Blockchain’de bir kariyere başlamak ve Blockchain Teknolojisinin tuttuğu uzun vadeli vaatlerin avantajlarından yararlanmak mı istiyorsunuz? Burada, Blockchain’de Sertifikalı Uzman olmanız için kesin bir yol getiriyoruz.! 

Yeni teknolojiler, geleneksel işlemleri yürütme yöntemlerini revize etmeye devam ediyor. İşletmeler ve bireysel kullanıcılar, geleneksel bir şekilde zor olabilecek işlemlerin daha basit bir şekilde yürütülmesi için teknolojiden yararlanabilir. Blockchain Teknolojisinin işletmeler için faydalarının en iyi örneği, dijital dönüşüm şeklinde belirgindir..

Kuruluşlar, muhasebe ve defter tutma gibi geleneksel iş operasyonlarını değiştirmek için dijital teknolojileri kullanabilir. Bu tür durumlarda işletmeler için birincil avantajlar, maliyet etkinliği ve kaynakların optimum kullanımını içerir. Son zamanlarda dikkate değer devrim niteliğindeki teknolojilerden biri de Blockchain Teknolojisidir..

Aşağıdaki tartışma, Blockchain teknolojisinde önerilen kariyer yolu hakkında ayrıntılı bir rehber oluşturmayı amaçlamaktadır. Okuyucular, Blockchain teknolojisindeki bir kariyere ve bunun faydalarına ilişkin temel bir genel bakış bulabilirler. Ek olarak, tartışma, Blockchain’de sertifikalı bir uzman olarak keşfedebileceğiniz çeşitli kariyer seçeneklerini özetleyecektir..

Bununla birlikte, tartışmanın en umut verici özelliği, Blockchain sertifikalı uzman sertifikasyonunun temel detayları hakkındaki bilgiler olacaktır. Ardından okuyucular, Blockchain teknolojisini öğrenmeye başlamak için en iyi uygulamaların bir özetini bulabilir ve uzman sertifikasyon sınavına hazırlanabilir..

Blockchain Teknolojisinin Artan Kullanımı

Blockchain teknolojisinin artan kullanımı, Blockchain’de sertifikalı bir uzmanın rolüne önemli bir ilgi yarattı. Blockchain teknolojisi, sanal para birimi Bitcoin’in 2009’da piyasaya sürülmesinin ardından müthiş bir itibar kazandı. O zamandan beri, Blockchain teknolojisi, günümüz çağında sürekli genişleyen uygulama alanları ile yeterli tanınırlık kazandı.

Bu nedenle, birçok kişi Blockchain teknolojisinin tuttuğu uzun vadeli vaatleri göz önünde bulundurarak Blockchain’de bir kariyere başlamak istiyor. Bu nedenle, son zamanlarda Blockchain sertifikalı uzman işlerinin sayısında önemli bir artış oldu. Ancak birçok adayın Blockchain’de kariyerine nereden başlayacakları konusunda bir fikri yok.

Ayrıca Okuyun: Nasıl Blockchain Uzmanı Olunur??

Blockchain Teknolojisi nedir?

Blockchain’de sertifikalı bir uzman olmanın yollarına geçmeden önce, öncelikle Blockchain teknolojisinin kendisini yansıtmak önemlidir. Daha önce tartışıldığı gibi, Blockchain’in dünya tarafından açıkça görünür hale geldiği ilk örnek, 2009’da Bitcoin’in tanıtımıyla oldu. Bu nedenle, birçok kişi Blockchain teknolojisini Bitcoin ile karıştırıyor.

Aksine, Blockchain aslında çeşitli işlemlerin kaydını tutan güvenilir bir dijital defter veya dağıtılmış bir veritabanıdır. Ek olarak, Blockchain, finansal işlemlerin yanı sıra diğer değerli ve hassas bilgileri kaydetmek için programlanabilir. Basitçe söylemek gerekirse, Blockchain teknolojisi, tıpkı borsaların, sözleşmelerin ve işlemlerin bilgisayarlı kayıtları gibi, veri kaydetme özelliğine sahip kodlanmış, dağıtılmış bir veritabanıdır..


