Bir ICO başlatmayı düşünen bir blockchain-kripto girişimcisi misiniz? Bir ICO başlatmanın kolay olduğunu duymuş olabilirsiniz, ancak buna kanmayın. 2017’deki toplam 902 ICO’dan yalnızca 435’i başarılıydı, bu sadece% 48’lik bir başarı oranı! ICO’yu nasıl başarılı bir şekilde başlatacağınızı bilmeniz gerekir. Hemen başlayalım!

Uygulanabilir bir blockchain kullanım durumunuz ve müşterileriniz var mı?

“Bir işletmenin amacı, bir müşteri yaratmak ve müşteri tutmaktır. Bir işletmenin amacı bir müşteri yaratmak olduğu için, işletmenin iki ve yalnızca iki temel işlevi vardır: pazarlama ve yenilik. “

Bunlar, geç yönetim gurusu Peter F Drucker’ın sözleri. Oku “Pazarlama ve İnovasyon Yoluyla Büyüme: Peter Drucker ReadyTalk’u Nasıl Şekillendirdi?“Drucker’ın bu konudaki düşüncelerinin ayrıntılı açıklaması için.

Temel bilgilerle başlayın. Pazarda satacak uygun bir iş fikriniz olup olmadığını öğrenin. Ayrıca müşterilerinizin kim olduğunu öğrenin. Blok zinciri için geçerli bir iş durumu yoksa bir ICO planlamayın. Çizim tahtasına geri dön.

Pazar araştırması yapmanız gerekir çünkü uygulanabilir bir fikriniz olup olmadığını öğrenmenin tek yolu piyasayı kontrol etmektir. Pazar araştırması yoluyla nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için “Pazar Araştırması Nasıl Yapılır: 5 Adımlı Kılavuz“.

Müşterilere de ihtiyacınız var! Kim olduklarını, nerede yaşadıklarını, ne yaptıklarını, sorularına nerede cevap aldıklarını vb. Bilmeniz gerekir. Başarılı bir iş kurmak için müşterinizi görselleştirmeniz gerekir. Gerçek piyasa verilerine dayalı olmasına rağmen bir “Alıcı Personası”, yani hayali bir müşteri oluşturun. “İşletmeniz İçin Ayrıntılı Alıcı Personası Nasıl Oluşturulur [Ücretsiz Persona Şablonu]“.

ICO yatırımcıları projeleri giderek daha fazla inceliyor ve uygulanabilir bir iş fikriniz yoksa projenizi bir aldatmaca olarak görebilirler. “Başlangıç ​​Kılavuzu: ICO dolandırıcılıklarını tespit etme” bölümünde bunun neden bu kadar önemli olduğunu okuyun..

Blockchain projelerini finanse etmek için seçeneklere göz atın:

ICO’ya odaklanmadan önce tüm para toplama seçeneklerini düşündünüz mü? Örn. risk sermayesi (VC) artışı düşündünüz mü? Seçenekleri dikkatlice düşündükten sonra finansman rotanıza karar verin.

ICO’ların genellikle çekici göründüğünü unutmayın çünkü başlatılmaları kolay kabul edilir, ancak bu yakında değişebilir. Ayrıca, VC’lerin sunduğu avantajları da göz önünde bulundurun, örneğin:

 • Risk sermayedarları sert iş adamlarıdır. Uzmanlar. Onlardan para toplarsanız, size rehberlik edecek ve ellerini tutacaklardır..
 • Yüksek bir itibara sahipler, dolayısıyla medyada da olumlu bir yer alacaksınız..

“ICO vs VC: The Experience Matters” bölümünde VC’lerin ICO’larla nasıl karşılaştırıldığını okuyun.

Harika bir ICO ekibi oluşturun!


“Aslında iyiden mükemmele giden şirketlerin liderleri” nerede “değil,” kim “ile başlıyor. Otobüste doğru insanları, otobüsten yanlış insanları ve doğru insanları doğru koltuklara oturtarak başlıyorlar. “

Bunlar yönetim uzmanı Jim Collins’in sözleri. Harika bir ekibe verdiği önemi “BÜYÜK İÇİN İYİ“.

