Cardano kripto para birimi, Ada kripto para birimi için blok zincirine odaklanan 3. nesil merkezi olmayan dağıtılmış bir hesaplama platformudur. 29 Eylül 2017’de piyasaya sürülen Cardano, pazardaki diğer protokollerden daha gelişmiş özellikler sağlamaya odaklanan akıllı sözleşme platformu geliştirmeyi hedefliyor. Cardano, gelişimi yalnızca bir beyaz kağıda dayanmakla kalmayıp, bilimsel felsefenin evriminin bir sonucu olarak bir kripto para okyanusunda öne çıkıyor. Uluslararası bir mühendis ve araştırmacı ekibi tarafından aktif olarak ele alınır ve incelenir..

Cordano Vakfı

Benzer Ethereum protokol, güvenli bir oylama mekanizması, ölçeklenebilirlik ve egzotik teşvik şemaları gibi ek avantajlar sunar. Kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanan daha dengeli ve sürdürülebilir bir ekosisteme doğru ilerlemeyi amaçlamaktadır..

Cardano’nun Özellikleri

Yetkili bir teknik incelemeden değil, daha pratik ve deneysel bir yaklaşımdan oluşturulan Cardano kripto para birimi, düzenlemeleri takip ederken kullanıcı gizliliğini korumada etkili olan sürdürülebilir bir blok zinciri sağlayarak kendisini farklılaştırıyor. Benzerlerinden daha fazla pazar ilgisini çekmesine yardımcı olan bazı özellikler şunları içerir:

  • Ouroboros’u içeren ilk protokol – düğümlerin defterin durumu hakkında fikir birliğine ulaşma şeklini tanımlayan bir Proof of Stake (PoS) algoritması. Güvenli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış türünün ilk örneği olan bir protokoldür.
  • Ekip ve kripto para birimini iyileştirmeye yönelik sürekli çabaları, onu en hassas şekilde tasarlanmış kripto para birimi haline getirdi. Cardano, yatırımı güvence altına alırken dağıtılmış sistemler, mekanizma tasarımı ve kriptografi gibi çeşitli özellikleri bir araya getirmeyi başarır..
  • Cardano, çok katmanlı protokolü aracılığıyla gelişmiş işlevleri gerçekleştirebilir. Ödeme katmanında bir hesap birimi bulunurken, bağlantılı kontrol katmanı güvenlik için akıllı sözleşmeleri ve programları çalıştırır..
  • Cardano, iki yönü dengeleyecek şekilde geliştirilmiştir, yani kullanıcıların gizlilik haklarını korumak ve ikincisi düzenlemeleri takip etmek. Bunu yaparken, bir kripto para birimi gereksinimlerini karşılamanın yeni ve etkili bir yoluna öncülük etti..
  • Cardano, mevcut pazar ihtiyaçlarına uyum sağlamak için yumuşak çatallar kullanarak yükseltmek kolay olduğu için sürekli gelişen bir kripto para birimidir. Protokolün sürdürülebilirliğini sağlayacak bir hazine sistemi de tasarlanıyor.
  • Cardano, Yapı temeli işbirliği ve dolayısıyla açık kaynaktır ve patentsizdir.

Cardano’da Hesap Oluşturmak

Cardano, bir hesap açılmasını gerektirir Daedulus satın alınan paraları güvence altına almak için 12 kelimelik bir parola ile güvence altına alınabilir. Daedulus hesabı, ADA kripto para birimi satın almak için kullanılabilir. Diğer tüm işlemler bu hesap üzerinden gerçekleştirilebilir ve parola ile güvence altına alınır..

Cardano Nasıl Satın Alınır (Ada)

Cardano doğrudan satın alınamaz ve bu nedenle yalnızca diğer kripto para birimleri ile değiştirilebilir. Ethereum veya Bitcoin gibi para birimleri satın alınabilir ve ardından Cardano, CoinBase gibi platformlar aracılığıyla bu tür para birimleri ile takas edilebilir. Yakında Japonya’daki belirli ATM’lerde kullanıma sunulacak. Ada’yı listeleyen bazı popüler kripto para birimi borsaları şunları içerir:

Cardano Cryptocurrency’in Gelecekteki Beklentileri

Cardano, bu yıl piyasanın dikkatini çekeceğinden emin ve diğer kripto para birimlerinin çoğu durgunlaştığında +% 12,8 arttığı görülebilir.. IOTA ve Cardano, yeni yatırımcıların akını ile pazardan büyük bir pay alacak. Cardano’nun IOHK ve Charles Hoskinson’ın KVEM’i piyasaya sürdükten sonra yeni özellikler geliştirmeye yönelik sürekli çabaları meyvesini veriyor. Yatırımcılar, Cardano’nun benzersiz araştırma temelli geliştirme yaklaşımıyla güvence altındadır. Ek avantaj, blok zinciri protokolünün piyasadaki diğer kripto paralardan daha yüksek seviyeye ölçeklenme kapasitesidir. Bu, Cardano’yu ilgi odağı haline getirdi ve esas olarak işletmeler ve hükümetler tarafından kullanılıyor. Tüm sağlam gelişmeler, gelecekte Cardano’nun garantili başarısının temelini oluşturur.


Sonuç

Geleceğin Cardano kripto para birimi, iş kanıtı protokolünden daha az kaynak yoğun olan hisse kanıtı yöntemine doğru ilerliyor. Likit bir varlıktır ve önümüzdeki yıllarda daha fazla özellik getirdikçe değerlemesi artacaktır. Ancak her gün yeni bir madeni para çıkarılıyor ve Cardano’nun pazar payını korumak ve artırmak ve yatırımcıları kazanmak için daha hızlı hareket etmesi gerekiyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me