Bu kılavuz, farklı NEP5 cüzdanları ve projeleri ile NEO platformundaki NEP5 jetonunu ve kapsamlı bir NEO NEP5 jeton listesini tartışmaktadır..

NEO, kripto topluluğunda çok dikkat çekiyor. NEO platformunun bir parçası olduğu için sadece bu NEP5 standardı da haber yapmakla kalmıyor. ONT, DBC ve NEX dahil olmak üzere birçok popüler NEP5 jetonu var.

NEP5 bugün odaklanacağımız şeydir. Rehberimiz, nasıl çalıştığını ve ERC20’den nasıl farklı olduğunu keşfetmeye odaklanacaktır. Ayrıca en umut verici NEP5 destekli projelerden birkaçını (hem mevcut hem de gelecek) listeleyeceğiz. Son olarak, ancak en az değil, ERC20’yi karşılaştıracağız..

Şimdi kayıt:Enterprise Blockchain Temelleri Kursu


NEP5 NEO Token nedir?

NEP, “NEO Geliştirme Protokolü” anlamına gelir. “5” sayısı, herkesin üzerinde anlaştığı bir revizyondur. Ayrıca, geliştirmelerin platforma eklendiği sürümdür. Bu revizyon ayrıca, Ethereum’un şimdiye kadar yaptığı gibi NEO destekli kripto para birimi belirteçleri için destek ekledi..

En yakın eşdeğerini bilmek istiyorsanız, Ethereum için ERC-20 ve ERC-223 standartları. Bu ERC-20 ve ERC-233 standartları, NEP5’in geliştirilmesi sırasında da iyi bir referans sağlamıştır. ERC 20 ile ERC 223 ile ERC 777 arasındaki karşılaştırmayı kontrol etmelisiniz..

Neden İlk Etapta Bir Protokole İhtiyacınız Var??

Protokoller, bir verinin veya bir kod parçasının bir ağ ile nasıl davrandığını veya etkileşime girdiğini garanti eder. Basit bir benzetme, HTTP protokolüdür. Verilerin tarayıcıdan sunucuya nasıl aktarılacağını yönetir. Bu şekilde her tarayıcı veya sunucu hangi adımların atılacağını bilir ve ayrıca işlem gerçekleştiğinde hiçbir şeyin bozulmamasını sağlar. Öte yandan geliştiricilerin, HTTP kullanan uygulamalarını geliştirirken takip etmeleri gereken bir standart var. Bu şekilde standartlar ve protokol, daha iyi işlevsellik ve uygulama için tüm ekosistemi yönetir.

NEP-5 farklı değil. Ağ içinde kullanılmak üzere bir belirtecin uygulaması gereken temel işlevleri yöneten bir NEO standart protokolüdür. Örneğin, NEO’ya dayalı herhangi bir token, farklı taraflarla veya borsada işlem görmeden veya takas edilmeden önce NEP5 olmalıdır. Bu aynı zamanda bakiye kontrolleri, belirteç onayı, transfer ve benzeri gerekli eylemleri de içerir..

NEP5 standardı ayrıca, belirteçler diğer belirteçlerle veya blok zinciriyle etkileşime girdiğinde minimum güvenliğin korunmasını sağlar. Kısacası, NEO blok zincirinde çalışan tokenlar NEP5 standardını karşılamalıdır..

Daha fazla oku:NEO Blockchain nedir?

NEO NEP5 Token Manzarası Bilgi Grafiği

NEP5 Jetonları

NEP5 Fonksiyonları

Protokol, bir NEP5 belirtecinin içinde tanımlanmış aşağıdaki yöntemlere sahip olması gerektiğini tanımladı. Daha iyi anlamak için bunları aşağıda listeleyelim.

 1. isim () dize döndürür: İşlev dizge biçiminde dizgecin adını döndürür.
 2. sembol () dizeleri döndürür: İşlev dizge biçiminde dizgecin sembolünü döndürür.
 3. ondalık () bayt döndürür: İşlev, ondalık basamakların değerini döndürür. Ne kadar token ile bölünebilir olduğunu söyler.
 4. totalSupply () BigInteger döndürür: Fonksiyon, tokenlerin toplam arzını döndürür
 5. balanceOf (bayt [] hesabı) BigInteger döndürür: Fonksiyon hesap bakiyesini döndürür.
 6. aktarım (bayt [] ‘dan,’ ye BigInteger miktarı): İşlev, bir adresten diğerine aktarılan jeton sayısını döndürür.

NEO NEP Türleri

NEP’in türleri vardır. Evet, doğru okudunuz. Üç çeşidi vardır. Bunları aşağıda listeleyelim.