Blockchain teknolojisi şu anda sözleşmeler, mülk ve finansal işlemler gibi öğelerin güvenli transferi için yararlı bir alternatiftir. Blockchain ile ilgili ilginç gerçek, bankalar veya devlet kurumları gibi herhangi bir üçüncü taraf aracısına ihtiyaç olmamasıdır. Bu nedenle, Blockchain teknolojisi ekonomik sektör için çok sayıda umut verici avantaj sunar..

Blockchain Teknolojisi Kalacak mı?

Pek çok okuyucunun, Blockchain teknolojisindeki bir kariyerin uygulanabilirliği konusunda hala şüpheleri olabilir. Blockchain teknolojisinin gerçek potansiyeli, bir Blockchain uzmanı kariyer yoluna başlamak üzere olan herkes için en önemli şüphelerden biridir. Bununla birlikte, dağıtılmış defter veritabanı, Blockchain Teknolojisi uygulamalarının farklı sektörlerde giderek daha fazla öne çıkmasıyla oyunu tamamen değiştirdi..

Blockchain teknolojisi, sağlık ve üretim organizasyonlarında şeffaflığı teşvik ediyor. Ayrıca finansal sistemler başta olmak üzere kurumsal uygulamalar için dolandırıcılığın azaltılmasında da başarılıdır. Paylaşılan bir ekonomiye olan talep ivme kazandıkça, Blockchain inovasyonu, merkezi kontrol ihtiyacını etkili bir şekilde azaltabilir..

Ayrıca, Blockchain, bilgiye erişim süreçlerinde önemli bir basitlik sağlar. Güven, gizlilik, güvenilirlik ve değişmezlik gibi bazı önemli özellikler de Blockchain teknolojisinin potansiyelini sergiliyor..

Ayrıca Okuyun: Anahtar Blok Zinciri Özellikleri

Blockchain’de Kariyer Seçme Nedenleri

Bu nedenle, Blockchain teknolojisi, işletmeler için güvenilir avantajlar sunan birçok özelliğe sahiptir. Sertifikalı bir Blockchain uzmanı olmayı düşünmeye başlamanız için bu yeterli mi? Blockchain’de bir kariyerden elde edebileceğiniz faydaları merak edebilirsiniz. İşte zamanınızı ve çabalarınızı Blockchain’de bir kariyere ayırmakta tereddüt etmemeniz gereken önemli nedenler..

 • Gelecek Vaat Eden Maaş Tahminleri

Blockchain uzman sertifika sınavı hazırlığına olan ilginizi artırabilecek en önemli faktör, daha iyi ücret vaadidir. Blockchain teknolojisindeki bir kariyer, otomatik olarak ağır bir maaş paketi gerektirir. Blockchain ile ilgili iş rolleri için maaşların çoğu 50.000 ila 130.000 $ arasında değişiyor. Ayrıca, Blockchain teknolojisi alanındaki stajyerler, Blockchain’de bir kariyer için motivasyonlarını artırabilecek umut verici finansal teşvikler de alabilirler..

 • Daha İyi İstihdam Fırsatları

“Sertifikalı bir Blockchain uzmanı” etiketiyle, bir kuruluş tarafından işe alınırken pek çok zorlukla karşılaşmazsınız. Blockchain nispeten yeni bir teknoloji olduğu için, beceri boşluğu çok büyük. İşletmeler, Blockchain teknolojisinin gereksinimlerine göre uyarlanmış yeni çalışan iş rolleri yaratıyor. Bu nedenle, Blockchain uzmanlarının, geleneksel rollere kıyasla işletmeler tarafından daha hızlı işe alınması olasılığı yüksektir..

 • Küresel Teknoloji Devriminin Parçası Olma Şansı

Blockchain gibi yeni teknolojiyle elde edilen çok sayıdaki fırsat, Blockchain’de kariyer yapmak için önemli bir nedendir. Zaman geçtikçe, Blockchain teknolojisi birçok değişikliğe uğrayacak ve Blockchain üzerinde çalışan profesyoneller dünya çapında tanınan çözümler geliştirebilecektir. Bu nedenle, uzun vadede, Blockchain teknolojisindeki bir kariyer yolu, adaylar için bazı benzersiz başarılar da getirebilir. Hepsinden önemlisi, küresel bir devrimin parçası olma önerisi, kimsenin kaçırmak istemediği makul bir faydadır..