Blockchain-cryptocurrency sistemleri oluşturma konusunda kanıtlanmış kabiliyete sahip harika bir teknik ekibe ihtiyacınız var. Ayrıca ilgili sektör deneyimine ihtiyaçları vardır. Ekip üyelerinin saygınlığa sahip olması gerekir, örneğin: blockchain teknolojisi hakkında birkaç aydınlatıcı makale yayınlamış olmalıydılar.

ICO’lar düzenlenmemiş, ancak düzenleyiciler üzerindeki dünya bunları dikkate alıyor. Kanıtlanmış ICO deneyimine sahip ve ICO’lara karşı gelişen düzenleyici senaryonun üstünde olan yetkin bir hukuk ekibine ihtiyacınız var..

Harika bir ICO pazarlama ekibi bir zorunluluktur çünkü başarılı ve cansız bir ICO arasındaki fark olabilir..

Yatırımcılar, bir ICO’ya yatırım yapmaya hazırlıklarının bir parçası olarak önce ICO ekibinin kimlik bilgilerini kontrol eder. Bunun ne kadar önemli olduğunu düşündüklerini “Başlangıç ​​Kılavuzu: Bir ICO’ya Nasıl Katılırım?”.

ICO nasıl başarıyla başlatılır: önce harika bir stratejiye ihtiyacınız var

Stratejiniz en önemli görevlerinizden oluşur. Formüle etmek için kendinize sorular sormanız gerekir.

Ürün geliştirme stratejinizi geliştirmek için aşağıdaki soruları göz önünde bulundurun:

 1. Blockchain kullanmak için yeterince merkezi olmayan bir şey mi inşa ediyorsunuz??
 2. Gerçekten bir jetona ihtiyacınız var mı? Yapmazsanız, bir ICO başlatmamalısınız!
 3. Çok fazla test edilmemiş teknoloji çözümü mü kullanıyorsunuz? Ürün geliştirme risklerinizi artırabilir!

Yatırımcılarınızın ICO tanıtım belgenizi okuduklarında bu soruları soracaklarını unutmayın. “ICO teknik raporu nasıl kontrol edilir: potansiyel yatırımcılar için bir rehber” bölümünde daha fazlasını okuyun..

Düzenlemelerin doğru tarafında nasıl kalacağınız konusunda strateji oluşturmalısınız. Aşağıdaki soruları düşünün:

 1. ICO’lar yetki alanınızda yasal mı?
 2. “Müşterinizi Tanıyın” (KYC) ve “Kara Para Aklamayı Önleme” (AML) gereksinimlerine uymanız gerekiyor mu??
 3. Güvenlik jetonları veya fayda jetonları mı satıyorsunuz? Düzenleyici gereksinimler güvenlik belirteçleri için katıdır, bununla ilgili daha fazla bilgiyi “Güvenlik belirteci ve yardımcı program belirteci: Karşılaştırma” bölümünde okuyun..

Bir yönetişim stratejisine karar verin, örneğin proje gelecekte demokratik bir ağ organizasyonu olacak mı, örneğin “Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon” (DAO)?

Pazarlama stratejisi önemli bir bileşendir. Birkaç yönü göz önünde bulundurmanız gerekir, örneğin:

 1. Web sitenizi, tanıtım belgenizi, içeriğinizi vb.Kullanarak dijital pazarlama kanallarından en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz??
 2. Hangi reklam kanallarını kullanacaksınız?
 3. Kripto topluluklarıyla nasıl etkileşim kuracaksınız?
 4. Kaç token airdrop yapmalısınız?

Bu “Başlangıç ​​Kılavuzu: Harika bir ICO pazarlama stratejisi nasıl oluşturulur” a göz atın.

Blok zinciri ürün geliştirmenizle kanıtlanabilir ilerleme sağlayın:

ICO yatırımcıları, ürününüzün Alfa veya Beta sürümünü görmeyi giderek daha fazla bekliyorlar. Henüz orada değilseniz, çalışan bir prototip göstermeye hazırlanın. Arayüzünüz henüz en şık değilse yatırımcılar sorun çıkarır, ancak bir ürün görmeyi beklerler.