 1. Standart: Standart NEP, NEO uygulamalarının tümünü veya çoğunu etkileyen herhangi bir değişikliği tanımlamak için kullanılır. Ağ içi protokol, işlem geçerlilik kuralları vb. Değişiklikleri içerir..
 2. Bilgilendirici: Bilgilendirici NEP, NEO tasarım sorununu tanımlamak için kullanılır. Ayrıca genel bilgi veya yönergelerin paylaşılması için de kullanılır..
 3. Meta: Meta NEP, bir değişiklik önerisi için bir süreci veya bununla ilgili bir olayı tanımlamak için kullanılır..

NEP8 NEO Token ile tanışın

NEO blockchain ekosistemindeyseniz, NEP-8’i duymuş olabilirsiniz. Adlandırma kuralı nedeniyle kulağa biraz benzer gelebilir, ancak bununla karıştırılmamalıdır.

NEP8’in amacı NeoVM için yığın izolasyonu sağlamaktır. Dinamik çağrı güvenliği sunmayı ve ayrıca gelecekte herhangi bir yeni özellik için destek sağlamayı amaçlamaktadır..

NEP8 ve NEP5

Bu, NEP8’in farklı olduğu ve NEP5 ile karşılaştırıldığında farklı işlevler sunduğu anlamına gelir..

Şu anda, NEP-8 canlı değil ve ana ağda konuşlandırılmıyor. Aktif geliştirme aşamasındadır ve teklifin hala çalışmakta olduğu test modundadır. Bu sadece bir teklif ve şimdiye kadar kesin değil.

NEP5 Jetonlarına ihtiyacımız var mı?

Kripto denilince akla gelen ilk şey şu anda piyasada sahip olduğumuz farklı teknolojiler. Her şey ilk olarak blockchain teknolojisini kullanan Bitcoin ile başladı. Aynı zamanda birinci nesil blockchain teknolojisi olarak da bilinir. Bundan sonra, 2. nesil blockchain teknolojilerinin, yani Ethereum, LiteCoin, vb. Doğuşunu gördük..

Sonra NEO geldi. NEO, geliştiricilere akıllı sözleşmeler kullanarak dApp’ler oluşturma gücü veren akıllı bir ekonomi sağlar.

NEO’nun çalışması için NEP5 oluşturulur. Uygun standardizasyon olmadan, token’ların herhangi bir temel veya kılavuz olmadan çalışmayacağını veya düzensiz çalışmayacağını anlamak gerekir. Bu, NEO geliştiricilerinin şimdi NEP5 olarak bilinen bir standardı yayınlamasını gerekli kılar..

Ne yapar NEP-5 Özel?

NEP5 özeldir ve NEO ekosisteminin kusursuz çalışmasını sağladıkları için bu konuda hemfikir olabiliriz. NEO ekosistemine katkıda bulunurlar ve onu Ethereum ekosisteminin sunduğu seviyelere çıkarırlar. Ayrıca, NEP5 jetonu rekabeti doğurmaz. Geliştiricileri daha fazla NEP5 token oluşturmaya ve bunları platformda çalıştırmaya teşvik ederek NEO platformunu daha güçlü hale getirmeyi hedefliyor. Bu, inovasyonu beslediği ve aynı zamanda geliştiricilere ve token sahiplerine değer sağlamada başarılı olduğu anlamına gelir..

NEP5 standardı yalnızca NEP-token’larının kalitesinin sağlanmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer borsaların onlarla etkileşime girmesini kolaylaştırır.

NEP5 NEO Jetonları İş Başında

NEP5 standardı ayrıca NEO tokenleri için transfer kolaylığı sağlar.

Nasıl çalıştığını inceleyelim. Her şeyden önce, NEO genel adresinizde NEP5 tokenlerine ihtiyacımız var. Hem NEO hem de NEP5, NEO cüzdanının bir parçasıdır.

Şimdi, bir cüzdan sahibi jetonu genel adresinize gönderirse, bu otomatik olarak NEO blok zincirinde gösterilecektir. Jetonları neotracker.io veya diğer izleme hizmetleri aracılığıyla da takip edebilirsiniz. Kısacası, NEP5 jetonlarını göndermek, takip etmek ve almak kolaydır. NEP5 jetonunu destekleyen yeni cüzdanlara veya borsalara da aktarılabilirler..

NEP5 Cüzdanlar

NEP5 jetonları ayrıca cüzdanlarda saklanabilir. Merkezi olmayan bir ekosistem olduğu için jetonlarınızı kendiniz saklamanız gerekir. Bunun için ücretsiz olan cüzdanları kullanabilirsiniz. Bu cüzdanlar% 100 güvenlidir. Ancak cüzdanlarınızın özel anahtarını asla kimseyle paylaşmayın. Bunu yaparsanız, NEP5 jeton listeniz çalınır.