Şimdi kayıt: CEBP Eğitim Kursu ve Sertifikasyonu

 • Özel İş Rollerine Erişim

Sertifikalı bir Blockchain uzmanı olmanın bir sonraki önemli yararı, daha iyi iş pozisyonlarına erişimdir. Blockchain uzmanları, kariyerlerine bir organizasyonda ek faydalar da sağlayan üst düzey yönetici konumlarıyla başlayabilirler. Özel Blockchain iş rolleriyle daha iyi sosyal statü kazanabilirsiniz. Bu nedenle, Blockchain’de size pek çok fayda sağlayacak bir kariyeri bırakmak mantıksız olacaktır..

 • Kurumsal Ortamlarda Çalışma Fırsatı

Blockchain sertifikalı uzman işlerindeki önemli avantajlardan biri, içinde çalışacağınız kurumsal ortamdır. Nitelikli Blockchain uzmanları, üst düzey profesyonellerle çalışabilir ve ağ oluşturmanın açık avantajlarından yararlanabilir. İşletmeler için belirli stratejik hedefleri ele almak için bir ekip ortamında çalışırsınız.

Ek olarak, en son teknolojileri benimseyen kuruluşlar, uygulamalı deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Uzun vadede, güvenilir, profesyonel bağlantılara, bir kurumsal ortama uyumluluğa ve Blockchain uzmanları için gerekli becerilerde uygulamalı deneyime sahip olacaksınız. Bu nedenle, kurumsal ortam, Blockchain kariyerinizde profesyonel gelişiminiz için yeterli kapsam sağlayabilir..

 • İş güvenliği

Blockchain’de sertifikalı bir uzman olmanın son ama en zorlu nedeni, teknolojinin sürdürülebilir doğasıdır. Blockchain kesinlikle burada kalacak ve devlet kurumları da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki uygulamaları aynı şeyi kanıtlıyor. Bu nedenle, her işletmenin Blockchain teknolojisi için merkezi modelleri terk etmesi an meselesidir. Böylece, Blockchain teknolojisinde bir kariyer ile geleceğe dönük iş güvenliği için en iyi güvenceye sahip olabilirsiniz..

Blockchain’de Kariyer Seçenekleri

Şimdi, tüm aday adayların Blockchain teknolojisindeki mevcut çeşitli kariyer fırsatlarını bulması önemlidir. Blockchain sertifikalı bir uzman kariyer yolundaki seçenekleriniz hakkında ayrıntılı bir izlenim için her role kısa bir genel bakış yapalım..

 • Blockchain Geliştiricisi

Blockchain geliştiricileri, temelde Blockchain için uygulamalar oluşturma becerisine sahip programcılardır. Şirketlerin Blockchain platformundan en fazla faydayı elde etmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlığa sahip Blockchain geliştiricileri, yüksek talep görüyor. Bu roldeki bireylerin ayrıntılara daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Genel olarak, Blockchain geliştiricileri Python, JavaScript ve C ++ programlama dilleriyle çalışma konusunda kapsamlı uygulamalı deneyime sahiptir..

Şimdi Okuyun: Blockchain Geliştiricisi Olmanın Nedenleri

 • Blockchain Çözüm Mimarı

Sertifikalı bir Blockchain uzmanı için bir sonraki önemli iş rolü, bir Blockchain çözüm mimarisinin rolüdür. Blockchain çözüm mimarı, Blockchain çözüm bileşenlerini tasarlamaktan ve ardından bileşenleri atamaktan ve birbirine bağlamaktan sorumludur. Blockchain çözüm mimarları genellikle optimize edilmiş Blockchain çözümlerinin geliştirilmesinde yer alan geliştiriciler, UX tasarımcıları, BT operasyonları ve ağ yöneticileri ile işbirliği içinde çalışmak zorundadır..

 • Blockchain Proje Yöneticisi

Bir Blockchain Proje Yöneticisinin rolü, Blockchain ile ilgili diğer iş rolleri arasında en kapsamlı olanlardan biridir. Blockchain Proje Yöneticisi, Blockchain projelerini Blockchain çözümleri geliştirebilecek uzmanlarla birleştirmekten sorumludur. Blockchain proje yöneticilerinin çalışması, geleneksel bir bulut proje yöneticisinin becerilerini gerektirir.

Ek olarak, Blockchain proje yöneticilerinin kapsamlı Blockchain teknolojisi bilgisine sahip olması gerekir. Ayrıca, Blockchain proje yöneticileri de mükemmel iletişim yeteneklerine ihtiyaç duyar. Etkili iletişim, Blockchain proje yöneticileri için teknik olmayan çalışanlara hitap etmek, daha yüksek yetkililerden kaynak almak ve yeni yararlı güncellemelerin tanıtımı için çok önemli bir gerekliliktir..

