Niskie opłaty

swyftx Odwiedź stronę

Bezpieczeństwo

coinspot Odwiedź stronę

Aplikacja mobilna

wymiana coinjar Odwiedź stronę

Aby pomóc Ci rozpocząć erę waluty cyfrowej, ten przewodnik zawiera przydatne informacje na temat kupowania kryptowalut w Australii. Niektóre giełdy wymagają portfela, zanim będzie można kupić kryptowalutę. Jeśli nie masz portfela, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych portfelach sprzętowych Bitcoin.

Jak kupić kryptowalutę w Australii

Aby kupić kryptowalutę w Australii za pomocą giełdy, wykonaj następujące kroki:

Co znajduje się w tym przewodniku? 1Jak kupić kryptowalutę w Australii2Recenzje giełdy kryptowalut3Co to jest kryptowaluta?4Jaka była pierwsza kryptowaluta?5Inwestowanie w kryptowalutę6Którą kryptowalutę kupić?7Czy inwestowanie w kryptowalutę w Australii jest legalne??8Czy mogę handlować kryptowalutą w Australii9Jak śledzić portfel kryptowalut?10Wniosek

Recenzje giełdy kryptowalut

Istnieje kilka giełd kryptowalut w Australii, na których można kupić altcoiny. Każda giełda oferuje nieco inne wrażenia użytkownika z różnymi funkcjami, opłatami handlowymi, metodami wpłat i obsługą klienta. Aby ci to trochę ułatwić, oceniliśmy i oceniliśmy każdą giełdę na podstawie powyższych kryteriów.

Aby uzyskać więcej informacji, skorzystaj z poniższych łączy lub przejrzyj kategorię Exchange.

 • Swyftx
 • Niezależna rezerwa
 • Coinspot
 • Zebpay
 • Digital Surge
 • CoinJar
 • ZipMEX
 • Bitcoin Australia
 • Easy Crypto
 • Binance Lite
 • Cointree
 • Rynki BTC
 • Co to jest kryptowaluta?

  Kryptowaluta to cyfrowy zasób internetowy zaprojektowany do pracy jako środek wymiany, który wykorzystuje silną kryptografię w celu ułatwienia bezpiecznych transakcji finansowych, kontrolowania tworzenia dodatkowych jednostek i weryfikacji transferu zasobów cyfrowych.


  Dźwignia kryptowalut technologia blockchain który wykorzystuje zdecentralizowany i przejrzysty system, w przeciwieństwie do scentralizowanej waluty cyfrowej, często określanej jako „fiat”, kontrolowanej przez centralne systemy bankowe. Działa zdecentralizowana kontrola każdej kryptowaluty technologia rozproszonej księgi która służy jako publiczna baza danych transakcji finansowych.

  Jaka była pierwsza kryptowaluta?

  Pierwszą kryptowalutą był Bitcoin, który został wynaleziony w 2008 roku przez Satoshi Nakamoto. Jego wizją było zapewnienie ludziom alternatywnego systemu finansowego, w którym łatwiej jest przesyłać środki bezpośrednio między dwiema stronami transakcji, bez konieczności korzystania z zaufanej strony trzeciej, takiej jak bank lub firma obsługująca karty kredytowe..

  Bitcoin został zaprojektowany jako elektroniczny system gotówkowy peer to peer lub po prostu jako środek wymiany umożliwiający bezpieczne płatności za transakcje online.

  Inwestowanie w kryptowalutę

  Australijczyków, którzy rozważają inwestowanie w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum lub XRP, należy postrzegać tak, jak każdy inny produkt finansowy. Oznacza to, że handel i inwestowanie w kryptowaluty wiąże się ze znacznym ryzykiem utraty kapitału i nie jest odpowiednie dla każdego inwestora.

  Możliwe jest zarobienie dużych pieniędzy na inwestowaniu w kryptowaluty, jeśli wybierzesz właściwą i we właściwym czasie. Ale istnieje również wiele zagrożeń, na które należy uważać, zanim zdecydujesz się zainwestować w kryptowaluty.

  Którą kryptowalutę kupić?

  Dla początkujących może to być pierwsze pytanie, które przychodzi na myśl, decydując się na rozpoczęcie przygody z kryptowalutą. Chcesz zainwestować w coś, w co wierzysz i co zbadałeś i czujesz się komfortowo.