 1. NEON cüzdan: Alabileceğiniz popüler NEP5 cüzdanlarından biridir. Mağazalar, NEO destekli jetonları alır ve gönderir. Ayrıca, günlük olarak dağıtılan otomatik GAS üretimini de destekler. Giriş yapmak ve hak talebinde bulunmak için ihtiyacınız olan tek şey basit bir düğmeyi tıklamaktır. NEON cüzdan açık kaynaklıdır ve Windows, Linux ve MACOS için mevcuttur.
 2. NEO İzleyici: NEO ve diğer NEP5 NEO belirteçlerini destekleyen web tabanlı bir cüzdan. Çevrimdışı olarak da kullanılabilir ve GAS’ı da destekler. Blok zinciri gezgini kullanarak işlemleri de arayabilirsiniz..
 3. NEO Cüzdan: Özel anahtar oluşturma, geri yükleme ve içe aktarma gibi özellikler sunan web tabanlı bir NEO cüzdanı. Ayrıca kişiler ve bir yedek cüzdan da ekleyebilirsiniz. Bunların hepsi web tabanlı arayüz üzerinden yapılabilir.

Farklı NEO adreslerini bulmak için NEO Explorer’ı kullanabilirsiniz! Bunların dışında Ledger Nano S gibi donanım cüzdanlarını da kullanabilirsiniz..

ERC 20’den Ne Kadar Farklı? (NEP5 – ERC20) veya NEO – Ethereum

Şimdiye kadar, NEP5 tokenlerinin ERC20’ye benzerliğini tartıştık. Birbirlerine benzer işlevsellik ve amaç sunarlar. ERC20 ve NEP5 tokenları arasında bazı temel farklılıklar vardır. Ayrıca, NEP-5 token projeleri ERC 20 projeleri ile karşılaştırıldığında yaygın değildir. Daha iyi anlamak için bu makaleyi okuyabilirsiniz – ERC20 nedir?

Maliyetler

Bunun arkasındaki en önemli nedenlerden biri, NEP5 tokenlerinin geliştirilmesiyle ilgili maliyetlerdir..

Daha iyi bir resim elde etmek için, bir ERC-20 jetonunu Ethereum ekosistemine yerleştirmenin maliyetini tartışalım. Bir ERC-20 jetonunu dağıtmak için, bir geliştiricinin veya bir kuruluşun yalnızca 32.000 gaza ihtiyacı vardır. Gaz, Ethereum blok zincirinde işlem yapmanın maliyetini hesaplamanın bir yoludur. 32.000 gazın maliyetini cari fiyatlarla hesaplarsak, bir ERC-20 token projesi sadece maksimum 5 $ ‘a mal olabilir. Evet, doğru okudunuz. Jetonunuzu Ethereum blok zincirinde canlı hale getirmek çok ucuz ve geliştirme maliyetini ayrı tutuyor.

NEO’ya gelince, tamamen farklı bir hikaye. Akıllı sözleşmelerin dağıtım maliyeti GAS’ta hesaplanır. NEO, GAS tarafından desteklenmektedir ve aynı zamanda platforma özgüdür. Ancak dediğimiz gibi çok pahalı. Tam olarak söylemek gerekirse, NEP5 tokenini NEO blok zincirinde canlı hale getirmek 500 GAS’a mal oldu. GAS’ın fiyatı, yazı yazılırken 10 dolar civarında seyrediyor. Doğru hesaplarsak, projenizi hayata geçirmek 5000 dolara mal olacak.

Bu çok fazla! Ayrıca, GAS’ın fiyatı dalgalanmaktadır, bu da 5000 ila 10.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabileceği anlamına gelir. Zirvede, GAS’ın fiyatı şaşırtıcı bir şekilde 85 dolara ulaştı. Bu çok fazla!

Ayrıca, projelerin NEP5 geliştiricileri için çok fazla risk oluşturan bir başarı olacağının garantisi yoktur. Bununla birlikte, bununla ilişkili olumlu bir yanı da vardır..

 1. Yalnızca kaliteli projeler geçer ve geliştiriciler, üzerinde çalışmaya başlamadan önce projeleri üzerinde derinlemesine düşünür..
 2. Geliştiriciler, dağıtımdan sonra projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.
 3. NEO ekosisteminde spam projesi yok.
 4. Daha az ve kullanışlı projeler, NEO blok zincirinin her zaman tıkanıklık olasılığı olmadan en iyi şekilde performans gösterdiği anlamına gelir..

Daha Fazla Çalışma İçin:NEO’nun Faydaları – Akıllı Ekonomiden Çok Daha Fazlası

Geliştirme Esnekliği

Geliştirme söz konusu olduğunda, NEO, geliştiriciler için daha iyi bir ekosistem sağlar. Bunun arkasındaki bir numaralı neden, NEO blok zincirinde çalışan NEP5 tokenleri, akıllı sözleşmeler veya dApp’ler oluşturmak için dil bağımlılığı olmamasıdır. Ethereum söz konusu olduğunda, geliştiricinin kendi özel dili olan Solidity’yi öğrenmesi gerekir..

Solidity yeni bir programlama dilidir ve yalnızca Ethereum blok zinciri için çalışmak üzere oluşturulmuştur. Pek çok insan bunu bilmiyor veya Ethereum dApp’leri ve akıllı sözleşmeler geliştirme uzmanlığına sahip değil. Bu, pazardaki yetenekleri işe almayı zorlaştırıyor.