 • Blockchain UX Tasarımcısı

Blockchain’in çeşitli endüstrilerde benimsenmesi sürekli olarak artarken, Blockchain’de sertifikalı bir uzman da bir Blockchain UX Designer rolünü seçebilir. Blockchain teknolojisi için kullanıcı arayüzleri, teknolojiyi benimseyen çeşitli endüstriler için en önemli endişelerden biridir..

Blockchain UX tasarımcısı veya Blockchain tasarımcısı, düzenli kullanıcılar için ilgi çekici ve güvenilir bir arayüz oluşturmalıdır. Bir Blockchain UX tasarımcısının rolü için gerekli olan önemli beceriler arasında detaylara ve yaratıcılığa gösterilen dikkat yer alır. Ek olarak, Blockchain tasarımcılarının da oldukça esnek ve çalışkan olmaları bekleniyor çünkü etkili tasarımlar üzerinde çalışmak için uzun saatler harcamak zorundalar..

 • Blockchain Kalite Mühendisi

Herhangi bir geliştirme ortamında kalite güvencesinin rolü tartışılmazdır. Kalite güvence mühendisi, bir projenin test edilmesinden ve tüm özelliklerin istenen kaliteyle eşleştiğinin doğrulanmasından sorumludur. Bir Blockchain kalite mühendisinin sorumluluğu, Blockchain geliştirme ortamındaki tüm işlemlerin tüm kalite standartlarını takip etmesini sağlamaktır. Blockchain kalite mühendislerinin görevleri, Blockchain için farklı çerçevelerin test edilmesini ve otomasyonunu içerir..

Blockchain kalite mühendisleri, sorumluluklarının hassas doğası nedeniyle ayrıntılara daha fazla odaklanır. Nitekim, bir Blockchain kalite mühendisinin eylemleri, bir projenin diğer üyeleri üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Ek olarak, Blockchain kalite mühendisleri, üretken iş ilişkilerinin etkin bir şekilde sürdürülmesi için iyi iletişim becerilerine sahip olmalıdır..

 • Blockchain Danışmanı

Blockchain’de en çok talep edilen ve saygı duyulan rollerden biri, Blockchain danışmanıdır. Rolünüzde önemli bir deneyim kazandığınızda, Blockchain danışman rolüne geçebilirsiniz. Günümüzde işletmeler, blockchain teknolojisini kullanarak işlerini optimize etmek için blockchain danışmanları arıyor. Bir Blockchain danışmanı olarak, organizasyonlara blockchain teknolojisinin uygulanması konusunda değerli önerilerde bulunabilirsiniz..

Blockchain danışmanları, blockchain teknolojisinin en son trendleri ile güncel kalır ve böylece kuruluşlara önemli güncellemelerle yardımcı olur. Mevcut Blockchain uygulamalarını daha iyi hale getirmek için analiz etmek ve güncellemek, bir Blockchain danışmanının sorumluluklarıdır. Bununla birlikte, yeni teknolojiler için uygulamaları değerlendirmek ve mevcut olanları koruyarak yeni çözümleri belgelemek de bir Blockchain danışmanının sorumluluklarıdır..

 • Blockchain Hukuk Uzmanı

Bir Blockchain hukuk uzmanının rolü de son zamanlarda kayda değer bir tanınırlık kazanıyor. Bir Blockchain hukuk uzmanı rolünde sertifikalı bir Blockchain uzmanı olarak, Blockchain teknolojisine yatırım sırasında göz önünde bulundurmanız gereken hususlar hakkında önerilerde bulunmalısınız. Şirketler, Blockchain teknolojisinin benimsenmesiyle eylemlerinin ve mali yönetimlerinin sonuçları konusunda şüphelidir..

Ek olarak, kuruluşlar, Blockchain teknolojisi bağlamında kimliklerinin yönetimi konusunda da endişe duyuyorlar. Bir Blockchain hukuk uzmanı, işletmelerin Blockchain teknolojisini kullanmak için yasal ölçütlere tam uyum sağlamasına yardımcı olur. Blockchain hukuk uzmanları, etkili iletişim becerilerine ve uluslararası hukuk üzerinde umut verici bir komuta sahiptir. Ayrıca, sınır ötesi Blockchain teknolojisinin uygulamaları, Blockchain hukuk profesyonellerinin evrensel diller üzerinde ustalık sahibi olmasını gerektirir..