Çalışan bir prototipiniz bile yoksa GitHub’da incelemeye hazır açık kaynak kodunuz olduğundan emin olun. Yatırımcılar, GitHub deposu boşsa veya proje kapalı kaynak koduna sahipse projenin bir aldatmaca olduğundan şüpheleniyor.

“Başlangıç ​​Kılavuzu: ICO dolandırıcılıklarını tespit etme” bölümünde yatırımcıların ürününüze ve kodunuza nasıl büyük önem verdiğini okuyun..

ICO yasal gerekliliklerine uyun:

Ponzi şemaları ICO’larda yerini alırken, düzenleyiciler artık ICO’ları incelemeye başladı. Düzenleyiciler tarafından mahkeme celbi almak istemezsiniz.

Hukuk ekibiniz, makul bir şekilde öngörebildikleri sürece hem mevcut hem de gelecekteki düzenlemelere hazırlanmalıdır. Bu, ICO’nuzun yargı alanındaki yasal durumunu, KYC, AML, menkul kıymet düzenlemeleri ve potansiyel olarak çok daha fazlasını içerir..

“2018’de İzlenecek En İyi 5 Blockchain SEC Soruşturması” listesinde veya benzer listelerde olmak istemezsiniz!

Proaktif bir ICO pazarlama kampanyası yürütün:

Ürün geliştirme ve yasal hazırlıklar devam ederken, ekibinizin içerik oluşturmaya devam etmesi gerekir. Bu, ICO web sitesini, teknik incelemeyi, blog gönderilerini, sosyal medya gönderilerini, ilgi çekici infografikleri, videoları, podcast’leri vb. İçerir..

Proaktif ICO lansman kampanyası

Proaktif Olun

Proaktif olarak sohbet uygulamalarında, sosyal medya platformlarında ve popüler kripto forumlarında kripto topluluklarıyla etkileşim kurmak için bir ICO topluluk yöneticisi işe alın. “ICO topluluk yöneticisi: ICO’nuzdaki rolün önemi” alanındaki bu önemli rolü neden görevlendirmeniz gerektiğini okuyun..

Yatırımcıları ICO’nuza çekmek için PR ve medya desteği, reklam kampanyaları, ödül kampanyaları ve e-posta pazarlamasını büyük bir etki için kullanın. Doğru altyapıya sahip olduğunuzdan emin olun. Blockchain-crypto etkinliklerine gerçekten katılmanız ve projenizi potansiyel yatırımcılara ve potansiyel müşterilere sunmanız gerekiyor..

Web siteniz, blogunuz ve topluluk gönderileriniz aracılığıyla potansiyel yatırımcılarınıza ICO’nuza nasıl katılabilecekleri konusunda rehberlik etmeyi unutmayın. Daha iyi hazırlanmanız için “Blockchain-cryptocurrency projeniz için bir ICO pazarlama kontrol listesi” ni okumanızı tavsiye ederim..

ICO jetonları oluşturun ve ICO jeton satışını başlatın:

Blok zinciri ağınızı ve kripto jetonunuzu sıfırdan oluşturabilirsiniz, ancak daha uzun sürer ve daha yüksek bir bütçe gerektirir. Alternatif olarak, ICO tokenlerinizi oluşturmak ve ICO token satışını başlatmak için Ethereum blockchain platformunu kullanabilirsiniz..

Nispeten yeni olmasına rağmen, NEO ve EOS, Ethereum ile rekabet eden diğer iki platformdur. Jetonlarınızı bunlardan herhangi birini kullanarak oluşturabilirsiniz. Bu yeni platformların Ethereum ile nasıl rekabet ettiğini “EOS vs NEO: DApp’lerde Ethereum (ETH) Hangisi Alacak” bölümünde okuyun..

Jetonlarınızı özelleştirmeniz için başka bir seçenek daha var. Waves blok zinciri platformunu kullanabilir ve jetonunuzu tasarlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi “Başlangıç ​​Kılavuzu: Waves Blok Zinciri Nedir? Simgelerinizi Tasarlayın! “.

İşte size başarılı bir ICO lansmanı diliyorum!

Not: ICO kavramını daha iyi anlamanız gerekiyorsa, “ICO nedir: İlk Madeni Para Teklifine Giriş” bölümünü okuyun..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me