Bu, NEO blok zincirine iki fayda getiriyor.

 1. Herhangi bir geliştirici, yeni bir programlama dili öğrenmeye gerek kalmadan geliştirmeye başlayabilir.
 2. NEO, programlama dili esnekliği nedeniyle daha iyi özelleştirme ve kullanım sağlar.

Konsensüs Modeli

Ethereum blok zincirinde DAO hacklemesi, tarihsel olarak kripto para birimi tarihindeki en büyük hack’lerden biriydi. Teknik olarak, hack gerçekleştiğinde, topluluğun büyük bir kısmı değişiklikleri tersine çevirmek isterken, diğer yarısı blok zincirinde herhangi bir değişiklik olmadan olduğu gibi akmak istedi. Bu, sırayla Ethereum Classic’i (ETC) doğuran hard fork’a yol açtı. ETC, DAO saldırısı gerçekleşmeden önceki aynı Ethereum blok zinciridir. ETH, aynı problemi tekrar yaşamak zorunda kalmaması için yeni değişiklikler ve düzeltmelerle devam etti.

Öte yandan NEO, benzer durumlarla mücadele etmek için daha iyi bir fikir birliği yöntemine sahip. Delege Edilmiş Bizans Hata Toleranslı (dBFT) modelini kullanır. Bu fikir birliği yöntemi, NEO blok zinciri için benzer çatalları önleyecek ve bir anlaşmazlık durumunda yeni değişikliklerin çatal gerekmeden yapılabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kısacası, daha kararlıdır ve en baştan yerleşik bir yükseltme yoluna sahiptir..

Kuantum Bilgisayar Kanıtı

Güvenlik, blockchain kullanmamızın en büyük nedenlerinden biridir. Dışarıdaki diğer teknolojilere kıyasla nispeten güvenlidir. Blockchain ayrıca şeffaflık, bütünlük ve fonları verimli bir şekilde transfer etmenin bir yolunu sağlar.

Bununla birlikte, Ethereum hala kuantum hesaplamaya karşı savunmasızdır. Ethereum tarafından kullanılan kriptografik algoritmalar, kuantum bilgisayarların sunduklarından korunmuyor. Bu, bu güçlü bilgisayarların özel anahtarların şifresini kolayca çözebileceği anlamına gelir..

NEO durumunda, kuantuma hazırdır. Kuantum bilgisayarlar geldiğinde, NEO blok zinciri, sunmaları gereken şifre çözme işleme gücüne uyum sağlamaya hazır olacak. Ancak bu, Ethereum’un yok olacağı anlamına gelmez. Geliştiricileri, zamanı geldiğinde kriptografik algoritmayı güncelleyecektir. Ancak şimdi NEO’nun avantajı var ve geleceğe hazır.

Daha fazla oku:NEO mu Ethereum mu: Hangisi Daha İyi??

Gelecek Vaat Eden NEP5 Destekli Projeler

Şimdiye kadar anlamış olabileceğiniz gibi, NEO, projelerin maksimum potansiyellerine ulaşabilecekleri bir platform sunuyor. Aslında, son iki ayda proje sayısı arttı. NEP5 potansiyelini ve NEO blok zincirini kavramak için şimdi en umut verici NEP5 destekli projeleri şimdi tartışacağız. Öyleyse hiç gecikme olmadan başlayalım.

Umut Verici NEP5 Token Listesi

Adı NEP5 Token Proje Hakkında Kullanım
Ontoloji ONT Ontoloji projesi, entegre, dağıtılmış ve çeşitli ağlarda gelişen bir güven ekosistemi oluşturmakla ilgilidir.. Yetkilendirme, doğrulama, veri alışverişi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok şekilde kullanılabilir.
DeepBrainChain DBC DeepBrainChain, blok zinciri üzerinde çalışan bir AI bilgi işlem platformudur. Merkezi olmayan, uygun maliyetli, güvenli ve emniyetli bir yapay zeka bilgi işlem platformu sağlayın
NEX NEX NEO blok zincirinin üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir değişim ve ödeme platformu. NEP5 tokenlerinin kolay ticaretini sağlar. Ayrıca Ethereum ve NEO gibi çapraz blok zinciri teknolojisi arasındaki işlemleri de kolaylaştıracak..
Zeppin ZPT Zeppin, reklam öğeleri için merkezi olmayan bir platformdur. Zeppin ile, kreatif kişiler çalışmalarını verimli bir şekilde dağıtabilir, tanınır ve ayrıca sınır ötesi ödemeler sağlayabilir..
ANAHTAR TKY THEKEY, büyük veriyle birlikte blockchain kullanan bir kimlik doğrulama aracıdır.. Hükümetlerin ve diğer kuruluşların bireyleri ve kayıtlarını hızlı ve verimli bir şekilde yetkilendirmesine yardımcı olur.
Etki Ağı EFX Effect Network, yapay zeka için merkezi olmayan bir ağdır. Yapay zeka projelerinin merkezi olmayan bir biçimde çalışmasını sağlayarak merkezi ekosistemlere ucuz bir alternatif sunar.
Ay ışığı Ayışığı Lux Moonlight, blok zincirinde eksiksiz bir uçtan uca proje yönetimi platformu sunuyor. Kuruluşları platformdan yararlanmaya ve ayrıca konserler ve likidite sağlamaya teşvik edin.
Asura Parası OLARAK Asura Coin, kendi kendine büyüme ve güçlendirme sağlayan bir eSpor ekosistemi sağlar. Oyuncuların, takımların, yöneticilerin, yatırımcıların ve oyunla ilgili diğer varlıkların merkezi olmayan bir platformdan yararlanmasını sağlar.
iMusify IMU Müzik yaratıcıları için merkezi olmayan bir platform. Müzik yaratıcıları platformu kullanarak müziklerini dünyayla paylaşabilir ve aracıya ihtiyaç duymadan tam kar elde edebilirler..