 • Blockchain ile ilgili Diğer Roller

Blockchain’de sertifikalı bir uzman için yukarıdaki belirli rollerin yanı sıra, Blockchain ile ilgili birçok başka temel rol vardır. Belirli bir rolde bir kariyer için Blockchain’in yeteneklerinden yararlanmak için, rol için gerekli olan faydalarını, kullanım durumlarını ve temel yetenekleri anlamanız gerekir. Blockchain ile ilgili ek iş rollerinden bazıları muhasebeciler, pazarlamacılar, yöneticiler, halkla ilişkiler, analistler, kripto komisyoncuları, ICO danışmanları ve kripto gazetecilerini içerir..

Blockchain’de yeni misiniz? Enterprise Blockchain Temelleri Eğitim Kursumuzla Blockchain’in temellerini öğrenin. Şimdi ÜCRETSİZ Kaydolun!

Blockchain’de Sertifikalı Uzman Olmanın Yolu

Peki, kariyerinizi Blockchain’de kurmanın kanıtlanmış yolu nedir? Bu sorunun cevabı, Blockchain uzman sertifikasında açıkça görülmektedir. Blockchain Uzman Sertifikasyonu (Certified Enterprise Blockchain Professional), Blockchain teknolojisi konusundaki becerilerinizi ve anlayışınızı kanıtlamak için güvenilir bir araçtır. Ayrıca sertifika, adayların becerilerini ve bilgilerini Blockchain uygulamalarının uygulanması için kullanma becerilerini de sergiliyor..

Certified Enterprise Blockchain Professional, günde sadece 3-4 saat harcamanız gereken esnek öğrenim içeren 4 haftalık bir programdır. CEBP sertifika sınavının çeşitli alanlarına hazır olduğunuzda, bonus uygulamalı ödevler içeren etkileşimli alıştırmalar bulacaksınız. Kursun öğrenme aşaması tamamlandıktan sonra, Blockchain uzmanlığınızı bir dizi soruyla değerlendirmenin zamanıdır, yani resmi sertifika sınavına girin. Bundan sonra, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı, yani Blockchain Sertifikalı Uzman olursunuz ve Blockchain becerileriniz için CEBP sertifikası alırsınız..

Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) sertifikasının alanlarına bir göz atalım:

Alan 1: Blockchain Teknolojisinin Temelleri

CEBP Blockchain uzman sertifikasyon sınavının ilk alanında yer alan önemli konular aşağıdaki gibidir,

 • Blockchain Temelleri
 • İşin kanıtı
 • Blok Zinciri Nasıl Oluşturulur?
 • Genel ve Özel Blockchainler
 • Akıllı Sözleşmeler

Alan 2: Kurumsal Blok Zinciri Platformları 

CEBP Blockchain uzman sertifikasyonunun ikinci alanı aşağıdaki konuları içerir,

 • Ethereum Temelleri
 • Hyperledger Fabric Temelleri 
 • Corda Temelleri

Alan 3: Ticaret Finansmanında Blockchain

CEBP Blockchain uzman sertifikasının bir sonraki alanı aşağıdaki konularla ilgilenir,

 • Kripto Varlıklar ve Kripto Para Birimleri
 • Ripple Temelleri
 • Blockchain’de Ticaret Finansmanı

Alan 4: Blockchain Uygulamaları

Blockchain uygulamalarına odaklanmadan bir Blockchain sertifika sınavı pratik olarak mantıksız olabilir. Bu alanda ele alınan önemli konular aşağıdaki gibidir,

 • Blockchain’de Tedarik Zinciri Yönetimi – Temel Bilgiler
 • Blockchain’de Tedarik Zinciri Yönetimi – Kullanım Örnekleri
 • Blockchain Dijital Dönüşüm

Certified Enterprise Blockchain Professional sertifika sınavı ayrıca kendi Blockchain çözümlerinizin oluşturulması için becerilere, teknolojilere ve yaklaşımlara odaklanır..

