Ethereum’u duymuş olmalısınız, ancak hiç merak ettiniz mi, Ether nedir??

Bugünün makalesinde, konuyu inceleyeceğiz ve Ethereum blok zincirindeki önemini anlayacağız..

Ama başlamadan önce Ethereum’un ne olduğunu anlamamız gerekiyor mu? Ethereum, hem Dapps’a hem de merkezi olmayan bir internete güç veren merkezi olmayan uygulama mağazasının bir karışımıdır. Dapps’ı barındıran bir platformdur. Bu bizi ikinci sorumuza götürür, eter nedir? Ve Ethereum ile nasıl bağlantılı? Hadi keşfedelim.

Eter nedir? Ethereum Cryptocurrency


Ether, Ethereum platformuna güç veren yakıt olarak tanımlanabilir. Ethereum’u güçlendirmek için kullanılacak bir dijital para birimine ihtiyacımız var. Örneğin, bir makine ağ üzerinde bir işlem yürütürse, bunu yapmak için kaynaklar gerektirir. Bu durumda eter kullanılır. Ayrıca, platforma bağlı diğer kuruluşların uygulamaları (DApps) geliştirmeleri için bir teşvik görevi görür. Örneğin, geliştiricilere yararlı uygulamalar yazdıkları için ödeme yapılabilir. En basit haliyle, ağdaki işlemleri beslemek için Ether’i dijital yağ olarak tanımlayabiliriz. Herhangi bir işlem, oluşturma, silme veya değiştirme olabilir.

Eterin Kökeni

Eter’i daha iyi anlamak için kökenine bakmamız gerekir. Ether, ilk satış öncesi sırasında dağıtılır.

Ön satışta katılımcılara neredeyse 60 milyon eter satıldı. Sadece bu değil, 12 milyon eter (yaratılan eterin% 12’si) verilir. Ethereum Temelleri. Tüm bu eterler, Ethereum platformunun temel teknolojisini geliştirebilmeleri için geliştirici ve araştırmacı grubuna verilir..

Eter ayrıca yeni bir blok çıkarıldığında da oluşturulur. Madenci eteri alıyor.

Son olarak, amca / teyze ödülü olarak bir miktar eter (2-3) oluşturulur. Yalnızca, madenci çözümüne dahil edilmeden başka bir blok sorunu çözdüğünde üretilir.

Öyleyse, sonsuz Ether kaynağı olduğu anlamına mı geliyor??

Tabii ki değil. Dijital para biriminin çoğu her zaman sınırlıdır. Bu, piyasanın taşmasını önlemek için yapılır. Aynı zamanda piyasadaki eterin fiyatını kontrol etmeye yardımcı olur. İlk piyasaya çıktığında, sınırlı miktarda eter olacağına karar verildi. Ancak, dolaşımdaki eter sayısı hakkında kimsenin bir fikri yok..

Genellikle, herhangi bir kripto para birimi sayısı belirli yıllardan sonra azalır. Eter ile durum aynı. Yıllar geçtikçe, çıkarılacak veya ödüllendirilecek daha az eter var.

Ancak, eterin tükenme hızı değişmeyecek. Ethereum şimdi Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçiyor. Tüm bunlar enerji tasarrufu sağlamak ve Ethereum platformunu daha verimli ve doğa dostu hale getirmek için yapılır..

Eter Kullanımı

Aşağıdaki varlıklar da ether kullanıyor.

  1. Blok zincirinde uygulama geliştirmek için geliştiriciler.
  2. Akıllı sözleşmelerle etkileşime giren herhangi bir kullanıcı.

Madencilik eteri

Eter madenciliği kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey, Ethereum platformundaki sorunları çözmek için hesaplama gücüdür. Bir blok kazarsan, biraz eterle ödüllendirileceksin. Ödül miktarı, yaptığınız işin miktarı da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Eter madenciliği, Bitcoin’e kıyasla nispeten kolaydır. Neredeyse her 15 saniyede bir yeni bir blok oluşturulur ve blok zincirine eklenir. Blok eklendiğinde, madencilere üç eter verilir. Ether, Proof of Work (PoW) ‘u takip eder ve onu ilk etapta madencilik yapılabilir kılan da budur..

Ancak, umutlarınızı yüksek tutmayın. Son altı ayda zorluğu çok arttı. Ayrıca, Ethereum yakında Proof of Stake (PoS) olarak değişecek..

Eter çifti

Ticaret yapıyorsanız, BTC eşleştirmesi hakkında zaten bilgi sahibi olacaksınız. BTC’niz varsa, piyasadaki diğer herhangi bir coin’i satın alabilirsiniz. Eşleştirme, “EOS / BTC” veya “ADA / BTC” gibi görünür. Benzer şekilde, eter, diğer kripto para birimlerini satın almak için bir çift olarak kullanılabilir..

Daha fazla bilgi edinin, Ethereum Classic Nedir (ETH)?

Karşılaştırmalarımıza göz atın:

  • Bitcoin mi Ethereum mu? Fark ne?

  • EOS vs Ethereum: Potansiyel Bir Ethereum Katili!

  • Ardour vs Ethereum: Artıları ve Eksileri Nelerdir??

  • NEO mu Ethereum mu: Hangisi Daha İyi??

  • Ethereum ve Ripple: Derinlemesine Karşılaştırma

Sıradaki ne?

Eter kalıcı olmak için burada. İkinci nesil blockchain teknolojisinden biri olan Ethereum’un yakıtı olduğu kanıtlanmıştır. Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me