Ontoloji

Ontology, NEO blok zincirinde bir güven ekosistemi sunar. Her şey, kullanıcılara çeşitli, dağıtılmış ve entegre bir güven ağı sağlamakla ilgilidir. Bu, farklı blok zincirlerini ve BT yapılarını desteklediği anlamına gelir. Bunu mümkün kılmak için, dijital kimlik doğrulama, yetkilendirme, veri alışverişi ve diğerleri gibi temel işlevlerin herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlayan protokoller kullanır..

Ayrıca, ağa güven getirdiğinizde, kuruluşların ve şirketlerin işletmelerindeki en önemli şeye, yani operasyonlara odaklanmasını otomatik olarak sağlar..

Ontology, NEO blockchain’in sunduğu tüm avantajlardan yararlanır. Aslında Ontology, NEO ile derinden bağlantılıdır. Onchain şu anda ontolojiyi geliştiriyor. Çinli bir geliştirme şirketidir. Sadece bu da değil, Ontology baş mimarı Li Jun Js’den başkası değil. Hepsi bir arada, bu, projenin arkasındaki ekibin yetenekli olduğunu hepimiz bildiğimiz için başarmaya çalıştıkları şeye önemli bir güvenilirlik katıyor..

Teknik olarak ONT blok zinciri çerçeveleri, ONT Etkileşim protokolü ve ONT blok zincirleri sunar. Bütün bunlar birleştirildiğinde Ontoloji Altyapısı olarak bilinir..

Vurgulanmaya Değer Temel Özellikler

 • Dağıtılmış güven işbirliği sunar
 • Yüksek performanslı bir blockchain projesidir
 • Farklı blok zinciri uygulamaları için eksiksiz özelleştirme desteği
 • ONT ID, ONT Data ve ONT Score gibi çeşitli protokoller ve modüller sunar.
 • Dağıtılmış veri alışverişi, kimlik sistemleri ve çok daha fazlası gibi farklı senaryolarda çalışır.

DeepBrain Zinciri (DBC)

DeepBrain Chain, son derece umut verici bir platformdur. Aslında, blockchain’i kendi avantajı için kullanan ilk AI bilgi işlem platformudur. Yapay zeka hesaplamanın çalışma şeklini tamamen değiştiren bir platform oluşturmayı hedefliyor. Bunu yapmak için, güvenli, esnek, düşük maliyetli ve merkezi olmayan bir yapay zeka bilgi işlem platformu sağlamayı hedefliyorlar..

Platform ise yapay zeka projelerini ve ürünlerini çalıştırmayı kolaylaştıracak..

Şu anda, şirketlerin hesaplamalarını yapmak için bilgi işlem gücü ve kaynaklarına çok yatırım yapması gerekiyor. Süreç affetmez ve çok zaman alabilir. Bir sorunu çözmek için bir yapay zeka meraklısının genellikle istenen sonuçları elde etmek için tekrarlayan hesaplamalar yapması gerektiğinden bahsetmiyorum bile..

DeepBrain Chain burada devreye giriyor. Kullanıcılara yapay zeka hesaplama gücü sağlamak için verimli ve uygun maliyetli bir yol sağlıyorlar. Fiyatı düşürmek için benzersiz bir iş modeli kullanacaklar. Kullandıkları iş modeline göre hizmetlerini kullanmak isteyen firma veya kuruluşun maliyetlerin sadece% 30’unu ödemesi gerekiyor. Düğüm, maliyetin geri kalan% 70’ini madencilik yoluyla yönetecek.

Düğümler, blok zincirinin önemli bir parçası olacak. Esas olarak, her düğümün oynayacağı bir role sahip olduğu merkezi olmayan sinir ağlarında kullanılacaklar. Algoritmaların düğümlerde test edilmesi için DeepBrain, DBC yerel belirtecini kullanarak ödeme yapacaktır. DBC jetonu, NEO’nun akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulur. Ayrıca POI ve DPOS’tan oluşan karma bir fikir birliği mekanizması kullanır.