Alan 5: Kullanım Durumları

CEBP sertifika sınavı, farklı endüstrilerdeki Blockchain teknolojisinin kullanım durumlarını da kapsayacaktır. Dikkate değer kullanım durumları aşağıdakileri içerir:

 • Otomobil
 • Finansal endüstri
 • Tedarik zinciri
 • Sağlık hizmeti
 • Siber güvenlik
 • İmalat

Adayların, bir eğitim kursu, etkileşimli alıştırmalar ve becerilerin değerlendirilmesi için resmi bir sertifika sınavı ile ek uygulamalı görevler dahil olmak üzere eksiksiz CEBP programı için 397 $ ödemeleri gerekir. Bununla birlikte, blok zinciri kariyerinizde ilerlemek için bonus materyali ve kişisel rehberliği de alırsınız..

Ayrıca, sertifika sınavı becerilerinizi Blockchain uygulamalarında uygulamanıza ve böylece profesyonel hazırlığınıza katkıda bulunmanıza olanak tanır. Hepsinden önemlisi, sınava hazırlıklarınızda edindiğiniz bilgilerle kendi Blockchain girişiminizi de geliştirebilirsiniz..

Blockchain kullanım senaryoları, Blockchain’in farklı alanlardaki uygulamalarını açıklar. Daha fazlasını öğrenmek için Blockchain Uygulamalarını kapsayan bir önceki makalemize göz atın..

Blockchain’de Sertifikalı Uzman Olmanın İpuçları

Sertifikalı Blockchain uzman sertifikasyon sınavıyla ilgili ayrıntılar ve Blockchain teknolojisindeki bir kariyerin avantajları, sizi sertifika sınavına hemen hazırlanmanız için motive etmiş olmalıdır. Ancak, Blockchain ekosisteminde sıfırdan başladığınızı bilmeniz gerekir..

Bu nedenle, Blockchain uzman sertifikasyon sınavına girmeye uygunluğa ulaşmak için temel hazırlamanız gerekir. Bu nedenle, Blockchain sertifikalı uzman sınavı için herhangi bir hazırlık kılavuzunu izlemeden önce çok önemli olan bazı yararlı hazırlık ipuçlarını burada bulabilirsiniz..

 • Temel Bilgilerle Başlayın

Hazırlıklarınıza Blockchain teknolojisinin temellerine genel bir bakışla başlayın. Bu adım, özellikle yeni başlayanlar için son derece kritiktir, çünkü herhangi bir temelin farkında olmadan Blockchain teknolojisinin teknik yönlerine dalmak pratik değildir.

Bu durumda birincil hedefiniz, işleyişi ve geçmişi ile Blockchain teknolojisinin temellerini öğrenmek olmalıdır. Adaylar, Blockchain ile ilgili her terimin doğru tanımını anlamak için Blockchain sözlüğüne derinlemesine bakmalıdır..

 • Farklı Blockchain Platformlarını Anlayın

Sertifikalı Blockchain uzman sertifikasyon sınavı için adaylar ayrıca, farklı Blockchain platformlarının çalışması hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmelidir. Ethereum, Hyperledger Kumaş, ve Corda. Tüm Blockchain platformları tek bir şekilde çalışmaz ve ortak modeli bulmak son derece önemlidir..

Bu, tüm teknik ve teknik olmayan Blockchain iş rolleri için çok önemli bir gerekliliktir. Örneğin, Blockchain ile ilgili pazarlama veya yasal roller, çözümü müşterilere sunmak için Blockchain platformu üzerinde zorlu bir kavrayış gerektirir..

 • İş Zekasını Geliştirin

İş zekası Blockchain uzman sertifika sınavına hazırlanmak için de zorlu bir gerekliliktir. Adayların, bir kurumsal ortamdaki sorunları ele almak için Blockchain teknolojisini kullanmak için daha yüksek bir iş perspektifi geliştirmeleri gerekir..

Bir Blockchain uzmanının, etkili koordinasyonu sürdürmek için farklı ekipler arasındaki etkileşime kapsamlı bir genel bakışa ihtiyacı olacaktır. Bu beceri, Blockchain teknolojisinin kullanım durumlarıyla ilgili soruları ele almak için Blockchain uzman sertifika sınavına katılan adaylar için temel bir gerekliliktir..