  Opublikowaliśmy przydatne przewodniki dotyczące kupowania popularnych kryptowalut, które pomogą Ci zacząć, klikając przycisk „Dowiedz się więcej” poniżej. Pamiętaj, zanim dokonasz inwestycji, upewnij się, że jesteś przeprowadź własne badania monety.

  Ucz się więcej ethereum Ucz się więcej Ripple XRP Ucz się więcej litecoin Ucz się więcej cardano Ucz się więcej Ucz się więcej

  Każda moneta ma inny cel i zastosowanie przy użyciu technologii blockchain. Monety kryptograficzne inne niż Bitcoin są ogólnie znane jako „altcoiny”. W chwili pisania tego tekstu dominacja rynkowa Bitcoinów na obecnym poziomie 70%. Oznacza to, że obecnie inwestorzy wolą kupować Bitcoiny w porównaniu do innych kryptowalut.

  Czy inwestowanie w kryptowalutę w Australii jest legalne??

  Kryptowaluta jest uważana przez rząd Australii za formę majątku, a zatem jako składnik aktywów do celów podatku od zysków kapitałowych. Jeśli jesteś zaangażowany w nabywanie lub zbywanie kryptowaluty, podlega to konsekwencjom podatkowym. Australijczycy powinni być świadomi, że następujące działania związane z kryptowalutami są uważane za zdarzenia podlegające opodatkowaniu:

  • Handel kryptowalutami (proces sprzedaży jednej kryptowaluty za inną)
  • Sprzedaż kryptowalut z powrotem do dolarów australijskich
  • Podarowanie kryptowaluty jako prezent dla przyjaciela lub rodziny
  • Otrzymywanie kryptowaluty jako zarobku (np. Kopanie kryptowalut)
  • Kupowanie towarów i usług za pomocą kryptowaluty

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na temat 10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących podatku od kryptowalut w Australii.

  Czy mogę handlować kryptowalutą w Australii

  Istnieje kilka giełd handlu kryptowalutami, które są dostępne dla handlowców mieszkających w Australii, aby utworzyć konto i spekulować na cenach aktywów kryptowalutowych.

  Handel może być bardzo opłacalny, jeśli masz odpowiedni zestaw umiejętności, dyscyplinę i zarządzanie ryzykiem. W ciągu jednego dnia cena BTC może wahać się znacznie poza twoim apetytem na ryzyko i spowodować, że inwestorzy stracą więcej niż ich pierwotna inwestycja.

  Podczas gdy popularność kryptowalut rośnie, inwestorzy powinni być świadomi tego ryzyka. Złota zasada handlu jest taka, że ​​nigdy nie powinieneś ryzykować więcej niż 5% swojego kapitału w jednej transakcji.

  Jak śledzić portfel kryptowalut?

  Jeśli jesteś inwestorem lub handlowcem kryptowalutowym, śledzenie aktywów kryptowalutowych może być prawdziwym problemem na wielu giełdach. Zwłaszcza jeśli chodzi o czas podatkowy i konieczność deklarowania raportu o zyskach kapitałowych kryptowalut.

  Istnieje kilka narzędzi do zarządzania portfelem, takich jak Shrimpy i Quadency, które umożliwiają zarządzanie całym portfelem w jednym miejscu.

  Jeśli chodzi o deklarowanie zysków i strat z tytułu podatków, dostępne są aplikacje online do obsługi kryptowalut do śledzenia wszystkich transakcji na wielu giełdach. Każde oprogramowanie może pomóc w obliczeniu zysków i strat w celu wypełnienia zobowiązań podatkowych.

  Kilka najlepszych narzędzi oprogramowania do obsługi podatku kryptograficznego to:

  • TokenTax
  • Koinly
  • Cointracking
  • Zenledger
  • Cryptotrader
  • Podatki Bitcoin
  • Wysublimowane IP

  Wniosek

  Mamy nadzieję, że ten przewodnik był przydatny dla mieszkańców Australii, którzy chcą poznać odpowiedź na temat zakupu kryptowaluty w Australii.

  Przy każdej inwestycji finansowej upewnij się, że przeprowadziłeś własne badania i analizę due diligence dotyczącą kryptowaluty i przeczytaj recenzje na giełdzie kryptowalut przed wpłaceniem środków. A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sugerujemy, aby najpierw kupić portfel sprzętowy kryptowaluty, aby przechowywać swoją inwestycję.

  Jeśli uważasz, że ten artykuł był przydatny, udostępnij go w swojej sieci społecznościowej.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me