İlginç, değil mi? Ayrıca, merkezi olmayan bir ticaret platformu sağlamaya aktif katılım sağlayacaklar. Ticaret platformunu kullanmak tamamen güvenli olacaktır. Ayrıca, AI destekli blok zinciri sayesinde yeni özellikler sunacak.

Vurgulanmaya Değer Temel Özellikler

 • Güvenli ve düşük maliyetli
 • Mükemmel gizlilik koruması sunar
 • Yapay zeka projelerinin keşfetmesi ve bunlardan yararlanması için harika bir platform sunar.

NEX

NEX, halihazırda piyasaya sürülen NEP-5 gelecek vaat eden projeler listesinde tartışacağımız üçüncü projedir. NEX, NEO blok zincirinden yararlanan ve City of Zion’dan (CoZ) başkası tarafından geliştirilen bir değişim ve ödeme platformudur. Çok fazla heyecan ve heyecan yarattı.

NEX’in benzersiz satış noktası, basit bir ticaret platformu sağlama ve ayrıca karmaşık işlemler sunma yeteneğidir. NEO’nun merkezi olmayan doğasından yararlanır ve ayrıca kullanıcılara hız ve güvenlik sağlar..

Perde arkasında zincir dışı eşleştirme motorunu kullanır. Motor, blok zinciri özelliklerinin doğru şekilde kullanılmasını sağlar ve NEX’in Ethereum ve NEO gibi birden fazla blok zincirinde daha hızlı ve karmaşık işlemleri gerçekleştirmesini kolaylaştırır..

NEX ayrıca önemli miktarda hacmi işleyebilir ve blok zinciri teknolojisi genelinde doğrulanabilir işlemler sağlayabilir. Ayrıca bir ödeme hizmeti de sunmaktadır. Ödeme sistemi, NEO platformunda varlık göndermek ve almak için üçüncü taraf akıllı sözleşmeler sağlayarak çalışır. Tazminat olarak, işlemi başarılı kılmak için gereken hesaplama için GAS ve NEO alırlar..

Son olarak, NEX ayrıca NEX cüzdan uzantısı da sağlar. Bu uzantı, dApp’ler, web siteleri ve NEX arasında sorunsuz koordinasyonu kolaylaştırır.

Vurgulanmaya Değer Temel Özellikler

 • Yüksek hacimli ve karmaşık işlemler desteklenir
 • Ödeme hizmeti sağlar
 • NEX cüzdan uzantısı
 • Çapraz zincir ticareti destekler

Zeepin

Zeepin, yaratıcı endüstri için dağıtılmış bir ekonomi sağlar. Mevcut sektörde mevcut insanların yaşadığı sorunu çözmeye çalışan özel bir ekosistemdir. Zeepin, yaratıcı endüstrilere Zeepin’in sunduğu şeylerden, yani koruma, bağlantı, tanınma ve çok tarafsız olanlardan yararlanmalarını sağlıyor..

Fikir, ademi merkeziyetçilik üzerine inşa edildi ve yaratıcı endüstrinin sınır ötesi ödemeyi sorunsuz hale getirmesini daha verimli hale getirmek istiyor. Görürseniz, birçok proje oluşturucu sınırların ötesinde çalışır. Ödeme almak çok zaman alıyor. Bu gecikme, birlikte kümelendiğinde çok maliyetli olabilir.

Bir ödeme sistemi olarak hareket etmenin yanı sıra, içerik oluşturuculara telif hakkı özellikleri de sağlar. Bu, herkesin blok zinciri üzerindeki çalışmalarının telif hakkına sahip olabileceği ve bunun için bir sertifika alabileceği anlamına gelir. Ayrıca, yaratıcı endüstrilerin bağlantı bulmasını kolaylaştırır ve bireyleri daha önce ulaşamayacakları çeşitli projeleri üstlenmeye teşvik eder..

Ayrıca, yetenek ve yaratıcı çalışmayı kolaylaştırmak için Zeepin, tamamı blok zincirinin üstünde olmak üzere kendi kitle fonlarınızı barındırmanın bir yolunu da sunar. Diğer temel özellikler arasında yetenek işe alma.

Taraflar arasında güven oluşturmak için Zeepin, NEP-5 standartlarını takip ederek oluşturulan akıllı sözleşmelerden yararlanır. Karları otomatikleştirir ve bunları akıllı sözleşmelerin anlaşmasına göre dağıtır. Kısacası yaratıcı bir çabası olan herkes tarafından kullanılabilir. Örneğin, yazarlar, sanatçılar, mimarlar, tasarımcılar ve sanatçılar tarafından kullanılabilir..