 • Diğer Merkezi Olmayan ve Dağıtık Defterler hakkında bilgi edinin

Blockchain bir tür dağıtılmış defterdir ve Blockchain uzman sertifikalı sınav hazırlığı, merkezi olmayan ve dağıtılmış defterler. Bu nedenle, diğer dağıtılmış defterlere bakmaya çalışmalı ve onlar hakkında bilgi edinmelisiniz..

Bu adım, diğer dağıtım platformlarının güçlü yönlerini belirlemeye ve bunları Blockchain teknolojisini geliştirmek için kullanmaya yardımcı olabilir. Ek olarak, merkezi olmayan ve dağıtılmış defterlere teknik bir genel bakışla Blockchain kariyer yolunuz için ideal içgörüler elde edersiniz..

 • Kurumsal İş Süreçlerini Gözlemleyin

Sertifikalı Blockchain uzman sertifikasyonuna hazırlanmanız için bir başka umut verici adım, kurumsal iş süreçleri hakkında bilgi edinmektir. Bu adım, Blockchain teknolojisinin uygulamalı kullanımında akıcılık kazanmanıza yardımcı olabilir..

Dağıtım, lojistik, satın alma ve hazine işlemleri gibi kurumsal iş süreçleri bilgisi, iş zekanızı geliştirebilir. Sertifika sınavı, Blockchain kullanımı konusunda üst düzey bir iş perspektifi gerektirdiğinden, kurumsal iş süreçlerinde bilgi ve deneyim size önemli ölçüde yardımcı olabilir..

Kurumsal iş süreçlerini gözlemlemek ve anlamak için Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) sertifikasına gitmeniz önerilir. Şimdi kaydolun ve CEBP sertifikasını almayı öğrenmeye başlayın.

 • Basit ve Odaklı Kalın

Farklı Blockchain sertifikalı uzman işleri için birçok hazırlık adımı arasında, basitlik genellikle göz ardı edilir. Adaylar her zaman karmaşık olmayan çözümler üretmeyi hedeflemelidir. Blockchain teknolojisinin ortalama bir kullanıcı için nispeten yeni olduğunu ve basit özelliklerin daha iyi bir benimseme sağlayabileceğini anlamanız gerekir..

Bu nedenle, maksimum çıktıyı sağlayabilecek basit çözümlere ulaşmak için hazırlanmalısınız. Ek olarak, adaylar, şirket için gelecekteki engelleri ele almak için çözümler oluşturmak için iş zekalarını kullanma becerilerini geliştirmelidir..

 • Blockchain Topluluklarına Katılın

Sertifikalı Blockchain uzman sertifikasyon sınavına hazırlanmak için son ama en güvenilir yöntem, Blockchain topluluk katılımıdır. Forumlar gibi farklı güvenilir ve tanınmış Blockchain topluluklarına katıldığınızda, endüstri uzmanlığına erişim kazanırsınız..

Bu topluluklardaki birçok üst düzey profesyonel, hazırlıklarınız sırasında karşılaştığınız tüm şüphelerin üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, Blockchain uzman profesyonelleri için gerekli olan teknik olmayan beceriler üzerinde de çalışabilirsiniz..

Blockchain Uzmanı Olmaya Hazır mısınız?

Yani, şimdi kararınızı vermeli ve sertifikalı Blockchain uzman sınavına hazırlanmaya başlamalısınız. Bir Blockchain Uzmanının ortalama maaşı, sertifika, beceri ve deneyimle 200.000 $ ‘ı geçebilecek yıllık 150.000 ila 175.000 $ arasındadır. Evet, farklı unvanlarda ve rollerde deneyim kazandıkça, daha iyi maaşları yönetme şansınızı artırabilirsiniz. Blockchain teknolojisinde bir kariyere sahip vaatler kesinlikle olumlu görünüyor.

Öte yandan Blockchain’de kariyer kurmak için gereken çabalar çok yoğun olabilir. Ancak, hazırlık yolculuğunuzu basitleştirmek için güvenilir hazırlık kılavuzlarına ve eğitim kurslarına güvenebilirsiniz. Ek olarak, en iyi kariyer sonuçlarını elde etmek için Blockchain ekosisteminde sürekli mesleki gelişimi hedeflemelisiniz..

Peki, Blockchain’de sertifikalı bir uzman olmayı hedefliyor musunuz? Becerilerinizi geliştirin ve becerilerinizi doğrulamak için blockchain sertifikasını alın. Certified Enterprise Blockchain Professional programına şimdi kaydolun ve ilerleyin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me