklamayı Önleme Protokolleri: Fiyatlandırma Değişir.
 • Eklenen Güvenlik Seviyesi: 10.000 $ ‘a kadar çıkabilir.
 • Zaten Mevcut Özelliklerin İyileştirilmesi: 20.000 $ ‘a kadar sürebilir

Dolayısıyla, kurumsal düzeyde bir blok zinciri başlatmanın 2 milyon dolardan fazla süreceğini görüyorsunuz. Bununla birlikte, nihai rakamlar gereksinimlerinize göre değişebilir çünkü bu yalnızca bir tahmindir..

Tamamen Yeni Bir Başlangıç ​​Projesi

Şimdi yeni başlangıç ​​geliştirmenin blok zinciri uygulamasının maliyeti hakkında konuşalım. Sadece Blockchain Network’ü geliştirmeniz gerekmeyecek, aynı zamanda ilk lansman için ek ücretler de isteyeceksiniz..

 • Beyaz kağıtlar: Bu toplamda yaklaşık 1000 $ alabilir.
 • Blockchain İş Planı: Ek olarak 1500-50.000 dolar gerekir
 • Jetonlar: Yeni bir belirteç uygulamak ve işlemleri işlemek, 10.000-50.000 ABD Doları gerektirecektir.
 • İnternet sitesi: Blockchain uygulamanız için uygun bir site, gereksinimlerinize bağlı olarak size 500-35.000 $ ‘a mal olacaktır..
 • Akıllı Sözleşmeler: 3.000 $ ‘dan başlayıp 30.000 $’ a kadar çıkabilir.
 • Yasal Ödemeler: 50.000 – 150.000 ABD Doları gerektirir.
 • Merkezi Olmayan Uygulama Geliştirme Ortamı: Geliştiriciler bu özelliği sever ve size 1000 dolara mal olabilir.
 • Pazarlama Kampanyaları: Blockchain uygulamanızın reklamını yapmak size 1000- 20.000 $ ‘a mal olabilir. Ancak şirketin kabiliyetine ve stratejisine göre değişir.
 • Kara Para Aklamayı Önleme Protokolleri: Fiyatlandırma Değişir.
 • Eklenen Güvenlik Seviyesi: 10.000 $ ‘a kadar çıkabilir.

Dolayısıyla, yeni bir proje başlatmak için çok para gerektiğini görebilirsiniz. Ayrıca geliştiricilerinizin ücretleri hakkında da not almalısınız. Genel olarak 50.000 ABD Doları ile 350.000 ABD Doları arasında değişebilir; ancak bir milyona da çıkabilir.

Bununla birlikte, kaliteye bağlı olarak, yatırımdan 10 milyon dolardan 300 milyon dolara çıkabilirsiniz, bu da blok zinciri uygulama kılavuzunu kullanmak için yeterli olacaktır. Yani sonuçta her şeye değer.

Daha fazla oku: Blockchain Uygulama Stratejisi – Kurumsal Çerçeve

Bölüm-3: Blockchain Projenizi Alt Edebilecek 5 Kötü Adam

 1. Düşük Performanslı İşlevsellik

Düşük performans gösteren bir ağ, özellikle blok zinciri olmak üzere herhangi bir yeni teknolojinin katilidir. Bitcoin’in bazı sınırlamaları vardı, Ethereum bunu kapatmaya çalıştı, ancak bazı durumlarda hala eksik.

Blok zinciri uygulamanızda makul miktarda performans sorunu varsa, müşterilerin onu kullanmasını sağlamak biraz zor olabilir. Belki onlara aynı özelliği aynı kalitede ama daha yüksek bir fiyata veriyorsunuz.

Başarılı olmazdı. Bir karar vermeden ve özellikler eklemeden önce daima pazar araştırması yapmalısınız.

Mevcut başka bir blok zinciri işini üstlenebilecek performans gösteren bir teknolojiyi uygulamak için en iyisi.

 1. Karmaşık Kullanıcı Arayüzü

Yeni denetimlerle blockchain uygulaması giderek daha karmaşık hale geliyor. Karmaşık bir arayüz, müşteri ilgisinin azalmasına neden olacaktır. Neden? Basitçe, çünkü tüm kullanıcılar teknoloji konusunda bilgili olmayacak.

Blockchain teknolojisinde nispeten yeni olan insanlar olabilir ve karmaşık bir arayüz onları yalnızca korkutur. Projenize daha fazla insan çekmeye çalışın, tam tersi değil.

Ayrıca, sıradan insanların anlamak için makul miktarda zamana sahip olduğu karmaşık kuralları ima etmeyin.

Her şeyi halletmek için basit hale getirmek burada işinizi görecektir.

 1. Yüksek fiyat

Bazen maliyet çok büyük bir engel haline gelir. Çalışması için gittikçe daha fazla para gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, yeni bir proje başlatmak bir milyona kadar mal olabilir. Ancak sadece bir startupsanız ve bunu tamamlamak için yeterli paranız yoksa, her zaman diğer şirketlerle işbirliği yapabilirsiniz..

Yüksek maliyetin sizi korkutmasına izin vermeyin. Yüksek olabilir ama buna değecek. Buradaki en iyi yaklaşım, bütçenizde biraz yetersiz kalıyorsanız diğer taraflarla işbirliği yapmak olacaktır..

 1. Büyüme Eksikliği

İnsanlar her zaman yeni şeyler ister. Bununla birlikte, her blockchain işletmesi tüm tüketici ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu, gelecekte büyük bir sorun haline gelebilir.

Birkaç ay sonra geçerliliğini yitirebilecek teknoloji, kullanıcıların bir çözümde arayacağı bir şey değildir. Her zaman istikrarlı bir büyüme ve yeni şeylere giriş isterler. Bu nedenle, gelecekteki çözümünüzü lansmandan hemen sonra planlamalısınız.

Sistemi büyütmek burada en iyi çözümdür.

 1. Sınırlı Özellikler

Herkes herhangi bir blockchain teknolojisinden çok şey bekler. Bu nedenle, zaten var olan sınırlı özelliklere sahip olmak, potansiyel olarak şirkete zarar verebilir. Daha fazla özellik eklemeyi deneyin veya en azından onları Yol Haritasına dahil edin.

Bölüm-4: Son Düşünceler

Bu blockchain uygulama kılavuzunun sizin için yararlı olduğunu umuyoruz. Küresel ölçekte blockchain uygulaması, yalnızca hayatımızın şu anki çalışma şeklini değiştirebilir. Her şeyin merkezi olmayan platformda olması bizim için sorunsuz bir yaşam. Farklı blockchain kullanım durumları veya blockchain uygulamaları insanlığın kaderini yeniden şekillendirebilir.

Blockchain uygulamasına geçmeden önce, tüm temel bilgileri ele almalısınız. Bu ücretsiz kurumsal blockchain kursundan geçmek, blockchain teknolojisinin daha basit terimlerle açıklandığı için size iyi bir başlangıç ​​sağlayacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me