Vurgulanmaya Değer Temel Özellikler

 • Sınır ötesi ödemeleri destekler
 • Telif hakkını destekler
 • İyi projeleri fon toplayabilmeleri için güçlendirin

ANAHTAR

Tartışacağımız son proje THEKEY. THEKEY, blockchain üzerinde çalışan bir kimlik doğrulama aracıdır (IDV). Blok zinciri tabanlı dinamik çok boyutlu tanımlama (BDMI) ve Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgiler (PII) dahil olmak üzere birçok blok zinciri ile ilgili teknik kullanır. BDMI, devlet yetkilileri tarafından kullanıma sunulan ve yetkilendirilen PII’yi kullanır.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor? Kısacası, blockchain ve ulusal büyük veri teknolojisini kullanan bir tanımlama ve doğrulama aracıdır..

Peki bu projede benzersiz olan nedir? THEKEY kullanılarak depolanan veya alınan veriler tamamen güvenilirdir. Değiştirilemez veya reddedilemez. THEKEY tamamen hükümet tarafından desteklenmektedir ve ulusal veri tabanı kullanılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla daha güvenilir sonuçlara yol açar. Yetkililer bilgi bulmak için daha kolay zamana sahip olacaklar. Ayrıca, arama mümkün olan her şekilde daha doğru, kapsamlı ve güvenilir olacaktır. Bireyler de bu tür bir sistemden kazanç sağlayabilir ve değerli verileri almak için beklemelerine gerek yoktur..

THEKEY ayrıca hızlı olduğu ve mükerrer işlerden kaçındığı için daha düşük maliyetlerden faydalanır. Ayrıca veri toplama, kimlik doğrulama ve işlemeyi de atlar. Ayrıca, kullanıcıların herhangi bir yazılım çözümüne güvenmesi gerekmediğinden mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlar. Kimlikleri depolandıktan sonra, her zaman her yerden erişilebilir..

THEKEY’i gelecek vaat eden NEP-5 projeleri listesine dahil ettik çünkü gerçek dünya uygulamasını gösteriyor..

THEKEY projesi büyük. Şimdiye kadar, 210 milyon insanın verileri, gerçek zamanlı erişim sağlayan hükümet yetkilileri tarafından blok zincirinde toplanmış ve depolanmıştır..

Vurgulanmaya Değer Temel Özellikler

 • Düşük maliyetli
 • Hızlı ve güvenilir
 • Blok zincirinde depolanan devlet destekli veriler
 • % 100 güvenilir.
 • Harika kullanıcı deneyimi

Etki Ağı (EFX)

Deep Brain Chain (DBC) gibi, The Effect Network de yapay zeka için merkezi olmayan bir ağdır. Ancak, tamamen DBC’ye benzemiyor. Esas olarak NEO platformunun merkezi olmayan ve açık doğasını kullanarak yapay zeka pazarında hizmet sunmaya yöneliktir. EFX, 3 aşama sunan bir ekosistem sağlayacaktır. Giriş için düşük bir engel, sıfır ücret ve hızlı büyüme sağlayarak yapar. Elbette, NEP5 tokenleri tarafından besleniyor ve yapay zekanın ve insanların birbirleriyle nasıl etkileşimde bulunduğunu değiştirecek..

Ay ışığı

Moonlight, tamamen merkezi olmayan ve aynı zamanda uçtan uca proje yönetimi sunan bir platform sağlamayı amaçlayan bir başka umut verici projedir. NEO blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir. Ana amaç, ilginç işler ve likidite sağlayarak piyasayı iyileştirmektir. Ayrıca, bir kullanıcı bir görevi tamamladığında görevleri otomatik olarak ekleyen güvenilir bir özgeçmiş sağlar..

Asura Coin (ASA)

Asura Coin, Asura World platformunu besleyen NEP-5 destekli bir belirteçtir. Kendi kendine yeten ve son derece ümit verici bir eSpor ekosistemidir. Asura Coin, işlemleri mümkün kılan tüm sistemin merkez noktasıdır. ESpor topluluğu gelişimi için eylemleri teşvik eder ve kitlelere oyun getirir. Ekiplerin, yöneticilerin ve sponsorların başarılı olabileceği ve herkes için daha iyi bir eSpor deneyimi oluşturabileceği rekabetçi bir platform sağlar..

iMusify (IMU)

iMusify, blok zinciri üzerine kurulmuş, müzikle ilgili bir platformdur. Her zamanki gibi, merkezi olmayan bir sistemdir ve içerik oluşturucuların müziklerini dünyayla paylaşmalarını sağlar. Aracıları kaldırarak müzik yaratıcısına güç verir ve ayrıca kullanıcılara müziğe doğrudan blok zinciri aracılığıyla erişme yolu sağlar. Bir kullanıcının verilerinin ve Reklam sisteminin istismar edilmesinden ziyade değer sunan bir sosyal medya platformu yaratıyor.

Daha fazla oku:NEO dApps Ekosistemi: NEO Merkezi Olmayan Blok Zinciri Uygulamalarının Tam Listesi

Ultimate NEO NEP5 Token Listesi

NameTokenProje Hakkında
NEX NEX Merkezi olmayan bir değişim ve ödeme platformu.
Switcheo SWTH Çok zincirli, merkezi olmayan bir değişim.
Alphelion APH Bir P2P ticaret ve değişim platformu.
Döngü LRN Yeni kripto ticaret standartlarını kullanan yeni bir merkezi olmayan token borsası.
Spotcoin YER Spotcoin, fiat ve kripto para birimi arasındaki tezgah üstü takas merkezidir.
Alcehmint SDT Alchemint, sabit bir fiyatla fiat sabit kripto para birimi sağlamayı hedefliyor.
Asura Parası OLARAK Asura Coin, kendi kendine büyümeyi ve güçlenmeyi besleyen bir eSpor ekosistemi sağlar.
Kazanmak için FTW ForTheWin, blockchain destekli bir çevrimiçi kumar platformudur.
DEĞİŞİM EXT Merkezi olmayan bir reklam blok zinciri platformu.
ANAHTAR TKY THEKEY, güvenli kimlikler oluşturan bir blockchain kimlik doğrulama aracıdır.
KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETİ Bridge, doğrulama güvencesini iyileştirir ve bireyler ve ICO’lar için yasal maliyetleri azaltır.
PikcioChain PKC PikcioChain, kişisel verileri koruyan güvenli bir blockchain tabanlı borsadır.
Ontoloji ONT Ontology, dağıtılmış bir ağ üzerinde gelişen bir güven işbirliği ekosistemi inşa ediyor.
DeepBrainChain DBC DeepBrainChain, blok zinciri üzerinde çalışan bir AI bilgi işlem platformudur.
NOS NOS NOS, sanal işletim sistemi yardımıyla şeffaf bir internet sağlar.
Senno SENNO Senno, blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir duyarlılık analizi ve kalabalık tabanlı bir ekosistemdir.
NeoNameService NNC Merkezi olmayan bir alan adı hizmeti.
Trinity TNC Trinity Network Credit, evrensel bir zincir dışı ölçeklendirme çözümüdür.
NKN NKN NKN, merkezi olmayan, paylaşılan bir ağ bağlantı protokolüdür.
QLINK QLC Qlink, açık kaynaklı bir blockchain telekom altyapısı ve mobil ağdır.
Kırmızı Nabız RPX Red Pulse, yeniliği teşvik etmeyi amaçlayan Çin merkezli bir araştırma platformudur.
Ay ışığı LÜKS Moonlight, blockchain destekli bir akıllı ekonomi iş gücü platformudur.
Alphacat BİR KEDİ Alphacat, merkezi olmayan yapay zeka destekli bir pazar yeridir.
Travala AVA Travala, merkezi olmayan bir seyahat rezervasyon platformudur.
Quarteri PROQ Merkezi olmayan bir emlak platformu.
Thor THOR THOR, merkezi olmayan bir gig ekonomisidir.
Zeepin ZPT Zeepin, reklam öğeleri için merkezi olmayan bir platformdur.
Gökada GALA GALA, içerik oluşturucuların yaratıcılığı keşfetmesini sağlayan merkezi olmayan bir uygulamadır.
iMusify IMU iMusify, müzik yaratıcıları için merkezi olmayan bir platformdur.
Endrosit EDS Fütüristik bir içerik dağıtım ekosistemi.
Anlatı NRVE Anlatı, içerik ekonomisini inşa eden bir sosyal medya platformudur.
Wowbit WWB Wowoo jetonlarını kullanarak değer yaratmaya çalışan bir hizmet platformu.
Fantazma RUH İçerik dağıtımı için yeni nesil bir blockchain platformu.
Darbe DARBE Coupit, blok zincirinde bir ortaklık platformudur.
Efekt AI EFX Effect.AI, yapay zeka için merkezi olmayan bir platformdur.
Ana Sözleşme Jetonu MCT NEO akıllı ekonomiye değer katan bir hizmet belirteci.
Guardium GDM Merkezi olmayan bir acil durum müdahale ağı

Sonuç

NEO, mükemmel bir blockchain platformu ve ekosistemdir. NEP5 gibi bireysel unsurlar buna güç verir. Bugün, NEP5’in değer, işlevsellik, projeler ve çok daha fazlasıyla ilgili sunduklarını gözden geçirdik! NEP5 standardı, NEO ile Ethereum karşılaştırmasından okuduğunuz için ERC20’ye kıyasla daha fazla değer sağlar. NEP5 destekli epeyce proje ekledik ve ayrıca gelecek vaat eden bazı projeleri sizlerle paylaştık..

Peki, NEP5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada mı kalacak? Geliştirilebilir mi? Gelecek vaat eden NEP-5 NEO projeleri nelerdir? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Blok zincirinin temelleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek istiyorsanız, ücretsiz blok zinciri kursuna göz attığınızdan emin olun..

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me